Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Leszek67 napisał:

Miałem chwilę i poczytałem o Cambridge Audio CXA81. Poniżej masz test :

https://www.hfc.com.pl/test/4100,cambridge-audio-cxa81.html

Jeśli wierzyć temu co napisali w teście to nałożyły ci się charakterystyki elementów. Zarówno wzmacniacz jaki kolumny podbijają na basie i wysokich. Arie powinny się trochę wygładzić, ale ogólnie one grają troszkę "efekciarsko". Także na dużą zmianę brzmienia bym nie liczył. Daj im jeszcze trochę czasu. 

Miałem CXA60 i rzeczywiście równowaga tonalna nie była zachowana. CXA60 podłączyłem do przerobionych (zwrotnica) Dali Opticon 2 i jakoś nie byłem zachwycony. Opticony też grają lekką V-ką (lekko wycofana średnica) więc prawdopodobnie może to być źródło problemów. 

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miesiąc temu pisałem o wrażeniach po zakupie nowych Focali Aria 926. Przypomnę, ze grają z Cambridge Audio CXA81 (w salonie około 38 m2). Po 100 godzinach wygrzewania minimalnie brzmienie się poprawiło ale wciąż jeszcze dużo brakuje do satysfakcji. Znalazłem w sieci dużo opinii że Aria 926 z CXA81 to raczej nie jest dobre połączenie. Od miesiąca niestety tego doświadczam. Dlatego zapadła decyzja o wymianie wzmacniacza. I tu mam prośbę do posiadaczy Aria 926 o poradę jaki kupić. Budżet do 11 tys, integra, muzyka zasadniczo wszystkiego po trochu (rock: Dire Straits, Pink Floyd, Metallica, elektroniczna: Jarre, Kraftwerk,jazz: Davis, Coltrane, raczej bez klasycznej. Już jestem trochę zmęczony tym poszukiwaniem, i nie chciał bym popełnić błędu. Raczej będę zmierzał do tego żeby wziąć przed finalnym zakupem sprzęt na odsłuch. Tyko proszę o jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, coyote napisał:

Miesiąc temu pisałem o wrażeniach po zakupie nowych Focali Aria 926. Przypomnę, ze grają z Cambridge Audio CXA81 (w salonie około 38 m2). Po 100 godzinach wygrzewania minimalnie brzmienie się poprawiło ale wciąż jeszcze dużo brakuje do satysfakcji. Znalazłem w sieci dużo opinii że Aria 926 z CXA81 to raczej nie jest dobre połączenie. Od miesiąca niestety tego doświadczam. Dlatego zapadła decyzja o wymianie wzmacniacza. I tu mam prośbę do posiadaczy Aria 926 o poradę jaki kupić. Budżet do 11 tys, integra, muzyka zasadniczo wszystkiego po trochu (rock: Dire Straits, Pink Floyd, Metallica, elektroniczna: Jarre, Kraftwerk,jazz: Davis, Coltrane, raczej bez klasycznej. Już jestem trochę zmęczony tym poszukiwaniem, i nie chciał bym popełnić błędu. Raczej będę zmierzał do tego żeby wziąć przed finalnym zakupem sprzęt na odsłuch. Tyko proszę o jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Ja z moimi Focalami miałem (polecony na tym forum) Musical Fidelity M6i a pozniej nowszy M6si i to wyleczyło moje wszytskie problemy - wówczas problem z basem - wypelnienie i należyte wysterowanie, oraz ze zbyt ostrą górą. od tego tez czasu zaczeła sie przygoda z MF i kolejnymi modelami  wiec moge ci je z czystym sumieniem polecic MF M6si i co więcej zajrzyj do klubu MF i podpytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, coyote napisał:

Miesiąc temu pisałem o wrażeniach po zakupie nowych Focali Aria 926. Przypomnę, ze grają z Cambridge Audio CXA81 (w salonie około 38 m2). Po 100 godzinach wygrzewania minimalnie brzmienie się poprawiło ale wciąż jeszcze dużo brakuje do satysfakcji. Znalazłem w sieci dużo opinii że Aria 926 z CXA81 to raczej nie jest dobre połączenie. Od miesiąca niestety tego doświadczam. Dlatego zapadła decyzja o wymianie wzmacniacza. I tu mam prośbę do posiadaczy Aria 926 o poradę jaki kupić. Budżet do 11 tys, integra, muzyka zasadniczo wszystkiego po trochu (rock: Dire Straits, Pink Floyd, Metallica, elektroniczna: Jarre, Kraftwerk,jazz: Davis, Coltrane, raczej bez klasycznej. Już jestem trochę zmęczony tym poszukiwaniem, i nie chciał bym popełnić błędu. Raczej będę zmierzał do tego żeby wziąć przed finalnym zakupem sprzęt na odsłuch. Tyko proszę o jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Cześć, wyżej wspomniany Musical Fidelity M6si jest zdecydowanie bardzo solidną opcją pod Arie. Warto też sprawdzić Atolla IN200 lub nawet IN300, Regę Elicit MK5, Fezza Titania Evo. Jest trochę powyżej budżetu, ale możemy z tym podziałać 😉 Zapraszamy na odsłuchy i do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2023 o 08:16, coyote napisał:

Miesiąc temu pisałem o wrażeniach po zakupie nowych Focali Aria 926. Przypomnę, ze grają z Cambridge Audio CXA81 (w salonie około 38 m2). Po 100 godzinach wygrzewania minimalnie brzmienie się poprawiło ale wciąż jeszcze dużo brakuje do satysfakcji. Znalazłem w sieci dużo opinii że Aria 926 z CXA81 to raczej nie jest dobre połączenie. Od miesiąca niestety tego doświadczam. Dlatego zapadła decyzja o wymianie wzmacniacza. I tu mam prośbę do posiadaczy Aria 926 o poradę jaki kupić. Budżet do 11 tys, integra, muzyka zasadniczo wszystkiego po trochu (rock: Dire Straits, Pink Floyd, Metallica, elektroniczna: Jarre, Kraftwerk,jazz: Davis, Coltrane, raczej bez klasycznej. Już jestem trochę zmęczony tym poszukiwaniem, i nie chciał bym popełnić błędu. Raczej będę zmierzał do tego żeby wziąć przed finalnym zakupem sprzęt na odsłuch. Tyko proszę o jakieś propozycje. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Polecam coś ze stajni Moon by Simaudio. nawet Moon Neo Ace da sobie radę z Arią 926. Słyszałem Moon Ace połączony z Arią 948 i było to granie bardzo ładne. sam na co dzień słucham Sopra 3 +Moon 390+Moon 400m i uważam, że jest to wyśmienite połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z tego co znalazłem w internecie

Focal Scala Utopia

Focal Scala Utopia V2

Focal Scala Utopia III V2

Focal Scala Utopia EVO

Poprawne jest ustawienie?

Przymierzam się do zakupu Focal Scala Utopia V2 i szukam informacji jakie są różnice między poszczególnymi generacjami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, pewny jesteś tego Classe z Focalem ? Może oprzed dokonaniem wyboru zatargaj te kloce do salonu i upewnij się, że to dobre połaczenie.  Mam nadzieje, że te starsze grają inaczej niż nowe Delty ale kiedyś słuchałem Delty z bodajzę Soprami i to była katastrofa. Tam się nic nie zgadzało, wielki i niekontrolowany bas jak z kinowego suba, wycofana płaska średnica i ładna góra ale kompletnie odkejona od reszty pasma. Wtedy sprzedawca tłumaczył, że Classe były nowe i jeszcze niewygrzane i może dlatego nie zagrały. Przełączenie na integrę Accu przywróciło normalność i wiarę w Focala 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mario1976 napisał:

Na narodowym Focale byle podłączone do elektroniki Naim. I ten dźwięk mi podszedł. Classe dźwiękowo to prawie to samo co Naim. Może się mylę?

Kazde urządzenie jest inne, poza tym na przestrzeni lat czesc firm totalnie przemodelowało swoje brzmienie. Wiem, ze to trudne z tym posluchaniem ale chcesz wydać spora kase a wydawanie jej zupełnie w ciemno to głupota. Focal obecnie a ten sprzed 20 lat to tez zupełnie inne granie. Postaraj sie posluchac swoich monobloków chociaż z jakims nizszym modelem tej serii bo jak uslyszysz to co ja wtedy to się załamiesz. To nie dziala tak, ze dwa topowe urzadzenia dadza topowy dzwiek, moze wyjść z tego tez spektakularna katastrofa jak kilka lat temu Focal z elektronika Naima chyba Statement na Audio Show. Kosztowało to rzekomo miliony a grało koszmarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2023 o 08:22, Mario1976 napisał:

Na narodowym Focale byle podłączone do elektroniki Naim. I ten dźwięk mi podszedł. Classe dźwiękowo to prawie to samo co Naim. Może się mylę?

Dla mnie to co pokazał ten system było bardzo słabe ,całe szczęście posiadacze Scali , którzy słuchali tego zestawu na narodowym  mówią , że te kolumny potrafią dużo więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szwejo napisał:

Dla mnie to co pokazał ten system było bardzo słabe ,całe szczęście posiadacze Scali , którzy słuchali tego zestawu na narodowym  mówią , że te kolumny potrafią dużo więcej .

Byłem tylko na narodowym i odniosłem odmienne wrażenie w porównaniu do innych zestawów. Sam mam Sopry 2 z Rotelem i po AS tylko utwierdziłem się w swoim wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leszek67 napisał:

Byłem tylko na narodowym i odniosłem odmienne wrażenie w porównaniu do innych zestawów. Sam mam Sopry 2 z Rotelem i po AS tylko utwierdziłem się w swoim wyborze.

Ok ,to jest fajne w audio ,każdemu podoba się co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to kwestia wrażliwości ucha danej osoby i "korzeni" co/jak słuchało się za młodu no i oczywiście upodobania. Pojechałem w tym roku na AS, żeby tylko zweryfikować/potwierdzić, że to co mam obecnie to już jest na granicy mojej percepcji jakościowej (+55). Już w tym wątku wcześniej mając Eklektry 1028 BE2 zapierałem się, że koniec gonienia króliczka, ale jak nie bardzo usłyszałem różnicę między moimi Soprami, a Scalą to chyba faktyczny koniec. Oczywiście mam pewnie lepiej zaadaptowany pokój, ale jego wielkość nie pozwala na rozmach sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Leszek67 napisał:

Sądzę, że to kwestia wrażliwości ucha danej osoby i "korzeni" co/jak słuchało się za młodu no i oczywiście upodobania. Pojechałem w tym roku na AS, żeby tylko zweryfikować/potwierdzić, że to co mam obecnie to już jest na granicy mojej percepcji jakościowej (+55). Już w tym wątku wcześniej mając Eklektry 1028 BE2 zapierałem się, że koniec gonienia króliczka, ale jak nie bardzo usłyszałem różnicę między moimi Soprami, a Scalą to chyba faktyczny koniec. Oczywiście mam pewnie lepiej zaadaptowany pokój, ale jego wielkość nie pozwala na rozmach sprzętowy.

Wiek mamy zbliżony (52) co do granic percepcji jakościowej to jeszcze się nie raz zdziwisz -mam taką nadzieje ,mój pokój też nie jest duży , a teraz stoją  w nim Alcor z 12 calowym basem i odziwo lepiej się spisuje niż 10 cali w Antea i nie chodzi o ilość ,a o jakość .

368005893_3363934873828881_162497049070672116_n (1).jpg

Co do dzisiejszych Focal to jest już całkiem inne granie takie ugrzecznione bez życia, fajerweków  ,dla mnie nudne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 17:27, Leszek67 napisał:

Ładne skrzyneczki, widzę że nie tylko ja mam po 2 pary w 1 pokoju (Sopry i Elektry).

Ile masz m2. Ja mam 24, ale sprzęt jest ustawiony poprzecznie przy jednej stronie na planie 4x4m.

W Focalu spodobały mi wysokie tony, detal i głębia.

Tylko 18 m2 ,głośniki stoją na  dłuższej ścianie ,te wysokie na pewno mogą zagrać jeszcze lepiej jak widzę co Focal wstawia w zwrotnicy , jak jest ona zbudowana i to nie tylko Sopra ale w Utopia to za głowę się łapie ,na zewnątrz pięknie , a w środku dziadostwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 08:48, szwejo napisał:

Dla mnie to co pokazał ten system było bardzo słabe ,całe szczęście posiadacze Scali , którzy słuchali tego zestawu na narodowym  mówią , że te kolumny potrafią dużo więcej .

Rzeczywiście nie do końca było to fajne granie, ale biorąc pod uwagę, że był to nowy, niewygrzany sprzęt to i tak nie było tak tragicznie. Poza tym pamiętajmy, że te kolumny powinny grać w trochę większym pomieszczeniu żeby mogły pokazać co potrafią. Reasumując moim zdaniem i tak był to dźwięk z pierwszej piątki audishow.

W dniu 25.11.2023 o 13:36, szwejo napisał:

Wiek mamy zbliżony (52) co do granic percepcji jakościowej to jeszcze się nie raz zdziwisz -mam taką nadzieje ,mój pokój też nie jest duży , a teraz stoją  w nim Alcor z 12 calowym basem i odziwo lepiej się spisuje niż 10 cali w Antea i nie chodzi o ilość ,a o jakość .

368005893_3363934873828881_162497049070672116_n (1).jpg

Co do dzisiejszych Focal to jest już całkiem inne granie takie ugrzecznione bez życia, fajerweków  ,dla mnie nudne .

Czyżby Antea była na sprzedaż??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gajmac napisał:

Rzeczywiście nie do końca było to fajne granie, ale biorąc pod uwagę, że był to nowy, niewygrzany sprzęt to i tak nie było tak tragicznie. Poza tym pamiętajmy, że te kolumny powinny grać w trochę większym pomieszczeniu żeby mogły pokazać co potrafią. Reasumując moim zdaniem i tak był to dźwięk z pierwszej piątki audishow.

Czyżby Antea była na sprzedaż??? 

Oj jeszcze nie wiem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.11.2023 o 13:36, szwejo napisał:

Wiek mamy zbliżony (52) co do granic percepcji jakościowej to jeszcze się nie raz zdziwisz -mam taką nadzieje ,mój pokój też nie jest duży , a teraz stoją  w nim Alcor z 12 calowym basem i odziwo lepiej się spisuje niż 10 cali w Antea i nie chodzi o ilość ,a o jakość .

368005893_3363934873828881_162497049070672116_n (1).jpg

Co do dzisiejszych Focal to jest już całkiem inne granie takie ugrzecznione bez życia, fajerweków  ,dla mnie nudne .

Widzę w drugim planie fajne ustroje akustyczne mógłbyś coś bliżej napisać?. Ja zrobiłem takie "prowizorki" które się sprawdziły dźwiękowo- gorzej z estetyką. Mam chęć zmienić na coś co wygląda, ale nie jest bardzo kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Leszek67 napisał:

Widzę w drugim planie fajne ustroje akustyczne mógłbyś coś bliżej napisać?. Ja zrobiłem takie "prowizorki" które się sprawdziły dźwiękowo- gorzej z estetyką. Mam chęć zmienić na coś co wygląda, ale nie jest bardzo kosztowne.

To dyfuzory fraktalne ,ponad 120 kg całość ,21 cm głębokie ,zrobione przez mojego znajomego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Leszek67 napisał:

Mniemam, że drewniane? Obok nich też coś wisi?

Teraz dopiero zauważyłem, że na stoliczku leżą jedne z moich ulubionych płyt.

Obok są pochłaniacze , a w narożnikach bass trap ,co do płyt bardzo lubię na nich testować sprzęt w szczególności 7 utwór z Voyager jest kapitalny .

A jeszcze jedno tv na czas poważniejszych odsłuchów jest podnoszony .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.