Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy średniotonowiec


tom8848

Rekomendowane odpowiedzi

W materialach Tangbanda wyraznie napisali ze rekomendowany crossover od 800 Hz w gore, w ATC od 380 Hz. Ale koszty TB to 1500 zl (2 x 135$ + 30% podatku i cla + 100$ wysylki) a ATC w wersji Standard to 4000 zl (2x135 funtow + 100 za przesylke z UK).

W obu przypadkach mamy duze srednice. W TB to 14cm, w ATC prawie 17 cm, co w polaczeniu z nawet najmniejszym tweeterem daje zbyt duze wartosci Center-to-Center. I tak patrze na oryginalne ATC SCM50 i np mamy 17 cm + Scan Speak ok. 10,4 cm + przerwa 1 cm, czyli jakies 13,6 mm C-T-C. Stosujac sie do zasady nie przekraczania jednej dlugosci fali crossover powinien byc ponizej 2500Hz, a jest w 3800Hz. Zastanawiam sie, czy nie ma tam problemu z lobingiem i filrowaniem grzebieniowym, o ktoym sie tak czesto wspomina pzy projektowaniu glosnikow. Z kolumn ATC tylko nowe aktywne SCM25 maja tweeter blisko srednicy. No i ATC wprowadzil teraz swoj tweeter SH25-76 o srednicy 76 mm. Jesli kupie tego ATC to nie chce schodzi z tweeteremi powyzej 80mm i przesune cossover do 2700-2800Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie Panowie na srednice Scan Speak 12MU. Bardzo dobre parametry, latwo dostepny i w miare tani. Pomierzony wzdluz i wszerz na blogu Zapha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko do 4-way? 12MU ma lepsza ch-ke on-axis od ATC w granicach 300Hz-3000Hz. Z tego co widze ATC ma wyzsza efektywnosc, zdecydowanie lepsza ch-ke off-axis i znieksztalcenia harmoniczne. Ale te u SS tez sa na b.niskim poziomie. A cena o polowe nizsza i dostepny w Polsce bez dodatkowych kosztow wysylki. Wiadomo, czlowiek ciekawy wiec i tak sprobuje tego ATC, a i pewnie Tangbanda, ale mysle ze poki co ten 12MU bedzie ok. A zaszczedzone pieniadze mozna przeznaczyc na rozbudowe aktywnego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na sprzedaż: kable głośnikowe Dynaudio Ocos + konwertery 4/ 8 ohm,  projektor JVC X5000, oprogramowanie do kalibracji video Calman Home Enthusiast  plus kolorymetr, procesor video eecolor box do korekcji 3d lut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z PHL 1120 6.5” w aplikacji SonusOlivy , może warto go zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Dlaczego tylko do 4-way?

 

Bo jest za cienki w uszach, żeby grać przy 200 Hz. Zresztą górny skraj pasma też ma przeciętny.

 

To jest pomiar mojego średniotonowego z dipoli. Czarna linia - "goły", czerwona - filtrowany pojedynczą cewką 0,68 mH. Dzielę obecnie u góry przy 4,6 kHz. Dodam, że głośnik ma 8 cali, a gra w dipolu, więc na charakterystyce jest filtrowanie grzebieniowe (zafalowanie przy 1,2 kHz; mam bardzo długą bramkę), w pudełku byłoby jeszcze lepiej, niż jest na tych wykresach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Powyzej pewnej kwoty cenowej glosniki reprezentuja podobna jakosc. Roznia sie glownie charakterem grania i zastosowaniem. Najpierw trzeba okreslic co sie chce, a pozniej szukac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam! Wątek leciwy, ale chciał bym go odświeżyć, bo mam pewne spostrzeżenia w temacie Morel SCM634. Właśnie użyłem tych głośników w aplikacji "pełnopasmowej" w 14 litrowych monitorach zainspirowanych projektem "Eltim Supreme 614 Solo". Pierwsze wrażenia (podłączenie było "na krótko", bez filtra korekcyjnego) - świetne wokale, mocny bas, ciut nazbyt aktywna góra. Po korekcji pasmo wyrównane, brzmienie bezpośrednie, ale wciąż cywilizowane, ciepłe i niemęczące. Mocny, dynamiczny bas, bez wysiłku schodzący poniżej 40 Hz. Bas nie dudni, nie wlecze się, generalnie jest punktowy, pomimo tego zachowuje krągłość i miękkość. Przy ustawieniu kolumn z dala od ścian brzmienie jest dynamiczne i zrównoważone. Przy dosunięciu do ściany tylnej bas staje się zbyt dosadny. Pomaga wtedy lekkie przytłumienie tunelu basrefleksu. Kolumny jeszcze się docierają, ale już teraz słychać, że moje ML 35XT, RLS Callisto i Ushery 520 wymiękają. Z moimi Adamami HM2 jeszcze bezpośrednio nie porównywałem, ale jest to podobna klasa brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie, ATC SB75-234 nada się do budowy audiofilskiego subwoofera ? Macie jakiś pomysł jakim wzmacniaczem go zasilić z dostępnych gotowych kitow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwana średniotonówka min 91dB-fajnie jak byłaby papierowa. Na razie audax aerożel jest na celowniku, ale może szanowne grono coś gdzieś znalazło jeszcze.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 ohmowe Satori MR16 mają 92 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mój wybór padł na Seasa Excel W18E001 i wybór był świetny. Testowałem także polipropylenowy Seas Excel E0016-08S M15CH001 i także byl bardzo dobry. Prawie nie potrzebował zwrotnicy :) ogólnie bardziej cieszyły mnie średniotonowe excele niż wysokotonowy excel T25CF002.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.