Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ten Orchit to używany za jaki pieniądz chodzi w praktyce ? Kocham Firsta MK ll za górę pasma, za średnice, za barwny bas, ale jest on dla mnie ten bas ciut za duży. BYł bym skłonny nawet coś utracić w prezentacji góry i środka aby bas był skąpszy deko. Może coś innego niz VDH warto spróbować. jakiś Siltech czy AQ i żeby mi sceny nie cofał do tyłu.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinny sprawdzić nasze uszy ale zawsze warto poczytać.

 

http://www.hificritic.com/interconnect-cables.html

Pozycjonowanie Orchida z The Name to jakiś żart .

Miałem w kilku systemach Orchida i The Name - PRZEPAŚĆ .

Integration nie jest równym kablem i do Orchida czy tej wersji Firsta też mocno odstaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Pozycjonowanie Orchida z The Name to jakiś żart .

Miałem w kilku systemach Orchida i The Name - PRZEPAŚĆ .

Integration nie jest równym kablem i do Orchida czy tej wersji Firsta też mocno odstaje .

 

O gustach nie dyskutuję....

Powiesz że to są fakty , tak ale Twoje fakty...

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Witam, szybkie pytanie, bo potrzebuję szybkiej odpowiedzi ;)

Czy to oryginał i wart 350 zł?

 

DSCF0007_zpspu9jrn9z.jpg

 

DSCF0005_zpszzxgybzv.jpg

 

Raczej podróbka.

 

Kable rca Vdh z wtykami ceramicznymi dawno już nieprodukowanymi miały napisy czarne łatwo ścieralne a tu widzę złoty kolor który to wszedł do napisów dopiero przy nowych wtykach pozłacanych - tylko niektóre modele.

 

Poza tym izolator ( zewnętrzna powłoka kabla) widzę że jest śliski i się błyszczy a ma być zamszowy i w dotyku jak gumka do mazania .

 

Jeżeli w opisie jest The first lub The Second to pewne że podróba. Bez względu na wersję .

.

Dopiero przy tych pozłacanych wtykach firma zaczęła zmieniać napisy i izolator zewnętrzny:

 

VAN_DEN_HUL-THE_INTEGRATION_Hybrid_-_version_RCA-2819.jpg

 

 

 

 

 

 

W czasie produkcji kabli vdh na wtykach ceramicznych tak wyglądał standard w napisach :

 

386_vdhfir15.jpg

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanie, bo potrzebuję szybkiej odpowiedzi ;)

Czy to oryginał i wart 350 zł?

 

DSCF0007_zpspu9jrn9z.jpg

 

DSCF0005_zpszzxgybzv.jpg

Kabel w 100 % oryginalny !

Jeśli chodzi o wersję wtykami ceramicznymi to najpierw były z czarnym napisem, później złotym.

 

 

Witam . Czy ktoś z forumowiczów miał możliwość porównania kabli głośnikowych The Wind i The Revelation ? Te pierwsze posiadam i jestem zadowolony ale myślę o zmianie .Jestem ciekaw Waszych opinii .

Kabel Revelation jest jaśniej grającym kablem w stosunku do Winda z bardzo ładną przestrzenią, dużą ilością powietrza i detalem .

To kilka klas wyżej w stosunku do Wind'a czy Wind'a MkII

Kupować TYLKO z oryginalną konfekcją VDH BUS lub BERRI BUS (zaprasowana tulejka + wkręcane końcówki bananowe lub widełkowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Mam ale RCA . Czekam na dostawę Firsta bo nigdzie nie ma .

Zmieniłem DACa i First powinien mi bardziej spasować . Jak tak będzie to Orchid będzie do sprzedania .

 

 

Można wiedzieć na jakiego daca i jakiego firsta (chodzi o wersję mk lub czy z metalowym ekranem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć na jakiego daca i jakiego firsta (chodzi o wersję mk lub czy z metalowym ekranem) ?

Wadia Digi Master X32

Jest to DAC żyleta . Przejrzystość , rozdzielczość i dynamika na najwyższym mi znanym poziomie ( z dobrym transportem ) no i szlak trafił równowagę tonalną.

Tym razem muszę nieco dociążyć dół i złagodzić / wycofać średnicę i nic innego mi do głowy nie przychodzi ;)

 

Chcę kupić Ultimate MKII .

Pytałem o używki ale jak są to 60cm a potrzebuję metrówki . A znowu nigdzie w sklepach nie ma metrówek .

Nie znam tego z metalowym ekranem a jak się trafi starsza wersja Firsta to może też kupie dla porównania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Chcę kupić Ultimate MKII .

 

 

Osobiście posiadam MK I udało mi się kupić za 200 zł.

Ale miałem wypożyczony MK II jest odrobinę bardziej napowietrzony i detaliczny podobnie płynny i łagodny ale bas jest dość konturowy i mniej potężny w stosunku do MK I.

 

A średnicę chcesz złagodzić czy wycofać ?

 

Bo jeżeli to i to najlepszy powinien być stary The First beż żadnych MK.

Ale powoduje on osłabienie kontrastów dynamicznych i kładzie nacisk na spokój.

Grałem na nim 5 lat.

W dobrej konfiguracji jest niezastąpiony.

 

Jak będziesz miał okazję posłuchać to THE Second jest też ciekawym kabelkiem - na średnicy cieplejszy , potężny bas i inaczej prezentowana stereofonia w stosunku do The First Ultimate.

Ogólnie nie jest tak płynny ale posiada mnóstwo zalet.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Second miałem i mnie nie przekonał .

Nie grał równo . Grał z dwoma wyraźnymi dołkami tak jakby miał wycofaną niższą i wyższą średnicę .

 

Obecnie z Orchidem jest przesyt tej dynamiki gdzie czasem jest za dużo środka i chociaż cały czas jest stopa to brakuje potęgi niskiego basu .

Jest zbyt lekko .

Orchid bas trzyma w ryzach a wyższy jest nieco podbity .

W tym przypadku mile widziany większy bas i wycofany środek nawet kosztem utraty dynamiki i rozdzielczości której mi nie braknie .

 

Wychodzi na to że kupię nowego MKII i zapoluję na starsze wersje . Chyba że ktoś ma taki na sprzedaż albo pożyczy a ja się jakoś zrewanżuje .

 

Jeszcze jedno pytanie .

Kilka razy miałem The Name ale nigdy go nie użyłem jako coaxa - próbował ktoś i ma porównanie z innymi takimi kablami ?

 

Edit.

Piszemy o " pierwszym " i już jest .

900zł za 0,6m.

Powariowaliście ?

Za niewiele więcej można kupić w sklepie nowego MKII

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Piszemy o " pierwszym " i już jest .

900zł za 0,6m.

Powariowaliście ?

 

Faktycznie masakra....realna cena na dziś to :

 

http://sprzedajemy.pl/kable-sygnalowe-van-den-hul-the-first-interkonekt-chinch-legendarne-audiofilskie,4209027

 

 

a Ultimate mk II

 

http://www.kupujemprodajem.com/Van-Den-Hul-First-Ultimate-18870017-oglas.htm?filter_id=1210080

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to był MKll to cena prawie dobra te 800zł powiedzmy :) a to tylko ;) FIRST zwykły w tych linkach. MKll 700-800zł poniżej 700 wybitna okazja do której z ostrożnością trzeba podchodzić.

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Dla zainteresowanych dobry sklepik kupowałem tam 2 razy optyk vdh bo nowy wychodzi taniej niż w Polsce używany - jest ok.

Można wybrać długość kabelka VDH The first ultimate MK II - max 150 cm.

 

 

http://www.hollandlink.nl/index.php?item=--set&action=article&group_id=10000008&aid=167&lang=EN

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wybrać długość kabelka VDH The first ultimate MK II - max 150 cm.

Trochę to dziwne bo w tej długości kabel ? hmmmmmm jak znam firmę VDH, a sam dawno temu miałem z nimi kontakt, bo wykonywałem też interkonekty na ich kablach z metra to nigdy mowy nie było o standardzie fabrycznym 150 cm, ale może czegoś nie wiem.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Trochę to dziwne bo w tej długości kabel ? hmmmmmm jak znam firmę VDH, a sam dawno temu miałem z nimi kontakt, bo wykonywałem też interkonekty na ich kablach z metra to nigdy mowy nie było o standardzie fabrycznym 150 cm, ale może czegoś nie wiem.

 

cytat :

 

"...Stereo pair packed with RCA (unbalanced) connectors in 0.6, 0.8 and 1.0 m lengths;Single packed for SPDIF transport-dac purposes with RCA connectors in 0.6, 0.8 and 1.0 m. lengths.

Lengths longer than 1.0 m. only available on special request; These will not be accepted for return..."

 

http://www.vandenhul.com/products/cables/the-first-r-ultimate-metal-free-and-halogen-free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.