Skocz do zawartości
IGNORED

Zapraszam do testu kabelków - czyli przekonać nieprzekonanych :-)


Melepeta

Rekomendowane odpowiedzi

Niech każdy napisze to, co uzna za stosowne. Jeśli ktoś napisze, że żadnej różnicy nie słyszał, to też będzie ok. To nie ma być kwiecista recenzja do magazynu audio a koleżeńska zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjąłem kabel ze skrzynki.

Melepeta może ułóż jakąś ankietę albo wypunktuj rzeczy, które chciałbyś by były opisane. Wtedy miałbyś X opinii, które zawierałyby opisy co najmniej wskazanych przez Ciebie właściwości.

 

Popieram, bardzo dobry pomysł. Rydz a może jednak po testować warto dla samej zabawy, no chyba że nie lubisz takich zabaw i nie dysponujesz dużą ilością czasu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Sonik , ja przetestowałem naprawdę dużo kabli , od tanich po dosyć drogie .

Pisałem już gdzieś na forum że jestem ze dwa lata na kablowym "odwyku" :)

By osiągnąć cel walczcie i kombinujcie z czym innym , takie długie i zaangażowane mocno zabawy kablowe mogą odbić się na zdrowiu.

Tak tylko sobie piszę , każdy niech rozstrzyga sam. :)

Pozdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi ten wpis się podoba :)-jest taki dojrzały,przemyślany,spraktykowany itd . :)

 

Zgadzam się z rydzem w pełni. Wpływ IC na dźwięk daje się wychwycić, nie twierdzę że nie. W dobrym systemie wychwyci się np. różnicę pomiędzy srebrem i miedzią. Problem leży w skali. 70% to kolumny, 20% to wzmacniacz, CD na poziomie 8%, a IC na poziomie max 2%. W czasie pisania recenzji warto o tym pamiętać. To co tu często czytam hmm... trochę mnie przerasta.

 

Po mojemu pałowanie się z kablami na sens jeśli w domu stoją kolumny za np. 7 kzł (nowe). Poniżej tego biczujemy mrówkę w nadziei, że stanie się słoniem. To jest moja subiektywna opinia w najmniejszym stopniu nie okraszoną złośliwością, czy też drwiną. Jeśli ktoś z Was wyczuwa różnicę na pułapie budżetowym to super. Wszystkim jak najlepiej życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Zgadzam się z rydzem w pełni. Wpływ IC na dźwięk daje się wychwycić, nie twierdzę że nie. W dobrym systemie wychwyci się np. różnicę pomiędzy srebrem i miedzią. Problem leży w skali. 70% to kolumny, 20% to wzmacniacz, CD na poziomie 8%, a IC na poziomie max 2%. W czasie pisania recenzji warto o tym pamiętać. To co tu często czytam hmm... trochę mnie przerasta.

 

Po mojemu pałowanie się z kablami na sens jeśli w domu stoją kolumny za np. 7 kzł (nowe). Poniżej tego biczujemy mrówkę w nadziei, że stanie się słoniem. To jest moja subiektywna opinia w najmniejszym stopniu nie okraszoną złośliwością, czy też drwiną. Jeśli ktoś z Was wyczuwa różnicę na pułapie budżetowym to super. Wszystkim jak najlepiej życzę.

A ja będę miał zdanie konkretne jak powalczę tak jak RYDZ ze dwa lata w różnych systemach to może wtedy temat założę na wpływ kabli(wszystkich łącznie z sieciowymi)

Ostatnio z tymi od hi-endu rozmawiałem i też u nich zdania są podzielone. ;)

Jedni twierdzą że kable słychać na drogich systemach(tylko nikt się konkretnie nie może określić jaki jest to drogi system-ile ma kosztować)

Inny mówi że na systemie za 10-20 koła to już napewno jest słychać,i że jak ktoś nie słyszy to jest głuchy.

Policzyłem ceny katalogowe(dystrybucja-nowe) swojego systemu-wyszło ponad 20 koła-czyli już powinno być słychać?.(to taka ironia do ceny szacowanej o której koledzy piszą ,w której już musi być słychać)

Inni koledzy mają kolumny po 2800 pln,piecyki po 3-4 koła,też wypisują że słyszą wyraznie-no to jak to wreszcie jest.(ten przykład to Michała kolumny,ale takich przykładów jest setki)

Jest setki też wpisów że absolutnie nie słyszą różnic-i nie mowa o systemie za 3-4 tyś.

A ja myślę że kabel,przewód,drut,czy jak to jeszcze nazywa się w tej branży to na pewno jest przewodnik. ;) no bo jest.

A czy ma zamontowany korektor to jeszcze nie stwierdziłem. :)ale pożyjemy zobaczymy .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z tymi od hi-endu rozmawiałem i też u nich zdania są podzielone. ;)

Jedni twierdzą że kable słychać na drogich systemach(tylko nikt się konkretnie nie może określić jaki jest to drogi system-ile ma kosztować)

 

Nie chcę rozwalać człowiekowi wątku, więc napiszę tylko tyle. IC srebro/miedź rozróżniam i dlatego ciekawi mnie opinia ludzi o tych kabelkach. Nie będąc snobem, dopuszczam możliwość że mogą one "grać" dobrze. Tańsze rozwiązanie nie musi być od razu złe. Co to samego systemu - miałem kilka, to co napisałem wynika z moich doświadczeń.

 

Czekamy na recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

A ja będę miał zdanie konkretne jak powalczę tak jak RYDZ ze dwa lata w różnych systemach

 

Ależ maniuś, od dwóch lat to ja mam abstynencję" kablarską" a jakieś piętnaście trwały moje zabawy z kablami. :)

Co do reszty Twojego postu , to właśnie go przeczytaj jeszcze raz , i zwróć uwagę ile w nim jest niewiadomych , chcesz się z nimi mierzyć , powodzenia..

Odsyłam do mojego postu nr 93.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ależ maniuś, od dwóch lat to ja mam abstynencję" kablarską" a jakieś piętnaście trwały moje zabawy z kablami. :)

Co do reszty Twojego postu , to właśnie go przeczytaj jeszcze raz , i zwróć uwagę ile w nim jest niewiadomych , chcesz się z nimi mierzyć , powodzenia..

Odsyłam do mojego postu nr 93.

Tak,pomyliłem się(2 lata masz spokoju) . ;)

Czy chcę się mierzyć-he he trudno powiedzieć-jestem takie bydle,że jak wreszcie czegoś sam nie doświadczę,to cholera nikomu nie uwierzę,a czy to dobra zaleta,albo wada w tym przypadku-trudno powiedzieć. :) ale zabawa trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonik , ja przetestowałem naprawdę dużo kabli , od tanich po dosyć drogie .

Pisałem już gdzieś na forum że jestem ze dwa lata na kablowym "odwyku" :)

By osiągnąć cel walczcie i kombinujcie z czym innym , takie długie i zaangażowane mocno zabawy kablowe mogą odbić się na zdrowiu.

Tak tylko sobie piszę , każdy niech rozstrzyga sam. :)

Pozdrówko.

 

Jasne Rydz, nic na siłę, w zupełności to rozumiem.Ja też przeszedłem tę drogę i mam własną opinię na temat kabli podobnie jak Ty - tak to odbieram, dlatego wspominałem o zabawie, a zdrowie najważniejsze. Również pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable dotarły... już po wstępnych odsłuchach ha,ha

 

Zdaje się, że jestem następny na kolejce...

Kiedy mam się zgłosić na pw.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić namiary, to wyślę jutro, lub pojutrze.

 

Mnie się nie spieszy...

Wystarczyłoby wysłać pod koniec tygodnia. Tak, żeby przyszedł w poniedziałek. Potrzymałbym go przez 3-4 dni, a potem odesłał dalej...

Chyba, że właściciel ma coś przeciwko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś opisał to właściwie. Proszę zwrócić uwagę oczy a nie uszy ;-))

 

Masz jakiś problem?

Przyjedź i osobiście porównaj jak różnie "grają" kable...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - ktoś coś w końcu o tych kablach napisze

czy przez kolejne cztery strony będziecie stopniować napięcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - ktoś coś w końcu o tych kablach napisze

czy przez kolejne cztery strony będziecie stopniować napięcie?

Jak pisaliśmy wcześniej, założyciel i inicjator całej zabawy udostępni nasze opinie po przetestowaniu kabla przez wszystkich chętnych z listy, a potem to już hulaj dusza... wcześniej zgodnie z zasadami pisać nie wolno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze ponownie o namiary zukzukzuk , jakoś do tej pory sie nie odzywa, moze jakis pilny wyjazd?

 

Spoko. Już podaję na pw...

Fakt, miałem WIELKĄ i RADOSNĄ uroczystość rodzinną:) Nie w głowie mi były kable, ale już wracam do rzeczywistości..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam testy? Bo coś cisz nastała. Proszę nie przetrzymywać zbyt długo. zukzukzuk napisz na pw co tam usłyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta, jak tam kolejka słuchaczy z listy, ilu jeszcze zostało chętnych do końca testu bo jak wspominałeś trochę to już trwa a też jestem ciekawy opinii innych o wrażeniach odsłuchowych. Z listy wynika że został jeszcze Rakim bo Rydz chyba zrezygnował.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przez kolejne cztery strony będziecie stopniować napięcie?

 

Pewnie mieli opad szczęki i leżą na chirurgi w kolejce do drutowania - oczywiście druty Haj Kłality :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.