Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy Hyperion IV - cena rośnie: 5.300 pln ?


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym był AA - ale nie jestem więc nie mam tego problemu :-) to moje Hyperiony wyglądałyby bardziej Tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a Phoebe bardziej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale ja się nie czepiam. Tak tylko pokazuje dla przykładu :-)

Tak w ogóle docelowo dążyłbym jednak do jakiegoś głośnika na zamówienie, którego nie można kupić w detalu. Albo jakiejś modyfikacji, choćby doklejając drugi magnes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był AA - ale nie jestem więc nie mam tego problemu :-)

Nie pisz teraz o AA i problemie bo w temacie wódka i AA to ktoś może coś sobie źle pomyśleć ;)

Dobra kończę już z tymi żartami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta dyskusja a coś w tym kraju tanieje ? Chyba tylko wódka :) Każdy kupuje to co mu się podoba nikt nikogo nie zmusza do kupna tych czy innych kolumn takie wyliczanki są bez sensu . Cieszmy się że jeszcze ktoś coś w tym kraju chce produkować bo już niestety niewiele prawdziwych polskich firm nam zostało .

No ale co się dziwisz skoro zagranicznym firmom pozwalamy nie płacić podatków, dotujemy ich inwestycje, tworzymy im specjalne strefy a polskiego przedsiębiorcę szczególnie tego małego kopie się po dupie od wielu lat to jak ma się tutaj jakakolwiek polska myśl rozwijać. Na starcie przegrywamy z uprzywilejowaną i bogatą konkurencją z zachodu. Tutaj trzeba zupełnie zmienić o 180% filozofię i spojrzenie na gospodarkę. Bardziej się opłaca dotować i robić ułatwienia naszym małym przedsiębiorcom bo oni płacą podatki tutaj a duże zagraniczne koncerny nie płacą w ogóle albo zyski transferują do swoich krajów. To jest skrajnie chora rzeczywistość w Polsce.

Myślę, że po 20 latach zagranicznego wyzysku czas wreszcie powiedzieć im wyraźnie albo płacicie podatki tak jak nasi przedsiębiorcy albo wypier..... Na wasze miejsce powstanie 10 Polskich mniejszych firm które zaspokoją rynek.

Mamy brak zaufania we własne możliwości !! Nasi wspaniali konstruktorzy tułają się po świecie szukając normalnych warunków do rozpoczęcia działalności a my stawiamy na montownie/obozy pracy za 1200zl. Ci ludzie którzy są przy władzy o 20lat w PL mają cały czas tą samą filozofię gospodarczą, pozycję poddańczą i pełną kompleksów - przez ich kompleksy cierpi całe społeczeństwo.

Przecież to nie jest normalne że w 40mln kraju jest jeden facet który robi kolumny i jedna firma której historia wzlotów i upadków mogła by posłużyć do napisania jakiejś książki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co się dziwisz skoro zagranicznym firmom pozwalamy nie płacić podatków, dotujemy ich inwestycje, tworzymy im specjalne strefy a polskiego przedsiębiorcę szczególnie tego małego kopie się po dupie od wielu lat to jak ma się tutaj jakakolwiek polska myśl rozwijać. Na starcie przegrywamy z uprzywilejowaną i bogatą konkurencją z zachodu. Tutaj trzeba zupełnie zmienić o 180% filozofię i spojrzenie na gospodarkę. Bardziej się opłaca dotować i robić ułatwienia naszym małym przedsiębiorcom bo oni płacą podatki tutaj a duże zagraniczne koncerny nie płacą w ogóle albo zyski transferują do swoich krajów. To jest skrajnie chora rzeczywistość w Polsce.

Myślę, że po 20 latach zagranicznego wyzysku czas wreszcie powiedzieć im wyraźnie albo płacicie podatki tak jak nasi przedsiębiorcy albo wypier..... Na wasze miejsce powstanie 10 Polskich mniejszych firm które zaspokoją rynek.

Mamy brak zaufania we własne możliwości !! Nasi wspaniali konstruktorzy tułają się po świecie szukając normalnych warunków do rozpoczęcia działalności a my stawiamy na montownie/obozy pracy za 1200zl. Ci ludzie którzy są przy władzy o 20lat w PL mają cały czas tą samą filozofię gospodarczą, pozycję poddańczą i pełną kompleksów - przez ich kompleksy cierpi całe społeczeństwo.

Przecież to nie jest normalne że w 40mln kraju jest jeden facet który robi kolumny i jedna firma której historia wzlotów i upadków mogła by posłużyć do napisania jakiejś książki.

Wiem o tym masz całkowitą rację no ale co My możemy zrobić u Donalda w portfelu zielona wyspa cały czas reszta też tyle samo warta co on . Trochę się dziwię że cała europa wyszła już dawno na ulicę a My jeszcze nie a średnia nasza chyba najniższa . Może Lech by mógł coś zrobić jakieś pospolite ruszenie może by znowu mu się udało ale już pewnie z racji wieku mu się nie chce .

Dziś widziałem że Palikot mówił że czas kończyć ten cyrk i te śmieszne zarobki trzeba zmienić no ale każdy to mówi od 20 lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parametrów wynika, że SPH 176 może być dobrym głośnikiem, ale dopóki go nie mam u siebie, to nic więcej o nim nie mogę powiedzieć. Dla mnie ważniejsze są lepsze właściwości muzyczne danego głośnika niż jego suche parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci niczego nie polecam. Pokazuję tylko że żabę można zjeść na wiele sposobów.

 

Równie dobrym pomysłem jest cykliczne wprowadzanie zmian konstrukcyjnych. Czasem jest to konieczne w produkcji małych rozmiarów żeby wyprzedzić klonerów DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy też odezwą się krzykacze, że co chwila wprowadzam zmiany, które mówią nam, że poprzedni model nie był jednak taki dobry. Były już takie rzeczy na forum. Wydaję mi się, że małym firmom może to wręcz zaszkodzić.

 

Przecież klonerzy DIY nie będą kopiować moich kolumn. Są na Visatonie :) Można to traktować jako pewnego rodzaju zabezpieczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Xaviany z bliska i jakość na kolana nie rzucały.

 

Konkretnie jakie Xaviany z bliska widziałeś? Jakieś tańsze modele być może tak.

 

Różnica w wykończeniu pomiędzy Xavian 125 lub 250 Evo, Tannoy z wersji signature, czy Spendor A3, A5, A6 i produktami AA jest kolosalna. Tu w ogóle nie ma o czym dyskutować, nawet ślepy ją zauważy. Ceny tych kolumn są zdecydowanie wyższe, więc jest to czymś zupełnie normalnym.

 

Powyższe nie kłóci się to z faktem, że Phoebe jest jedną z ciekawszych propozycji kolumn podłogowych w cenie 2-3 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Mrok

 

Nie zawsze jeśli chodzi o wykończenie, chodzi wszystkim o to samo. Napisz może na co zwróciłeś uwagę przy wykończeniu wszystkich tych kolumn, które wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jakie Xaviany z bliska widziałeś? Jakieś tańsze modele być może tak.

 

Różnica w wykończeniu pomiędzy Xavian 125 lub 250 Evo, Tannoy z wersji signature, czy Spendor A3, A5, A6 i produktami AA jest kolosalna. Tu w ogóle nie ma o czym dyskutować, nawet ślepy ją zauważy. Ceny tych kolumn są zdecydowanie wyższe, więc jest to czymś zupełnie normalnym.

 

Powyższe nie kłóci się to z faktem, że Phoebe jest jedną z ciekawszych propozycji kolumn podłogowych w cenie 2-3 kzł.

 

No to teraz popatrz na ceny droższych Xavianów czy droższe modele innych firm. Jaki jest sens porównywać je do AA? No proszę was.

 

Coś za coś. W swojej cenie AA mają b. dobrą stolarkę. Nie idealną, ale b. dobrą. I teraz albo chcemy stolarki na najwyższym poziomie i płacimy więcej, albo bierzemy dobrą stolarkę (ale nie idealną) i sensowną cenę. Ja wybieram to drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... ludzie ogarnijcie się trochę. hihi ;) Za pierwszym razem napisałem:

 

Od siebie powiem tyle. Biorąc pod uwagę samo brzmienie, Phoebe jest wyjątkowo udanym polskim produktem. Wykonanie - zgoda, nie jest to coś co może konkurować ze wyrobami np. Xaviana, ale kto wie, może to kwestia czasu.

Produkty AA porównywałem z kilkunastoma monitorami i kolumnami z półki >= 3 kzł. Na dobre zostawiły je w tyle dopiero podłogowe Spendory, których kultura i wyszukane brzmienie, z holograficzną średnica nie pozostawiło najmniejszych złudzeń. Należy jednak pamiętać są to kolumny 2-razy droższe.

 

Co tu się Wam nie zgadza? Do 3 kzł Phoebe gra znakomicie, wykończenie ma dla mnie standardowe - no i git. Nie ma tu ani słowa pretensji, raczej zrozumienie że w tej cenie jest to coś naturalnego.

 

A dlaczego uważasz że Xavian XN250, czy Spendor A5 mają lepsze wykończenie? Dlatego że patrząc na nie i dotykając ich ma się złudzenie obcowania z drewnianym wyrobem bardzo wysokiej klasy i dlatego kosztują 2 razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac....kolumny AA powinny wygladac jak Sonus Faber, grac jak Wilson Audio i kosztowac jak Altusy!! A niech nam tylko podniosa ceny, to koktajlami Molotowa obrzucimy kapitaliste!! A wlasciciela to chetnie bym w klasztorze zobaczyl u siostr bosych i obdartych. Miejsce w Wikipedii gwarantowane obok Matki Teresy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jakie Xaviany z bliska widziałeś? Jakieś tańsze modele być może tak.

 

Różnica w wykończeniu pomiędzy Xavian 125 lub 250 Evo, Tannoy z wersji signature, czy Spendor A3, A5, A6 i produktami AA jest kolosalna. Tu w ogóle nie ma o czym dyskutować, nawet ślepy ją zauważy. Ceny tych kolumn są zdecydowanie wyższe, więc jest to czymś zupełnie normalnym.

 

Powyższe nie kłóci się to z faktem, że Phoebe jest jedną z ciekawszych propozycji kolumn podłogowych w cenie 2-3 kzł.

 

Suona series colony i grand colony stara i nową poza tym dawno temu modele których już niema w ofercie, a budowane były wtedy na Peerlessach i Scan-Speakach XN125- do 270 z obecnych linii - ich przewaga miała wynikać jakoby we wstawienia wewnątrz małych klinów z MDFu- kto się trochę zna na budowie kolumn miał niezły ubaw widząc te kliny. Niczego w jakości takiego nie zauważyłem ponad wykończenie Audio-Academy,a cenowo są zbliżone. Chyba, ze zachwyca cię ten wytłaczany znaczek. albo kolor druku naklejki przy gniazdach. Ale nawet głośnik nie jest wpuszczony w pod frezowania.

 

aw drozszych seriach to za to "obcowanie z drewnem" dwa razy tyle zapłacisz?

 

Wtedy też odezwą się krzykacze, że co chwila wprowadzam zmiany, które mówią nam, że poprzedni model nie był jednak taki dobry. Były już takie rzeczy na forum. Wydaję mi się, że małym firmom może to wręcz zaszkodzić.

 

Przecież klonerzy DIY nie będą kopiować moich kolumn. Są na Visatonie :) Można to traktować jako pewnego rodzaju zabezpieczenie.

 

Jeszcze się taki nie narodził który by wszystkim dogodził :-)A jakbyś tak miał jeszcze zapas Tesli to już w ogóle nikt by nie mógł klonować. Dlatego pisałem ze warto by mieć taki głośnik, którego inni nie mają, albo chociaż jakiś niepowtarzalny detal. Jednak o czym tu rozważać kiedy za zrobienie jakiejkolwiek duperelki na frezarce cnc i ozdobne wykończenie chcą ceny jak cygan z babkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac....kolumny AA powinny

 

Podsumowując; powinieneś nauczyć się czytać wpisy innych ze zrozumieniem. Phoebe mają ceną taką jaką powinny mieć i w tej cenie są bardzo dobrym produktem. Jedynie to wynika z mojego wpisu. Reszta to wytwór Twojej bujnej wyobraźni, urażonej dumy i nadmiaru adrenaliny.

 

Niczego w jakości takiego nie zauważyłem ponad wykończenie Audio-Academy

 

O.K. człowieku - przekonałeś mnie. Okleina i wykończenie Phoebe, Xavian XN250, Spendor A3, A5, A6 i w końcu np. Tannoy DC4 Signature są dokładnie takie same. To jest dokładnie ten sam pietyzm. Zarówno ja jak i większość recenzentów, którzy tą różnicę są w stanie zauważyć to przepłaceni krętacze i fantaści. Zadowolony? ;)

 

aw drozszych seriach to za to "obcowanie z drewnem" dwa razy tyle zapłacisz?

 

Jasne, jak kupujesz coś 2-krotnie droższego to liczy się tylko dźwięk? Ściemniaj dalej. ;)

 

Znikam z tego wątku. Lokalny patriotyzm też ma swoje granice. Nie mam ochoty prowadzić dalszej jałowej dyskusji w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Gdzie można posłuchać Hyperionów IV w Łodzi? Tak żeby wejść i posłuchać z marszu przy okazji ?

Słuchałem kiedyś wersji na vifach, ale mi się nie podobały. Teraz są pewnie już dwa razy droższe, a głośniki nadal słabiutko wyglądają w tej cenie. Zwłaszcza to połączenie seasowej kopułki aluminiowej z naprawdę starymi i tanimi głośnikami visatona. To jest jakieś takie niepoważne nawet z wyglądu

Pewnie to nie jest przypadek. Chciałbym sprawdzić czy ten wybór jest wynikiem kontynuacji charakteru brzmienia.

 

Ja bym takich głośników nie zastosował. Nie w ten sposób jak to robi Audioacademy. Poszukałbym jednak czegoś mniej rozpowszechnionego i solidniejszego brzmieniowo. Pewnie nawet wiem co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na etapie zakupie kolumn. Rozważałem zakup używanych. Od dłuższego czasu śledziłem aukcje na różnych portalach i nie wiem dlaczego ale najczęściej ludzie sprzedają właśnie AA Hyperion. Raczej nie są to kolumny najczęściej kupowane w Polsce, ale mimo to na rynku wtórnym jest tego sporo. Dla mnie wniosek jest jeden: posiadacze tych kolumn nie są z nich do końca zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na największym portalu sprzedażowym jest 37 używanych (podkreślam: nie ofert z nowymi) kolumn firmy B&W.

 

O czym to świadczy?

 

Bez głębszej analizy o niczym.

Może są po prostu za tanie i ludzie myślą, że jak kupią droższe, to będzie lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można posłuchać Hyperionów IV w Łodzi? Tak żeby wejść i posłuchać z marszu przy okazji ?

 

Zadzwoń do producenta i umów się na odsłuch. AA mają też w Pabianicach Q21. Tylko trzeba się wcześniej umówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mu głowy zawracać samym tylko posłuchaniem. Kiedyś miał sklep przy Piotrkowskiej 82. Można było wejść i zwykle coś tam u niego grało z Vincentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to trucie gitary. Rhea sa znacznie lepsze od hypkow, zreszta wole tez phoebe. Hypki wg mnie nie sa zle moga sie podobac ale ogolnie to srednie kolumny nawet w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperion IV to wspaniałe kolumny, jednak potrzebują mocnej i szybkiej elektroniki oraz sporej przestrzeni by mogły pokazać swoje wszystkie walory (tak minimum ze 25m2, a jeszcze lepiej 30). W mniejszych pomieszczeniach lepiej się sprawdzają Phoebe i to żadna przecież tajemnica. Producent zaprojektował Hyperion IV z myślą o większych pomieszczeniach i w nich spisują się nieprzeciętnie dobrze jak za swoją cenę i praktycznie ciężko o konkurencję dla nich. Prócz moich i forumowiczów doświadczeń potwierdzają to liczne recenzje oficjalnej prasy branżowej (szczerze mówiąc to nie wiem, czy jeszcze jakikolwiek inny model polskich kolumn jak Hyperion IV wzbudził takie zainteresowanie redaktorów z różnych, konkurencyjnych czasopism).

 

Hyperiony pojawiają się na sprzedaż, gdyż ze względu na ich bardzo korzystny stosunek jakości do ceny są to bardzo popularne kolumny i trafiają do bardzo wielu domów. Forumowicze AS to nie wiem czy chociaż 1% ich właścicieli. Czasami któryś z nich przesiada się na wyższy poziom, np. nowy, 2x droższy model Rhea lub na poziom 20tys zł plus, więc swoje Hyperiony wystawia na sprzedaż i nic w tym przecież dziwnego. W stosunku do tego, jak są bardzo rozpowszechnione to i tak rzadko pojawiają się na sprzedaż, zwłaszcza IV-ki. Niesamowite jest również to, że jak pytam znajomych spoza kręgu hobbystów audio o wymienienie znanych im polskich kolumn to najczęściej na pierwszym miejscu wymieniają Tonsil, później wymieniają Audio Academy określając je "tymi drogimi audiofilskimi". Czasami ktoś jeszcze dorzuci STX i stare Unitra i na tym, niestety, koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to trucie gitary. Rhea sa znacznie lepsze od hypkow, zreszta wole tez phoebe. Hypki wg mnie nie sa zle moga sie podobac ale ogolnie to srednie kolumny nawet w swojej cenie.

 

Bo lubię sprawdzić czy popełnia te same błedy co przed laty, czy poszedł już dalej. Dwukrotny wzrost ceny przez te lata przecież do czegoś zobowiazuje.

 

>pit80, co to za artykuł sponsorowany? Zainteresowanie Hyperionami może jest wsród redaktorów ale opinia redaktora, jest to nadal tylko opinia. Audio Academy jakoś zamilkł. Od dłuższego czasu go nie widać, nie słychać, nie udziela sie w wypowiedziach, nie widac go "na mieście", zmienia często adres siedziby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.