Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście kable muszą się wpasować w system i całość decyduje, po drugie preferencje właściciela też odgrywają decydującą rolę. Ja mam Seconda i dla mnie jest w moim systemie gorszy od Firsta ale to u mnie i moim zdaniem.

Abstrachując First to jest moim zdaniem bardzo dobry kabel cyfrowy za rozsądne pieniądze na rynku wtórnym.

Jako interconekt nie wszędzie się sprawdzi, poza tym potrafi delikatnie brumieć i dla niektórych urzytkowników będzie to cecha dyskfalifikująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

 

Poza tym, nie jestem pewien, czy to moja autosugestia, czy faktycznie tak jest, ale mam wrażenie, że kabel na wtyku koloru czerwonego, gra lepiej od kabla na wtyku koloru niebieskiego.

Piszę o tym dlatego, bo ten sam test z kolorami wypadł w kablu The Second.

Pomijając to, że w swoim systemie masz wpięty The First jako Coax kolor czerwony i kolor niebieski, zauważyłeś podobne różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Firsta cyfrowego i nie pamiętam jaki miał kolor i czy w ogóle.Nie porównywałem bezpośrednio do interconektu to nie wiem czy jest różnica.

Wpiąłem i gra, nie wiem czy Second nadaje się jako kabel cyfrowy on ma inną budowę niż First jest symetryczny, zresztą leży i się kurzy.

U mnie First cyfrowy wypadł lepiej od Cryo Tweaks Silver Digital i Audioquesta VSD-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji testować, ani słuchać, węglowych kabli VDH na ceramicznych wtykach, więc nie wypowiem się na ten temat.

 

U mnie, The Second wtyki ''matowe'' Ultimate MK II wtyki ''z połyskiem''. Faktura techniczna tych wtyków, to z pewnością różny okres produkcji tych kabli.

 

Tymczasem słucham Ultimate MK II (czerwony) jako pojedynczy kabel cyfrowy, i faktycznie jest różnica in plus względem (niebieski) Dziwne :)

 

Daj znać co i jak, po przesłuchaniu kabelka na ceramicznych wtykach.

 

Pozdrawiam

post-46205-0-95464800-1498424942_thumb.jpg

post-46205-0-05936600-1498424951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, ja też spróbuję pożyczyć w sklepie Metal Screen na razie mam zamówionego na testy Seconda, Orchida i najprawdopodobniej dojedzie też First Ultimate mk2 lub jeśli tego kabla by nie było to właśnie rzeczony First Metal Screen

 

Udało mi się potestować opiszę dziś lub jutro wrażenia. Second, Ultimate mk2, Metal Screen vs Valley 3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc.....testy u mnie na elektronice PRIMARE wypadły następująco:

 

Second____bardzo dobra, czysta i rozdzielcza góra, średnica ciepła, bas obfity, trochę poluzowany nie zapuszczający się na sam dół. dobra płynność przekazu

Ultimate MKII____góra rozdzielcza trochę zapiaszczona, średnica ciepła mniej dobitna niż w Secondzie, bas zbyt obfity i poluzowany(do systemów gdzie brakuje dołu sprawdzi się idealnie),ogólnie przyjemny przekaz

Metal Screen____poprawny w każdym aspekcie, równy ale jednocześnie taki trochę beznamiętny, brak tego czegoś co u kolegów wyżej

Valley 3T___krystaliczna góra mocno nasycona-tu tylko Second się zbliżył, średnica żywa, nośna mniej ciepła niż w węglowych za to niosąca więcej informacji, bas operuje w niskim podzakresie jest zróżnicowany i schodzi na sam dół

 

Myślałem że któryś z węglowych lepiej się spisze w moim systemie, jednak Valley za każdym razem po przełączeniu w systemie powodował że przekaz odżywał na nowo wchodziło dużo powietrza i dźwięk unosił się w przestrzeni (tu pozostałe kable zostały w tyle).

 

Tak to wypadło u mnie zdaję sobie sprawę że w innym zestawieniu mogłoby być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Orchidem? Nie dostałeś go na testy?

 

Nie wziąłem go ponieważ zależało mi na sprawdzeniu przede wszystkim kabli węglowych, gdyby któregoś z węglowych nie było na sklepie to wówczas wziąłbym Orchida na testy.

 

Ciekawe jak the wind by do reszty wypadł?

Też jestem ciekaw jakie różnice wniósł by Wind w stosunku do Magnum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc.....testy u mnie na elektronice PRIMARE wypadły następująco:

 

Second____bardzo dobra, czysta i rozdzielcza góra, średnica ciepła, bas obfity, trochę poluzowany nie zapuszczający się na sam dół. dobra płynność przekazu

Ultimate MKII____góra rozdzielcza trochę zapiaszczona, średnica ciepła mniej dobitna niż w Secondzie, bas zbyt obfity i poluzowany(do systemów gdzie brakuje dołu sprawdzi się idealnie),ogólnie przyjemny przekaz

Metal Screen____poprawny w każdym aspekcie, równy ale jednocześnie taki trochę beznamiętny, brak tego czegoś co u kolegów wyżej

Valley 3T___krystaliczna góra mocno nasycona-tu tylko Second się zbliżył, średnica żywa, nośna mniej ciepła niż w węglowych za to niosąca więcej informacji, bas operuje w niskim podzakresie jest zróżnicowany i schodzi na sam dół

 

Myślałem że któryś z węglowych lepiej się spisze w moim systemie, jednak Valley za każdym razem po przełączeniu w systemie powodował że przekaz odżywał na nowo wchodziło dużo powietrza i dźwięk unosił się w przestrzeni (tu pozostałe kable zostały w tyle).

 

Tak to wypadło u mnie zdaję sobie sprawę że w innym zestawieniu mogłoby być odwrotnie.

W Twoim zestawieniu + opis z testu Valley 3T, może się okazać, że przy dłuższym odsłuchu zacznie być męcząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłem go ponieważ zależało mi na sprawdzeniu przede wszystkim kabli węglowych, gdyby któregoś z węglowych nie było na sklepie to wówczas wziąłbym Orchida na testy.

 

 

Jeśli jeszcze masz okazję, to koniecznie wepnij w system Orchida, nie pożałujesz. Dynamika, przestrzeń, bas nie poluzowany ale z uderzeniem, wokale, blachy itd. Sam sprawdź. Lepiej żebyś dostał "wygrzanego" i wepnij oznaczeniami "ground" od strony CD. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze masz okazję, to koniecznie wepnij w system Orchida, nie pożałujesz. Dynamika, przestrzeń, bas nie poluzowany ale z uderzeniem, wokale, blachy itd. Sam sprawdź. Lepiej żebyś dostał "wygrzanego" i wepnij oznaczeniami "ground" od strony CD. Pozdrawiam.

W następnym tygodniu wracam z urlopu jeśli jeszcze będzie na sklepie to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja mam The Rock 3T na XLR i jak w system słuchawkowy mi się wpasował, to w systemie stereo przejechał po mnie basowy walec :) Nie mam innych IC tylko 2 m Melodiki i po podpięciu tego kabla dół się strasznie uspokoił (oczywiście cała reszta też). Z opisów wynika, że większość jest silna na dole.

 

Czy taki Orchid RCA złapie za mordę dół ? Dociąży ? Załata lekki wyciek ? Chodzi o szlif bo w systemie nie trzeba za wiele kombinować.

 

On jest na prawdę różowy ? :)

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Orchid RCA złapie za mordę dół ? Dociąży ? Załata lekki wyciek ?

 

Powinien właśnie tak zadziałać. Wypożycz go jeśli masz możliwość (najlepiej wygrzany), pamiętaj o podłączeniu oznaczeniami od strony źródła. Czytałem gdzieś tu na forum, że nie brzmi jak "typowy" Van den Hul. Nie porównywałem, więc nie potwierdzę, jednak w mojej kolekcji przewodów zajmuje czołową lokatę. Na prawdę warto posłuchać. Z tym kolorem różowym to tak nie do końca:) Może ciemno różowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien właśnie tak zadziałać. Wypożycz go jeśli masz możliwość (najlepiej wygrzany), pamiętaj o podłączeniu oznaczeniami od strony źródła. Czytałem gdzieś tu na forum, że nie brzmi jak "typowy" Van den Hul. Nie porównywałem, więc nie potwierdzę, jednak w mojej kolekcji przewodów zajmuje czołową lokatę. Na prawdę warto posłuchać. Z tym kolorem różowym to tak nie do końca:) Może ciemno różowy:)

 

Nie wiem o co chodzi z tym kierunkiem od strony źródła

 

edit.

 

Już wiem :)

 

Jakie kable VDH jeszcze by można polecić ?

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Orchid RCA złapie za mordę dół ? Dociąży ? Załata lekki wyciek ? Chodzi o szlif bo w systemie nie trzeba za wiele kombinować.

Miałem u siebie Orchida jakiś czas, za mordę złapie dół, ale czy dociąży? Nada na pewno kontur zarysowując linię basu i będzie mniej rozlazły, jednak u mnie ten IC wpłynął również na górę, wyższą średnicę i zrobiło się nieprzyjemnie. Doświetlił te pasmo, wyższe wokale też stały się szczuplejsze i mi to nie odpowiadało. Jednak człowiek który go ode mnie kupił dzwonił potem do mnie czy mam jeszcze jeden bo tak mu spasował w systemie:)

 

On jest na prawdę różowy ? :)

łososiowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

 

 

Hmm... jakiś dziwny te wtyki z tego co pamiętam to miałem błyszczące nie matowe poszukam gdzieś jutro może znajdę zdjęcia na starym dysku to tu wrzucę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te napisy na kablu nie są jakieś... dziwne? Sprzedający ma oryginalne pudełko, kabel był kupiony w Ministerstwie Dźwięku.

 

No i czy to jest dobra cena?

(270 zł)

Pudełko nic nie znaczy paragonu brak pewnie ja bym nie ryzykował tym bardziej że cena to żadna okazja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.