Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

No pogłupieli. Ale przypuszczam, że oni wychodzą z założenia, iż jeśli ktoś ma system za 300-500 tys.$ to 150 tys.na okablowanie może wydać. To jest chore ale tak jest. Teraz MIT wypuszcza topowy głośnikowy za ok 80000$. Acrzni się tym od poprzednika, że ma dodatkową regulację średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem ,że jednak u Ciebie MIT-y wypadły lepiej niż Harmonix-y ?

A konkretnie jakie były różnice ?

 

Ja miałem tego MIT-a również wpiętego pomiędzy dac i pre ( czyli tak jak chce zrobić Tomek ) i przez dłuższy czas było to optymalne połączenie.

Ale wpiąłem w to miejsce Siltecha i MIT-a sprzedałem.

 

Musisz u siebie posłuchać. To trudno tak opisać. U mnie Hijiri za bardzo eksponował wyższą średnicę. Ale z Passem to może być bardzo dobra sygnatura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 tys.,poglupieli z tymi cenami!

 

 

 

 

To samo powiedział pan Kazuo,ustalając cenę nowych Hijiri ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, z Passem to dobra sygnatura. Chwilę później miałem IC Anacondy w wersji shielded i pomimo genialnej gęstej średnicy całościowo wypadły gorzej. Wciąż szukam ale Hijiri na razie no. 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię, jeżeli w takich warunkach "tego" słuchałeś. :)

Byl jeszcze w drugim miejscu w systemie i w dobrych warunkach, zagral bardzo slabo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceny Hijiri nic nie mam(nawet tego MM moge przezyc:), ktos ma kase to kupuje, ale zeby prawie 100 tys. za kabel, to juz przegiecie, cos ala 1000 zl za highendowego cdeka, tylko w druga strone

 

Za butelke 80 tys to juz arcy proznosc, no chyba, ze ktos wypije i nikomu nie powie

 

Schodzac na ziemie(moze nie do konca), ile kosztuje kubala sosna elation i czy duzo gorsza od emotion(sieciowki)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawałem 1.5m XLR MIT MA-X2 za 16 tys. I to jest realna cena. Ale na naszej giełdzie HIFI ktoś wystawił za 30 tys i to jest bez sensu. MA-X SHD ok 25 tys. za 1.5m jeśli jest od pierwszego właściciela, ma pudełko i papiery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie podchodziłem, myślę że to może być świetny wybór, ale przekraczał wcześniej założony budżet. Po ile one teraz chodzą?

Pogadaj z Mirkiem Potempskim, może coś Tobie załatwi.

Cena s.h. to około 3-4 tys. Eur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Cena s.h. to około 3-4 tys. Eur.

 

Czyli z grubsza tyle ile wart jest jeden mój klocek;-) Ja się okablowałem w mojej ocenie proporcjonalnie cenowo do klasy użytych komponentów. Używam dwóch KS1130, które chodzą na wtórnym rynku po około 1.000 Euro za sztukę i w tej cenie jest to jeden z najlepszych dostępnych rynkowo kabli. Przy czym zdaję sobie sprawę, że można uzyskać jeszcze więcej, ale to niestety wiąże się z wielokrotnością ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z grubsza tyle ile wart jest jeden mój klocek;-) Ja się okablowałem w mojej ocenie proporcjonalnie cenowo do klasy użytych komponentów. Używam dwóch KS1130, które chodzą na wtórnym rynku po około 1.000 Euro za sztukę i w tej cenie jest to jeden z najlepszych dostępnych rynkowo kabli. Przy czym zdaję sobie sprawę, że można uzyskać jeszcze więcej, ale to niestety wiąże się z wielokrotnością ceny.

 

Ważne ,że jesteś zadowolony.

Niestety ceny za kable czy np. dobre tranzystory są b.wysokie ale branża audio niczym nie różni się od innych branż.

Dobre rzeczy kosztują dużo bo społeczeństwo się bogaci a siła nabywcza jest znacznie większa niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Jak znajdziesz MIT-a ( wystarczy MA-X ) to brałbym w ciemno , on powinien dać Tobie to czego właśnie szukasz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad pierwszą edycją czyli Oracle MA. MA-X dużo lepszy?

Miałem tylko MA-X i teraz mam MA-XSHD i tutaj różnica jest niewielka.

Ale raczej wszystkie kable MIT-a z serii Oracle są warte zainteresowania.

Jak chcesz to mogę Tobie pożyczyć swoje MIT-y na próbę tylko żebyś potem mógł spać bez natręctwa audiofilskiego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mamy ciekawe opracowanie i wyjaśnienie odwiecznego problemu "cyfra vs. analog" czy inaczej "vintage vs. obecne urządzenia".

Miłej lektury ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie,tego gościa nie znam. Ale nie dziwi mnie jego pogląd, że analog ma mnóstwo wad, bo ma. Gdyby nie miał to świat proaudio i studia nagrań nie przeszłyby na cyfrę. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie zawsze rozwiązania profesjonalne są optymalne brzmieniowo. Powodem przejścia na cyfrę jest jej wygoda i brak problemów natury nazwijmy umownie serwisowej. Cyfra ma jedną fundamentalną zaletę, a mianowicie jest wolna od procesu starzenia się, który ewidentnie "pożera" zasoby magnetyczne typu taśma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie, nie,tego gościa nie znam. Ale nie dziwi mnie jego pogląd, że analog ma mnóstwo wad, bo ma. Gdyby nie miał to świat proaudio i studia nagrań nie przeszłyby na cyfrę. Proste.

Ten dalej swoje:))

A częśćć ludzi chce jeździć na pełnych wad Harleyach zamiast na dużo lepszych od nich japońskich motocyklach :))

Dziwne ?

Ludzie noszą mechaniczne zegarki zamiast znacznie dokładniejszych kwarcowych i jeszcze płaca za nie wielokrotnie wiecej.

 

To są takie porównania .....

Sly Ty nie rozumiesz analogu , albo tylko udajesz , bo inteligentny facet jesteś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dalej swoje:))

A częśćć ludzi chce jeździć na pełnych wad Harleyach zamiast na dużo lepszych od nich japońskich motocyklach :))

Dziwne ?

Ludzie noszą mechaniczne zegarki zamiast znacznie dokładniejszych kwarcowych i jeszcze płaca za nie wielokrotnie wiecej.

 

To są takie porównania .....

Sly Ty nie rozumiesz analogu , albo tylko udajesz , bo inteligentny facet jesteś .

 

Ma Harleya,wiec powinien rozumieć temat analogu.

Inteligencja-pewnikiem jest ale kłopotem jest obsługa-tu tkwi cala niechęć do winyla i jego składowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sly kupi gramofon, a Stary Audiofil jakiś złoty most producenta z O w nazwie to pomyślę, że się świat już kończy i trza do spowiedzi iść.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Sly kupi gramofon, a Stary Audiofil jakiś złoty most producenta z O w nazwie to pomyślę, że się świat już kończy i trza do spowiedzi iść.:)

Może dobra zmiana dosięgnie każdego;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mamy ciekawe opracowanie i wyjaśnienie odwiecznego problemu "cyfra vs. analog" czy inaczej "vintage vs. obecne urządzenia".

Miłej lektury ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby to wszystko bylo takie proste, to juz dawno cyfra gralaby lepiej od zrodel analogowych a ciagle sa aspekty ze tak NIE JEST! Poznawanie tej prostej prawdy jest mysleniem High-endowym i samo w sobie jest High-endem.

Cyfra w swoim zalozeniu moze grac wzorcowo ponad wszystko, ale ciagle tak sie nie dzieje, problemem jest caly czas przetwarzanie cyfrowo analogowe.

 

Jarek proponuje Ci tak dla zabawy skoro przewalasz najlepsze klocki, wypozyczyc sobie Air Force One TechDAS-a i posluchac tego kilk dni, jestem pewny wiedzac ze masz dobre ucho, ze zaczniesz sie zastanawiac co z ta cyfra dalej jest nie tak...;)

Nie sadze aby Twoj doskonaly cyfrowy tor jaki masz w domu wygral w takich aspektach jak barwa fizjlologicznosc z tym wlasnie gramiakiem. Mysle ze tez warto byloby posluchac jakiegos dobrego szpulaka efekt bedzie jeszcze mocniejszy, ale co pozyczyc to juz moze koledzy ktorzy znaja sie lepiej na szpulakach podpowiedza!

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon może być najlepszy ale problemem nie jest gramiak, tylko czarna płyta i dziadostwo które generuje....trzaski, pykania, szumy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon może być najlepszy ale problemem nie jest gramiak, tylko czarna płyta i dziadostwo które generuje....trzaski, pykania, szumy itd.

Święta prawda - efekty takiego podejścia tzn. super gramofon i słabe płyty położyło większość prezentacji na AS.

Jak chce się słuchać analogu trzeba mieć z czego;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda - efekty takiego podejścia tzn. super gramofon i słabe płyty położyło większość prezentacji na AS.

Jak chce się słuchać analogu trzeba mieć z czego;-)

Nie bede sie madrzyl na temat grania z gramofonow, bo sie na tym za bardzo nie znam, ale to co sie dowiedzialem i podpatrzylem od koleglow z UK na temat grania z gramiakow, to moge smialo napisac. Sprawa nie jest prosta i aby zagralo trzeba spelnic sporo warunkow i co wazne musza byc spelnione wszystkie te warunki! Po pierwsze, bardzo wazny jest sam gramiak jak i jego wibracje (sposob przeniesienia napedu), wazne jest dobre ramie, oraz co chyba najwazniejsze sama wkladka jak i jej kalibarcja, wazne sa kable dopasowanie impedancji jak i wysokiej klasy dobrany do tego zestawu dobre pre. Niezmiernie jest wazne czyszczenie samej plyty, rozelektryzowanie jej jak i sama jakosc plyty, najlepiej graja pierwsze tloczenia i pierwsze wydania. Mialem okazje sluchac w UK bardzo dobrych gramiakow wzorcowo skonfigurowanych i dobrych drogich starych wydan, jakosc tego jest na prawde wyczynowa, nawet w porownaniu z najlepszymi systemami opartymi o cyfre. Dynamika jest porazajaca, chociaz sam gramiak to tylko maksymalnie okolo 60dB!!!

Dobre prezentacje gramofonow mozna tez posluchac w Monachium na wystawie - polecam.

Dobrze tez zagral gramiak u Starego na AVS, Stary po prostu widac wie o co w tym chodzi. Zagralo u niego soczyscie a to jest wyznacznik ze bylo dobrze!

Za prawde powiadam Wam analog w dalszym ciagu moze zagrac sporo lepiej w kilku aspektach od najlepszej cyfry. Ale trzeba sie o tym samemu przekonac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.