Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie karmić trolla!

 

O co tu chodzi?

Troll jest niedozywiony jakiś,ze trzeba go karmić?.........co taki troll żre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, obiektywizm i pisanie prawdy nie jest na tym forum w cenie!

A ja powiem krotko, chcecie najlepsze zrodlo do plikow w bardzo rozsadnej cenie?

 

KUPCIE DCS ROSINI

Skoro tak polecasz to powiedz nam ile za swój zapłaciłeś ?

Jeżeli to nie tajemnica :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa trzy wybitne zrodla na rynku: Vivaldi, Rossini i C8+

K..a to trzeba kupić oba trzy;-)

Jak na moje ucho nikt nie zrobil lepszej barwy niz dcs w Rossinimi, chociaz fakt, jest w barwie tez duzo suchosci i wyjalowienia

Ale tym to mnie nie zachęciłeś.....

I jak tu żyć Panie Konstruktorze???

Co kupić??

Chyba przestanę zbierać złom i makulaturę;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie od jakiegos czasu o tym DCS Rossinim na forum czyta,ze jako skromny posiadacz MA2 - "suchotnika" - jak go na forum ochrzszczono - postanowilem skorzystac z okazji i posluchac tego "cuda" - no coz zrodlo jest chyba najslabszym ogniwem mojego systemu ,wiec trzeba sie rozejrzec i posluchac co w trawie piszczy albo raczej plumka,wiec umowilem sie ze znajomym na posluchaniowy wieczor przy winku,bo wlasnie na probe DCS Rossiniego wypozyczyl. No i co? - na moje nieaudiofilowe ucho, dupy nie urywa.Moj znajomy tez byl nieco zawiedziony a mnie do jego sprzetu i osluchania daleko.Owszem Rossini jest niezly,ale zeby tyle ach i och?A ile kosztuje , to wszyscy sadzac po ilosci wpisow juz wiedza.Ja i tak z powodow finansowych zostaje poki co przy moim "suchotniku".Po upgrade sie wygrzal i jest ok., wiec tym bardziej sie wyluzowalem.Za kase jaka kosztuje Rossini,to jednak oczekiwalbym czegos wyjatkowego,a na moje ucho nie jest.Teraz pewnie mnie niektorzy na tym forum na strzepy rozerwa,ale ja pisze o tym ,co uslyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak sie od jakiegos czasu o tym DCS Rossinim na forum czyta,ze jako skromny posiadacz MA2 - "suchotnika" - jak go na forum ochrzszczono - postanowilem skorzystac z okazji i posluchac tego "cuda" - no coz zrodlo jest chyba najslabszym ogniwem mojego systemu ,wiec trzeba sie rozejrzec i posluchac co w trawie piszczy albo raczej plumka,wiec umowilem sie ze znajomym na posluchaniowy wieczor przy winku,bo wlasnie na probe DCS Rossiniego wypozyczyl. No i co? - na moje nieaudiofilowe ucho, dupy nie urywa.Moj znajomy tez byl nieco zawiedziony a mnie do jego sprzetu i osluchania daleko.Owszem Rossini jest niezly,ale zeby tyle ach i och?A ile kosztuje , to wszyscy sadzac po ilosci wpisow juz wiedza.Ja i tak z powodow finansowych zostaje poki co przy moim "suchotniku".Po upgrade sie wygrzal i jest ok. wiec tym bardziej sie wyluzowalem.Za kase jaka kosztuje Rossini,to jednak oczekiwalbym czegos wyjatkowego,a na moje ucho nie jest.Teraz pewnie mnie niektorzy na tym forum na strzepy rozerwa,ale ja pisze o tym ,co uslyszalem.

 

A czy to pierwszy raz...?

...za parę chwil się dowiesz, że resztę toru kolega ma do D..py... :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie mnie niektorzy na tym forum na strzepy rozerwa,ale ja pisze o tym ,co uslyszalem.

Wazne ze piszesz to co uslyszales i szczerze. A jakie masz zastrzezenia, czego Ci brakowalo w Rossinim? Jaka byla konfiguracja jakie kable, jaki wzmak, jakie kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie od jakiegos czasu o tym DCS Rossinim na forum czyta,ze jako skromny posiadacz MA2 - "suchotnika" - jak go na forum ochrzszczono - postanowilem skorzystac z okazji i posluchac tego "cuda" - no coz zrodlo jest chyba najslabszym ogniwem mojego systemu ,wiec trzeba sie rozejrzec i posluchac co w trawie piszczy albo raczej plumka,wiec umowilem sie ze znajomym na posluchaniowy wieczor przy winku,bo wlasnie na probe DCS Rossiniego wypozyczyl. No i co? - na moje nieaudiofilowe ucho, dupy nie urywa.Moj znajomy tez byl nieco zawiedziony a mnie do jego sprzetu i osluchania daleko.Owszem Rossini jest niezly,ale zeby tyle ach i och?A ile kosztuje , to wszyscy sadzac po ilosci wpisow juz wiedza.Ja i tak z powodow finansowych zostaje poki co przy moim "suchotniku".Po upgrade sie wygrzal i jest ok., wiec tym bardziej sie wyluzowalem.Za kase jaka kosztuje Rossini,to jednak oczekiwalbym czegos wyjatkowego,a na moje ucho nie jest.Teraz pewnie mnie niektorzy na tym forum na strzepy rozerwa,ale ja pisze o tym ,co uslyszalem.

A może jest tak że suchotnik dla jednego ucha znaczy kryształowo czysty dla innego ucha :)

Jeszcze można też dodać że co doopa to i para innych uszu :)

 

 

Wazne ze piszesz to co uslyszales i szczerze. A jakie masz zastrzezenia, czego Ci brakowalo w Rossinim? Jaka byla konfiguracja jakie kable, jaki wzmak, jakie kolumny?

No właśnie Stasiu a jaki jest tor u Ciebie z tym Rossinim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tym to mnie nie zachęciłeś.....

No coz nie ma obecnie zrodla cyfrowego ktoro traktuje Muzyke na wzor horacjanskiego zlotego srodka, zawsze jest cos za cos...byc moze Jarek ma racje i wlasnie C8+ z dedykowanym napedem CD zbliza sie wlasnie do tego zlotego srodka.

 

No właśnie Stasiu a jaki jest tor u Ciebie z tym Rossinim ?

Proponowalbym czytac moje wpisy ze zrozumieniem, napisalem, ze bede sluchal go w styczniu w dobrych warunkach, a jak na razie sluchalem go tylko na AVS w Warszawie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze piszesz to co uslyszales i szczerze. A jakie masz zastrzezenia, czego Ci brakowalo w Rossinim? Jaka byla konfiguracja jakie kable, jaki wzmak, jakie kolumny?

Wiesz ja nie mam talentu reporterskiego,wiec napisze krotko - bylo dla mnie za malo muzykalnie,czy emocjonalnie jak na ta klase.Owszem cykalo,tykalo ,byla scena,ale za duzo separacji zrodla na niekorzysc dzwieku isntrumentu, za malo postaci dzwiekowych -czyli instrumentow jak lubie a raczej takie klocki lego - obrysowane krawedziami i nie do konca ukladajace sie w muzyke tylko w zestaw dzwiekow . Troche jak w szwajcarskim zegarku - niby wszystko dziala, ale bez emocji - moze nawet troche sztucznie. Mnie to nie porwalo i troche meczylo.Sprzet tez Einsein jak u mnie ,tylko OTL+Poweramp, glosniki - moje marzenie czyli Audiomachina Pure GSE ,calosc pospinana, Stereolabami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Plustek i Ty masz racje! Ale z drugiej strony co jest lepsze? Moim zdaniem alternatywy brak.

Bardzo ladnie napisales i prawdziwie reportersko. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie obiektywnie i bez podtekstów wole Gdyphona lub Accuphase DAC. Nie muszę bronić czegoś bo akurat posiadam. Mogę w każdej chwili zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Plustek i Ty masz racje! Ale z drugiej strony co jest lepsze? Moim zdaniem alternatywy brak.

A ja nie wiem,czy mam racje, no ale kurcze tak slyszalem.A z Kol.Sly sie nie porownuje,bo przy jego doswiadczeniu,to ja dopiero raczkuje ,wiec chetnie czytam co on pisze.Chlop poprostu wiecej slyszal i mial a i od strony technicznej przynajmniej w stosunku do mnie cos jednak do powiedzenia ma,bo ja sie kompletnie nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Sam jeden komponent- chocby najlepszy- nie gra. Liczy sie zgranie calego toru. U Ciebie zapewne Kalliope sie lepiej zgrywa z reszta sprzetu.

Do DCS potrzeba czegos , co doda wypelnienie i zlagodzi nieco przekaz, oczywiscie mz i tylko wnioskujac na przykladzie Vivaldiego i po odsluchu Rossiniego na AVS, tam te role spelnial zestaw ARC/Wilson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Kol.Sly sie nie porownuje,bo przy jego doswiadczeniu,to ja dopiero raczkuje ,wiec chetnie czytam co on pisze.

Kolega zartowny cos dzisiaj ;)

 

a i od strony technicznej przynajmniej w stosunku do mnie cos jednak do powiedzenia

Tak od strony technicznej to ja tez czytam wpisy kolegi Sly-a z WIELKIM zauroczeniem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz stasiop, co by nie mowic, to troche chyba sly sprzetu w chalupie przewalil, w odroznieniu od ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość buforow podobno dziala na potencję....jest wprost proporcjonalna do ich wielkości tzn. rośnie)).........ale bez przesadyzmu Panowie.

A masz na mysli bufory damskie,czy buforki meskie,bo te pierwsze rzeczywiscie moga wplynac na te drugie i wtedy przekaz moze sie ocieplic w ekstremalnej sytuacji wrecz eksplodujac emocjonalnoscia ,choc jak kabel zle dobrany,to przekaz wyraznie chlodny,analityczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a przewalil ktos Tube Dac II od Accustic Arts? Jakies konkluzje? Warto sie tym pudelkiem zainteresowac w budzecie ok 20kpln za uzywke?

 

Miałem. Bardzo dobry DAC. Na wtórnym rynku ok 15 tys jeśli jest jak nowy i od pierwszego właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie napisales i prawdziwie reportersko. ;)

Dziekuje,bo czuje sie w tej roli nieswojo.Ze sprzetami wysokiej polki zaczynam dopiero przygode,wiec moze sie okazac ze pierdoly pisze, choc jak czytam jednak pare osob na forum ma podobne odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem,czy mam racje, no ale kurcze tak slyszalem.A z Kol.Sly sie nie porownuje,bo przy jego doswiadczeniu,to ja dopiero raczkuje ,wiec chetnie czytam co on pisze.Chlop poprostu wiecej slyszal i mial a i od strony technicznej przynajmniej w stosunku do mnie cos jednak do powiedzenia ma,bo ja sie kompletnie nie znam.

 

W/g mnie słyszeć,a słyszeć to jest i stanowi wielka różnicę w odbieraniu dzwięku.

Tak samo jest z każdym zmyslem u człowieka i postrzeganiem tego świata.

Każdy inaczej też chodzi,myśli,ubiera się,co innego kazdemu sie podoba,przedstawia inną wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem. Bardzo dobry DAC. Na wtórnym rynku ok 15 tys jeśli jest jak nowy i od pierwszego właściciela.

 

 

 

Zatem warto? Jak ma sie do tych topowych, z tytulu watku, w kwestii samej jakosci dzwieku, bez patrzenia przez pryzmat ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dupa bo o ile się nie mylę Rossini nie ma wyjścia cyfrowego ;(

ma jakies wyjscia spdif, ze zdjec jedynie spojrzalem sa zlacza BNC oznaczone jako out, ale "audiofile" uzywaja do cyfry spdif po rca, wiec po bnc to egzotyka;). Tutaj plus dla dcs, ze wiekszosc wejsc/wyjsc spdif ma po BNC, a przy tym faktycznie dziwi brak spdif AES, chyba, ze jest to uzasadnione z jakiegos powodu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma jakies wyjscia spdif, ze zdjec jedynie spojrzalem

 

Ja natomiast przeczytałem dane techniczne i widocznie słabo u mnie z jęz. angielskim bo wyjść cyfrowych niet ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby on miał jakieś cyfrowe wyjście..

 

 

 

 

 

Zatem warto? Jak ma sie do tych topowych, z tytulu watku, w kwestii samej jakosci dzwieku, bez patrzenia przez pryzmat ceny?

 

Ma tak na oko 90% dźwięku, który oferuje np Metronome C8 czy Gryphon Kalliope albo Accuphase DC-901. Jedyne, że minimalnie szumi. Ale założenie na lampy damperów Herbie's Labs powinno ten szum wyeliminować. Jak będziesz potrzebował dampery to pisz do mnie na priv. Jeszcze trochę zapasowych mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A jakie masz zastrzezenia, czego Ci brakowalo w Rossinim? Jaka byla konfiguracja jakie kable, jaki wzmak, jakie kolumny?<br /> <br /> <br />

Stasiu, mój ty hiendowcu.

Przecież to nie ma żadnego znaczenia, jaka jest reszta toru.

Każdy doświadczony audiofil wie po kilku taktach muzyki, jakie braki ma Dac, bez względu na przypadkową konfigurację reszty nieistotnego "badziewia" typu kolumny, amplifikacja i pomieszczenie.

Bądź konsekwentny i nie pytaj o takie "pierdoły"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tak na oko 90% dźwięku, który oferuje np Metronome C8 czy Gryphon Kalliope albo Accuphase DC-901.

Jak już piszemy o procentach to moim zdaniem C8 ma jakieś 70 % jakości C8+ ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.