Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

może tak być.... Ja w swoim ani pół bezpiecznika nie znalazłem.

 

SR mam wraz z pożyczoną 300-tką i jest to dobry wybór.Porównałem go z AMR i wypadł bardzo dobrze.AMR jest bardziej ugładzony a SR ma lepszą przestrzeń i dynamikę i pozbawiony jest tego osuszenia barwy którą ma Padis.Co do 1000p zgadzam się,piękny jest.

moje wrażenia z prób na innym wzmacniaczu podobne, choć w pewnej konfiguracji (u mnie) Padis nie osusza a daje tzw. "powietrze" i przestrzeń 3D (w stosunku do AMR)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

witam

czy ktoryś z kolegów nie ma do opylenia kwadry dobrych lampek EL84

wiadomość na priv.

pozdrawiam Lebenowców

mogę Ci sprzedać Sovteki (do kompletu dorzucę 2* 12AX7 Sovtek), które otrzymałem wraz z nowym Lebenem, grały 60 godzin, a więc wygrzane. Po 60 godzinach pracy wymieniłem na NOS'y, przeleżały w szufladzie prawie dwa lata, bo uznałem, że nie pali mi się do sprzedaży.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Leben 300XS bezproblemowo od dni paru u mnie "napędza" 4Ohmowe głośniki Chario Delphinus'y co dokumentuję poniższym zdjęciem:

 

Gratuluję. Może kolega coś skrobnąć jak graja te głosniczniczki i z jakimi je kolega prównywał, może to być ciekawa propozycja zważywszy na cene i to że lebenik wybredny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Gratuluję. Może kolega coś skrobnąć jak graja te głosniczniczki i z jakimi je kolega prównywał, może to być ciekawa propozycja zważywszy na cene i to że lebenik wybredny.

w sklepowych warunkach porównywałem (zgadzając się z sugestiami sprzedawcy z- KEF L50, Monitor Audio RX2 i Chario Syntar 530). Czy Lebenek wybredny? Chyba jednak nie jest wybredny, bo jego wydajność prądowa daje nam- audiofilom spore pole do popisu. Miałem naprawdę spore obawy czy 300XS (zważając na liczne głosy, że 15W wymaga skutecznych i wysoko-ohmowych głośników) da radę udźwignąć taki "ciężar"- 4 Ohmy znamionowe przy 3 Ohmach minimalnej impedancji.... Więc wziąłem swój wzmacniacz pod pachę do sklepu i tam się przekonałem, że ten słabeusz Leben 300XS tylko udaje słabeusza. W moich 13mkw jak i sklepowych co najmniej 20 mkw zagrał dynamicznie, naturalnie i z dużym wolumenem bijąc (wg moich upodobań) konkurentów wymienionych wyżej. Przez prawie 3 lata Leben u mnie napędzał NHT 1.5 (85db skuteczności w obudowie zamkniętej).... Z Chario tę samą głośność osiągam dwie/trzy działki niżej na potencjometrze... czyli około 10.00 jest naturalnie głośno (nie uznaję cichego słuchania, wolę głośność porównywalną z taką jaką mam przyjemność odbierać w klubie jazzowym lub koncertach filharmonicznych). Często, jak wynika z opisów, użytkownicy Chario narzekają, że potrafią basem zadudnić... U mnie takiego efektu nie ma i nawet domyślam się dlaczego, ale to już problem, którego nie chcę w tej chwili omawiać.

 

No piknie tylko wąsko jakby:)to zdjęcie tak skraca perspektywę?Jaką masz szerokość bazy?

szerokość bazy wynika z odległości słuchacza od bazy... W moich warunkach to 1,2m a odległość od bazy 1,8m... Stąd też mocne dogięcie wzajemne głośników (można je uznać za monitory bliskiego pola). Odległość od ściany tylnej dobierałem doświadczalnie (na ucho) dla uzyskania najlepiej kontrolowanego basu (bardzo istotne jest zachowanie skrupulatnie mierzonej równej odległości od tylnej ściany obu głośników).

W ten opisany sposób (mimo, że baza jest wąska) uzyskują duży wolumen, głębokość sceny i szerokość sceny dźwiękowej wychodzącej dość sporo poza głośniki.

 

Dodam, że całość systemu nie jest usytuowana centralnie w pokoju a niesymetrycznie.... Teoretycznie nie powinno to-to grać.... A gra!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik slavio dnia 03.11.2013 - 13:40 napisał

Wracajac do tematu zasilania do mojego zestawu. Systemie skladajacym sie z Lebena 300 i SHL5 jest świetnie muzykalny, natowmiast ma, w mojej ocenie, niedostatki dynamiczne. Jezeli zaordynowanie ospowiedniego zasilania mogłoby poprawić coś w tym obszarze, to jest to czego poszukuję.

 

poza wymianą bezpiecznika (tu możesz liczyć na większy wolumen, otwartość brzmienia, która spowoduje poprawę przestrzenności) i wymianą kabli nie masz większego pola do popisu. Pomijam tu efekty jakich należałoby się spodziewać po odpowiednim posadowieniu wzmacniacza czy głośników, akustyki itp.... Jest jeszcze coś- charakter HL5.... Jest to głośnik świetnie oddający barwy instrumentów i wokali, z dużym wolumenem, ale nie na tyle szybki by uznać go za rekordzistę.... A więc może dlatego masz wrażenie, że dynamika jest niedostateczna. Słuchałem HL5 napędzanego Lebenem i 70. Wat'owym lampowcem... W obu przypadkach HL5 zachowało swój charakter, choć znaczną różnicę na korzyść dawało zastosowanie listwy Oyaide z kablem Tunami na "wejściu", czyniąc dźwięk bardziej otwartym (wtedy nie brakowało mi niczego)..... Uważam, że powinieneś zacząć od "wąskiego gardła"- bezpiecznika.... Później krocz dalej aż do sukcesu. Nie zniechęcaj się zbyt szybko!

 

Ponizej moja refleksja po miesiacu poszukiwań i prób w temacie.

 

Sekcja zasilania do mojego zestawu została finalnie zbudowana z Oyaide Tunami GPX oraz bezpiecznika Synergics Research 20.

Uzyskany efekt jest zdecydowanie zgodny z pożądanym.

Zmina oryginalnego bezpiecznika na SR20 przyniosła pewne zmiany w kierunku lepszej definicji żródel, oraz basu.

Natomiast podłącze sieciówki Oyaide Tunami poprawiło brzmienie zdecydowanie w kilku obszarach. Zestaw jakby dostał lekkiego kopa, czego właśnie szukałem. Dodatkowo góra pasma stała sie bardziej dźwięczna i otwarta, bas bardziej zróżnicowany i lepiej zdefiniowany, a średek pasma sie nie popsuł. Całość pozostała muzykalna jak była, a własciciel zadowolony.

Myślę, że sieciówka jest godna polecenia, jeźeli ktoś szuka poprawy dynamiki swojego systemu.

 

Wpszoniak. Serdeczenie dziekje za celne podpowiedzi i sugestie.

Edytowane przez slavio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

jestem bardzo kontent, że się udało ucelować. Teraz (po wielu doświadczeniach. Tu podziękowania należą się Inteserowi) już wiem, że wszelkie sugestie muszą być obarczone sporą dozą niepewności a nawet ryzyka. Dam przykład:

W moim systemie poprzednim Pioneer-Leben-NHT bezpiecznik Furutecha-Padisa dawał tzw "powietrze", przestrzenność dźwięków pewną dosadność przekazu natomiast AMR- barwność, lepsze wypełnienie i gładkość. Przez ostatnie parę dni, gdy próbuję różne opcje związane z podmianą NHT na Chario, oba bezpieczniki jakby wymieniły się rolami! Kompletnie inaczej się zachowują niż poprzednio. Furutech stał się tłusty a AMR osuszony.... Cholercia trza mi kupić jakiś trzeci- SR20 lub HiFi-Tuning Supreme... 6 stów na oba nie ma sensu wywalać, który mam wybrać? I SR20 i Hi-FI Tuning słuchałem u Intesera.... SR 20 bił AMR'a i AHP brzmieniowo, później dotarł HiFi-Tuning, który grał na poziomie SR'a lecz jakby dynamiczniej i jednocześnie brutalniej (co akurat mnie się bardzo podoba, bo wcale nie szukam gładkości w sposobie odtwarzania)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn z Lebenem w warszawskim Nautilusie. Nie porwały mnie, a największe niedomaganie wg było na basie, ale tłumaczono mi, że to może być kwestia pomieszczenia. Ja wiem, że każda sroka swój..., ale do moich Vandersteenów nie mają startu te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn z Lebenem w warszawskim Nautilusie. Nie porwały mnie, a największe niedomaganie wg było na basie, ale tłumaczono mi, że to może być kwestia pomieszczenia. Ja wiem, że każda sroka swój..., ale do moich Vandersteenów nie mają startu te kolumny.

 

 

Przepraszam, że w klubie Lebena o Vandersteenach ale muszę:) - króciutko....

 

rzeczywiście Vandersteeny to jest niesamowita klasa!

swojego czasu miałem dużo droższe, na głośnikach ATC....i niestety niewypał

Obecne Vandersteeny 1Ci są genialne, z początku nie wierzyłem że z tak dziwnej konstrukcji może się wydobywać dźwięk o takiej jakości... Przemku raz jeszcze dziękuję za ich polecanie

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Moi drodzy,

zamierzam się z Wami pożegnać, bo ja już swojego audiofilskiego „króliczka” złapałem (jestem po dzisiejszych przesłuchaniach o tym przekonany). Jako, że wszystko co wiem na temat zestrajania elementów systemu Wam w poprzednich wypowiedziach przekazałem, a i nie widzę też pola do popisu w moim pomieszczeniu dla innych jakichś akcesoriów (teraz wymyślonych i tych jeszcze nie wymyślonych) to i nowych doświadczeń zabraknie… Nie będę miał co napisać, a powtarzać stare stanie się nudne.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali w potyczkach z niedowiarkami. Dziękuję tym, którzy zechcieli szczegółowo mnie poinformować gdy czegoś nie wiedziałem (bardzo mi pomogli!).

Jestem uwolniony od audiofilskiej ciekawości czego i Wam życzę, bo to przyjemnie mieć ten luksus- JENO SŁUCHANIE POZOSTANIE!

PS. Ten sam tekst zamieszczam w klubie Chario mimo, że parę dni temu się do niego „zapisałem”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

o nie! Koniec, koniec, koniec...... Po dwudziestu (a może nawet więcej?) latach audiofilskich cierpliwych poszukiwaniach trafiłem wreszcie w 10-tkę. I miałbym to zaprzepaścić?! Nigdy! Teraz miałbym umrzeć? Przeca dopiero teraz chce się żyć..... Oby sprzęt wytrzymał w dobrej kondycji tyle ile trza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Szub, nawet Ty (wiesz, że Ciebie polubiłem za Twój upór, który potrafiłeś przezwyciężyć? NOS się tu kłania) nie odciągniesz mnie od dobrowolnej banicji. Jeszcze parę dni temu pisałem o zamiarze kupna HiFi-Tuning'owego bezpiecznika.... Dziś już o nim nie myślę, bo wierz mi- jest tak dobrze, że nie czuję potrzeby zmian.... Mało- teraz myślę jak zrobić by mój kot przebiegając nie potrącił podstawek pod kable, które jak wcześniej pisałem nie mogą być nigdzie indziej niż teraz.... Oto problem! Tyle, że to jest tak bardzo mój problem, że nawet nie nadaje się do pisania na forumowych stronach... Nie chcę już się narażać na kpinę ze strony niedowiarków..... Pieprzę to!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja właśnie miałem do Ciebie pisać, że zakupiłem bezpiecznik SR (spodziewam się przesyłki z początkiem przyszłego tygodnia) i zaproponować Ci pożyczenie go do sprawdzenia u siebie - jestem z Tychów, a Ty jak się domyślam również gdzieś z tych okolic. Będę na święta przez 2 tygodnie, więc gdyby jednak króliczek wymknął się na chwilę z rąk, to pisz na priva. Do kupna skłoniła mnie wymiana na te bezpieczniki w kablach zasilających,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie wczoraj bezpiecznik Synergistic Research. Zauważyłem cały szerego pozytywnych zmian. Wyeliminował mi tą pewną nerwowośc Padisa, ale paradoksalnie SR spowodował, że kolumny grają bardziej dynamicznie, ale także zdecydowanie bliżej naturalnego dźwięku instrumentów. Jeszcze nigdy nie słyszałem w swoich płytach, na których robię zwykle odsłuchy tak realistycznie brzmiących uderzeń werbla, gitary czy fortepianu. Na powierzchnie wyszły detale, które może wcześniej gdzieś były ale ich nie zauważałem, a teraz są 'tu' i słychac je bardzo wyraźnie. Kolumny dostały lepszej stereofoni i dźwięk stał się bardziej wciągający oraz dostał lekkiego kopa. Poza tym, że słychać lepszą separację instrumentów, ale muzyka jest lepiej zaprezentowana jako całość. Przed kupnem nie spodziewałem się fajerwerków, miałem nadzieję, że SR tylko bardziej ucywilizuje mi dźwięk, ale dostałem znacznie więcej niż oczekiwałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

....coś cisza ostatnio w klubie !

pozdrawiam wszystkich Lebenowców w Nowym Roku i dokonuję pierwszego wpisu tegorocznego...

 

Tak wczoraj w miejsce wcześniej włożonych lamp ecc83 telefunkena ,a jeszcze wcześniej Brimara ,włożyłem Amperexy Bugle Boy ....!

 

tak tak -i to jest jazda -powietrze przestrzeń ,szczególiki,dynamika ,scena , piękna barwa i basik jak ta lala

polecam wszystkim wypróbowac te lampki ,bo może do tej pory nie wiecie co może wasza "trzysetka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te lampki zdobyłem na ebay -u i to u Polskiego sprzedawcy,są super nic im nie dolega,natomiast podobnie grają Raytheony z czarną anodą a można je też dosc tanio kupic ,jednak poluje jeszcze za rozsądną cene na Valvo tylko produkcja z Hamburga,to też są swietne lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.