Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ach te hiendowe chłopaki...nigdy nie słuchają rad jak nie udowodnisz, że masz "napchane kieszenie"...

Luminem to zrobisz tzn apka

 

Marcin tak też zrobiłem.

Nie skumałem ,że przy dodaniu nowych katalogów trzeba Minimserver ręcznie przesortować.

Ale kolega z forum pomógł i wszystko gra i buczy , również Bubble i ... Muchentuchen ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marcin tak też zrobiłem.

Nie skumałem ,że przy dodaniu nowych katalogów trzeba Minimserver ręcznie przesortować.

Ale kolega z forum pomógł i wszystko gra i buczy , również Bubble i ... Muchentuchen ;)

Geniusz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te hiendowe chłopaki...nigdy nie słuchają rad jak nie udowodnisz, że masz "napchane kieszenie"...

- wcale nie o to chodzi.Nawet nie o kompleksy jak sadze.U nas jest wielu teoretykow marzycieli,a i slowa sie nie szanuje,i za wlasne odpowiedzi,czy wypowiedzi do odpowiedzialnosci chocby etyczno-moralnej nie poczuwa - taka wschodnia nalecialosc - ,wiec chlopaki sprawdzaja,czy ktos rzeczywiscie czegos o czym pisze ,sluchal - a w wolnym tlumaczeniu: jest chocby sladowo wiarygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusz:)

 

Jestem ciekawy czy Ty byś sobie sam dał radę aby to wszystko skonfigurować mój "miszczu ciętej riposty " ;)

Aurendera do dac-a to nawet pomoc kuchenna podłączy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie podlozyles, a ze mi od kilku lat zyc spokojnie z plikami nie dajesz , okazja do rewanzu sie nadarzyla:)

Swoja droga wiele razy sie na sprzet do plikow sie wk...em, w koncu zaczynalem od kompa i hibernate w jplay, jesli wiesz o czym pisze, miszczu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

chlopaki sprawdzaja,czy ktos rzeczywiscie czegos o czym pisze ,sluchal - a w wolnym tlumaczeniu: jest chocby sladowo wiarygodny.

 

Jest jeden problem...rad udzielają również doświadczeni gracze, którze niekoniecznie dysponują hiendowym sprzętem...a to według znakomitej większości już kompletna dyskwalifikacja ich wiedzy...bo co oni tam mogą wiedzieć...

Pozdrawiam i przepraszam za OT...koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin...a Minimserwer ma opcję transkodowania?

 

Jak każdy serwer upnp

 

Jestem ciekawy czy Ty byś sobie sam dał radę aby to wszystko skonfigurować mój "miszczu ciętej riposty " ;)

Aurendera do dac-a to nawet pomoc kuchenna podłączy ;)

 

fakt trochę trzeba być "ogarniętym" w upnp lany srany etc

aureder to trochę taki dla amerykanów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga wiele razy sie na sprzet do plikow sie wk...em, w koncu zaczynalem od kompa i hibernate w jplay, jesli wiesz o czym pisze, miszczu:)

Jplay-em to mnie na prawdę zaskoczyłeś.

Aż zbladłem , dostałem dreszczy i pot mnie oblał ;)

 

Pożycz Rossiniego i spróbuj go samodzielnie skonfigurować po RJ45 z NAS-em to pogadamy.

Tym bardziej ,że firmowa aplikacja nadaje się do śmieci.

Już pisałem Tobie ,że taki komputer "plug end play" w ładnej obudowie jak Aurender to na prawdę żadna sztuka po USB podłączyć... nawet po pijaku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli miałem racje ?

 

,a gra bo mi sie bardzo podobał :)

 

Nawet nie próbowałem bo od razu mi odradzono takie eksperymenty.

Ale tą konfigurację , którą mi poleciłeś z Bożą i kolegów pomocą udało się uruchomić .

Pięknie dziękuję ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbowałem bo od razu mi odradzono takie eksperymenty.

Ale tą konfigurację , którą mi poleciłeś z Bożą i kolegów pomocą udało się uruchomić .

 

zrobił bym ci to po teamviewer w 5 minut :)

 

jeszcze możesz pod windowsem zainstalować jriver ,ale tak jak już ci pisałem bubleupne jest najlepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej Filharmoników Berlińskich łatwiej do domu zaprosić niż to wszystko skonfigurować :)

 

Ach ten komputerowy High End :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jplay-em to mnie na prawdę zaskoczyłeś.

Aż zbladłem , dostałem dreszczy i pot mnie oblał ;)

 

Pożycz Rossiniego i spróbuj go samodzielnie skonfigurować po RJ45 z NAS-em to pogadamy.

 

 

Przy tak ekskluzywnym sprzęcie instalator od dystrybutora wszystko powinien zrobić za Ciebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet nie próbowałem bo od razu mi odradzono takie eksperymenty.

Ale tą konfigurację , którą mi poleciłeś z Bożą i kolegów pomocą udało się uruchomić .

Pięknie dziękuję ... ;)

Jestem pod ogromnym wrazeniem, niebo i ziemia bija brawo:)

Na powaznie to mysle , ze moreno ma racje, dystrybutor powinien pomoc wszystko skonfigurowac i odpalic, aby sprzet pokazal swoj potencjal. U mnie tak robil , kiedy nie wiedzialem jak sie te pliki gotuje i przyrzadza.

Pewno, ze aurender jest latwiejszy, dlatego go miedzy innymi kupilem, po co sie denerwowac, niech muza gra.

Tego zycze- spokoju i pieknej muzy, czy to z cd , czy plikow , czy z patefonu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie! I to dla mnie jest absolutna dyskwalifikacją muzy z plików. Nie mam wcale na myśli jakości brzmienia plików, to inne zagadnienie, tylko nieustające przygody z konfiguracja, instalacją, sterownikami upgrejdami, programami, podprogramami i diabeł wi czym jeszcze. Jak można kupować coś, co nie działa. To tak, jakby kupic sobie np nowe auto w którym po wyjeżdzie od dilera okazuje się, że nie działają wycieraczki. Po poradach od życzliwych motoryzacyjnych forumowiczów ściągam z netu stosowną aplikację na androida i wycieraczki działają. sukces! Po chwili okazuje się,że przedwczesny, bo po zainstalizowaniu tej aplikacji przestał działać wsteczny. Jak wyjechać z garażu?? Znowu godziny spędzone z na wpół zrozumiałą instrukcją, znów porady od forumowiczów.Wizyta dilera. I co? Trzeba wgrać jakiś tam kolejny sterownik, o którym nie ma mowy w instrukcji, bo fabryczny jest do doooopy. Wreszcie po miesiącu od kupna auto jeżdzi. Wprawdzie lekko zarzuca na lewo, ale to fraszka. Przyzwyczaję sie. To ja mam w nosie takie auto i takie pliki. Dopóki to nie bedzie plug & play, albo buy & drive. Nie chce mi się robic doktoratu z informatyki, żeby słuchac muzyki!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie! I to dla mnie jest absolutna dyskwalifikacją muzy z plików. Nie mam wcale na myśli jakości brzmienia plików, to inne zagadnienie, tylko nieustające przygody z konfiguracja, instalacją, sterownikami upgrejdami, programami, podprogramami i diabeł wi czym jeszcze. Jak można kupować coś, co nie działa. To tak, jakby kupic sobie np nowe auto w którym po wyjeżdzie od dilera okazuje się, że nie działają wycieraczki. Po poradach od życzliwych motoryzacyjnych forumowiczów ściągam z netu stosowną aplikację na androida i wycieraczki działają. sukces! Po chwili okazuje się,że przedwczesny, bo po zainstalizowaniu tej aplikacji przestał działać wsteczny. Jak wyjechać z garażu?? Znowu godziny spędzone z na wpół zrozumiałą instrukcją, znów porady od forumowiczów.Wizyta dilera. I co? Trzeba wgrać jakiś tam kolejny sterownik, o którym nie ma mowy w instrukcji, bo fabryczny jest do doooopy. Wreszcie po miesiącu od kupna auto jeżdzi. Wprawdzie lekko zarzuca na lewo, ale to fraszka. Przyzwyczaję sie. To ja mam w nosie takie auto i takie pliki. Dopóki to nie bedzie plug & play, albo buy & drive. Nie chce mi się robic doktoratu z informatyki, żeby słuchac muzyki!!!!

 

Jak kupisz samochód to zazwyczaj trzeba go zatankować ,i tu dokłanie tak jest .Masz serwer jakoś musisz dać te pliki może byc to w postaci upnp dysku etc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się robic doktoratu z informatyki, żeby słuchac muzyki!!!!

Ale na kompie tego plomiennego posta kolega dal rade? Po co, mogl nam kolega wyslac poleconym na adres domowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na kompie tego plomiennego posta kolega dal rade? Po co, mogl nam kolega wyslac poleconym na adres domowy .

 

Mariusz obawiam się ,że nie masz pojęcia o czym piszesz twierdząc ,że ustawienie całości to bułka z masłem jak obsługa kompa na co dzień.

Ja nie jestem informatykiem tak jak wielu innych i nie mam pojęcia jak samodzielnie to wszystko należy ustawić.

Dla kilku innych osób ( np. Marcina ) to pewnie dziecinnie proste dlatego skorzystałem z jego i innych pomocy.

To żaden wstyd bo człowiek nie musi znać się na wszystkim doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mariusz obawiam się ,że nie masz pojęcia o czym piszesz twierdząc ,że ustawienie całości to bułka z masłem jak obsługa kompa na co dzień.

Ja nie jestem informatykiem tak jak wielu innych i nie mam pojęcia jak samodzielnie to wszystko należy ustawić.

Dla kilku innych osób ( np. Marcina ) to pewnie dziecinnie proste dlatego skorzystałem z jego i innych pomocy.

To żaden wstyd bo człowiek nie musi znać się na wszystkim doskonale.

 

Dobra Jarek...nawijaj jak granie..."czarną magią" później się będziecie zajmować... :-)

 

No własnie! I to dla mnie jest absolutna dyskwalifikacją muzy z plików. Nie mam wcale na myśli jakości brzmienia plików, to inne zagadnienie, tylko nieustające przygody z konfiguracja, instalacją, sterownikami upgrejdami, programami, podprogramami i diabeł wi czym jeszcze. Jak można kupować coś, co nie działa. To tak, jakby kupic sobie np nowe auto w którym po wyjeżdzie od dilera okazuje się, że nie działają wycieraczki. Po poradach od życzliwych motoryzacyjnych forumowiczów ściągam z netu stosowną aplikację na androida i wycieraczki działają. sukces! Po chwili okazuje się,że przedwczesny, bo po zainstalizowaniu tej aplikacji przestał działać wsteczny. Jak wyjechać z garażu?? Znowu godziny spędzone z na wpół zrozumiałą instrukcją, znów porady od forumowiczów.Wizyta dilera. I co? Trzeba wgrać jakiś tam kolejny sterownik, o którym nie ma mowy w instrukcji, bo fabryczny jest do doooopy. Wreszcie po miesiącu od kupna auto jeżdzi. Wprawdzie lekko zarzuca na lewo, ale to fraszka. Przyzwyczaję sie. To ja mam w nosie takie auto i takie pliki. Dopóki to nie bedzie plug & play, albo buy & drive. Nie chce mi się robic doktoratu z informatyki, żeby słuchac muzyki!!!!

 

Nie bądź baba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy takie słuchanie w "chmurze" zacznie skutkować nieplanowanymi przerwami na reklamy.

Albo na regularne słuchanie pieśni patriotycznych... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz samochód to zazwyczaj trzeba go zatankować ,i tu dokłanie tak jest

 

To nie jest kwesta zatankowania. Zatankowanie to jak powiedzmy włożenie płyty do odtwarzacza. Wkładam, a on dalej nie gra. Zatankowałem, a on dalej nie jedzie. Axolotl napisał, że pliki były (czyli auto zatankowane) tylko Rossini nie raczył ich zauważyć. A to w moim pojęciu różnica istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypasiony telefon jest bardziej zaawansowany technologicznie od tych gigantycznych serwerów i transportów plikowych. Nie róbcie z igły widły.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz obawiam się ,że nie masz pojęcia o czym piszesz twierdząc ,że ustawienie całości to bułka z masłem jak obsługa kompa na co dzień.

Ja nie jestem informatykiem tak jak wielu innych i nie mam pojęcia jak samodzielnie to wszystko należy ustawić.

Dla kilku innych osób ( np. Marcina ) to pewnie dziecinnie proste dlatego skorzystałem z jego i innych pomocy.

To żaden wstyd bo człowiek nie musi znać się na wszystkim doskonale.

Wyobraz sobie ,ze mam pojecie. Tez walczylem z plikami. Po doswiadczeniach z kompem i jplay poprosilem o prezentacja serwera Musa, chcialem miec dedykowany komp do muzy.

Prezntacja wyszla niezle, zamowilem wersja na dluzszy odsluch do domu.

Przyszla taka mala mikrofala z ekranem , postawilem za stolikim i odpalilem . Ekran przywitaj mnie komunikatem " Ustawienia zostaly zmienione. Czy chcesz zrestartowc komputer ?". A ze ja grzeczy jestem i pozytywnie nastawiony do swiata, odpowiedzialem tak, klikajac mysza.

Ekran zgasl i mikrofala sie wylaczyla.

Zadzownilem do dostawcy urzadzenia i zrelacjonowalem moj klopot. Odparl, ze wlasnie zrujnowalem wszystkie ustawienia, jakie dla mnie wykonal i zrugal mnie jak ucznia.

Podziekowalem grzecznie- bo ja grzeczny jestem z natury - , odlozylem sluchawke, zaklalem szpetnie pod nosem , spakowalem mikrofale i odeslalem.

To byl czas, kiedy nie bylo jeszcze Aurenderow na rynku , rozwazalem Olive i Muse.

Potem sie pojawil S10 i nareszcie transport ma audiofilski charakter. W20 to jest od 3 lat najlepszy transport do plikow na swiecie, wg dosc zgodnej opinii.

Kolejny dowod :

"I am evaluating an Aurender W20, I have a good music server already, the sound initially strikes me as being quite different, but the more I listen I realise that it is significantly better than anything I have heard making it very hard to go backwards. I am using the AES 110 ohm connection into a Nagra HD DAC with MPS, I find the AES connection to be more much musical than USB"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mysl, ze dobry dzwiek z plikow uzyskasz po pierwszym odpaleniu sprzetu , to wymaga czasu i troche doswiadczenia. Jak widze , Ty sie szybko zniechecasz i wracasz do ulubionego i znanego rozwiazania. Nie Ty jeden miales klopoty z przejsciem m na pliki , nie trzeba do tego doktoratu, naprawde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mysl, ze dobry dzwiek z plikow uzyskasz po pierwszym odpaleniu sprzetu

 

To faktycznie raczej niemożliwe.

Czy na Aurenderze można ustawiać wielkość bufora czy latencji? Słychać zmiany?

 

Ja coraz bardziej przekonuję się do grania z plików (ale i tak wolę własne ripy CD, niż gęste, które mają wypełnienie i gładkość ale gorsze kontury i nie tak ciemne tło). Granie z plików ma jedną zaletę, której nie daje CD. Do każdej płyty można sobie wybrać sterownik i ustawić takie parametry jak bufor czy latencja. To ma ogromny wpływ na końcowy dźwięk. Ale dzięki temu płyty, które nawet średnio grają z CD da się z większą przyjemnością słuchać z plików.

 

Ale to co jest zaletą bywa też wadą. Bo jak coś z marszu nie gra, to człowiek musi grzebać w ustawieniach, żeby uzyskać zadowalający efekt. I to ustawianie jest czasami irytujące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jplay-em to mnie na prawdę zaskoczyłeś.

Aż zbladłem , dostałem dreszczy i pot mnie oblał ;)

 

Pożycz Rossiniego i spróbuj go samodzielnie skonfigurować po RJ45 z NAS-em to pogadamy.

Tym bardziej ,że firmowa aplikacja nadaje się do śmieci.

Już pisałem Tobie ,że taki komputer "plug end play" w ładnej obudowie jak Aurender to na prawdę żadna sztuka po USB podłączyć... nawet po pijaku ;)

Jarek nigdy bym nie pomyślał że aż tyle się człek musi namęczyć zanim tej muzy posłucha :)

Mam prośbę jakbyś miał chwilę i sprawdził czy słyszysz różnicę kabla Synergistic z włączonym i wyłączonym zasilaniem ? Chodzi o IC i jak się te mają do Twoich Siltechów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Jak kupisz samochód to zazwyczaj trzeba go zatankować ,i tu dokłanie tak jest .Masz serwer jakoś musisz dać te pliki może byc to w postaci upnp dysku etc

Jullioo, ma rację , tutaj nie chodzi o tankowanie , tylko samodzielną wymianę rozrządu , spięcie samemu dyfra lub zmianę przełóżeń w skrzyni biegów ...:))

 

Wypasiony telefon jest bardziej zaawansowany technologicznie od tych gigantycznych serwerów i transportów plikowych. Nie róbcie z igły widły.

 

Dlatego stara Nokia 6310 kosztuje już więcej niż najnowszy wypasiony telefon ..;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Jullioo, ma rację , tutaj nie chodzi o tankowanie , tylko samodzielną wymianę rozrządu , spięcie samemu dyfra lub zmianę przełóżeń w skrzyni biegów ...:))

 

 

Dlatego stara Nokia 6310 kosztuje już więcej niż najnowszy wypasiony telefon ..;))

 

http://www.youtube.com/watch?v=ug5Rets2OMI&feature=youtube_gdata_player

Grzesiu i Jarek...dla Was...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.