Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj Cyrus Streamline 2. W cenie w której szukasz dostaniesz Cyrusa Stream X2. Niesamowite sprzety. Stramline 2 to najlepszy wg Whats HI FI zestaw do struminiowania do 10.000 PLN. Do Stramlina kupiłem kolumny Tannoy DCT6 SE. Super zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Caveats :-

[...]

If you wish to play from an NAS or SSD/disk drive via your computer, you need to use the internal dac. " cytat z computeraudiophile .

 

Słuchałem w sklepie przez wyjście cyfrowe NA8005 na zewnętrznym DACu z komputera podłączonego po USB (NA8005 traktowany jako karta dźwiękowa, czyli właśnie "SSD/disk drive via your computer") oraz przez AirPlay, a także z wbudowanego w Marantza klienta Spotify (mało audiofilskie, ale użyteczne).

Dokumentacja producenta pisze tylko o dwóch ograniczeniach co do wyjść cyfrowych - przy odtwarzaniu DSD przez USB (jako karta muzyczna) oraz przy odtwarzaniu przez USB strumienia PCM o bardzo niskim próbkowaniu (grubo poniżej typowego MP3).

 

Więc choć nie próbowałem czy przy odtwarzaniu z NASa wypuszcza na wyjścia cyfrowe, to jestem przekonany, że tak. Nie ma powodu źeby było inaczej, a skoro człowiek pisze nieprawdę w kwestii USB to nie ma powodu mu wierzyć w kwestii NASa.

 

Czytałem ten tekst na Computer Audiophile (ten człowiek swój opis zamieścił zresztą w 100 innych miejscach, na Audiogonie, forum What HiFi, Audio Asylum i sam nie pamiętam gdzie jeszcze) i autor sam ta. pisze, że nawet nie próbował podłączać go do sieci i używał jedynie pendriva przez USB (nawet nie puszczał audio z komputera przez USB).

 

Nawet ktoś mu gdzieś wytknął, źe pisze bzdury, ale tylko w jednym miejscu i dość oględnie, więc pewnie mało kto zauważył.

 

Wydaje mi się, że w tej chwili NA8005 jest jednym z bardziej uniwersalnych odtwarzaczy sieciowych / transportów strumieniowych / DACów USB, jeśli chodzi o funkcjonalność oraz wyposażenie w wejścia/wyjścia. Jedynie ograniczenie to to, że w kwestii odtwarzania DSD jesteśmy ograniczeni do używania wbudowanego DACa. Myślę, że dla większości użytkowników to raczej mało istotne ograniczenie.

 

Oczywiście nie wiem na ile dobra jest jakość wyjść cyfrowych, tu by trzeba porównać na żywo z innymi urządzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów :-),

Odpowiem stosownie do tematu czyli strumieniowiec do 6 kola o którym nikt jeszcze nie wspomniał a zapewne zrobi małe zamieszanie na rynku za chwilkę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapewne dorwę go do świąt więc zainteresowanych poinformuję jak się sprawuję :-).

Podałem stronę Niemiecką bo w PL jeszcze go nikt nie ma i nawet nie wiedzą za ile będą mieli Ci nasi "dealerzy" :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze moge uzyc iphona do sterowania Roomplayer +

 

Dzis specjalnie sciagnalem apke na iphona. Dziala bez problemu z R+.

 

Nic juz nie wiem :) Dostalem maila wczoraj od SA w ktorym napisali ze app na R+ wyjdzie w okolicy swiat lub najpozniej poczatkiem '15. Tak czy siak wazne ze jest i dziala :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

A jak sprawuje się Simple Audio Roomplayer+ podłączony do osobnego DACa. Czy jako transport było by to dobre rozwiązanie ? Ponieważ myślę o pozbyciu się PC do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawuje, natomiast DAC w Simple jest naprawdę dobrej jakości. O jakim DAC'u myślisz? Ja podłączałem Matrixa new mini-i-pro i nie było żadnej różnicy. Trzeba podłączyć coś droższego. Panowie z stereostereo sugerowali DAC'a w granicach 4 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jak zauważyłeś....samplerami i tak zostanie na wiele lat. Poza tym DSD ma tyle samo przeciwników. Sam mam ok 12000 płyt na plikach i ani jednej w DSD. Jakoś nie czuję takiej potrzeby. Słucham muzy a nie dźwięków z samplerów.

12000 płyt to ile tera to zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na razie wystarcza Raumfeld (czyt. Teufel) Connector 2. Kosztowal mnie 700 zl i wspolpracowal do tej pory z dac Maratntza Pm6005. Dzis kupilem DAC Beresford Bushmaster 2 bo ten w Raumfledzie kiepskawy no i chcialem porownac z Marantzem - dzwiek stal sie pelniejszy - duzo jeszcze nie sluchalem ale prezentuje sie lepiej niz DAC Marantza imho... Generalnie budzetowo ale brzmi calkiem przyjemnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu sie rozgladam za dobrym strumieniowcem który obsłuży flac spotify deezera wimpa (juz tidala) i niestety wciąż jest to problem.

Kupiłem squezebox touch zaraz po premierze i jest to jesli chodzi o funkcjonalność bardzo dobre urządzenie wciąż dziala wszystko włącznie z tidalem hifi. Takich urządzeń nam potrzeba. Potrzeba nam konkretnych firm które znają sie na nowych technologiach a nie dojacych kasę od audiofili na prostych nic nie zmienianych poza cena i wygladem zewnetrznym urządzeniach.

A rozgladam się gdyż chciałbym podobną funkcjonalność ale zdecydowanie wyższa jakość dźwięku w cenie dostosowanej do rynku i możliwości.

 

Na razie konkurencji zbytniej nie ma więc slucham muzyki i czekam.

 

a czy simple audio potrafi obsłużyć FLAC który jest pocięty plikiem CUE ? Czyli czy odpalę na nim plik CUE ?

 

Squeezbox powinien obsłużyć ale to już dość stare urządzenie więc tylko używane można kupić jak sie trafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednią wersję Opery słyszałem,wygląda owszem świetnie-z graniem już jest nieco gorzej.

ciekawszą opcją jest np.Shanling cd3.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma wszystko co powinien mieć nowoczesny cd-player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie do szanownych forumowiczów.

Chcę zmienić odtwarzacz sieciowy z Denon DNP-720ae na inny. Tu moje pytanie. Który z odtwarzaczy sieciowych będzie dobrym zestawieniem ze wzmacniaczem NAD C375BEE + Paradigm Studio 60 v5

Moje zainteresowania kręcą się koło : CA SM6 V2 lub CA CXN, czy to dobry trop ? Tego nie wiem.

 

Czy może lepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup zewnętrznego DAC-a np. MF MX-DAC i podłączenie do niego Denon DNP-720 jako transport (chociaż DNP-720 jest ogólnie słabym odtwarzaczem 24/96)

 

Proszę o poradę, pomoc dziękuję.

 

Czy może ten DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon DNP-720ae jako transport.

 

Dodam, że głównie chodzi mi o odtwarzanie, słuchanie radia internetowego. I tu szukam najlepszej alternatywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNP-720ae jako transport.

Raczej kiepska koncepcja gdyż Denek ma tylko wyjście optyczne które moim zdaniem jest słabszym wyjściem od coaxiala Ja mam Marantza NA 7004 spiętego z Nadem 375 i jest całkiem nieźle i jako transport z H20 spisuje się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj, po przeanalizowaniu za i przeciw zdecydowałem się na kupno CA CXN.

Po odłączeniu Denon-a DNP-720ae, a podłączeniu CA CXN do NAD C375BEE, dosłownie zamórowało mnie po tym co usłyszałem.

Nie będę się rozpisywał. Dynamika oraz szczegółowosc to pierwsze co do moich uszu dotarło, szok! Więc na razie nie szukam zmian.

 

Renia239 dziękuję za kontakt

 

Pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.