Skocz do zawartości
IGNORED

wimp - Wasze odczucia


Tribunal

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie PC audio jest kilka nieścisłości, które się co jakiś czas powtarzają.

 

Dawno dawno temu przetworniki DAC na USB wykorzystywały transmisję synchroniczną, taktowaniem sygnału zajmował się komputer. To samo dotyczy SPDIF-a. Dlatego konfiguracja była ważna - pozwalała uzyskać lepszą stabilność zegara, a więc poprawić jakość danych trafiających na przetwornik, a w konsekwencji dźwięk. Dziś 95% urządzeń na rynku ma wejścia USB asynchroniczne, zegar znajduje się po stronie przetwornika, wszystkie dane są ponownie taktowane. Wpływ konfiguracji komputera jest mocno ograniczony (żeby nie powiedzieć żaden).

 

Druga sprawa to elektryka - tu BeatX wyłożył wszystko.

 

Trzecia sprawa to traktowanie danych audio przez system operacyjny. Dlatego np. Daphile gra lepiej od Windowsa, zwłaszcza jeśli chodzi o WIMP-a. Po prostu zapewnia Bitperfect. W Windowsie WIMP nie potrafi ominąć miksera, regulacji głośności czy resamplingu, a to degraduje dźwięk.

 

Sama maszyna, czy to będzie na Atomie, czy Xeonie, czy innym AMD nie ma tu znaczenia, jeśli USB jest asynchroniczne, jest odpowiedni system i zapewni się zasilanie. A akurat małemu komputerkowi łatwiej zapewnić odpowiednie zasilanie, bo moc mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windowsie WIMP nie potrafi ominąć miksera, regulacji głośności czy resamplingu, a to degraduje dźwięk.

 

Jeśli ustawienia strumienia Wimpa są tożsame z aktualnym ustawieniem pracy miksera w Windows i DAC, to mamy bitperfect, o ile jakiś ukryty polepszacz nie jest włączony, w tym regulacja głośności cyfrowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

Brak bitperfect to lajt, przy syfie w zniekształceniu dźwięku, jakie wprowadzają wszelkie polepszacze audio kart muzycznych.

Tyczy się to zarówno polepszaczy software'owych jak i hardware'owych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja galwaniczna to też polepszacz.

Wykonanie w we własnym domu kabla usb z odcietym od strony wtyku usb A zasilniem +5VDC i podaniem go po stronie wtyku usb B wystabilizowanego niskoszumnego zasilania powinno zweryfikować sposób realizacji sekcji usb w naszym DAC. Co ciekawe taki eksperyment nie zadziałał mi na DAC z kością Adum4160 przed konwenterem usb-i2S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawienia strumienia Wimpa są tożsame z aktualnym ustawieniem pracy miksera w Windows i DAC, to mamy bitperfect, o ile jakiś ukryty polepszacz nie jest włączony, w tym regulacja głośności cyfrowa

 

Niestety tak nie jest. Wystarczy przekierować przez ASIO Bridge i gra inaczej, mimo dokladnie tych samych parametrów. Podejrzewam, że Windows wewnętrznie działa na innej częstotliwości i robi dwa razy resampling np. 44.1 -> 48 -> 44.1 na wyjście. Wygląda jakby było ustawione dobrze, a wysokie częstotliwości są inne - wyostrzone. Do tego Wimp nie ma wyłączności, więc mikser cały czas chodzi by dodawać pozostałe strumienie z systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest

Ok, bo napisałem jakby to był jeden możliwy przypadek a wiadomo że tak nie jest

Wszystko zależy.

Od konkretnego urządzenia, jego sterownika, jak i samego Asio czy innych mostów (KS Wasapi)

Co sprzęt to zjawisko.

Jeśli dźwięki systemowe Windowsa są wyłączone, żadne inne źródło nie jest do mixera podłączone, (np przeglądarka) to wyłączność/przejmowanie nie musi być zastosowana bo nic innego się do mixera i tak nie dostanie. Mój aktualny DAC Nuforce, przy korzystaniu z mostku ASIO i przy włączonej kontroli dla odtwarzającego dźwięku Foobara, ma tak napisanę to ASIO że dźwięki z przeglądarki się jednak do mixera dostają. Miałem kilkanaście DACów, z co którymś tak było. Np z ostatnim najnowszym Korgiem, DS100. Tylko Wasapi i KS dawało pewność wyłączności.

Co do ASIO to aktualny Nuforce ma kontrolki od częstotliwości próbkowania strumienia, i też jak gram przez ASIO to wyświetla się 44,1khz pomimo że plik ma próbkowanie 96kHz. Także z tym ASio też daleko od idealności..

Nie mniej żaden serwis przez przeglądarke nie bedzie zbyt koszerny, ale to nie znaczy że ma grać źle.

Ja np dźwięk resamplowany przez mixer słyszę jako podbarwiony głównie na niskich tonach.

Kolega piszę o ostrościach na górze znowu ;)

Co sprzęt to zjawisko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni uzytkuję Wimp Hi-fi wziąłem na tydzien na próbę , odczucie? Rewelacja ! ale największą zaletą jest to że mam muzykę pod ręką za 39.90 to na prawdę nie jest dużo za to co Wimp oferuje nawet na polskie Realia :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy grając poprzez aplikację WiMP na laptopie + sygnał poprzez USB i dac HiFiMAN HM-101 na głośniki aktywne, można ominąć mikser, resampling itp. fundowane przez Windows Vista? Czy instalowanie WASAPI albo ASIO zapewni to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umożliwi. Czy zapewni, to kwestia wielu spraw. Ja po długiej walce o bitperfect z Windowsa w końcu się poddałem i postawiłem daphile. Wszystko masz opisane w wątku linuxowe granie. Jeśli masz dobre ucho, to po dwóch minutach od uruchomienia daphile będziesz wiedział że nie ma powrotu do Windowsa. Cały pakiet dodatkowych korzyści masz gratis. Z resztą sam daphile też jest gratis :-)

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile będę miał na dedykowanym kompie.

A laptop z Windowsem to drugie źródło. Też korzystam tam z WiMP'a, ale Windows musi tam pozostać i działać jakby łącznie ze słuchaniem muzy. Stąd moje pytanie jak najlepiej ugryźć WiMP'a będąc skazanym na Windowsa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Uruchomiłem dzisiaj Wimpa pod Daphile, pakiet Premium. System pokazuje mi 256kbps CBR MP3 a miało być 320.

Po drugie jako pierwszą włączyłem sobie płytę Watersa Pros and Cons... (tak jakoś lubię akurat tą) i w niektórych momentach zamiast dźwięku jest pisk albo inne dziadostwo.

Czy ktoś bardziej obyty mógłby mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze stron WIMP:

Android, AAC+ 96, AAC 320, FLAC

iOS, AAC+ 96, AAC 320

Desktop, AAC+ 96, AAC 320

Sonos, AAC+ 96, AAC 320, FLAC

Bluesound, FLAC

Squeezebox, MP3 256

Download, MP3 256

Canal Digital, AAC 320

N, AAC 320

 

Daphile odbiera WIMP przez Squeezebox - więc jest 256

 

Oczywiście - przy squeezeboxie jest jeszcze dostępny FLAC - coś zjadło przy kopiowaniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie pozostaje nic innego jak upgrade Wimpa do pakietu HiFi, a już myślałem że uda się po taniości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Moje kolejne odczucie w stos. do wimpa to: mniej ciekawe radia ustawiane automatem niż spoty, mała ilość playlist, oczywiście drewniany interfejs i wszystko jakby wciąż za spotim. Prócz jakości audio oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj "promocyjnie" włączyłem Wimp premium, na 3 miesiące. Z jakością mp3 też da się jako tako żyć... Szczególnie, że ciekawsze płyty można sobie po prostu kupić w Biedronce :)

Tak się stało z ostatnią płytą Claptona. Otóż poszedłem wieczorową porą zakupić banany, a tu Clapton The Breeze w promocji... nie mogłem się powstrzymać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIMP nie ma certyfikatu zabezpieczeń coś się im porąbało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może mi ktoś pomoże.Mam zainstalowanego ASIO pod foobara,ale nie wiem czy jest uruchomiony.W zakładce output,device głośniki daca pod zakładkami asio z kolumn nie słychać muzyki,gra natomiast PC.Natomiast z Wimpem nie wiem kompletnie jak połączyć ASIO.Może mi ktoś pomoże.Posiadam Wimp premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może mi ktoś pomoże.Mam zainstalowanego ASIO pod foobara,ale nie wiem czy jest uruchomiony.W zakładce output,device głośniki daca pod zakładkami asio z kolumn nie słychać muzyki,gra natomiast PC.

 

Tego się nie da zrozumieć. Sorry. Jeśli nawet nie wiesz czy działa, to po co chcesz tego używać.

 

Natomiast z Wimpem nie wiem kompletnie jak połączyć ASIO.Może mi ktoś pomoże.Posiadam Wimp premium.

 

Wimp nie obsługuje ASIO sam z siebie. Jak koniecznie chcesz tak grać, to musisz użyć pośrednika w postaci sterownika ASIO Bridge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , który też ma swój wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,posiadam WIMP HIFI.

 

Janicniewiem.

 

Nakłdkę ASIO już mam założoną na foobarze,ale nie wiem czy dobrze wybrałem w zakładce output/device.Jestem przekonany,że ASIO poprawi dżwięk.

 

Dzięki za link,pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Nie wiem, gdzie zamieścić moją prośbę o pomoc, bo tutaj to jednak dział PCAudio, ale chyba nie ma na forum bardziej pasującego tematu.

Mam prośbę-pytanie w szczególności do tych, którzy słuchali (słuchają) Wimpa na Xperii Z3 compact.

Mam ten telefon z brandem Playa. Kupiony z myślą o WIMP HiFi.

Mój poprzedni telefon (Xperia S) sprawował się w tej aplikacji znakomicie i zachęcony opiniami o jakości dźwięku dokonałem upgradu do flagowca Sony.

 

Niestety - moja nowa xperia odmawia współpracy z WIMPem.

Aplikacja zatrzymuje się losowo (często komunikując błąd - typu WIMP został zamknięty), bądź zatrzymuje się po każdym utworze (nie komunikując żadnego błędu - po prostu staje, jak gdyby miała odtworzyć tylko jedną piosenkę).

Jeśli w trakcie odtwarzania nastąpi transmisja danych (szczególnie jeśli w trakcie słuchania jednej piosenki inną ściągam do offline) to odtwarzanie zacznie się rwać (jakby bufor się opróżniał - co jest bzdurą, bo słucham offline tego, co na karcie. Aplikacja nie zatrzyma się zupełnie, będzie uparcie odtwarzać).

Powyższe problemy częściej występują przy odtwarzaniu w trybie offline. Próbuję sobie przypomnieć, czy przy słuchaniu online też wystąpił błąd, ale nie mam pewności.

Moje użycie aplikacji to jednak w 99% offline (spacery z psem, bieganie - ogólnie bycie poza domem - w domu słucham też WIMPa, ale stacjonarnie - przez Daphile)

Sam już nie wiem, czego jeszcze nie testowałem - reinstalowałem wimpa już chyba z 10 razy, usuwałem i instalowałem aplikacje, które z jakiegoś powodu wydały mi się przeszkadzające....

 

W stosunku do Xperii S, na której ta sama wersja WIMPA śmigała aż miło zmiany są następujące:

- wyższa wersja androida (4.4.4 na z3c vs 4.1.2 na S)

- brandowany android (play) vs niebrandowany (a do tego rootowany)

 

Czy ktoś miał podobny problem? Czy go rozwiązał?

 

A może ktoś ma tę samą konfigurację i wszystko działa bez problemu (co skłaniało by mnie do fabrycznego resetu i próbowania jeszcze raz od zera)

 

Bardzo proszę o jakieś wskazówki - co mógłbym jeszcze zrobić.

Wydałem kupę kasy na telefon wyłącznie z powodu Wimpa HiFi i jak na złość wszystko działa (Poweramp, Walkman, programy radiowe typu TuneIn, ClassicFM, wszystkie odtwarzacze filmów itp) tylko nie WIMP.

 

A żebym jeszcze bardziej się złościł, to jak już gra (bo czasem gra - problem najbardziej jest widoczny przy odtwarzaniu offline) to gra wyśmienicie. Porównywalnie z AudioGD 11.32 i napędza mi słuchawki Takstar TS-671 tak, że słucham na 11 - 12 w 15-stopniowej skali głośności (przy AKG K612 Pro muszę podnieść na 14 - 15, na Koss Porta Pro muszę zjechać do 10, bo wyżej jest za głośno - no ale KPP profanują ten telefon)

 

Pozdrawiam - Leszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na Daphile mam uruchomionego Wimpa. Na tel do sterowania Daphile i wimpem mam aplikacje Squeezebox. W Wimpie mam dodane ulubione albumy. W aplikacji Squeezebox nie moge segregować tych albumów. Są one automatycznie segregowane po nazwie. Czy moge gdzieś segregować te albumy wg kolejności dodania. Czy może inna aplikacja do sterowania Daphile i Wimpa sie sprawdzi ? Dzieki za pomoc.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIMP udostępnia wreszcie Led Zeppelin i nowe remastery Jimmy Page'a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to może komuś uprzyjemnić życie, to podpowiadam, że Spotify można słuchać w trybie bit-perfect przez Fidelify:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdziłem, działa (na Asus Xonar Essence One- świeci się dioda bit-perfect).

 

Trzeba tylko mieć wykupione konto Spotify Premium.

 

Porównanie Spotify Premium z bit-perfect vs. Wimp Hifi oceniam w zakresie jakości dźwięku w sumie remisowo, ze wskazaniem na Wimp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem, działa (na Asus Xonar Essence One- świeci się dioda bit-perfect).

 

Ta dioda świeci się, gdy używa się ASIO. Nieważne jak bardzo zniekształcony materiał pchasz przez ASIO, dioda się zaświeci, więc nie jest to wyznacznik jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanko: chciałem przetestować WiMP'a za free, ale przy zakładaniu konta kazą podać nr karty kredytowej, noto jak to jest ? jest tydzień za free czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.