Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

A w którym miejscu irytująca?

 

no np. wrzuciłem 5 płyt do kolejki -

i chce przesunąć w dół - łapiąc za pasek boczny - heheh na lapku 15 cali ciężko jest złapać tą wąziutką wstążeczkę -

na 11 calach pewnie nie będzie możliwe wogóle...

 

dla nnie DYSKWALIFIKACJA POLEGA NA BRAKU GAPLESS!!!

 

Ania Netrebko pięknie ciągnie frazę - dojcze gramofon postarał się i jest super nagrane -

a tu BAH - przerwa na 3 sekundy - bo ktoś nie umie zbuforować kawałka utworu - MASAKRA...

 

no na razie czekam na gapless w wersji online

- a czy wersja offline daje możliwość grania gapless??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ania Netrebko pięknie ciągnie frazę - dojcze gramofon postarał się i jest super nagrane -

>a tu BAH - przerwa na 3 sekundy - bo ktoś nie umie zbuforować kawałka utworu - MASAKRA...

 

Ustaw sobie buforowanie większe niż wynosi wielkość płyty ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np. wrzuciłem 5 płyt do kolejki -

i chce przesunąć w dół - łapiąc za pasek boczny - heheh na lapku 15 cali ciężko jest złapać tą wąziutką wstążeczkę -

 

 

Ja tę wstążeczkę złapałem za pierwszym razem. To raz. Dwa, jeżeli używasz myszy możesz użyć kółka by zjechać w dół, jeżeli nie używasz myszy można strzałką na klawiaturze zjechać w dół. Na tablecie nie wiem jak będzie, ale przypuszczam, że będziesz mógł palcem przesunąć w dół bez problemu.

 

Gapless dla mnie jest minusem, ale nie czymś co dyskwalifikuje samą ideę. Ja mając do wyboru odtwarzacz cd i wimpa wybieram zdecydowanie wimpa. Mając do wyboru Spotify 320kb/s i wimpa, wybieram wimpa w jakości płyty cd.

 

Kwestia wyborów, priorytetów itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie buforowanie większe niż wynosi wielkość płyty ;-)

- da się? - bo brak gapless jest najbardziej dokuczliwe -

 

- tylko tego buforowania niestety nigdzie nie widzę...

 

ps (edyta) - jest buforowanie :) - po co ślepemu oczy...

 

- niestety na gapless nie pomoglo zwiększenie keszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie buforowania miało pomóc na przerwy w odtwarzaniu.

 

A powiedz szczerze ile % twoich ulubionych płyt wymaga gapless ?

Słuchasz samych koncertów czy płyt koncepcyjnych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie wimp hifi.

 

Czy jest możliwe sterowanie wimpem uruchomionym na komputerze przez jakąś aplikację na tablecie (android)? Jeśli tak, czy dobrze to działa?

 

Druga kwestia. Jeśli chciałbym zrezygnować ze strumieniowania przez komputer (zbyt duży hałas) do DAC, jaka jest najtańsza inna opcja źródła, z któreg będę mógł odtwarzać utwory z wimp? Oczywiście z wyjściem cyfrowym, bo współpracowałoby to z DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Po pierwsze, jest coś takiego jak teamviewer, możesz nim sterować komputerem z poziomu tabletu, ale jak to działa nie wiem.

 

A tak w ogóle, WIMP ma aplikacje na telefon/tablet - jak działa - też nie wiem, zakup tableta dopiero przede mną, przypuszczam, że ok, nie czytałem o większych problemach.

 

Co do strumieniowania WIMPa z pominięciem komputera - też mam ten zgryz. Można bezpośrednio z tableta i do tegoż tableta podłączyć nuforce air daca.

 

Ale nie wiem jaka będzie jakość, ja więc szukam odtwarzacza sieciowego z funkcją obsługi WIMPa. Na dzień dzisiejszy jest Bluesound Node (od NADa) ale na razie nie ma w Polsce, soft nie jest idealny z tego co czytałem. Jest Simple Audio (od ludzi z Linna), też czytałem na ich forum że do softu trzeba wprowadzić kilka poprawek. No i jest Sonos (connect zp90), najbardziej funkcjonalny chyba, z najbardziej dopracowanym softem, ale nie obsługuje gęstych plików. Do wszystkich tych urządzeń możesz podpiąć DACa.

 

Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku Sonosowi. Za jakiś czas większość firm powinna wypuścić nowsze wersje odtwarzaczy sieciowych z obsługą platform streamingowych, więc pewnie zrobię sobie upgrade, a Sonosa sobie zostawię do grania w funkcji multiroom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja na telefon nie steruje WIMP-em na komputerze.

WIMP na telefonie gra tylko na telefonie.

 

Tak jak zentaur mówi - za jakiś czas wszyscy producenci odtwarzaczy sieciowych wprowadzą WIMP do swoich urządzeń. WIMP Hi-Fi to wspaniała sprawa.

Sonnos jest ok . Ma dopracowany soft. Szkoda, że nie odtwarza gęstych plików.

Za te pieniądze można złożyć bezgłośny PC służący jako streamer sieciowy.

 

WIMP Hi-Fi to rewolucja. Teraz naprawdę nie trzeba trzymać biblioteki, żeby mieć tysiące albumów pod ręką. Nie wszystko na WIMP jest ale bardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja na telefon nie steruje WIMP-em na komputerze.

WIMP na telefonie gra tylko na telefonie.

 

Tak jak zentaur mówi - za jakiś czas wszyscy producenci odtwarzaczy sieciowych wprowadzą WIMP do swoich urządzeń. WIMP Hi-Fi to wspaniała sprawa.

Sonnos jest ok . Ma dopracowany soft. Szkoda, że nie odtwarza gęstych plików.

Za te pieniądze można złożyć bezgłośny PC służący jako streamer sieciowy.

 

WIMP Hi-Fi to rewolucja. Teraz naprawdę nie trzeba trzymać biblioteki, żeby mieć tysiące albumów pod ręką. Nie wszystko na WIMP jest ale bardzo dużo.

 

Tak samo WIMP na tablecie będzie grał tylko na tablecie. ALE jak się podłaczy nuforce air dac (wpina się nadajnik do tableta i podłacza odbiornik do wzmaka, który jest również DACiem, można przesłać sygnał z tableta/wimpa do wzmaka. Nie wiem jednak czy tablet nie będzie tutaj waskim gardłem).

 

Można w ogóle sterować kompem/laptopem z telefonu (poprzez teamviewer), ale dla mnie kom odpada, bo jest za głośny - no chyba, że specjalnie złożony pod audio.

 

Dla mnie najlepszym rozwiazaniem będzie strumieniowiec z funkcja WIMPa. Na razie wezmę chyba Sonosa jak pisałem, z czasem jak pojawi się więcej urzadzeń na rynku z obsługa WIMPa zrobię upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jaka będzie jakość, ja więc szukam odtwarzacza sieciowego z funkcją obsługi WIMPa. Na dzień dzisiejszy jest Bluesound Node (od NADa) ale na razie nie ma w Polsce, soft nie jest idealny z tego co czytałem. Jest Simple Audio (od ludzi z Linna), też czytałem na ich forum że do softu trzeba wprowadzić kilka poprawek. No i jest Sonos (connect zp90), najbardziej funkcjonalny chyba, z najbardziej dopracowanym softem, ale nie obsługuje gęstych plików.

 

Widze na stronce WiMP ze Squeezebox zostal tez wymieniony.

 

HOW TO CONTROL WHAT QUALITY YOU ARE LISTENING TO

Just look in Settings. There are separate settings for streaming and offline mode to give you full flexibility. On Bluesound and Sonos, there are no controls – it just follows what is set in the subscription. On Squeezebox, there is a Streaming quality setting at the bottom of the front menu.

 

Ktos probowal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Gapless+Sonos to słychać minimalne pyknięcie w połączonych utworach, ale nie ma przerwy. Gapless w Naimach jest idealnie - nie słychać nic. Po prostu pomiędzy utworami jest jak z płyty (testowane na Unitilite). Natomiast zamierzam zakupić niebawem na demo tak do prezentacji oba roomplayery od simple-audio to się dokładniej wypowiem i oczywiście dam znać. Simple Audio obsługuje Deezera i WiMPa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zainstalowałem na kompie wimpa i jestem w trakcie testów wimp hifi (jest opcja 24 godzin bezpłatnie na próbę).

Brzmi to rewelacyjnie. Nie ma żadnej różnicy w jakości dźwięki z wimpa i foobar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Gapless+Sonos to słychać minimalne pyknięcie w połączonych utworach, ale nie ma przerwy. Gapless w Naimach jest idealnie - nie słychać nic. Po prostu pomiędzy utworami jest jak z płyty (testowane na Unitilite). Natomiast zamierzam zakupić niebawem na demo tak do prezentacji oba roomplayery od simple-audio to się dokładniej wypowiem i oczywiście dam znać. Simple Audio obsługuje Deezera i WiMPa.

 

Byłbym wdzięczny, bo Simple Audio wygląda bardzo ciekawie i jest to dla mnie konkurencja numer jeden dla Sonosa. Gapless tutaj nie będzie kluczowym aspektem, bo niestety WIMP nie ma gapless a ja głównie szukam strumieniowca do WIMPa. Ale bardzo by mnie interesowało jak wygląda sprawa intuicyjności obsługi, niezawodności softu (zawiesza się lub nie, przerywa utwory lub nie) no i jakości brzmienia, zwłaszcza w stosunku do Sonosa (jeśli takie porównanie jest możliwe). Z góry dziękuję.

 

Ps. Naim to Naim, wiadomo, jeśli za jakiś czas wprowadzą strumieniowce z obsługą platform streamingowych, to będę na Naima zbierał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Cóż, zainstalowałem na kompie wimpa i jestem w trakcie testów wimp hifi (jest opcja 24 godzin bezpłatnie na próbę).

Brzmi to rewelacyjnie. Nie ma żadnej różnicy w jakości dźwięki z wimpa i foobar.

 

Zainspirowales/liscie mnie i zrobilem to samo. Brzmi rewelacyjnie! Szczena opada jak pomyslic ze to jest streamowane z internetu...

Nie ma roznicy do foobara - zgadzam sie ,ale jak porownujemy ten sam driver usb.

Na kernel streamin czy asio ciut lepiej slychac na foobarze, wimp nie obsluguje chyba jeszcze tego.

Ale sokra, za dostep do testowania 23 milionow albomow w takiej jakosci nie ma co biadolic. Brawa sie naleza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !

Prawdopodobnie nNie wszystko z WIMP Hi-Fi jest w jakości CD !

Jeśli w odtwarzaczu na dole napis Hi-Fi nie jest biały to znaczy, że nie jest to jakość CD tylko MP3.

Tak myślę. Do weryfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Uwaga !

Prawdopodobnie nNie wszystko z WIMP Hi-Fi jest w jakości CD !

Jeśli w odtwarzaczu na dole napis Hi-Fi nie jest biały to znaczy, że nie jest to jakość CD tylko MP3.

Tak myślę. Do weryfikacji.

 

Zwroce uwage. Narazie skacze po utworach szukajac dziury w calym i nie moge znalezc! Napis HIFI ciagle bialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !

Prawdopodobnie nNie wszystko z WIMP Hi-Fi jest w jakości CD !

Jeśli w odtwarzaczu na dole napis Hi-Fi nie jest biały to znaczy, że nie jest to jakość CD tylko MP3.

Tak myślę. Do weryfikacji.

 

Nie trzeba weryfikować. Tak jest. Nie wszystko jest w jakości CD, jeżeli świeci się napis HIFI to jest jakość płyty, jeśli nie, to nie. Jest trochę płyt, które nie są w wersji HIFI. Jak domyślam się proces podkręcania jakości po prosu trwa i nie jest zakończony.

 

Natomiast trzeba powiedzieć, że ZNACZĄCA większość płyt, które ja uruchamiam na WiMPie jest w wersji HIFI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale laptop nie podaje takiego sygnału jak dobry streamer. Proponuję najpierw posłuchać dobrego streamera.

 

Jak mnie rozbrajają ludzie z takimi komentarzami, świadczącymi o podstawowym braku znajomości tematu.

Brachu na przyszłość oszczędź i mnie i innym czytania Twojej ignorancji.

Doczytaj, dowiedz się co nieco i dopiero wyskakuj z rewelacjami jak Filip z konopi :)

 

Ja tylko czekam, aż autor Daphile wprowadzi do tego systemu obsługę Wimp hi-fi :D

Wtedy od razu przesiadka ze Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie rozbrajają ludzie z takimi komentarzami, świadczącymi o podstawowym braku znajomości tematu.

Brachu na przyszłość oszczędź i mnie i innym czytania Twojej ignorancji.

Doczytaj, dowiedz się co nieco i dopiero wyskakuj z rewelacjami jak Filip z konopi :)

 

Ja tylko czekam, aż autor Daphile wprowadzi do tego systemu obsługę Wimp hi-fi :D

Wtedy od razu przesiadka ze Spotify.

 

Wiesz...

Jedni rozbrajają Ciebie, a Ty - innych:)

Czytać, czy dowiadywać się (jak piszesz), to w przypadku MUZYKI i jej szeroko rozumianej - jakości, nie jest optymalnym sposobem na poznanie istoty sprawy.

Więcej SŁUCHAĆ radzę, a wówczas dwa razy zastanowisz się, zanim dokonasz wpisu dowodzącego o TWOJEJ ignorancji w temacie...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że co - że róźne odtwarzacze sieciowe róźnie brzmią tak? (innymi słowy róźnie brzmią systemy komputerowe transportujące pliki do DAC)

Jeżeli twierdzisz, że nie - to nie rozumiem skąd ta uwaga w stosunku do mnie?

Jeżeli twierdzisz, że tak - to sorry, ale dla mnie jesteś wierzącym w voodoo, no i jak to z wierzącymi - omija się rozmów na temat ich wiary :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że co - że róźne odtwarzacze sieciowe róźnie brzmią tak? (innymi słowy róźnie brzmią systemy komputerowe transportujące pliki do DAC)

Jeżeli twierdzisz, że nie - to nie rozumiem skąd ta uwaga w stosunku do mnie?

Jeżeli twierdzisz, że tak - to sorry, ale dla mnie jesteś wierzącym w voodoo, no i jak to z wierzącymi - omija się rozmów na temat ich wiary :D

 

Nie mam uwag do Ciebie:) Tylko do tego, co napisałeś w stosunku do twierdzenia Kolegi powyżej... Wyśmiałeś to, co dla mnie świadczy tylko o oczywistym braku doświadczenia w temacie. Zresztą - nie jest to dziwne, mając za uwadze pędzący i stale nakęcany postęp technologiczno-techniczny. Zewsząd trąbią przecież, (że prawie) wszystko, co wyprodukują teraz i w najbliższej przyszłości - jest/będzie lepsze i tańsze od swych poprzedników. A tymczasem - prawda jest zgoła inna:( Ale, cichosza... Bo inaczej, kto by to kupił? Kto opiewał na tym, czy tamtym forum...

 

Streamer ma przecież wbudowany DAC. Owszem, możesz dopiąć jeszcze jeden zewnętrzny DAC... Itd..

Więc cały czas słuchać więcej radzę. Tylko np. na electropopie b. trudno uchwycić muzyczne różnice, niuanse. Może to dlatego?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast trzeba powiedzieć, że ZNACZĄCA większość płyt, które ja uruchamiam na WiMPie jest w wersji HIFI.

 

Obecnie ok.75% albumów jest dostępne w jakości CDA i ten procent rośnie,użytkowników ok.600tys...tak statystycznie;)

Natomiast martwią mnie dziury w ofercie,brak na razie takich wykonawców jak:Tool,Assassin,mocno okrojone H.Uehara,Malia czy Johny Cash.Brak też poważnych streamerów na rynku z aplikacją WiMP.Ogólnie serwis dosyć przyjazny,brak jakichkolwiek kłopotów przy rejestracji czy już użytkowaniu i nawigowaniu po stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak na razie takich wykonawców jak:Tool,

 

A sprawdzałeś czy jest Tool na Spotify np? A no właśnie. Też nie ma. Nie ma też na Muzodajniach i innych serwisach. To samo jest z Rammstein. Ewidentnie jest to kwestia braku porozumienia z wytwórnią. Myślę, że z czasem to się zmieni.

 

Tak, czasami mają mniej albumów niż konkurencja, np zaskoczyło mnie to, że nie mieli Made in Japan Deep Purple. Ale prawdopodobnie czekali na remaster, który wyszedł kilka dni temu i który już jest na WIMPie. Generalnie dość szybko mają nowości i mimo wszystko uzupełniają ofertę.

 

Brak też poważnych streamerów na rynku z aplikacją WiMP.

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc poważne. Jesli mówisz o tych z wyższej półki, to one w ogóle na razie olewają kwestię platform streamingowych (patrz Naim).Ale to się wkrótce zmieni. Natomiast z tańszych streamerów typu multiroom Sonos ma i WIMPa i Spotify, wchodzące na rynek Bluesound Node (od NADa) oraz Simple Audio Roomplayer (byli pracownicy Linna) też mają WIMPa.

 

Ja w tej chwili mam i WIMPa HIFI (jako główny serwis) i Spotify Premium, którego używa moja żona na urządzeniach mobilnych, a który jest też platformą zapasową, gdybym czegoś nie było na WIMPie. Trochę to podraża sprawę, ale 60 pln miesięcznie na dwie osoby (koszt jednej płyty) za dostęp do ponad 20 mln utworów - dla mnie i tak to rozpusta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do strumieniowców. W czerwcu będę miał okazję porównać Simple Audio Roomplayer+ z Linn Sneaky DS i Linn majik DS. O tym co z tego wyjdzie oczywiście napiszę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo Auralic zaczyna sprzedaż swojego streamera ARIES.

Będą dwie wersje - wersja LUX z femto clock ;-)

Cena 1000 i 1500 funtów.

ARIES gra wszystko przez USB łącznie z DSD.

Oczywiście będzie wbudowana obsługa WIMP.

 

Niestety aplikacja do sterowania jest tylko na iOS. Wersja na androida będzie jesienią a na PC pod koniec roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do strumieniowców. W czerwcu będę miał okazję porównać Simple Audio Roomplayer+ z Linn Sneaky DS i Linn majik DS. O tym co z tego wyjdzie oczywiście napiszę:)

 

Myślę, że Linn to jednak wyższa liga, ale ciekaw jestem spostrzeżeń co do obsługi Simple Audio. Chwalą za hardware, za dźwięk - w tej cenie, ale niby soft jeszcze wymaga pewnych poprawek. Pytanie na ile poważne są to niedociągnięcia.

 

Mi tak naprawdę zależy na strumieniowaniu WIMPa, ciekaw jestem jak działa więc aplikacja WIMPa na Simple Audio. Jeśli będziesz oczywiście tę kwestię testował, to będę ciekawy wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak naprawdę zależy na strumieniowaniu WIMPa, ciekaw jestem jak działa więc aplikacja WIMPa na Simple Audio. Jeśli będziesz oczywiście tę kwestię testował, to będę ciekawy wniosków.

 

Jeśli będzie taka możliwość to oczywiście sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo Auralic zaczyna sprzedaż swojego streamera ARIES.

Będą dwie wersje - wersja LUX z femto clock ;-)

Cena 1000 i 1500 funtów.

ARIES gra wszystko przez USB łącznie z DSD.

Oczywiście będzie wbudowana obsługa WIMP.

 

Niestety aplikacja do sterowania jest tylko na iOS. Wersja na androida będzie jesienią a na PC pod koniec roku.

 

Wygląda zajefajnie. Tak kosmicznie. Nie wiem czy zauważyliście, ale wiele firm produkujących streamery z wyższej półki idzie właśnie w WIMPa ze względu na jakość jak rozumiem. I dobrze.

 

Co do ceny, znalazłem taką:

 

The ARIES Streamer Bridge will be available in two models, with shipments starting in June:

ARIES LE: The standard model with low-phase noise crystal and standard external PSU. [$999/€999]

ARIES: The set-up model with two individual Femto Clocks for both USB audio host and digital outputs, low noise internal design to eliminate jitter and AURALiC Purer-Power™ based 10uV low noise external linear PSU. [$1,599/€1,499]

 

Tutaj mamy dolary i Euro, więc to by zmieniało postać rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.