Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Pszczyna napisał:

Nie powinno takie zjawisko mieć miejsca ,ponieważ pogrzebało by to sens odtwarzania muzyki .

 

(To nie silnik mechaniczny czy pompa hydrauliczna by przed obciążeniem pracą wcześniej by musiał pracować na biegu jałowym aby rozprowadzić olej celem poprawnego smarowania )

Dlatego sprzedałem te kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, ostatnio stałem się posiadaczem kabli głośnikowych Black II. Z czystym sumieniem mogę się podpisać pod wszystkimi pochlebnymi komentarzami odnośnie tych przewodów. Do tej pory używałem Ultra Blue II. Są to bardzo dobre kable bez dwóch zdań i mogę je polecić każdemu kto szuka tzw. dobrego grania. Black II to trochę inna bajka. Nie zgodzę się tylko w jednym, że są ciemniejsze. Według mnie grają bardzo czytelną górą (bez przebarwień) ale robotę robi średnica i bas, który jest niesamowity. Jeżeli szukacie naprawdę czystego, dokładnego i wysublimowanego przekazu muzycznego to właśnie Black II będzie najlepszym wyborem w rozsądnej cenie. Naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Według mnie do Focali bardziej odpowiednie będą Black II. Będzie bardziej ciemniejsze tło, że się tak wyrażę. Góry oczywiście nie zabraknie ale wszystko będzie lepiej poukładane. Z Ultra Blue II może być z Focalami trochę za jasno jak dla mnie. Najlepiej sprawdzić u siebie co lepiej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni ani detalach nie stracisz. Blacki mają bardzo fajną szeroką scenę. Ciężko mi się wypowiadać odnośnie kina domowego ale jeśli w stereo jest super to zakładam że w kinie też będzie bardzo efektownie. Ale tak jak pisałem wypożycz i porównaj, wtedy będziesz mógł sam ocenić co dla Ciebie daje lepszy efekt. Ja po zmianie z Ultra Blue II na Black II jestem za.....ście zadowolony. Mam teraz to czego szukałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra Hegel H 120 plus Pylon Diamond 25. Źródłem jest streamer Onkyo NS-6170 i MacBook.Na plus w Black II jest na pierwszym miejscu bas i bardzo czytelna średnica, wysokie tony są idealnie dopasowane do reszty pasma. Blacki mają coś jeszcze czego brakuje w U.Blue, są pozbawione tła. Wyraźnie oddzielają od siebie instrumenty. To jest coś takiego jakbyś miał zupełny spokój w około, nie ma nic tylko słyszysz poszczególne instrumenty i wokal, który jest wyeksponowany w pierwszorzędny    sposób. Ciężko mi to opisać musisz sam to usłyszeć. Natomiast w Utra Blue II przekaz masz bezpośredni, prosto w twarz. Nie chodzi o to że grają bardzo do przodu tylko o energię z jaką grają. Wszystkiego jest pod dostatkiem, ani basu ani góry nie zabraknie. Może się okazać że właśnie do kina domowego będą lepszym wyborem. Musisz sam ocenić. Cardasa nie znam więc się nie wypowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Roksan k3 podłączony do Arcam'a st60 i chora 826 . I tak :  Q black 2 na pierwszy rzut oka super bas schodzi nisko , średnica też w porządku , wszystko jest poukładane , precyzyjne , wszystko jest w punkt, nie ma żadnych "krzyków" u góry, ale nie podoba mi się to, że jest mało przestrzeni , góra , wokal jest za bardzo z tyłu, dźwięk jest taki trochę płaski. Cardas gra mega melodyjnie, bas jest porównywalny do black 2, ale średnia jak i przestrzeń wydaje mi się że jest troszkę lepsza w cardasie , góra nie "krzyczy" , ale nie jest tak cofnięta jak w blacku 2 . Taka jest moja ocena. Jutro podjadę po ultra blue 2 i zobaczę , ale wydaje mi się że to będzie taki kompromis między Cardasem a Black 2. Posłucham i napiszę moje zdanie. A powiedz mi jeśli chodzi o RCA -RCA Q black a Q black 2 masz porównanie? Ty jakiego używasz? ja mam obecnie VDH the name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel gra zupełnie inaczej. Przestrzeń jest znakomita a wokal jest jakby krok do przodu. Jak widać Roksan buduje scenę zupełnie inaczej.
Osobiście używam rca Qued Reference 40. W moim zestawie sprawdzają się znakomicie 🙂. Blacków nie porównywałem. Czytałem że dwójkę warto wypróbować. Sam szukałem jakiejś używki z pierwszego wydania ale nic nie ma. Na razie zostaję przy tym co mam.

Ciekaw jestem jak sprawdzi się u Ciebie Ultra Blue? Czekam na wrażenia 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Sz. napisał:

Hegel gra zupełnie inaczej. Przestrzeń jest znakomita a wokal jest jakby krok do przodu. Jak widać Roksan buduje scenę zupełnie inaczej.
Osobiście używam rca Qued Reference 40. W moim zestawie sprawdzają się znakomicie 🙂. Blacków nie porównywałem. Czytałem że dwójkę warto wypróbować. Sam szukałem jakiejś używki z pierwszego wydania ale nic nie ma. Na razie zostaję przy tym co mam.

Ciekaw jestem jak sprawdzi się u Ciebie Ultra Blue? Czekam na wrażenia 🙂.

Mam na testy RCA q black 2 i głośnikowy w ultra blue 2 ale kapa z tym że są nowe jak jest z wygrzewaniem ? Poki co w moim odczuciu RCA Black 2 jest ciut mniej "krzykliwy" niż VDH the name, średnica ciut lepsza w blacku, bas taki sam - póki co tyle na temat RCA Black 2 wczoraj miałem RCA cardas iridium i porównując z moim VDH to różnica mega jeśli chodzi o środek jest o niebo lepszy , bas, tylko góra trochę wycofana, ale porównując na dzień dzisiejszy to Iridium dużo lepsze niż Black 2. Jeśli chodzi o ultra Blue 2 to porównując z Black 2 to napewno jest jaśniejszy ale średnica i bas mniejszy.  Cardas 101 środek dużo bardziej wyeksponowany oraz bas , niż w ultra blue 2. W teorii myślałem że jak połącze ultra Blue 2 ktory jest ciut jaskrawy z RCA Black 2 który jest mega "poukładany , uporządkowany" to będzie idealne połączenie i wyjdzie z tego dźwięk jak z przewodu głośnikowego  Black 2 na sterydach. I jestem trochę poirytowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2023 o 13:25, Marcin Sz. napisał:

Z tego wynika że Cardas głośnikowy i rca sprawdza się najlepiej w twoim systemie. Może to właśnie jest to czego szukałeś. Posłuchaj dłużej tego połączenia bo widzę że najlepiej Ci dźwiękowo podeszło. 

Korci mnie żeby jeszcze jakiś wypożyczyć. Cardas 101 jest idealnie między ultra blue 2 i Black 2.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się czy producent czegoś, nie zmienił wraz z czasem w serii ultra blue II. Poniżej zdjęcia:

U góry konfekcjonowany z produkcja 22.04.2022 ( był cały ubrudzony talkiem) - jest jak blady błękit na zdjęciu wyszedł jak turkus

U dołu cięty z metra który ma kolor identyczny jak na aukcjach czy na stronie tellurium q.

Ewentualnie czy to nie podróba mimo tego iż hologram jest numer też. 

Jeśli to nie podróbka to mam mieszane uczucia, skąd mogę mieć pewność, iż producent nie jedzie na opinii zmienił przewodnika na inny lub nie skończył mu się materiał i zastępuje innym. Warto informować, iż w serii nastąpiła jakaś zmiana. Trochę to słabo wygląda jak na taką renomę.

Mimo tego co piszą w testach wersja (ta z góry) poprawiła wysokie tony, jest ich więcej i są masywniejsze (nie szelszczą) w stosunku do poprzedniego "kabelka". Wszystko na plus w porównaniu do poprzedniego "kabla". W mój system się wpasowały (połączanie bi-amping)

Co do zmian w produkcji podobnie było z francuskim real cabel BM250 kupiony wcześniej miał gęstszy splot i w innym kierunku. Niestety nowa produkcja BM250 strasznie degradowała brzmienie w porównaniu z nowym.

Co do przewodów myślałem, że nie mają wpływu. W przypadku Tannoy XT6F słychać ewidentnie różnicę, przy zmianie przewodów. w przypadku niższego starego modelu fussion 4 (mercury f4) nie usłyszałem różnicy.

IMG_20230307_224036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nie jestem peny czy dobrze odczytałem różnicę między Ultra Blue II a Black II w prezentacji dzwięku przestrzennego . Który przewód w praktyce da większą , szerszą scenę dzwiękową w stereo ? Zastanawiam się czy powrócić do tego producenta ( w przeszłości posiadałem Ultra Blue z Emotiva A2 i PT i było dość dobrze) przewodów mając KEF R3 Meta i Denon 900HNE które obecnie są połączone Chord Clearway x które ,, grają dość dobrze,, z jedną dla mnie wadą mianowicie scena dzwiękowa jest dla mnie za mała. Dodam że na próbę pożyczyłem od kolegi posrebrzany przewód Hicon i scena zrobiła się naprawdę bardzo dobra , ale przy okazji góra zrobiła się w niektórych nagraniach zbyt ostra . Proszę Osoby które miały możliwość porównania tych dwóch modeli przewodów o podpowiedz które w ich odczuciu zapewnią moje preferencje , a moę z Tellurium w moim zestawieniu dać sobie spokój ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tak, przez pewien czas używałem Ultra Blue II do czasu kiedy nie spróbowałem Black II. 

Efekt jest taki że Black II grają do dzisiaj. Zaznaczę jednak że jeśli chodzi o szerokość sceny to przy 

dobrych realizacjach jest super a przy przeciętnych i słabych bez rewelacji. Podsumowując ja po 

odsłuchach Black II jestem bardzo na tak i zostają u mnie na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.