Skocz do zawartości
IGNORED

Kabelki ze szpuli :)


lolo989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Pewnie jako tako. Ja zapytam o co innego. Co jest łatwiejsze - namalowanie strzałki czy tłumaczenie potencjalnemu kupującemu że to nie ma znaczenia. A że sprzedaje 50 % drożej? Żal wam że to on zarabia a nie wy? Boli to tak bardzo? Kupujący jest zadowolony, że kupił ładnie zrobiony kabel. Sprzedający jest zadowolony że zarobił. Więc w czym problem? Tak lubicie zaglądać do cudzych portfeli? Róbcie to samo i sprzedawajcie ze 100 % przebiciem. Aaaa - wy jesteście uczciwi. Jednak już jestem stary i wiem że pieniądze nie śmierdzą. A punkt widzenia zdecydowanie się zmienia z ich ilością. Sorry.

 

I to jest sedno sprawy! Gdyby tak było, to jeszcze można by uznać, że wszytko jest OK.

Problem jest w tym, że potencjalnemu kupującemu tłumaczy się, że to ma znaczenie, a to już jest nie fair!

A biorąc pod uwagę powyższy przykład, jeden z wielu, wychodzi właśnie, że jest to zwykła ściema.

Przecież strzałkę można było odpuścić, a nie wypisywać pseudonaukowe rozprawki o niepowtarzalnym wpływie rzekomej kierunkowości na brzmienie; że jeśli podłączymy inaczej, to sprzęt nie zabrzmi tak, jak potrzeba...

A czy takie coś jest zrozumiałe dla potencjalnego kupującego?:

"Drut wyciągany jest znacznie wolniej,przez co jest mniej uszkodzeń między kryształowych.Kolejna to więcej smarowidła(przy wyciąganiu stosuje się jakiś specjalny smar) który powoduje znacznie gładszą powierzchnię przewodnika.I to koniec, są to jedyne różnice.Przewodniki psc+ dają dzięki temu więcej detali w dźwięku, bez efektu rozjaśnienia(w porównaniu do psc)."

(http://www.audiostereo.pl/audioquest-club_105869.html#entry2952313)

 

W mojej ocenie, chyba zatracono rozsądek w sferze okablowania do audio i przekroczono granice zarówno śmieszności, jak i przyzwoitości, której przynajmniej minimum nawet sprzedaż nastawiona na znaczny zysk wymaga...

 

Co do kwestii ceny. Osobiście uważam, że podstawą takiego produktu jak kabel elektryczny jest przede wszystkim sam przewodnik oraz ewentualna izolacja bezpośrednio na nim. I jakość tych elementów głównie ma wpływ na cenę. Tak przynajmniej jest wszędzie indziej, poza audio...

Bo w audio dodanie jakiejkolwiek otuliny, często z nadrukowanym logo, powoduje wzrost ceny takiego produktu o minimum 50%, a to już nie jest ani normalne, ani uczciwe, ani niczym nieuzasadnione...

 

I chodzi tylko i wyłączenie o zwrócenie uwagi na oczywiste wręcz robienie ludzi w ch..., a nie o żadną "finansową zazdrość". Nie pierwszy raz zresztą ktoś powołuje się na ten nietrafiony argument, bo np. w moim przypadku, pieniądze nie stanowią aż takiej przeszkody, bym nie mógł sobie pozwolić na nawet bardzo drogie kable. Tylko zanim te pieniądze wydam, staram się zastanowić, czy przypadkiem nie wyrzucam ich w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nigdy nie wiadomo - co pod oplotem "piszczy" i to jest niefajne, czym innym jest nazywanie rzeczy "kabli" po imieniu, a czym innym - naciąganie koszulki na kawałek drutu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Odyssey2 nie ma oznaczonej kierunkowości strzałkami na przewodnikach ani na silikonowej otulinie.

 

Strzałki istnieją na koszulkach termokurczliwych Chorda, których używa się do konfekcjonowania wielu kabli tej firmy. Na kablu Chord Odyssey2 strzałek nie ma.

Myślę, że nie zamawiają (w firmie Chord) odmiennych koszulek dla różnych kabli a w ofercie posiadają również kable ekranowane, np. Epic Twin.

Tymi samymi wtykami i koszulkami konfekcjonują różne kable. Te ekranowane i te nie ekranowane.

Być może zasadne jest założenie na wtyk koszulki z oznaczoną kierunkowością w przypadku konfekcji kabla ekranowanego ale w przypadku, kiedy ekran jest podłączony z jednej strony, np. od strony źródła a od strony odbiornika już nie (tak jak w niektórych interkonektach).

 

Może umieszczenie strzałek na koszulkach do wtyków służy po to aby "żonglerom" bezustannie próbującym coraz to inne kable było łatwiej podpiąć kabel zawsze tak samo?

 

Jeśli komuś sen z powiek spędza strzałka na termokurczu, proponuję kupować kabel ze szpuli i konfekcjonować sobie samemu. Nie będzie strzałki a w dodatku będzie taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przynajmniej jest wszędzie indziej, poza audio...

 

Taaaak???

Dlaczego nawigacja fabryczna kosztuje tyle pieniędzy mimo że dużo lepszą można kupić za ułamek tej ceny? I przykleić na szybę.

Dlaczego kawałek szmaty z logo znanego producenta tyle kosztuje? Przecież sam materiał kosztuje grosze. A uszyć można samemu.

Dlaczego kawałek surowej ryby zwany sushi tyle kosztuje? Przecież ryba to jakieś śmieszne grosze. A przyrządzić można samemu. Jest pełno przepisów w necie.

Mam wymieniać dalej? Dalej uważasz że jest tak tylko w świecie audio?

 

Co jest złego w sprzedawaniu konfekcjonowanych kabli? Jeśli ktoś ma ochotę zapłacić za nie 50 % więcej to jest idiotą a ten co robi konfekcje złodziejem? Znaczy on ma robić za darmo albo potencjalny kupujący ma sobie kupić kabel, lutownicę i koszulkę. Wtedy jest OK. Ale zawsze można przyczepić się do ceny kabla/koszulki/lutownicy. Bo na pewno są za drogie. I ktoś nas okrada.

 

To jest forum dla audiofili. Wielbicieli mniej lub bardziej dziwnych rzeczy. Dla mnie też nie do końca zrozumiałych. Ale szanuję ich. Czy to takie trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

To jest forum dla audiofili. Wielbicieli mniej lub bardziej dziwnych rzeczy. Dla mnie też nie do końca zrozumiałych. Ale szanuję ich. Czy to takie trudne?

To jest forum audiostereo i nie ma w nazwie audiofilów.

Mam powyżej uszu tego ciągłego zaklinania rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut, marcindzieg,

Szkoda waszego czasu ! To jest kopanie się z koniem.

 

Poczekajmy, autor wątku zadeklarował już chęć zakupu jakiegoś kabelka. Najpierw było 60, potem 200 za metr a na razie wybrał coś taniego.

Miejmy nadzieję, że podzieli się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Taaaak???

Dlaczego nawigacja fabryczna kosztuje tyle pieniędzy mimo że dużo lepszą można kupić za ułamek tej ceny? I przykleić na szybę.

Dlaczego kawałek szmaty z logo znanego producenta tyle kosztuje? Przecież sam materiał kosztuje grosze. A uszyć można samemu.

Dlaczego kawałek surowej ryby zwany sushi tyle kosztuje? Przecież ryba to jakieś śmieszne grosze. A przyrządzić można samemu. Jest pełno przepisów w necie.

Mam wymieniać dalej? Dalej uważasz że jest tak tylko w świecie audio?

 

Co jest złego w sprzedawaniu konfekcjonowanych kabli? Jeśli ktoś ma ochotę zapłacić za nie 50 % więcej to jest idiotą a ten co robi konfekcje złodziejem? Znaczy on ma robić za darmo albo potencjalny kupujący ma sobie kupić kabel, lutownicę i koszulkę. Wtedy jest OK. Ale zawsze można przyczepić się do ceny kabla/koszulki/lutownicy. Bo na pewno są za drogie. I ktoś nas okrada.

 

To jest forum dla audiofili. Wielbicieli mniej lub bardziej dziwnych rzeczy. Dla mnie też nie do końca zrozumiałych. Ale szanuję ich. Czy to takie trudne?

 

1. Za firmowe rzeczy płacimy tyle a tyle, bo płacisz za markę, za jakość (nie zawsze jest to prawdą, ale z założenia), którą producent gwarantuje swoim logo.

W tym jednak przypadku są to te same praktycznie kable jednej firmy!

Osobiście wybrałbym levisy za 200,- zł, a odpuściłbym zakup tych samych spodni zapakowanych w firmową torbę, przy czym wtedy kosztowałyby prawie 300,- zł.

2. Akurat analogia błędna! Za kunszt kucharza jak najbardziej się płaci! I życzę powodzenia w przyrządzaniu sushi każdemu, kto ma lewe ręce do sztuki kulinarnej.

Płacisz za umiejętności, tak samo, jak w przypadku np. fryzjera.

W przypadku tych kabli ktoś życzy sobie 50% więcej za mechaniczne obleczenie otuliną PVC, przy czym cena u producenta (chińskiego) zapewne niewiele się różni, więc gdzie tutaj ten wkład pracy Chorda wyceniony na 50% więcej?

3. Sprawa nie dotyczy konfekcjonowanych kabli, tylko kupowanych na metry!

Przeczytaj jeszcze raz, o czym piszemy ;)

Konfekcjonowane są o wiele droższe przeliczając na metr bieżący, jednakże tam dochodzi koszt samych wtyków, notabene też z kosmiczną marżą.

 

Nazwa tego forum brzmi Audio Stereo, a nie Audiofil!

Dotyczy to szeroko pojętego zagadnienia audio, wideo, a jest tutaj i miejsce dla np. wędkarzy, kinomaniaków, kiperów, itd.

Nie jest to więc forum tylko dla audiofili (sic!), ani nawet tylko dla audiofilów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to więc forum tylko dla audiofili (sic!), a nawet nie tylko dla audiofilów ;)

 

Skoro Panie Polonisto twierdzisz że tak to się odmienia to podaj proszę źródło. Bo ja twierdzę że napisałem poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Skoro Panie Polonisto twierdzisz że tak to się odmienia to podaj proszę źródło. Bo ja twierdzę że napisałem poprawnie.

 

Audiofilia odmienia się tak samo jako np. Pedofilia (niezbyt poprawnie jest Audiofilizm).

Audiofilia > (kogo? czego) Audiofilii - przez dwa "i", jeśli już!

Ale Audiofil > (kogo? czego?) Audiofila, a liczba mnoga: Audiofile > Audiofilów.

 

Np. http://sjp.pl/audiofil%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilia odmienia się tak samo jako np. Pedofilia (niezbyt poprawnie jest Audiofilizm).

Audiofilia > (kogo? czego) Audiofilii - przez dwa "i", jeśli już!

Ale Audiofil > (kogo? czego?) Audiofila, a liczba mnoga: Audiofile > Audiofilów.

 

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziękuję Panie Polonisto. Nie mniej jednak dalej twierdzę że "audiofili" przez jedno "i" jest prawidłowe. A z racji tego że ładniej brzmi niż "audiofilów" będę tego używał. Bo mam na to ochotę a regulamin forum tego nie zabrania. OK? A jak chcesz się w tych tematach poudzielać to proponuję np. www.polszczyzna.fora.pl. Słowo "poudzielać" też nie jest do końca po polsku. Ale lubię go używać. Chyba że też mi spróbujesz zabronić. Tyle że gdzie wtedy Twoje (kiedyś mi udowadniałeś że to się pisze z małej litery; ja jednak uparcie piszę z dużej bo lubię) twierdzenie że forum jest dla wszystkich. Z mojej strony EOT (też nieładne słowo) bo kolega wyżej napisał że nie ma sensu kopać się z koniem. I ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dziękuję Panie Polonisto. Nie mniej jednak dalej twierdzę że "audiofili" przez jedno "i" jest prawidłowe.

 

Oczywiście, masz prawo! :)

Tak jak ja mam prawo darzyć sympatią przyjeżdżających w moje strony fanów narciażowania ;)

 

Nie mniej jednak dalej twierdzę że "audiofili" przez jedno "i" jest prawidłowe.

 

To się mylisz! Pisać masz prawo, jak tylko chcesz - w końcu to tylko o Tobie świadczy - jednakże twierdząc, że tak jest prawidłowo, jesteś w błędzie.

Chyba że Ty miałbyś rację, a mylą się poloniści i słowniki, w co jednak wątpię...

 

Twoje (kiedyś mi udowadniałeś że to się pisze z małej litery; ja jednak uparcie piszę z dużej bo lubię)

 

Chyba coś Ci się pomieszało i pomyliłeś mnie z kimś innym, tym bardziej, że sam jestem za tym, by jednak używać w takich przypadkach wielkiej litery, mimo że jest to forum internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się pomieszało i pomyliłeś mnie z kimś innym, tym bardziej, że sam jestem za tym, by jednak używać w takich przypadkach wielkiej litery, mimo że jest to forum internetowe.

 

Być może. Jeśli to nie Ty to przepraszam. Nie będę kłócił bo dobrze nie pamiętam. A szukać mi się nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Być może. Jeśli to nie Ty to przepraszam. Nie będę kłócił bo dobrze nie pamiętam. A szukać mi się nie chce.

 

Akurat taką rzecz sam bym pamiętał (bo sam zwracam na to uwagę), a w sumie wystarczy w wyszukiwarce wpisać nasze nicki i już wiadomo, kiedy cytowaliśmy siebie ;)

 

I nie ma sprawy, ani problemu - nie ma za co przepraszać, sprostowałem tylko i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio czytalem wiele pochlebnych recenzji Chord odyssey 2.czytalem na forum ze ktos kupil za 90zl/m :) niestety wszedzie gdzie znajde wolaja 139 :( mial ktos stycznosc z tym kabelkiem ??

Jeszcze chyba w 2012r, cena wynosiła 90 zł. Obecnie niestety jest to 139 zł/mb.

Miałem styczność z tym kablem. Bardzo dobry ale do zdecydowanie dobrze dobranych systemów.

Niczego Ci "nie zamaskuje" jeśli coś w dźwięku jest skopane. Z dobrym systemem - precyzyjny, detaliczny z kapitalnie kontrolowanym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma sprawy, ani problemu - nie ma za co przepraszać, sprostowałem tylko i tyle :)

 

Jest. Bo jak się o coś kogoś niesłusznie oskarża to należy sprostować. A że się nie obrażasz to spróbuję wyjaśnić o co mi chodzi. Ja bardzo nie lubię czepiania się słówek. Nie wnosi to nic dobrego. I nie zaśmiecajmy już wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odkopie nieco temat.

Sprzedalem wczoraj swoje kable glosnikowe Oehlbach LS-214. Mialem je ze 2 lata, ale mialem dosc ich grubosci, bo 2 x 10mm srednicy doprowadzalo mnie do szalu. To zdrowa przesada. Z racji tego ze w kable za bardzo nie wierze, a jak juz to w minimalnym sensie chce kupic cos na metry w przyzwoitej cenie. Uwage zwrocilem na kable z miedzi srebrzonej w cenach do 40zl/metr i tak mamy do wyboru:

1. Van den Hul The Snowline, srebrzona miedz OFC, 2.0mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. QED SILVER Anniversary XT, srebrzona miedz OFC z jakims rdzeniem Teflon cos tam. Troche mnie ten rdzen irytuje bo moze byc problem z wsadzeniem tego w gniazdo glosnikowe w koncowce mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. In-akustik Atmos Air 309, srebrzona miedz 2x3.09mm2. Ten akurat najgrubszy ze wszystkich dostepnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moze inne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Chord ?

Posiadam Epica i Signature . Oba zacne i po przesłuchaniu Atlasa , Qed-a i paru innych został Chord. Są na metry różne modele w różnych cenach.

Poszukaj używek duży wybór na ebayu co.uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kupiłem używany oryginał na e-bay.UK:

The Chord Company Odyssey 2 speaker cable 2x3m

76.01+5 (poczta)=81,01 GBP

Po haraczu PayPala wyszło 418,88 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.