Skocz do zawartości
IGNORED

wimp - Wasze odczucia


Tribunal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od tygodnia "testuję" serwis streamingowy WIMP w wersji HiFi. Szczerze mówiąc, jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku i zasobów serwisu.

 

Mam jednak uwagę odnośnie jakości dźwięku plików lossless - serwis powinien poprawić algorytm odtwarzania dźwięku przez firmowe oprogramowanie.

 

Według mnie jest jednak pewna różnica pomiędzy odtwarzaną płytą w serwisie i samodzielnie wykonanym ripem, odtwarzanym w moim przypadku przez iTunes z nakładką Amarra. Jakość jest gorsza, na szczęście nie jest to zbytnio dokuczliwe. Obrana droga streamingu lossless jest wg. mnie świetna ale jeszcze sporo pracy przy optymalizacji całej programowej "otoczki".

 

Czy macie podobne wnioski ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od tygodnia mam wykupiony abonament na pakiet HIFI.

Po tym czasie nie mam już wątpliwości, że nie ma sensu dalej się bawić w kolekcjonowanie płyt cd/plików muzycznych. Właściwie do pełni szczęścia potrzebne jest mi teraz dobre źródło, przy pomocy którego będę mógł streamować muzykę z wimpa do daca. Komputer jest jednak zbyt kłopotliwy i niewygodny.

 

Oczywiście są minusy. Cały czas dyskografia jest niepełna. Niedopracowana playlista - zdarza się przerwanie odtwarzania. To niby mają poprawić przy następnej aktualizacji. No i jak pisał poprzednik przez usb z kompa gra nieco gorzej niż pliki flac z foobar z wasapi. Myślę, że ten minus nie wystąpi jeśli źródłem będzie odtwarzacz strumieniowy z aplikacją wimp, z którego będzie można wyjść cyfrowo do daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plików nie potrzebujesz łącza. Pliki kupujesz/zrzucasz z własnych płyt i jest ok. Przy tych wszystkich serwisach przestajesz płacisz abonament i nie masz muzyki. W istocie to czym się zachwycasz od dawna rozważa się w stosunku do oprogramowania. Jedni wolą kupić program, a inni płacić za możliwość korzystania z niego przez różne rozwiązania webowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się korzysta z plików, bo mam ich tysiące. Ale co to ma do rzeczy?

Do zachwytu mi daleko. Widzę wygodę takiego rozwiązania. Po co kupować/ripować skoro do wszystkiego mam dostęp w sekundę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do plików nie potrzeba łącza. Dlatego CD nie jest jeszcze przegrane, bo wiele osób lubi mieć na półce fizyczną wersję pliku w komputerze.

 

Myślę, że ja z CD, pomimo wygody i prostoty wimp, szybko nie zrezygnuję. Szczególnie, że w dzisiejszych czasach muzyka jest w większości gównia…a i płyta którą warto mieć i będzie się do niej wracać trafia się może raz na sto… - i taką kupię. Resztę dziadostwa z powodzeniem można odsłuchiwać w wimp ale zawsze pozostaje wybór, który jest w tej całej zabawie najfajniejszą rzeczą. Nie skazujemy się na jedno rozwiązanie.

 

Poza tym, do pełnej wygody korzystania z serwisu brakuje mi także aplikacji na ipad/tablet/telefon, czegoś w rodzaju doskonałego Remote dla iTunes na OSX. Zarządzenie odsłuchem odbywałoby się z poziomu tabletu, komputer streamingowy mógłby pozostać całkowicie "headless".

No i oczywiście konieczna jest dalsza poprawa dźwięku lub pojawienie się stosownych nakładek systemowych przejmujących i poprawiających funkcję dekodowania dźwięku.

 

Myślę, że ten minus nie wystąpi jeśli źródłem będzie odtwarzacz strumieniowy z aplikacją wimp, z którego będzie można wyjść cyfrowo do daca.

W takim przypadku wystąpi :) Podczas korzystania z firmowej aplikacji wimp nie ma znaczenia sposób wyjścia strumienia z komputera czy odtwarzacza jaki by on nie był, bo to ona odpowiada za dekodowanie tego strumienia. Jak dekodowanie nie stoi na najwyższym poziomie to żaden odtwarzacz nie pomoże.

Dac może wtedy być najdroższy na świecie, a i tak różnica pomiędzy odtwarzaniem poprzez tą aplikację i poprzez inną, znacznie lepiej zoptymalizowaną - wystąpi.

Chyba, że odtwarzacz strumieniowy w całości przejąłby funkcję dekodowania dźwięku, bez ingerencji oprogramowania wimp. Wtedy jest szansa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem b. zadowolony z WIMPa. Wg mnie to jest koniec płyty jako dominującego nośnika. Pliki mogą się jeszcze obronić ze względu na chęć fizycznego "posiadania" muzyki oraz ze względu na pliki hi-res. Chociaż trzeba powiedzieć, że młode pokolenie, które nie pamięta czasów bez internetu i bez muzyki w tymże internecie, może mieć inne podejście do tematu (dostępność internetu i dostępność do rozrywki w internecie wydaje się czymś niepodlegającym dyskusji i niezmiennym).

 

Osobiście od czasu kiedy przesiadłem się na WIMPa, nie ciągnie mnie w ogóle do kupowania płyt. Wyjątkiem są jubileuszowe, wyjątkowe wydawnictwa. A propos płyt, ostatnio dostałem w prezencie płytę. W sumie ucieszyłem się. Tyle, że ani razu jej nie odsłuchałem.... bo odsłuchałem jej na WIMPie. Mnie ekscytuje też to, że w przypadku nowości płytę mam od razu, nie muszę biegać po sklepach czy też mieć nadzieję, że listonosz doniesie premierę w dniu premiery. 26 maja była premiera nowej płyty Archive - Axiom. Odsłuchałem 26.05 - pięć minut po północy.

 

Poza tym, do pełnej wygody korzystania z serwisu brakuje mi także aplikacji na ipad/tablet/telefon, czegoś w rodzaju doskonałego Remote dla iTunes na OSX. Zarządzenie

 

Nie do końca rozumiem, są aplikacje na tableta i telefon:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

WIMPem można też zarządzać z poziomu tabletu korzystając ze strumieniowców (Sonos, Bluesound, Simple Audio etc.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie można z pozycji tableta obsługiwać wimpa uruchomionego na komputerze. Tzn. komputer stoi sobie gdzieś z boku, a ja wygodnie na kanapie obsługuję wimpa z tableta, tak jak np. można foobarem sterować przy pomocy aplikacji foobarcon.

Dla mnie jest to zdecydowany minus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, jak się dowiedziałem od supportu, zdalne zarządzanie z poziomu tabletu aplikacją zainstalowaną na komputerze jest "jeszcze" niedostępne, być może prace trwają. Byłoby fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta funkcja jest zupełnie zbędna bo nie będę grał z komputera tylko przez streamer. Ewentualnie mogę strumieniować bezpośrednio z tableta przez DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje tego WIMP'a i szczerze mówiąc w 80% zwykły rip z płyty zamiata to co oferuje WIMP.. no i strumień, średnio transfer danych sięgał maks 25mb na piosenkę czyli coś tam lepszego jak MP3 jest ale czy aby na pewno super to nie wiadomo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę różnicy pomiędzy WIMP Hi-Fi a ripem CD. Oczywiście porównałem obie wersje i zaakceptowałem WIMPA jako źródło muzyki. Transfer 25MB na piosenkę to dokładnie tyle ile zajmuje plik flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12M 01_Pseudo_Silk_Kimono.flac

26M 02_Kayleigh.flac

15M 03_Lavender.flac

35M 04_Bitter_Suite__I._Brief_Encounter___II._Lost_Weekend___III._Blue_Angel.flac

35M 05_Heart_of_Lothian__I._Wide_Boy___II._Curtain_Call.flac

13M 06_Waterhole_(Expresso_Bongo).flac

13M 07_Lords_of_the_Backstage.flac

55M08_Blind_Curve_I._Vocal_Under_a_Bloodlight_II._Passing_Strangers_III._Mylo_IV._Perimeter_Walk_V._Threshold.flac

30M 09_Childhoods_End_.flac

15M 10_White_Feather.flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIMP nadaje FLACi, czyli nadaje w jakości płyty CD (3/4 zasobów nadawane jest w tej jakości). Spotify Deezer maja chyba max 320 kb/s, a w każdym razie nie maja FLACow. Na słuchawkach słychać wyraźnie różnicę między WIMPem a Spotify na korzyść tego pierwszego.

 

WIMP dla mnie ma też najbardziej przejrzysty interface.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do powyższych, parę dni temu, doszedł google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przez 30 dni jest bezpłatnie a później 15,99 zł/m-c, pod warunkiem, że okres próbny rozpocznie się przed 15 sierpnia.

 

Jakość strumieniowego przesyłania danych (szybkość transmisji bitów) w Muzyce Google Play zależy od szybkości używanego połączenia internetowego. Jeśli korzystasz z szybkiego połączenia, możesz odtwarzać muzykę z szybkością do 320 kb/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIMP Hi-Fi można mieć jeden miesiąc "za darmo".

Wystarczy wykupić prenumeratę AUDIO-VIDEO na rok za 99 zł. W gratisie dają miesięczny dostęp do WIMPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o, o tym nie wiedziałem.

Dzięki :)

 

Tylko że znowu stratna kompresja..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje tego WIMP'a i szczerze mówiąc w 80% zwykły rip z płyty zamiata to co oferuje WIMP.. no i strumień, średnio transfer danych sięgał maks 25mb na piosenkę czyli coś tam lepszego jak MP3 jest ale czy aby na pewno super to nie wiadomo..

 

Potwierdzam, ostatnio porównywałem WiMP HiFi i rip CD z Maca odtwarzany Fidelią, sygnał z USB szedł do Audiolaba 8200CDQ. Zauważyłem sporą różnicę między ripem a WiMPem, WiMP grał płasko z małą dynamiką i bardziej zniekształcony w górze pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchiwalem darmowy okres Wimpa hifi i zostaje przy Spotify.

Generalnie interface dla mnie jakis taki na "nie" i ostatnio Wimp nie dziala u mnie na pc,wciskam play a licznik i utwor stoi.Byc moze to wszystko wynika z jakiejs mojej niewiedzy ale Spotify wydaje mi sie przyjazniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, bo szukajka w WIMPie znajduje np daną płytę w dwóch "egzemplarzach". Różnią się datą dodatnia i np przecinkiem w jednym z tytułów utworów (albo literówką). Tak ma być? Bo trochę to mało profesjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchiwalem darmowy okres Wimpa hifi i zostaje przy Spotify.

Generalnie interface dla mnie jakis taki na "nie" i ostatnio Wimp nie dziala u mnie na pc,wciskam play a licznik i utwor stoi.Byc moze to wszystko wynika z jakiejs mojej niewiedzy ale Spotify wydaje mi sie przyjazniejszy.

 

Dla mnie na Spotify jest właśnie trochę chaotyczne. Za dużo wszystkiego, za dużo funkcji chcieli jak dla mnie wstawić. WIMP jest dla mnie bardziej poukładany i tez kolorystyka mi bardziej odpowiada. No ale przede wszystkim dla mnie jakość Spotify jest nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czegoś tam zawsze można się przyczepić,do tej pory nie miałem jakichkolwiek problemów z odtwarzaniem czy wyszukiwaniem.Serwis wydaje się w porządku,kwestią czasu jest kiedy któryś z dużych graczy typu Linn czy Naim wypuści strumieniowca z obsługą wimp,co może całkowicie na nowo zdefiniować pojęcie źródła w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie WIMP jest lepszy od Spotify praktycznie w każdym aspekcie, oprócz jednego: jeśli chodzi o muzykę, której słucham Spotify ma minimalnie więcej albumów niż WIMP. Dlatego żona ma abonament Spotify, który wykorzystuje na urządzeniu przenośnym a ja korzystam z WIMPa. W przypadku kupna strumieniowca, będę korzystał z WIMPa, a w sytuacjach awaryjnych przełączę się na Spotify. Podraża to sprawę, ale 60 pln miesięcznie na dwie osoby za tyle muzyki to nadal dla mnie super sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przede wszystkim dla mnie jakość Spotify jest nie do przyjęcia.

Co Cie tak razi w jakosci muzy z Spotify?Sluchalem tego i tego i odnioslem jedynie wrazenie "ciemniejszego tla" w Wimp-ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,nie przejmuj się,spory odsetek ludzi nie odróżnia wcale mp3 od CDA;)

Ale to jest zależne od wielu czynników:oczekiwań co do jakości,wrażliwości na muzykę,predyspozyzji czy w końcu sprzętu na którym słuchamy-tak aby prawidłowo różnicował kompresję od jej braku.Dla większości(niestety) słuchających muzyki mp3 z bitrate 128 to niemal koniec świata...jeśli chodzi o jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, razi to może za dużo powiedziane. Nie są to duże różnice, nie jestem z tych co słyszy podkładkę pod stolikiem.

 

Ale porównywałem np Innuendo Queena Remaster, utwór tytułowy, który znam na pamięć. Dla mnie wersja na WIMPie jest "czystsza", jakby mniej za mgiełką, słychać to zwłaszcza na wokalu Freddiego, też minimalnie bardziej przestrzenna. Może to jest to co ty określasz jako ciemniejsze tło. W każdym razie mam wrażenie większej przejrzystości przekazu i większej namacalności.

 

Tyle, że to jest na słuchawkach. Te różnice mogą się zatrzeć na systemie, kiedy słuchasz powiedzmy z kilku metrów - nie wiem, takie porównanie wciąż przede mną.

 

No ale jak powiedziałem, Spotify ma czasem więcej albumów. Nie rozumiem np dlaczego WIMP nie ma Katie Melua? Z reguły jest tak, że jak czegoś w ogóle nie ma to dlatego, ze ani Spotify nie doszło do porozumienia z wytwórnią ani WIMP. A tu na Spotify jest, na WIMP nie. Dlatego na razie mam i jeden serwis i drugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to jest na słuchawkach. Te różnice mogą się zatrzeć na systemie, kiedy słuchasz powiedzmy z kilku metrów - nie wiem, takie porównanie wciąż przede mną.

No a ja sluchalem na glosnikach,na sluchawkach rzeczywiscie slychac wiecej.

Napisz jak porownasz na glosnikach bo jestem ciekaw czy Twoje spostrzezenia pokryja sie z moimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już dawno korzystał z Wimp, ale ta platforma ma dwa poważne mankamenty jak dla mnie:

- brak oficjalnego klienta pod linux (Wimp nie jest obsługiwany w Daphile)

- brak możliwości zarządzania playlistami

Dlatego póki co korzystam ze Spotify :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.