Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcji wzmacniaczy lampowych są setki a i tak grają całe systemy więc nie patrz - pytaj o kable do lampy (chyba że masz konstrukcje bardzo wrażliwą na pojemność czy indukcyjność) ale o określonym wpływie na brzmienie i tu warto podać jakie kable miałeś - masz w swoim systemie jako punkt wyjściowy żeby coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcji wzmacniaczy lampowych są setki a i tak grają całe systemy więc nie patrz - pytaj o kable do lampy (chyba że masz konstrukcje bardzo wrażliwą na pojemność czy indukcyjność) ale o określonym wpływie na brzmienie i tu warto podać jakie kable miałeś - masz w swoim systemie jako punkt wyjściowy żeby coś doradzić.

 

Konstrukcja Single Ended oparta na "diabełkach"

Kable które miałem to między innymi: Audioquest K2, Wireworld Gold Eclipse 5.2, Kimber BiFocal XL

 

Mały punkt zaczepienia już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Konstrukcja Single Ended oparta na "diabełkach"

Kable które miałem to między innymi: Audioquest K2, Wireworld Gold Eclipse 5.2, Kimber BiFocal XL

 

Mały punkt zaczepienia już jest :)

 

Kolega do wt 40 amplifon / chwali sobie the second .

Ja do Romulusa / chwalę sobie the first ultimate - ale gdy posiadałem CD Meridiana wolałem XLO Signature 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam być może prostsze pytanie. Czy zamiast VdH Clearwater, warto dopłacić i kupić CS 122 ?. Clearwatera znam, bo kiedyś używałem i byłem zadowolony. Ale sytuacja zmusiła mnie do ponownego zakupu i zastanawiam się czy nie wziąć CS'a (lub D 352). Różnica w cenie stosunkowo niewielka. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, będę wdzięczny :))

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam być może prostsze pytanie. Czy zamiast VdH Clearwater, warto dopłacić i kupić CS 122 ?. Clearwatera znam, bo kiedyś używałem i byłem zadowolony. Ale sytuacja zmusiła mnie do ponownego zakupu i zastanawiam się czy nie wziąć CS'a (lub D 352). Różnica w cenie stosunkowo niewielka. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, będę wdzięczny :))

Cs 122 fajna średnica i góra nieco wycofany bas , natomiast D 352 basu ma już dużo . Jeśli wybór między tymi dwoma to kwestia czy bas chcesz utemperować czy dodać go więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

 

Chciałbym Was poprosić o doradę. Który z interkonektów VDH, zastosować w systemie, (trochę jasnym jak na moje ucho - CXC + CXN + C375 + Studio 60 v5) Dodam, że Transport CXC + DAC CXN mam spięty Coaxial-em WireWorld Ultrafiolet 7

WireWorld Ultrafiolet 7 chciałbym zostawić, ponieważ to połączenie mi odpowiada.

Natomiast szukam interkonektu do połączenia CXN + C375 który obecnie jest spięty IC WireWorld Solstice 6

Myślę o przewodzie Solid Core.Chciałbym dociążyć i ocieplić brzmienie, ponieważ góra jest gęsta i w natarciu.

 

Moi faworyci to :

 

First Ultimate MK II

The Orchid

Integration Hybrid

The Second (pierwsza wersja, białe wtyki)

The Name

 

Dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dociążyć i ocieplić brzmienie, ponieważ góra jest gęsta i w natarciu

The Name ale on tłumi mikro detale i dynamikę .

 

First Ultimate MK II

To dużo lepszy kabel od The Name ale nie zmniejszy góry . Dociąży bas , lekko ociepli ale nie zmniejszy ilości góry .

 

Transport CXC + DAC CXN mam spięty Coaxial-em WireWorld Ultrafiolet 7

Kup taniego Da Vinci Coax długości 1,8m

To ocieplający kabel

 

Ja bym jednak CXC zamianił na Marantza CD 52 a jak chcesz dociążyć brzmienie to Pioneera PD 9700 .

O modzie CXN też warto pomyśleć bo to zupełnie inny poziom różnicy brzmienia niż kabelki .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Da Vinci Coax długości 1,8m dlaczego taki długi ???

Czasem długość ma znaczenie ;)

 

Martwi mnie to że masz za mało dociążenia bo 375BEE ma go za dużo .

Spróbuj z Da Vinci i PD 9700 a intekonekt zostaw na koniec

Owszem The Name może tu nieco pomóc ale kosztem właśnie rozdzielczości i przytłumionej dynamiki .

 

A co z akustyką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, wydaje mi się, że brak tego dociążenia, wynika z podłączonego kabla jako IC Solstice 6, ( CXN + C375) Solstice 6 to kilka cieniutkich przewodzików miedzianych, powlekanych warstewką srebra. Rozprółem jeden aby zobaczyć jak jest w środku.

Następnie zrobiłem mały test. Wziąłem polutowałem wtyki RCA do zwykłego przewódu od SAT TV Solid Core. Po wpięciu tego przewodu jako interkonekt,( CXN + C375) różnica na dociążeniu była duża i natychmiastowa. C375 "przywalił" potęgą na tych samych utworach z jednej płyty. Więc doszedłem do wniosku, że potrzebuję interkonekt raczej z przewódu Solid Core i tak się zastanawiam czy nie było by dobrym pomysłem kupić i podłączyć jako IC 2 x WireWorld Ultrafiolet 7 ? Jak myślisz ?

 

Z akustyką nie wiem, ale przy jednym ustawieniu, a po wielokrotnych zmianach IC są różnice więc...

 

Jest jeszcze jedno, mogę mieć złe ustawienie kolumn.

 

Przewód SAT TV :)

http://www.ebay.co.uk/itm/250m-WEBRO-WF65AL-Twin-Copper-Aluminium-SKY-and-CAI-Approved-White-Cable-/191643839524?hash=item2c9edcec24:g:i~AAAOSwgQ9VtNPo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie lepszy będzie wybór First Ultimate MKII

To kabel z 2 klasy lepszy od The Name ale nie stłumi góry .

 

Zamówiłeś już The Name , poszukaj Firsta ale UL MK II i porównaj .

 

THE INTEGRATION HYBRID - może spełnić twoje wymagania.

To może być dobry kierunek

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

First Ultimate MK II to genialny kabel za kasę którą trzeba za niego zapłacić. Na forum panuje opinia że to jest muł a to jest kłamstwo i oszczerstwo. To jest genialny kabel tyle że zdarzą się konfiguracje z którymi nie zagra i stąd ta opinia. Jeżeli się wpasuje w system to może być docelowy kabel i to na długo. Trzeba naprawdę dużo wydać żeby przeskoczyć poziom Firsta Ultimate MK II.

Revelation jak nazwa wskazuje to jest też bardzo dobry kabel tylko trzeba uważać na podróbki.

Tem kabel z linka ma na pewno nie oryginalne wtyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Revelation w ogóle nie nadaje sie do SE. Zero kontroli na basie, kabelek zdecydowanie do trana

 

Wybacz nie doczytałem że do SE.

Uważam że do tego typu konstrukcji okablowanie głośnikowe VDH to totalna pomyłka bez względu na cenę / ogromna pojemność + budowa linka / nie wspomnę o charakterze brzmienia niepasującym do SE ( za dużo cukru w cukrze ).

To nie ten kierunek / raczej bliżej będzie Reson / pomimo ekonomicznej ceny może się doskonale sprawdzić i to ten o najmniejszym przekroju.

 

First Ultimate MK II to genialny kabel za kasę którą trzeba za niego zapłacić. Na forum panuje opinia że to jest muł a to jest kłamstwo i oszczerstwo. To jest genialny kabel tyle że zdarzą się konfiguracje z którymi nie zagra i stąd ta opinia. Jeżeli się wpasuje w system to może być docelowy kabel i to na długo. Trzeba naprawdę dużo wydać żeby przeskoczyć poziom Firsta Ultimate MK II.

Revelation jak nazwa wskazuje to jest też bardzo dobry kabel tylko trzeba uważać na podróbki.

Tem kabel z linka ma na pewno nie oryginalne wtyki.

 

Też mam takie zdanie .

 

Zresztą nie tylko my jesteśmy w tym odosobnieni / przez branżę jest też bardzo wysoko ceniony / mówię o First Ultimate :

 

http://www.hificritic.com/interconnect-cables.html

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Trafiła mi się podróba kabla the name czy oryginał też jest tylko skręcany?

 

U mnie wygląda tak samo, a swój kupiłem jako poekspozycyjny dawno temu w sklepie, który miał w ofercie VdH. Więc chyba spoko ;)

Edytowane przez tartuffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ruszyło bo kabel zaczął mi przerywać. Winę ponosi styk między kablem a wtyczka. Zmierzylem długość i mam 0.8m a np w q21 mają tylko opcje 1m ale w Google grafika istnieje opakowanie The name 0.8m więc już trochę zglupialem.

 

Kupiłem na allegro z drugiej ręki bez paragonu i pudełka. W sumie nic mi nie podpadalo do chwili aż kabel zaczął przerywać... W tej cenie to trochę dziwna przypadłość.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.