Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, robotkaw napisał:

OOO sporo. Chciałem serdecznie zaprosić z Blackiem na pogawędkę i odsłuchy

No tak. Kawałek jest.

Proponuję zadzwonić do Korisu w Poznaniu. Można wypożyczyć kabelki na odsłuch. Ogólnie mili ludzie.

Ja spośród Cardasa , Albedo i Purist audio design , wybrałem właśnie TQ blacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, izapat napisał:

No tak. Kawałek jest.

Proponuję zadzwonić do Korisu w Poznaniu. Można wypożyczyć kabelki na odsłuch. Ogólnie mili ludzie.

Ja spośród Cardasa , Albedo i Purist audio design , wybrałem właśnie TQ blacka.

Serdecznie dziękuję za rozmowę. Na pewno uwzględnię tą opinie podczas wyboru IC.

Edytowane przez robotkaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam u mnie po ultra silver zagościł już raczej na stałe black daimond głośnikowy .Właściwie tylko dlatego ,że nie lubię mieć butów od innej pary tzn kupiłem silvera był super szczegółowy bardzo przejrzysty naprawde super kable. Zamówione jumpery silvery nie były dostępne u dystrybutora ,więc mój  salon zaproponował mi jumpery black daimondy. Kupiłem jumpery fajna seria trochę wyższa cena ale trudno. No i spać nie mogłem tu silver a tu black ,więc wypożyczyłem  black daimond głosnikowy .Faktycznie kabel inny bardziej akcentuje niuanse, fajne smaczki słychać  w tle,,lepszy bas tzn bardziej mięsisty co mi pod pasowało bo zmieniłem teraz podłogowe na monitory i na silverach był troszkę oszczędniejszy .Polecam serię black daimond naprawdę super kabelki w cenie przystępnej bo za inne marki trzeba by zapłacic nie 16 tys ale ze 40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Pszczyna napisał:

Proponuję zignorować to pytanie ,które nosi znamiona prowokacji 

To nie prowokacja, ale jak nikt nie potrafi tego zjawiska wytłumaczyć , to trudno brać to na poważnie.

Sam jestem użytkownikiem Tellurium i nie usłyszałem zmiany nawet po 1000h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2022 o 18:53, izapat napisał:

To nie prowokacja, ale jak nikt nie potrafi tego zjawiska wytłumaczyć , to trudno brać to na poważnie.

Sam jestem użytkownikiem Tellurium i nie usłyszałem zmiany nawet po 1000h

Moje Harmonixy(Improved 120) po trzech tygodniach od zakupu ...zmiany i to radykalne nastąpiły z dnia na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
On 3/27/2022 at 8:51 AM, Eemeryt said:

Nikt nie posiada kolumienek KEF połączonych przewodami Tellurium Q Black II z wzmacniaczem/amplitunerem ?

Miałem wypożyczone z Q21 na testy w swoim systemie TQ Black II. Grałem na KEF LS50 + Hegel300. Porównywałem z kablem zdecydowanie niższej klasy czyli Melodika Purple Rain. TQ Black miał nieporównywalnie lepszy bas, ładniej prowadził dźwięk, natomiast coś dziwnego stało się z przestrzenią. Miałem wrażenie, że scena się pomniejszyła i dźwięk mocniej "trzymał" się kolumn. Po opisach prasy liczyłem też na większą holografię. Osobiście zrezygnowałem choć czytałem o wielu zadowolonych użytkownikach KEFa i Tellurium Q. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.02.2022 o 19:48, asterix1 napisał:

Moje Harmonixy(Improved 120) po trzech tygodniach od zakupu ...zmiany i to radykalne nastąpiły z dnia na dzień

Miałem te kable i tak samo się zachowywały. Pierwsze 2 tygodnie kolumny przez nie zasilane grały jakby w kartonach stały. Po wygrzaniu było dobrze jednak jak sprzęt nie grał z tydzień to kable zaś potrzebowały iluś godzin " wygrzewania ".

W dniu 20.01.2022 o 19:46, Mariendo napisał:

witam u mnie po ultra silver zagościł już raczej na stałe black daimond głośnikowy .Właściwie tylko dlatego ,że nie lubię mieć butów od innej pary tzn kupiłem silvera był super szczegółowy bardzo przejrzysty naprawde super kable. Zamówione jumpery silvery nie były dostępne u dystrybutora ,więc mój  salon zaproponował mi jumpery black daimondy. Kupiłem jumpery fajna seria trochę wyższa cena ale trudno. No i spać nie mogłem tu silver a tu black ,więc wypożyczyłem  black daimond głosnikowy .Faktycznie kabel inny bardziej akcentuje niuanse, fajne smaczki słychać  w tle,,lepszy bas tzn bardziej mięsisty co mi pod pasowało bo zmieniłem teraz podłogowe na monitory i na silverach był troszkę oszczędniejszy .Polecam serię black daimond naprawdę super kabelki w cenie przystępnej bo za inne marki trzeba by zapłacic nie 16 tys ale ze 40. 

BD miałem RCA. Rewelacyjna rozdzielczość, powietrze i wgląd w nagrania jednak brakowało masy, wypełnienia.

Bardzo fajne są Blue II, stosunek jakość cena jest wybitna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, muda44 napisał:

 jak sprzęt nie grał z tydzień to kable zaś potrzebowały iluś godzin " wygrzewania ".

Nie powinno takie zjawisko mieć miejsca ,ponieważ pogrzebało by to sens odtwarzania muzyki .

 

(To nie silnik mechaniczny czy pompa hydrauliczna by przed obciążeniem pracą wcześniej by musiał pracować na biegu jałowym aby rozprowadzić olej celem poprawnego smarowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.