Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Eemeryt napisał:

Nie mając fizycznie ,,dwójek,, do porównania nie mysl o różnicach , słuchaj i się delektuj muza którą lubisz 😀 

Taki jest plan 😛 w cenie nowych UB2 są już używane Black, a w cenie nowych Black używane Silvery i tak można bez końca... na szczęście dla mnie kable analogowe to niewielki procent brzmienia (a cyfrowe to już w ogóle żaden), więc nie przykładam do tego aż tak dużej wagi, ale w tym momencie gra u mnie jeszcze Cordial 10zł/m z KEF LS50M i Heglem H200, a przy takim sprzęcie ze średniej półki już słychać degradację brzmienia wprowadzaną przez kabel głośnikowy.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapraszamy do obejrzenia unboxingu przewodów Tellurium Q Statement II! 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz Tellurium Q Blue Diamond nie tylko będzie najlepszy, ale także najładniejszy.
Nowa wersja na 2023 rok to zmiana wyglądu bez wpływu na brzmienie, które i tak jest rewelacyjne!

Szczegóły: https://www.q21.pl/product/search?query=diamond+v.2023

tellurium_q.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, nie  przesadzał bym tak bardzo. Interconecty Black II są niezłe, tak samo XLRy. 

Mam do sprzedania kable głośnikowe Ultra  Blue II 2.0 m. Praktycznie nie używane ponieważ zmieniłem je na Black II. Komplet zapakowany w org. pudełeczko 🙂 leży i czeka na nowego właściciela 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Sz. napisał:

Witam, nie  przesadzał bym tak bardzo. Interconecty Black II są niezłe, tak samo XLRy. 

Mam do sprzedania kable głośnikowe Ultra  Blue II 2.0 m. Praktycznie nie używane ponieważ zmieniłem je na Black II. Komplet zapakowany w org. pudełeczko 🙂 leży i czeka na nowego właściciela 🙂

 

Napisz proszę różnice między ultra blue a black. 

Co do IC to miałem black II i odbierałem je sucho. Lepiej wypadły stare Cardas microtwin. 

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcin Sz. napisał:

Opisałem je  jakiś czas temu. Wróć do moich poprzednich wpisów. 

Chyba nie umiem szukać.

Tak naprawdę to mnie interesuje porównanie ultra blue 1 vs black 1. 

Mam black 1 i szukam kabla, który złagodzi wyższy środek. Tak aby lekko uspokoić dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno nie seria Blue. Raczej szukaj czegoś z wyższej półki w Tellurium.

Co do porównania 

U mnie gra Hegel H 120 plus Pylon Diamond 25. Źródłem jest streamer Onkyo NS-6170 i MacBook.Na plus w Black II jest na pierwszym miejscu bas i bardzo czytelna średnica, wysokie tony są idealnie dopasowane do reszty pasma. Blacki mają coś jeszcze czego brakuje w U.Blue, są pozbawione tła. Wyraźnie oddzielają od siebie instrumenty. To jest coś takiego jakbyś miał zupełny spokój w około, nie ma nic tylko słyszysz poszczególne instrumenty i wokal, który jest wyeksponowany w pierwszorzędny    sposób. Ciężko mi to opisać musisz sam to usłyszeć. Natomiast w Utra Blue II przekaz masz bezpośredni, prosto w twarz. Nie chodzi o to że grają bardzo do przodu tylko o energię z jaką grają. Wszystkiego jest pod dostatkiem, ani basu ani góry nie zabraknie.

Ja tak to odbieram. Jedynek nie miałem oceniam na przykładzie dwójek, które u mnie grają. 

Edytowane przez Marcin Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcin Sz. napisał:

No to na pewno nie seria Blue. Raczej szukaj czegoś z wyższej półki w Tellurium.

Co do porównania 

U mnie gra Hegel H 120 plus Pylon Diamond 25. Źródłem jest streamer Onkyo NS-6170 i MacBook.Na plus w Black II jest na pierwszym miejscu bas i bardzo czytelna średnica, wysokie tony są idealnie dopasowane do reszty pasma. Blacki mają coś jeszcze czego brakuje w U.Blue, są pozbawione tła. Wyraźnie oddzielają od siebie instrumenty. To jest coś takiego jakbyś miał zupełny spokój w około, nie ma nic tylko słyszysz poszczególne instrumenty i wokal, który jest wyeksponowany w pierwszorzędny    sposób. Ciężko mi to opisać musisz sam to usłyszeć. Natomiast w Utra Blue II przekaz masz bezpośredni, prosto w twarz. Nie chodzi o to że grają bardzo do przodu tylko o energię z jaką grają. Wszystkiego jest pod dostatkiem, ani basu ani góry nie zabraknie.

Ja tak to odbieram. Jedynek nie miałem oceniam na przykładzie dwójek, które u mnie grają. 

Dzięki za odpowiedz.

Teraz zamiast black wygrzewam Atlas Hyper 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2023 o 11:06, Marcin Sz. napisał:

Hyper górę przytnie a uwydatni bas. Daj znać jak to się  zgra  z twoim systemem..

Ja już poszukiwania kabli zakończyłem 🙂 na dzień dzisiejszy nie mam się do czego przyczepić, jest 👍

Dokładnie tak zrobił ten kabel. Spodziewałem się tego po przeczytanych opiniach lecz nie sądziłem, że aż tyle basu dojdzie.

Może ktoś czyta te forum i może polecić kabel co wycofa i złagodzi górę lecz bez dodawania basu. Ba nawet może go też lekko odjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.11.2023 o 16:11, izapat napisał:

Spadła. U mnie są złożone w pudełku. Acoustic Zen pobił je sromotnie.

Ponoć Silver Diamond są rewelacyjne. 

Od ponad roku gram na Silver II, potrzebowałem lekkich i łatwo układających się kabli ale do poprzednich AZ Hologram II to im jednak brakuje 😉

No ale to i też inne ceny.

W dniu 7.11.2023 o 16:19, rafa napisał:

Glosnikowe TQ powiedzialbym ze sie jeszcze bronia ale Interkonekty i cyfrowe raczej slabo.

Bardzo dobrze wspominam RCA Black Diamond. Rewelacyjna rozdzielczość, powietrze, wgląd w nagrania jedynie masy i wypełnienia im brakowało.

W dniu 18.02.2024 o 22:16, madrid 2012 napisał:

Posiadam Arcama Sa30 + APClassic 8. Gra to u mnie z Chord Clearway X.  Zastanawiam się nad zmianą  Chorda na Tellurium Q Ultra Blue II.  Czy to jest dobry kierunek?

Gdzieś leżą u mnie ale Blue II a Clearway znam bo je tu często polecałem. Blue w stosunku do Chorda idzie bardziej w stronę spokoju, łagodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Ponoć Silver Diamond są rewelacyjne. 

Od ponad roku gram na Silver II, potrzebowałem lekkich i łatwo układających się kabli ale do poprzednich AZ Hologram II to im jednak brakuje 😉

No ale to i też inne ceny.

Silver diamond , ta cena to .....brak słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, muda44 napisał:

Bardzo dobrze wspominam RCA Black Diamond. Rewelacyjna rozdzielczość, powietrze, wgląd w nagrania jedynie masy i wypełnienia im brakowało.

No właśnie za mało muzykalne dla mnie były.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam i na początek chciałbym się przywitać w klubie Tellurium. Aktualnie posiadam przewody głośnikowe Tellurium Q Silver II. Po konsultacjach z ministrem finansów ( żona ) i zorganizowaniu budżetu chciałbym pójść wyżej. I tu mam pytanie do osób, które miały możliwość słuchać kabli, o które mi chodzi. Chciałbym w najbliższym czasie zakupić głośnikowe Blue Diamond lub Ultra Black ( I lub II ). Mam prośbę, czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby opisać sygnaturę brzmienia i różnicę pomiędzy Blue Diamond i Ultra Black ( także różnicę pomiędzy wersją I i II ). Ps.  w związku ze zmianą będę sprzedawał Silver II ( 2x2.5m. banan-banan ) gdyby kogoś interesowały to mam takowe na sprzedaż. Cena około 1600. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kaziu106 napisał:

Witam i na początek chciałbym się przywitać w klubie Tellurium. Aktualnie posiadam przewody głośnikowe Tellurium Q Silver II. Po konsultacjach z ministrem finansów ( żona ) i zorganizowaniu budżetu chciałbym pójść wyżej. I tu mam pytanie do osób, które miały możliwość słuchać kabli, o które mi chodzi. Chciałbym w najbliższym czasie zakupić głośnikowe Blue Diamond lub Ultra Black ( I lub II ). Mam prośbę, czy któryś z szanownych forumowiczów mógłby opisać sygnaturę brzmienia i różnicę pomiędzy Blue Diamond i Ultra Black ( także różnicę pomiędzy wersją I i II ). Ps.  w związku ze zmianą będę sprzedawał Silver II ( 2x2.5m. banan-banan ) gdyby kogoś interesowały to mam takowe na sprzedaż. Cena około 1600. 

To ciekawa zmiana. Trochę inne bieguny grania w porównaniu z Silverem II. Blue Diamond będzie w starciu z Silverem miśkiem, więc wg mnie lepiej iść w Ultra Black. Ma zdecydowanie lepszą rozdzielczość od Blue. Oczywiście oba stoją po ciepłej stronie mocy. W jakim systemie to będzie grało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, exilir napisał:

To ciekawa zmiana. Trochę inne bieguny grania w porównaniu z Silverem II. Blue Diamond będzie w starciu z Silverem miśkiem, więc wg mnie lepiej iść w Ultra Black. Ma zdecydowanie lepszą rozdzielczość od Blue. Oczywiście oba stoją po ciepłej stronie mocy. W jakim systemie to będzie grało? 

Lector ZOE ( przedwzmacniacz na lampach ), Lector Z100 ( końcówka mocy tranzystorowa ), dac/streamer Primare NP 30, rca Siltech 380i oraz Furutech Alpha S22, kolumny Akkus F1S ( wersja na Scan Speak góra i dół jak w LE ). Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Silver II gdyż ma świetną scenę, świetną wyrafinowaną górę i dobrze różnicuje bas. Jedyne czego mi brakuję to ze względu na moje preferencję lubię lekko pogrubioną średnicę. Akkus i Silver II grają bardzo neutralnie i trochę mi brakuje tego pogrubienia. Wiem, że nie będzie to do końca neutralne ale z dźwiękiem jak z kobietami, każdy ma swój typ:-)....Miałem okazję słuchać Black Diamond i było to naprawdę fajne granie....ale było to na innym systemie poza moim zasięgiem budżetowym...tak jak i Black Diamond ...ale lubię granie głośnikowych kabli Tellurium i dlatego chciałem zostać z tą marką. Nie chciałbym tracić tej szczegółowości i " fajności" grania z Silver II ale chciałbym w moim systemie dociążyć średnicę......z tego co Piszesz chyba jednak muszę celować w Ultra Blacka.....bo nie chciałbym za dużej misiowości tak jak Piszesz z Blue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Porównywał ktoś może Tellurium Q Blue II ze starszym Ultra Blue ?

Mogę oba kable wyrwać w tej samej cenie i nie wiem, na które się rzucić 🙂

Czy oba wygładzają brzmienie, czy jednak któryś z nich jest ostrzejszy ?

Jak z przestrzenią, stereofonią, szczegółami, dynamiką, barwą, itp. ?

 

Chciałbym nimi połączyć Hegla H80 z kolumnami KEF Q5.

Przejściowo gra to na kablu DNM Reson LSC mk II i jak dla mnie póki co to wystarczająco jasne brzmienie, ale szukam więcej wygładzenia góry.

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.