Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy do 6 tys PLN


filipmpwr

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na uwagę zasługuje bardzo dobra aplikacja na ipada, na system android jeszcze nie ma, także kupując Roomplayer+ MUSIMY mieć iphona bądź ipada.

Minusy. Brak gapless, aczkolwiek z nową aktualizacją ma się pojawić. Innych nie zauważyłem.

 

 

No to u mnie odpada chyba. Brak gapless i obsługa tylko przez apple'a to dla mnie spory minus. Chyba zdecyduje się na Bluesound Node (od ludzi z NADa), który ma i gapless i obsługę przez Androida i jest tańszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakiś strumieniowiec, który ma na pokładzie przetwornik A/C i oczywiście odpowiednie wejścia. C/A nie musi mieć, ale mile widziane jakieś dobre wyjście cyfrowe (AES lub BNC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Majik DSM (A/D i Phono), Linn Akurate DSM (A/D i Phono). Oba mają wejścia analogowe RCA lub XLR i komplet wejść cyfrowych.

 

Jakkolwiek jestem wielkim zwolennikiem Linna to jednak ceny modeli, które podałeś są wyjątkowo zaporowe:)

 

No to u mnie odpada chyba. Brak gapless i obsługa tylko przez apple'a to dla mnie spory minus. Chyba zdecyduje się na Bluesound Node (od ludzi z NADa), który ma i gapless i obsługę przez Androida i jest tańszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gapless ma być z nowym softem już na dniach. Co do androida to też ma być, ale obecnie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeryfo pytał co ma konwerter A/C. Może chce zgrać winyle? :)

 

Może. A tak na marginesie, szkoda, że Linn nie ma wersji Sneaky'ego bez wzmacniacza za np 4 tys zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chcę zgrywać winyli :) Mam kilka magnetofonów i lubię ich słuchać, ale muszę mieć przetwornik A/C.

 

Dzięki za przykłady z Linn'em. Przyjrzę się.

A może jeszcze jakaś firma robi takie ustrojstwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na anglojęzycznym forum jest info od Simple Audio, że będzie update softu, więc poczekam, zobaczymy jakie będą reakcje. Plusem niewątpliwie Simple Audio jest to, że jest dostępny w polskiej dystrybucji, Bluesound Node nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał Simple Audio ale wersję z wzmacniaczem? Zastanawiam się czy nie kupić czegoś takiego do sypialni kiedyś. I pytanie czy coś takiego napędzi większe monitory/małe podłogówki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko do Warszawy to proponuje posluchac tam. Info co do salonu znajdziesz w necie. Ja niestety nie mialem okazji sluchac R+ ze wzmacniaczem. Natomiast sam R+ gra bardzo przyjemnie. Gra na pewno lepiej od SM6, no i ma rewelacyjna aplikacje na ipada, a za 4 tygodnie ma byc na androida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) od 1 lipca wprowadza Spotify Connect, czyli będzie i WIMP i Spotify. Do tego jest gapless, aplikacja na androida i ipady i gęste pliki. Chyba nadal jednak trzeba kupować przez sklepy zagraniczne.

 

Ciężki wybór, ale będę wybierał między Bluesoundem i Simple Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja już mam/testuję betę Simple Audio dla Androida. Na 7" tablecie Galaxy TAB-T211 wygląda i działa dobrze. Czekam jeszcze na wersję dla iPhonów - bo to co jest to lekka masakra. Generalnie fajny to sprzęt, ale moim zdaniem Simple musi jeszcze nad pewnymi drobiazgami popracować. Szkoda że urządzenia SA nie mają wejść cyfrowych. Mam dwie wersje Roomplayerów - jak ktoś jest chętny na odsłuchy to w promieniu 100km od Jeleniej Góry mogę (oczywiście niezobowiązująco) podjechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na wersję dla iPhonów - bo to co jest to lekka masakra.

Ale na iPadzie jest super:)

 

Szkoda że urządzenia SA nie mają wejść cyfrowych.

Gdyby były wejścia cyfrowe oraz wejście usb dla zewnętrznego DAC'a rzeczywiście byłoby super (przy nie zmienionej cenie:)

 

Generalnie fajny to sprzęt, ale moim zdaniem Simple musi jeszcze nad pewnymi drobiazgami popracować.

Jakie drobiazgi masz na myśli? Mi brakuje tak naprawdę dwóch rzeczy: gapless i wartości próbkowania. Dodałbyś coś jeszcze?

 

Natomiast co do aktualizacji Simple Audio aplikacji na iPada u mnie poprawiło się bardzo wiele. Do tej pory miałem problem z połączeniem się Roomplayera z NAS'em. Z dystrybutorem myśleliśmy, że może to być wina mego rutera, który jest niekompatybilny z Roomplayerem. Jednak po aktualizacji Roomplayera oraz po aktualizacji NAS Synology, wszystko działa jak należy. Pojawiła się przede wszystkim funkcja odświeżania zawartości NAS, czyli teoretycznie nie trzeba już wgrywać za każdym razem całej biblioteki od początku co u mnie po kablu trwało około 2 godzin. Natomiast funkcję tę przetestuję dopiero w weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o tym co napisałeś: gapless i fakt nie pokazywania nigdzie jak próbkuje. Ja mam w domu teraz dwa systemy. Sonosa i właśnie SA. Są rzeczy, które bym przeniósł z Sonosa, jak choćby setup z poziomu smartfona czy tabletu. Generalnie najpierw zetknąłem się z aplikacją na iPhone i stwierdziłem, że jest stara (na stare iPhony do starych iOS'ów) bo nie wypełnia całego ekranu, jest stara klawiatura itp. później zainstalowałem sobie wersję na OS X i Windows i tam już jest bardzo OK. Później dostałem info o becie na Androida i też jest OK, zakładam, że podobnie jest na iPadzie, którego akurat nie mam. U mnie jako serwer NAS pracował odtwarzacz DUNE HD Base i z SA zadziałało od razu, ale konfiguracja musiała sie odbyć z poziomu komputera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupiem stara wersje Roomplayera za calkiem rozsadne pieniadze. Bedzie u mnie za tydzien. Mam nadzieje ze bedzie to lepsze urzadzenie niz SBT.

 

Tak tyko jescze dodam ze wlasnie negocjuje z fabryka upgrade do Roomplayer +. Piszcie co wplyneloby waszym zdaniem na wieksza atrakcyjnosc tego streamera to im ta informacje dolacze do maila :) Pisza na stronie ze sa przewidywane kolejne upgrades oprogramowania. Moze skorzystaja :) Dla mnie byloby to np uaktwnienie portu USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyko jescze dodam ze wlasnie negocjuje z fabryka upgrade do Roomplayer +

 

Masz na myśli wymianę za dopłatą? To może trzeba było od razu kupić wersje z "+"?

 

Piszcie co wplyneloby waszym zdaniem na wieksza atrakcyjnosc tego streamera to im ta informacje dolacze do maila :)

 

Ideałem by było:

1. Wejścia cyfrowe.

2. Wyjście USB dla zewnętrznego DAC'a.

3. Wejście USB dla zewnętrznego dysku, choć z drugiej strony można dysk podłączyć do rutera.

4. Gapless.

5. Pokazanie próbkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pokazywanie wartości jakie ma plik 16/44, 24/96, 24/192, 24/88.2 itd.

 

A propos, jest już aplikacja na Androida do Simple Audio Roomplayer+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Jak się sprawuje apka Roomplayera na Android ?

 

Czy gapless się w końcu pojawił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD wkracza pod strzechy ... Do tego napęd, komplet wejść ... cud, miód. :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD wkracza pod strzechy ... Do tego napęd, komplet wejść ... cud, miód. :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile ten cud będzie kosztował ?? A jak z jakością dźwięku do tego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jak się sprawuje apka Roomplayera na Android ?

 

Czy gapless się w końcu pojawił ?

 

Co do app na androida to nie próbowałem bo nie mam urządzeń z tym systemem. Gapless jeszcze nie ma. W każdym bądź razie ma być:) A jak to będzie to zobaczymy:)

 

SRP - 1 999 pln. A jakość ? Z obrazka cieżko wywróżyć. :) Zawsze można się podeprzeć zew. DAC-iem.

 

Strasznie tani. Co nie znaczy, że będzie źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie Panowie, że tani sprzęt ma słabe wyjścia cyfrowe ... nawet dołożenie dobrego DAC nie zapewni dobrego dźwięku.

Dobry transport naprawdę ma znaczenie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jak się sprawuje apka Roomplayera na Android ?

 

Czy gapless się w końcu pojawił ?

Aplikacja generalnie jest OK, ale ja akurat nie mam za bardzo jej z czym porównać bo nie mam iPada. Gapless'u dalej nie ma. W aplikacji na androida widzę pewne błędy, które nie wiem czy występują na iPadzie. Poza tym w stosunku do Sonosa są pewne nieintuicyjne działania aplikacji. Jak już wspomniałem wcześniej mam teraz w domu dwa systemy Sonos (ZP90+Play5) i Roomplayer (R+ oraz R+Amp z podpiętymi Dynaudio DM2/7) i tutaj jeśli chodzi o samą aplikację na androida oraz sposób łączenia i rozdzielania stref jest moim zdaniem sporo do poprawienia. Zakładając że jest to wersja beta, należy spodziewać się poprawek. O błędach producent powinien dowiedzieć się własnie od beta-testerów. Tym bardziej że wszystko jest do zrobienia bo to tylko soft. Może to nie są takie błędy że coś nie działa albo się zacina - bo tu jest jak najbardziej OK, ale chodzi o rozwiązania które poprawią łatwość i intuicyjność obsługi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę NAD M50, chyba była nawet o nim mowa w wątku. Można poszukać używanego ewentualnie ostro potargować o nową sztukę:) All in one, rewelacyjny transport cd , możliwość zgrywania cd przez samo urządzenia na zewnętrzny dysk twardy, radio internetowe(Trójka brzmi jak FM), streamer i wisienka na torcie WIMP. Są jeszcze inne serwisy, ale WIMP w jakości HIFI naprawdę daje radę, nie widzę obecnie sensu kupowania płyt cd:), zamiast nich będę kupował pliki hi-res. Obsługa na Apple intuicyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.