Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam możliwość zakupu kabla coaxial, Van Den Hul, THE FIRST ULTIMATE MK2 i mam pytanie czy jest to oryginał. Zwróciła mają uwagę niebieska obwódka z napisem firmowym na wtyku, natomiast na opakowaniu widnieje czerwona. Czy były różne wersje wykończenia tego kabla zależne od okresu produkcji ?

Tak sobie mysle - na podstawie fotek , ze to pierwsza wersja - raczej nie Mk II.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Incubus - zajrzalem za odtwarzacz - i jest klasycznie - czyli jeden ma niebieski a drugu czerwony szlaczek z logo ( od strony wzm. tak samo oczywiscie). Po za tym w najblizszym tygodniu wyjasni sie czy bede mial nowy - inny kabelek - tak wiec ew bede np mogl Ci go za rozsadne pieniadze opylic.Jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, wpisuje się do klubu z XLRem VDH Orchid. Mam pytanie do posiadaczy byłych lub obecnych Orchida ile czasu potrzeba by ten kabelek "wygrzał, ułozył" się w systemie? I jeszcze drugie pytanie, czy ktoś miał możliwość posłuchania dwóch Orchidów w swoim systemie, między cd a przedwzmacniaczem i dalej do końcówki bądź końcówek mocy?

Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po wpięciu całkiem nowego, wyciagnietego prosto z pudełka VDH Orchid nie było zbyt przyjemne. Miałem przeczucie, że to nie jest to, było ostro i dość matowo, a za porównanie miałem wpięte do tej pory taniutkie i nie "audiofilskie" kable mikrofonowe marki Proel Die Hard, które jak na swoją cenę są rewelacyjne i jak ktoś zakupił niedawno system i myśli dopiero w przyszłości o zakupie docelowych interkonektów to polecam na początek właśnie je.

Uzbroiłem się w cierpliwość i "karmiłem" mój system co raz to nowymi płytami, słuchając tej muzyki niejako w tle i czekając czy nastapi jakaś różnica w odbiorze muzyki. Wieczorem po kilkugodzinnym, ciągłym graniu w ten sposób zasiadłem do odsluchu, pierwsze co zauważyłem to góra, która złagodniała i nie "darła" się już tak jak na początku. Pomyślałem, że to może przyzwyczajenie się do dźwięku, więc zmieniłem Orchida na Proela i okazało się, że to on ma "więcej góry" i gra ostrzej, zupełnie odwrotnie niż na początku po wpięciu nowego Orchida do sytstemu.

Zamiana powrotna potwierdziła tę obserwację, Orchid gra łagodniej, nie tracąc przy tym szczegółów. Poprawie uległa także scena dźwiękowa, która jeszcze bardziej wyszła w tył i na boki kolumn, nie było to spektakularne ale jednak. Basu jest więcej i jest bardziej mięsisty w stosunku do wspomnianego wcześniej Proela.

Na minus jedynie mogę zapisać to, że Orchid jest nieznacznie wolniejszym kabelkiem od Proela, nie jest to duża różnica ale da się zauważyc.

To takie moje na "gorąco" napisane spostrzeżenia, jak ulegną dalszej zmianie to skrobę coś później.

Ponawiam, moje pytanie: czy ktoś miał wpięte dwa komplety Orchidów do systemu?

Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest miedzy pre a monoblokami, oraz miedzy CD a pre, sprawdza sie, chcociaz czasami zamieniam na starego firsta, mniej gory i troche obszerniej z gorsza kontrola dolu/super barwa srednicy, orchid jest b dobroy, ale trzeba uwazac w analitycznych systemach, czasami warto wpiac firsta dla kontrastu.

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proel Die Hard

To żyleta jednak wyprana z barw . Ja go zastąpiłem Eqilibrium Turbine - XLR

I pojawiła się dynamika , barwa z podobna ilością detali . Jednak Turbine nie jest mistrzem mikro detali . Tu Orchid a zwłaszcza First Ultimate MKII są lepsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polaczenia miedzy pre a monoblokami u mnie np znakomicie wypada taniutki vdh d102 mkiII, piekna barwa i plastyka dzwieku, przestrzeni tez jakos nie niszczy, chociaz do transparentnych sie nie zalicza

 

Co do polaczenia miedzy pre a monoblokami u mnie np znakomicie wypada taniutki vdh d102 mkiII, piekna barwa i plastyka dzwieku, przestrzeni tez jakos nie niszczy, chociaz do transparentnych sie nie zaliczaWraczajac do orchida, jest on jednak troche wysuszajacy, first, a moze i first mk2(nie mialem go) nasyca jednak lepiej od orchida

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakieś pół roku temu kolega Muda44 kupił ode mnie oryginalny interkonekt VDH First Ultimate MKll. Po kilku tygodniach sprzedał go komuś z forum, potem chyba trafił do któregoś z klubowiczów Studia 16 Hertz. Chetnie drogą odkupienia bym chciał aby do mnie wrócił. Za wszelkie info, namiary gdzie mieszka teraz ten oryginalny First MK ll będę wdzięczny. Z góry dziękuje.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.