Skocz do zawartości
IGNORED

"te dni"


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

drodzy audiofile kupcie sobie prosty termometr z higrometrem i wreszcie zobaczycie ze niewielkie zmiany temp i wilgornosci sa dlugofalowe i w sumie niewielkie co innego na zewnatrz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m i coś w tym jest. Wczoraj pięknie dziś dobrze ale bez emocji. Chyba najważniejsze jest nasze nastawienie i samopoczucie :)

Nie do końca chyba, ponieważ nastawiłem się, że zagra właśnie dziś. Specjalnie nie wyłączałem systemu poprzedniej nocy, puściłem dziś parę razy słynna płytę Densena, raz Purist Audio Design, samopoczucie dobre, humor dopisuje, a tu nic - jak na złość gra tylko dobrze :) Nie wiem, może za bardzo chciałem, za bardzo się nastawiłem? Coś w tym jest, bo 'te dni' przychodzą prawie zawsze same z siebie i niespodziewanie. Nie dzwonią, nie przysyłają sms z zapowiedziami, lekceważą nasze zaproszenia, ignorują prośby. Pozostaje jedynie cierpliwe oczekiwanie, ale z drugiej strony nie ma jednak miesiąca, żeby ich nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pięcie około 229 V. Czekam cierpliwie do 21-ej.

 

Ja bym tak długo nie wytrzymał;-)

A już na pewno nie moją pięta;-)

 

A serio, masz sporą wilgotność....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga - moja pomyłka, 70% to oczywiście wilgotność na zewnątrz, a nie wewnątrz domu, bo to chyba tylko w łazience. Do łazienki sprzęt stereo musiałby być przynajmniej ip44, a najlepiej ip67, czyli hi-end odpada ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak miałem, że wróciłem wieczorem do domu i zagrało wyjątkowo. Myślę sobie: świetnie, biorę szybko prysznic i słucham do rana! Wracam po 5 minutach z łazienki, a tu klops, przestało grać.

Składowa stała w sieci zasilającej też bywa przemijająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że jak nie kupię dc blockera to mi sprzęt nie będzie grać? To może tłumaczyć i pozostać w związku z pewnymi rzeczami, ale po kolei. Mam taką teorię, że być może moje pozytywne nastawienie uległo zmianie najpierw już w kontakcie kropel wody o optymalnym stosunku wielkości do ładunku z skórą mojej osoby. Każdy kto analizował kiedyś fenomen wody wie o czym piszę. Druga sprawa dopiero, że suszarka do włosów z funkcją jonizacji na poziomie cząsteczkowym mogła jeszcze bardziej ten negatywny wpływ pogłębić oraz pozostać przy tym nie bez wpływu na stałą składową. Pytanie - jak to odnieść do wiatraczków jonizujących wynoszących owianiem powietrza sprzęt na poziom, dwa wyższy, o których wspominał Harpia? Przecież każdy kto posiada suszarkę do włosów bez konieczności zakupu drogiego audiofilskiego urządzenia może sprawdzić sobie czy wpływ tego zjawiska podnosi jakość dźwięku zestawu stereofonicznego.

 

Druga teoria jest taka, że woda wpływając do przewodu słuchowego zewnętrznego naruszyła unikalną naturalną mikrostrukturę woskowiny ułożoną nieregularnie na ściankach tego przewodu. Struktura taka powodując silniejsze rozpraszanie fal dźwiękowych obecnych w przewodzie słuchowym ucha ogranicza również szkodliwe podbicia dźwięku. Usunięcie jej za pomocą wody i mydła mogło wpłynąć na inny, mniej barwny i przestrzenny, odbiór dźwięku, zwłaszcza w przypuszczalnym zsumowaniu się tego efektu z efektem teorii pierwszej o mimo wszystko ujemnym wpływie jonizacji na pozytywne nastawienie audiofila.

 

Dla miłośników chronienia sprzętu przed sygnałami z kosmosu za pomocą najdroższych kabli zasilających lub ogólnie dla przeciwników promieniowania kosmicznego - znalazłem świetny poradnik jak bronić nasz system i siebie przed ich wpływem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że jak nie kupię dc blockera to mi sprzęt nie będzie grać?

Nie będzie jak nie włożysz płyty.

Możesz sam zrobić. I spróbować. Nie każdemu dc śmieci walają się po sieci.

 

. Nie dzwonią, nie przysyłają sms z zapowiedziami, lekceważą nasze zaproszenia, ignorują prośby. Pozostaje jedynie cierpliwe oczekiwanie, ale z drugiej strony nie ma jednak miesiąca, żeby ich nie było.

Zacznij prowadzić "badania". Zapisuj w "te dni" swoje samopoczucie, co jadłeś czy piłeś, co robiłeś od rana (rodzaj zmęczenia). Warunki zewnętrzne metereologiczne, wewnętrzne, puszczane płyty... i co tam jeszcze uważasz. Może smsy nie będą ci potrzebne. Ja też nie wiem czy ostatnio słucha mi się lepiej bo włączyli centralne ogrzewanie czy dlatego że gram na własnym tymczasowym, zrobionym dla prób, dc-blockerze. Jednak zrobiłem go pod wpływem słuchania blockera Tomanka. I nie wykluczone, że zakończy się to zakupem porządnie zrobionego egzemplarza. Ja mam do kilku dni właśnie "te dni" o dziwo tak z blockerem jak i bez chociaż... może mi się wydaje :). Samemu zawsze trzeba spróbować. Bez tego nie ma doświadczenia. Samym pisaniem na forum nic nie usłyszymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiles ze pasmo zaklocen kosmosu jest do 10GHz wiec prostuje ze jest do 160GHz

 

 

Kolega założył firmę??

Gratuluję awansu do branży!

Teraz wiele rzeczy będzie jaśniejsze....

 

Życzę sukcesu. Szczerze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega założył firmę??

Gratuluję awansu do branży!

Teraz wiele rzeczy będzie jaśniejsze....

Co niby bedzie jasniejsze, bo ja roznicy jakos nie widze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.