Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy Hyperion IV - cena rośnie: 5.300 pln ?


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Maniek, ale przecież słyszałeś różnicę na kablach jak u ciebie byłem i to nie były drogie kable. Ja przywiozłem Epic Twin a ty miałeś też Chordy, tyle że dwa modele niżej chyba. Obaj się zresztą dziwiliśmy, ze ten tańszy zagrał fajniej, także wcale nie trzeba dużej kasy wydać, żeby coś zagrało, tylko odpowiednio to ze sobą połączyć.

 

Pamiętam tę akcję,jak były przełączone do KLIPSCH Epic i powiedziałeś,że jest na nich słabiej niż na Silverscren,a ja przytaknąłem.Było to tak samo dla mnie autosugestia chyba była ,jak czytanie wątków sponsorowanych.

Od tamtej chwili,słuchałem aż się pociłem od przepinania(od tych silverscren,przez qed jakiś posrebrzany,kumpla vdh,martix i obecny odyssey 2, i kurde o ile w jeden dzień mógł bym powiedzieć,że słyszę coś tam ,najbardziej chyba między vdh a srebrzonymi-czyli qed i odyssey to na drugi dzień byłem głuchy jak pień i wszystko grało identyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, kable sa dopelnieniem calosci. Nie polecam zmian kabli jako panaceum na wszystko, sa one jedynie dopelnieniem. Jesli cd i wzmacniacz robia to jak nalezy tylko brakuje jakiejs polerki to mozna bawic sie kablami, choc nie przecze ze bywaja duze roznice miedzy okablowaniem.

 

Ja np z glosnikowych uzywalem z Phoebe - ProCab LS25, Audionova Moonwalk, Chord Odyssey 2 i VDH The Wind MKII, z kazdymi gral inaczej ale tez kazde beda pasowac do innego toru.

 

ProCaby graja ciemniej, duzy bas, mniej detali

Moonwalk ma spory bas gra sporym brzmieniem dosc zrownowazonym, brak pewnego audiofilskiego wygladzenia, kultury

Odyssey sa zywe

VDH gra najgladziej, z kultura ale juz nie tak zywo jak Chord choc z detalami, lekko, z wybrzmieniami.

 

Generalnie jednak wieksze zmiany przynosila zmiana amplifikacji wiec jesli mialbym uzyc porzadne kable np VDH czy Chordy to zamiast dokladac do najwyzszych Albedo dolozylbym do wzmacniacza.

 

Nie trzeba do Phoebe super kabli, choc wiadomo ze lepiej zagraja z lepszymi kablami, lepszym wzmacniaczem czy cd. Nie mozna bronic nikomu zeby kupowal 10 razy drozsze klocki, a czy to ma sens to juz inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dość, że powiedziałem coś czego nie powinienem (bo zwykle trzeba naciągnąć klienta) to jeszcze mi przytaknąłeś, że słyszysz. Maniek, takich rzeczy się nie robi :) Jak nie słyszymy, to mówmy o tym otwarcie, to żaden wstyd. Wszystkiego można się nauczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie muszę napisać że nie jestem właścicielem kolumn firmy AA. Miałem okazję jednak posłuchać Phoebe w kilku miejscach włącznie z "kanciapą" właściciela firmy, którego pozdrawiam.

Postanowiłem napisać kilka słów na temat moich audioobserwacji.

Zacznę tak-te kolumny żeby dobrze zagrać wcale nie potrzebują reszty toru za kilkukrotność ceny, tylko prawidłowo dobranego.

Niestety poszukiwania odpowiedniego wzmacniacza w większości popularnych marek raczej nie przyniesie pozytywnego efektu.

Przyczyna jest banalna-te kolumny są na tyle przeźroczyste że słychać na nich każdą "firmową" manierę wzmacniacza. Co gorsza są na tyle wrażliwe że owa maniera będzie przez nie niejako piętnowana i punktowana w całościowym w miarę wiernym-(proszę mi wybaczyć to stwierdzenie) obrazie dźwiękowym. Oczywiście jeżeli komuś dana "przypadłość" wzmacniacza nie przeszkadza, proszę badzo droga wolna.

Subiektywnie dla mnie żeby czerpać przyjemność z neutralności tych kolumn należy pożegnać Nady, Marantze, Naimy, HK, CA, Creeki.

Trzeba szukać wzmacniacza z wcale nie za dużym basem(ponieważ głośnik Visatona ma swoje naturalne ograniczenia i przy kiepskim wzmacniaczu potrafi popaść w kompresję" z melodyjną średnicą i barwną czytelną nierozwleczoną górą.

Co do ciężkich pieniędzy wydawanych na okablowanie-rozumiem tych ludzi. Proszę spojżeć w jakich konstrukcjach można spotkać ten wyskoktonowy głośnik. Pan Michał świetnie go zaaplikował i to słychać po podpięciu Albedo. Ujawnia się przy okazj lepszy kontur na basie i bardzo dobra ilość informacji w średnicy. Ja osobiście myślę że można znaleźć kable które dopełnią prawidłowo złożony system a nie będą dla systemu opiniotwórcze.

No i źródło warto byłoby żeby było jak najbardziej analogowe. Ciężko o coś takiego w dzisiejszych czasach wyścigu przetworników.

Nie chcę sugerować żadnych firm ponieważ uważam że poszukiwania są nieodzowną częścią tej zabawy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nie wiem,wzmacniacze słyszę,kolumny również,nawet różnicę brzmienia przedwzmacniaczy przez ten sam wzmacniacz,ale co do kabli to pokładam się-a jestem tak walnięty że dla samej zabawy bym kupił kilka kompletów i co róż innego słuchał-no ale jak to ma się odbywać na tym,że te różnice słyszę jak opis mi się przypomni jak one brzmią to czy to ma sens. ;)

Poproszę córkę niech mi obecne popsuje-to znowu następne kupię ,ale bez czytania testu o nich i zobaczymy he he ;)

Dobra,koniec o kablach bo znając życie znowu wojna będzie.

 

No to nie dość, że powiedziałem coś czego nie powinienem (bo zwykle trzeba naciągnąć klienta) to jeszcze mi przytaknąłeś, że słyszysz. Maniek, takich rzeczy się nie robi :) Jak nie słyszymy, to mówmy o tym otwarcie, to żaden wstyd. Wszystkiego można się nauczyć :)

Normalne-ale jak ja już sam nie wiem czy słyszę faktycznie,czy na mnie działają opisy to tak kurde jest.-myślisz że mnie nie da się wkręcić-jestem tylko człowiekiem ;)

Szkoda że pijany nie byłem,bo było by wytłumaczenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tę akcję,jak były przełączone do KLIPSCH Epic i powiedziałeś,że jest na nich słabiej niż na Silverscren,a ja przytaknąłem.Było to tak samo dla mnie autosugestia chyba była ,jak czytanie wątków sponsorowanych.

 

Ja już wcześniej gdzieś pisałem, że Audio Academy "urabia" potencjalnego klienta - i muszę przyznać - jest w tym bardzo dobry...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te roznice kablowe nie sa warte roznic w cenach ale jesli ktos ma lepsze samopoczucie przez lepsze kable to czemu nie. Wg mnie do Phoebe na przyklad mozna znalezc w miare tanie i dobrze brzmiace klocki wcale nie trzeba 10 krotnej ich wartosci zeby zagraly.

 

Niemniej co do kabli glowne roznice zazwyczaj slysze miedzy miedziakami, weglowcami a srebrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej gdzieś pisałem, że Audio Academy "urabia" potencjalnego klienta - i muszę przyznać - jest w tym bardzo dobry...

 

Nie dosyć, że nie potrafisz rzeczowo rozmawiać o kolumnach, bo się na nich kompletnie nie znasz, to jeszcze nie potrafisz czytać, co zresztą już dawno zauważyłem.

Epic Twin jest wyższym i droższym modelem, niż ten który miał Maniek i to o nim powiedziałem, że do systemu nie pasuje i lepiej gra tańszy.

 

Czy mógłbyś napisać jakieś wyjaśnienie w związku z tym? Co znaczy w tej sytuacji urabianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie wiem jak mam ci to zobrazować. Przecież nie możesz mieć aż tak małego rozumu.

Jakie nowe szaty jak król pozostał w tym co ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem Michała 13 lat temu, kiedy dopiero zaczynał produkcję głośników - dojechał do mnie (z Łodzi do Szczecina) ze swoimi Audio Academy Hyperion (jedynkami) na pace kombi, które wtedy posiadał ;) Posłuchaliśmy, krótka i rzeczowa rozmowa - kolumienki zostały. Teraz nie pamiętam, ale numer seryjny z liczbą poniżej 50, czyli jedne z pierwszych.

Jestem pod wrażeniem tego, że firma działa, rozwija się i robi coraz lepszy towar - takich sukcesów na polskim rynku brakuje.

Polacy, w świecie nie jesteśmy lubiani, mamy niestety wizerunek poniżej naszych aspiracji. Świat nie zna naszych dokonań (zostały zapomniane po latach zaborów lub wymazane celowo z umysłów przeciętnego europejczyka), nie mamy jeszcze dobrej marki jako kraj, jako naród.

Trzymajmy się razem, doceniajmy pracowitość wszystkich, którzy przejawiają inicjatywę i chcą coś zrobić, aby zmieniać naszą rzeczywistość. Będzie lepiej!

Michał, wszystkiego dobrego Ci życzę i aby Twoja dobra robota owocowała obficie - takich sukcesów jako kraj potrzebujemy. Na każdym polu. Może kiedyś napis "Made in Poland" będzie powodem do dumy i będzie tak rozpoznawalny, jak np. "Made in Germany" - oby tak się stało!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo o kablach była mowa.

 

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie: Jeśli mówię klientowi, żeby zostawił swój tańszy kabel, bo jest lepszy od tego droższego, to twoim zdaniem jest to urabianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że maniek chyba coś innego miał na myśli - więc nie odwracaj kota ogonem!

 

Pamiętam tę akcję,jak były przełączone do KLIPSCH Epic i powiedziałeś,że jest na nich słabiej niż na Silverscren,a ja przytaknąłem.Było to tak samo dla mnie autosugestia chyba była ,jak czytanie wątków sponsorowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pamiętam tę akcję,jak były przełączone do KLIPSCH Epic i powiedziałeś,że jest na nich słabiej niż na Silverscren"

 

To znaczy, że na droższym kablu jest słabiej. Silverscren to był jego kabel i był tańszy, powiedziałem, żeby nie zmieniał kabli, bo jest dobrze. Urobienie klienta, według powszechnie rozumianego tego znaczenia, znaczyło by naciągnięcie klienta na coś, skłonienie go do wydania pieniędzy w celu zarobkowym oczywiście. W tym wypadku, zapewne powiedziałbym, że jest lepiej.

 

To, że Maniek mi przytaknął, to jest inna sprawa i jeśli faktycznie nie słyszał różnicy, to znaczyło to, że mogłem zrobić z nim w danej chwili co chciałem i wmówić mu, że droższy kabel gra lepiej. Wtedy jest mowa o urobieniu klienta i autosugestia działa na moją korzyść.

 

RADUL, przepraszam cię, że rozmawiam z tobą jak z idiotą, ale cały czas dajesz mi ku temu powody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty cały czas tylko o tych kablach...

Przecież u mańka byłeś zaprezentować swoje kolumny - nie kable - w swoim wpisie odniósł się do całokształtu zdarzenia (zaobserwował, że jest manipulowany)

Po prostu "urabiasz" słuchacza przed, w trakcie i po odsłuchu swoich kolumn - o krytyce konkurencji też warto wspomnieć.

Na swoich prezentacjach zawsze stosujesz myk jak z bajki "Nowe szaty Króla" - wszyscy Ci przytakują i zauważają tylko to co im zasugerujesz - nikt nie chce wyjść na...

 

Audio Academy Hyperion IV - cena rośnie: 5.300 pln ?

 

postarajmy się odpowiedzieć dlaczego:

- bo drożej znaczy lepiej?

- bo Producent uważa, że były za tanie i powinny kosztować 10 tysiaków?

- bo sprzedając jedną parę można zarobić tyle co inni na dziesięciu?

- bo za bajer i wycieczki Pana Konstruktora też trzeba zapłacić?

- bo reklamy i testy zdrożały?

- bo taki pospolity WLM jest jeszcze droższy?

- bo ...

- bo i już!

 

 

Nawet w którymś z tematów poprosiłem o wymienienie chociaż kilku konstrukcji za 5 tysięcy, w których montowane są tak słabe głośniki jak w Audio Academy - Pan AA znalazł tylko osławionego WLMa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, oczywiscie pan Michal zachwala swoje kolumny ale co mialby mowic ze sa do bani ale je robi bo idioci kupuja?:)

 

Widac ze jednym sie podobaja a innym nie i to jest ok bo mi sie tez rozne kolumny podobaja.

 

Co do wciskania, nie pamietam zeby Pan Michal wciskal. Bylem w "kanciapie" 2 razy, za kazdym razem dal posluchac, chcial dojezdzac ze swoimi kolumnami i nie żądał zadnych pieniedzy. ryzyko po jego stronie, jak odmowie to on bedzie stratny i w kasie i w czasie:) Oczywiscie mieszkam z 20 km od "kanciapy" ale jednak:)

 

Za 2 razem zaprezentowal mi Phoebe III i Hypki III lux. Hypki byly uzywane (klient oddal bo zamienil na IVki). wiec interes mial w tym zaden bo mogl wystawic na allegro i dostalby tyle ile dostal ode mnie.

 

Wysluchalismy jednych i drugich, Phoebe byly lepsze ale na moim Cyrusie lepiej zabrzmialy Hypki i je wzialem. Co wiecej, zaplacilem zaliczke a pan Michal mi przywiozl ktoregos weekendu i sam je wtargal na gore.

 

Moze to jest tylko "klimat",ale lubie wiedziec ze mam do czynienia z czlowiekiem ktory wie czego chce, sluzy swoim czasem, pomoca kiedy tylko moze.

A, ze komus sie nie podobaja dane kolumny to normalne.

Tylko widzisz Radul jakos wiekszosci uzytkownikow sie podobaja. I co z tym zrobic?

 

 

Na swoich prezentacjach zawsze stosujesz myk jak z bajki "Nowe szaty Króla" - wszyscy Ci przytakują i zauważają tylko to co im zasugerujesz - nikt nie chce wyjść na...

 

to niech cwicza asertywnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physiki za 6 kola byly budowane na wysokotonowej Vifie duzo gorszej od Seasa.

 

A co powiesz o kilka razy drozszych Dobermanach na tym samym Seasie co w Phoebe?

 

Czemu drogie?

 

Bo AA chce zarabiac.

Bo ludzie kupuja i tak bo im odpowiadaja.

Bo brzmienie ich i tak jest korzystne na tle zagranicznej konkurencji w tej samej cenie.

 

jak chcesz kup glosniki i zrob sobie takie same kolumny za pol ceny i po klopocie.

 

Oczywiscie miedzy buty wkladam opowiesci ze np Phoebe graja na poziomie 2 razy drozszej konkurencji bo wg mnie tak nie jest ale na pewno na swoj poziom cenowy a nawet 1000-2000 wyzej sa bardzo uczciwa propozycja.

Slucham, podoba sie kupuje. Nie podoba sie, marudze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiscie miedzy buty wkladam opowiesci ze np Phoebe graja na poziomie 2 razy drozszej konkurencji bo wg mnie tak nie jest ale na pewno na swoj poziom cenowy a nawet 1000-2000 wyzej sa bardzo uczciwa propozycja.

Slucham, podoba sie kupuje. Nie podoba sie, marudze.

Rozsądny wpis - tyle, że Hyperiony są od Phoebe prawie dwa razy droższe, więc one już takie "uczciwe" nie są.

 

 

A co powiesz o kilka razy drozszych Dobermanach na tym samym Seasie co w Phoebe?

 

A midwoofery?

Wysokotonowe Seasy nie są takie złe - mnie zawsze bardziej chodzi o te nieszczęsne Visatony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te Visatony jak posluchasz RADUL tez w Phoebe nie graja wcale tak zle.

 

Kiedys pisal o tym kolega Tomasz Dudzinski, ze bas z nich jest zaskakujacy, schodzi nisko, niezle kontroluje.

 

Podejrzewam tez ze AA mial proby z lepszymi glosnikami ale najwyrazniej nie bylo wystarczajacego przyrostu jakosci wzgledem Visatonow czy Vify albo tez nie mial odpowiedniego pomyslu na ich aplikacje.

 

Tak jak pisalem, calosciowo dla mnie Phoebe sa lepsze od Hypkow. Ja bym Hypkow za 5300 nie kupil ale Phoebe za 2 tys mniej juz tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem ten wątek, a także drugi o cenach sprzętu, w którym udzielał się RADUL i wniosek mam tylko jeden... Chłopie - to da się leczyć!

 

Skąd takie przeświadczenie, że z automatu ktoś oznaczony na niebiesko z góry musi być oszustem i zdziercą? Skoro AA podnosi ceny to musi mieć ku temu jakieś logiczne uzasadnienie - może wzrosły mu koszty produkcji, może ogrzewanie firmy podrożało, może materiały podrożały, może zatrudnił kogoś młodego i zdolnego aby mógł się nauczyć pracy? Zresztą, co za różnica? Podnosi i koniec - kupujesz, czy nie? Krótka piłka! Kupujesz, czy tylko bijesz pianę?

 

Proponuję Ci samemu otworzyć firmę. opracować produkt, skalkulować go tak, aby się sprzedawał i miał dobrą markę, wdrożyć go do produkcji a następnie rozdystrybuować. Czytając Twoje wypowiedzi nie będziesz miał z tym najmniejszego problemu - w końcu jesteś w stanie zrobić dużo lepsze kolumny, z droższymi przetwornikami i sprzedawać to taniej. A bardziej realnie patrząc wstań od komputera, przestań pisać te kocopoły i wyjrzyj trochę poza te swoje miasteczko między Łodzią a Warszawą, w którym każdy kto zarabia więcej niż najniższa krajowa to persona non grata...

 

Ufff... już mi lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A midwoofery?

Wysokotonowe Seasy nie są takie złe - mnie zawsze bardziej chodzi o te nieszczęsne Visatony...

 

Tyle, że spełniaja swoja rolę. Miałem kolumny z droższymi midwooferami i niekoniecznie grały lepiej. Dla mnie dość kluczowa role odgrywa "gwizdek":, tutaj od razu słyszę uproszczenia, zapiaszczenia, utwardzenia itp. Właśnie dzięki temu wysokotonowemu i dobremu zestrojeniu całości można Phoebe porównywać do konkurencji za 4-5k.

 

Hyperiony sa droższe ale też sa to duże kolumny. Jak popatrzy się na konkurencję zagraniczna, chocby MA, to cena praktycznie taka sama, a brzmienie dla mnie o wiele lepsze ma AA. W sumie takich przykładów można więcej dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corradolicious

 

Tyle, że są jeszcze inne polskie firmy, które się aż tak nie cenią, więc chyba jednak można...

Ale może rzeczywiście Branża...

 

Chodzi o to, żeby wskazywać Ludziom tańszą i lepszą alternatywę, której ze względu na niższą marżę branża już tak ochoczo polecać nie będzie, więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś i porównywałeś jedne z drugimi? Czy tak tylko "z papieru" jedziesz? Bo jeśli nie, to nie mamy o czym mówić. Bawi mnie takie rozbieranie kolumny na elementy i stwierdzenie "nie gra.". Podobni pseudoznawcy wypowiadali się w jednym wątku o kolumnach z mojej dystrybucji, tyle, że duża ilość osób słuchających ich na AS była innego zdania. Ale pewnie to ta część co się nie zna.

 

PS. Nie handluję AA, nie słyszałem ich, ani nawet na oczy nie widziałem, nie wiem też jakie są warunki handlowe, więc uprzedzam oskarżenia o stronniczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bawi mnie takie rozbieranie kolumny na elementy i stwierdzenie "nie gra.". Podobni pseudoznawcy wypowiadali się w jednym wątku o kolumnach z mojej dystrybucji,

A mnie to właśnie nie bawi - trzeba uświadamiać Ludzi co kupują, a co by mogli za podobne pieniądze kupić...

Teraz Twoja postawa już mnie nie dziwi.

 

W Branży chyba obowiązuje zasada:

jak najtaniej kupić/zrobić - jak najdrożej sprzedać

Powinno się o tym pisać i analizować budowę różnych urządzeń - zawsze znajdą się produkty, na których przegina się trochę mniej (tylko na tych z reguły mniej się zarabia...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to właśnie nie bawi - trzeba uświadamiać Ludzi co kupują, a co by mogli za podobne pieniądze kupić...

Teraz Twoja postawa już mnie nie dziwi.

 

Liczę na to, że będziesz taka analizę robił również w odniesieniu do innych kolumn. Bo stosowanie tanszych przetworników nie jest niczym specjalnym czy też rzadkim. I nie zawsze możemy tu mówić o prostym przełożeniu na jakość. Dla mnie Phoebe to jedne z lepszych konstrukcji w tym przedziale cenowym. Hyperiony IV nie wiem, musiałbym nowej wersji posłuchać, ale pamiętam III i były to kolumny o dużym potencjale również.

 

Na koniec: wystarczy, że ludzie będa słuchać przed zakupem i porównywać. Śmiem twierdzić, że większość ludzi jednak AA słucha przed zakupem i podejmuja świadomy wybór, zwłaszcza, że dokładne opisy komponentów sa dostępne w recenzjach. Biorac pod uwagę też niewielka liczbę AA na rynku wtórnym wniosek nasuwa się jeden: kolumny sa więcej niż dobre. Sprawa przetworników jest ważna w kontekście oceniania AA, ale nie zawsze kluczowa, bo jak pisałem nie ma tutaj prostego przełożenia, to raz, nie wszystkie przetworniki sa tanie, to dwa, AA nie jest jedyna firma, który taki zabieg stosuje, to trzy, znam tez konstrukcje, które maja droższe przetworniki i graja gorzej - to cztery. I na tym zakończę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RADUL tak naprawde sluchales Phoebe III i Hypkow IV gdzie indziej niz AS?

 

Porownywales je bezposrednio z STX czy innymi kolumnami?

 

Ja tak.

 

Inaczej, wole dac 3k za Phoebe III niz 1,7k za Phoebe II.

 

Naprawde jak pisze Zentaur wieksze roznice wyczuwam na wysokotonowce niz na midwooferze.

 

Mam tez Dynaudio Focus 160. Ktos sie juz mnie pytal czy to lepsze kolumny od Phoebe. Tak sa lepsze. Pewno tez dlatego ze maja lepsze glosniki. Sa tez inne od Phoebe.

 

Wysokotonowka w Phoebe jest dobra, w Dynkach bardzo dobra.

 

Tam gdzie jest szansa ze Phoebe beda sypac piachem, Dynki nie beda. Bedzie detal ale bedzie slodko, bez zapiaszczenia.

 

Seas w Phoebe moze zagrac tez slodko, lekko, zwiewnie jak i ostro, duzo zalezy od reszty toru.

 

Bas z Visatona nie schodzi w czelusci piekiel ale schodzi wyjatkowo nisko jak na takie w sumie monitorki ( bo tak je traktuje, jako duzy monitor gdzie nie potrzebuje stojakow). Wokale sa wyrazne, gitarki brzmia jak trzeba.

 

Tu juz takiej przewagi Dynek nie widze (oprocz tego ze bas jest jednak nieco obszerniejszy, mocniejszy).

 

Ogolnie Dynki maja ladniejsza barwe mimo ze Phoebe nie mozna nic zarzucic w tej kwestii.

Sa to swietnie zaaplikowane kolumny.

 

Jakbym popatrzyl tylko na przetworniki w zyciu bym nie kupowal np Audio Physic mimo ze niektore ich modele mi sie podobaja.

 

Chetnie porownalbym je do jakis STXow i wypowiedzial sie wiecej na ten temat. Byc moze masz racje ze mozna taniej i lepiej. Byc moze, nie czuje sie jednak w zaden sposob oszukany cena jakie daje AA za brzmienie calosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.