Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na hifi.pl pojawiło się ogłoszenie. Czy VdH robi kable o długości 120 cm?

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/18/255947.php

 

ze strony producenta:

standard sales units

Stereo pair packed with XLR (balanced) or RCA (unbalanced) connectors in 0.6, 0.8, 1.0, 1.2 and 1.5 m. lengths;

Single packed for AES-EBU digital audio interface purposes with XLR (balanced) connectors in 0.6, 0.8, 1.0, 1.2 and 1.5 m. lengths; For digital audio longer than 5.0m of The SECOND ® are not advised.

Other lengths: please consult your van den Hul dealer or the van den Hul distributor in your country.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony producenta:

standard sales units

Stereo pair packed with XLR (balanced) or RCA (unbalanced) connectors in 0.6, 0.8, 1.0, 1.2 and 1.5 m. lengths;

Single packed for AES-EBU digital audio interface purposes with XLR (balanced) connectors in 0.6, 0.8, 1.0, 1.2 and 1.5 m. lengths; For digital audio longer than 5.0m of The SECOND ® are not advised.

Other lengths: please consult your van den Hul dealer or the van den Hul distributor in your country.

Rzeczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Który z dwóch IC będzie bliższy brzmieniowo do The First Ultimate MK II ?

 

1. The First Metal Screen

2. The Second

 

Czy The First Metal Screen jest w pełni ekranowany, tzn. ekran + masa z obu stron ? Czy efekt ''brumienia'' jest całkowicie wyeliminowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jeszcze, czy The Second potrzebuje jakiegoś czasu na ''wygrzanie sie'' ?

W prawdzie przewodnikiem jest Linear Structured Carbon, więc chyba nie ma potrzeby, ale chciałbym się upewnić.

W sklepie, w którym zamawiałem ten kabel, http://www.futureshop.co.uk/van-den-hul-the-second-audio-cable-1m-p-1793.html#.WRnIw7pFyUk zaproponowano mi ''wygrzanie'' kabla urządzeniem Nordost Vidar Cable Burning Machine. http://www.futureshop.co.uk/download/Nordost%20Burning%20futureshop_branded_v2.pdf

Skorzystałem z tej darmowej opcji, i otrzymałem kabel ''wygrzany'' 96 godzin, ale czy to bylo potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First metal screen nie słuchałem ale seconda RCA mam u siebie i do First Ultimate MK II to mu niestety daleko, właściwie we wszystkich aspektach jest gorzej oczywiście w moim systemie i według mnie. First MK II praktycznie nie brumi no może odrobinkę ale to praktycznie nie przeszkadza, w stosunku do Firsta na ceramicznych wtykach, to jest cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First metal screen nie słuchałem ale seconda RCA mam u siebie i do First Ultimate MK II to mu niestety daleko, właściwie we wszystkich aspektach jest gorzej oczywiście w moim systemie i według mnie. First MK II praktycznie nie brumi no może odrobinkę ale to praktycznie nie przeszkadza, w stosunku do Firsta na ceramicznych wtykach, to jest cichy.

Nie jest tak do końca, że First MK II ma przewagę w każdym aspekcie nad Second.

To dwa różne IC. Wszystko zależy od systemu. Mam oba te kable. Robiłem porównania, i lepiej u mnie wypada Second, ale u mnie, C375 + CXN + CXC, basu jest aż nad to, więc Second go lekko utemperował, nie rozlewa się. Second zadbał też o ocieplenie środka, gdzie tego mi brakowało. Dźwięk zrobił się dojrzalszy i przede wszystkim łagodniejszy dla ucha. Poza tym, u mnie First MK II ma jednak przydźwięk od godziny 11:00 na potencjometrze, mnie to przeszkadza, dlatego kupiłem Second-a.

 

Nie jest tak do końca, że First MK II ma przewagę w każdym aspekcie nad Second.

To dwa różne IC. Wszystko zależy od systemu. Mam oba te kable. Robiłem porównania, i lepiej u mnie wypada Second, ale u mnie, C375 + CXN + CXC, basu jest aż nad to, więc Second go lekko utemperował, nie rozlewa się. Second zadbał też o ocieplenie środka, gdzie tego mi brakowało. Dźwięk zrobił się dojrzalszy i przede wszystkim łagodniejszy dla ucha. Poza tym, u mnie First MK II ma jednak przydźwięk od godziny 11:00 na potencjometrze, mnie to przeszkadza, dlatego kupiłem Second-a.

Zapomniałem dodać, że kolumny z dość dużym basem, Studio 60 v5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje spostrzeżenia tylko potwierdzają że w audio nie ma prawd objawionych, w moim systemie First zdecydowanie lepiej się wpasował niż Second, góra lepiej doświetlona i perlista, środek bardziej nasycony i barwniejszy, dół lepsza faktura i barwniejszy. W twoim systemie akurat Second spowodował że całościowo lepiej to brzmi niż na Firscie co nie oznacza ze to słaby kabel. First niestety brumi ale w mojej konfiguracji niespecjalnie to przeszkadza, ale znam systemy w których pod tym względem się nie sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że w audio wszystko jest możliwe. W związku z tym, nie powiedziałem, że The First Ultimate MK II jest słabym kablem. Wręcz przeciwnie, jest to inny kabel, który słabiej wypadł w moim systemie od Second-a. The First Ultimate MK II trochę u mnie grał. Teraz leży w szufladzie.

 

 

''w moim systemie First zdecydowanie lepiej się wpasował niż Second, góra lepiej doświetlona i perlista, środek bardziej nasycony i barwniejszy, dół lepsza faktura i barwniejszy. W twoim systemie akurat Second spowodował że całościowo lepiej to brzmi niż na Firscie''

 

Wszystko to, co opisałeś u siebie o brzmieniu, u mnie jest w samym systemie, więc na moje ucho Second postawił kropkę ''nad i'' ocieplając środek i trzymając w ryzach bas, powodując dojrzałe brzmienie.

Podobną kropkę ''nad i'' usłyszałem po wymianie standardowych bezpieczników w kablach zasilających PS Audio oraz w systemie, na AMR Gold i SR RED, też brzmienie stało się dojrzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze u mnie, że po zmianie IC z The First Ultimate MK II na The Second, lekko zwiększyła się głośność, oraz znacznie poprawiła się stereofonia. Podejrzewam, że to właśnie wyeliminowanie przydźwięku (brum)wprowadziło te zmiany, spowodowanie całkowitej ciszy między kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Który z dwóch IC będzie bliższy brzmieniowo do The First Ultimate MK II ?

 

1. The First Metal Screen

2. The Second

 

Czy The First Metal Screen jest w pełni ekranowany, tzn. ekran + masa z obu stron ? Czy efekt ''brumienia'' jest całkowicie wyeliminowany ?

 

Naprawdę nikt nie miał do czynienia z First metal screen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, z informacji które zbieram na zachodnich forach, oraz ze sklepów w Anglii, Metal Screen jest najbliższy do The First, The First Ultimate, The First Ultimate MK II, to teoria, zostaje jeszcze praktyka :)

 

Sam A.J. Van Den Hul pisze to samo.

Ostatnie zdanie : ''Regarding its excellent sonic characteristics The FIRST ® Metal Screen is very close our The FIRST ®.''

 

http://www.vandenhul.com/products/cables/interconnect/coaxial-unbalanced/the-first-r-metal-screen-halogen-free

 

Jak się wkurze, to zamówię ten Metal Screen, ale nie mam się do czego przyczepić co do The Second, jedynie do długości, bo chciałem 0.8m, ale nie mieli i wysłali w cenie 0.8m 1m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, z informacji które zbieram na zachodnich forach, oraz ze sklepów w Anglii, Metal Screen jest najbliższy do The First, The First Ultimate, The First Ultimate MK II, to teoria, zostaje jeszcze praktyka :)

 

Sam A.J. Van Den Hul pisze to samo.

Ostatnie zdanie : ''Regarding its excellent sonic characteristics The FIRST ® Metal Screen is very close our The FIRST ®.''

 

http://www.vandenhul.com/products/cables/interconnect/coaxial-unbalanced/the-first-r-metal-screen-halogen-free

 

Jak się wkurze, to zamówię ten Metal Screen, ale nie mam się do czego przyczepić co do The Second, jedynie do długości, bo chciałem 0.8m, ale nie mieli i wysłali w cenie 0.8m 1m :)

 

Robert, ja też spróbuję pożyczyć w sklepie Metal Screen na razie mam zamówionego na testy Seconda, Orchida i najprawdopodobniej dojedzie też First Ultimate mk2 lub jeśli tego kabla by nie było to właśnie rzeczony First Metal Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Słuchaj i pisz co i jak. Jestem ciekaw :)

Kurteczka nie ma Seconda u dystrybutora i sklep też nie ma więc testy jak kabel dojedzie czyli za 2,3 tygodnie.

Ze wstępnych informacji od Pana ze sklepu metal screen prezentuje mniej ciekawe brzmienie niż ultimate mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka nie ma Seconda u dystrybutora i sklep też nie ma więc testy jak kabel dojedzie czyli za 2,3 tygodnie.

Ze wstępnych informacji od Pana ze sklepu metal screen prezentuje mniej ciekawe brzmienie niż ultimate mk2

Czekaj cierpliwie, bo warto.

The Second, to poukładane, dojrzałe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie ! Który sklep w Polsce ma największy wybór kabli XLR ? Chciałbym nabyć XLR/RCA i prawdopodobnie głośnikowe. Chyba, że opłaca się bezpośrednio od VDH ?

W Polsce nie wiem który sklep jest największym dystrybutorem, ale możesz zerknąć na Angielską stronę http://www.futureshop.co.uk/van-den-hul-cables-c-559.html#.WUzm3bpFyUk Wysyłają na cały świat.

Sprawdzony sklep, sam robię tam zakupy, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie wiem który sklep jest największym dystrybutorem, ale możesz zerknąć na Angielską stronę http://www.futureshop.co.uk/van-den-hul-cables-c-559.html#.WUzm3bpFyUk Wysyłają na cały świat.

Sprawdzony sklep, sam robię tam zakupy, polecam.

 

Dzięki za namiar ale coś już znalazłem w Polsce choć nie mają wszystkiego na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy The First Ultimate MKII (Kabel bez metali) może być w pełni wykorzystany jako kabel cyfrowy - Coaxial SPDIF Transport-Dac

Wcześniejszy kabel to Wireworld Starlight 7 (Kabel z metalami)

Wczoraj coś mnie podkusiło, aby podłączyć pojedynczy kabel The First Ultimate MKII między CD Transportem a DAC-kiem. Po zastosowaniu tego kabla (węglowy bez metali) okazało się, że zniknęły całkowicie ''trzaski''

podczas zwiększania, zmniejszania głośności we wzmacniaczu (C375)

Moje pytanie. Który przewód ma lepszy wpływ na cyfrowy przekaz sygnału (Transport-Dac) metal czy węgiel.

 

Wiem, że VDH informuje o tym, że kabel The First Ultimate MKII jest przystosowany do zastosowań Digital-Coaxial-SPDIF-Transport-Dac

http://www.vandenhul.com/products/cables/interconnect/coaxial-unbalanced/the-first-r-ultimate-metal-free-and-halogen-free

 

Dzięki za namiar ale coś już znalazłem w Polsce choć nie mają wszystkiego na stanie.

Nie ma problemu

post-46205-0-67941900-1498214102_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli Firsta jako protoplastę, który zadebiutował jako kabel cyfrowy a potem interconekt, ja obecnie używam Ultimate Mk II i w mojej opinii jest to świetny kabel cyfrowy ale podobno First na ceramicznych wtykach jest jeszcze lepszy ale nie sprawdzałem.

Edytowane przez Linnfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowy opis :)

 

Jednak u mnie, po kilku testach, pomiędzy Transport-em a Dac-kiem oraz kablami Ultimate MKII a WireWorld Starlight 7, został WW Starlight 7. Dźwięk jest precyzyjniejszy, przestrzenny, przejrzysty. Myślę, że to zasługa niższego jitter-a w WW Starlight 7.

WW bardziej wpasował się w te urządzenia.

Ultimate MKII, lekko zamulił cały przekaz.

Natomiast The Second, pomiędzy DAC-kiem a wzmacniaczem robi bardzo dobrą robotę.

 

Miałem na myśli zasługę niższego jitter-a w transporcie, po zastosowaniu kabla WW Starlight 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.