Skocz do zawartości
IGNORED

Dopasowanie zestawu stereo


Tomacho77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje zestawu stereo do pokoju ok 16m^2. Głównie słucham rocka (Pink Floyd, Queen, Led Zeppelin). Chciałbym aby były to kolumny podłogowe i do tego wzmacniacz lub jeżeli by się udało zmieścić do 2500zł amplituner.

 

Kolumny chce żeby były nowe i niestety nie mam możliwości odsłuchu.

 

Dosyć dużo czytałem i porównywałem wiele kolumn i wybrałem:

Monitor audio mr4

 

Moge je kupić za 690 zł więc w tej cenie wydały mi się najlepsze.

 

Jaki polecacie do tych kolumn wzmacniacz w cenie do 1000zł

 

Czy jest to dobry wybór jeżeli nie to co możecie zaproponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie system, oparty na francuskim wzmacniaczu BC Acoustique EX-302 oraz polskich kolumnach Pylon Audio Pearl 25.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem dlatego czytam na forach opinie i prosze o pomoc w dobraniu sprzetu ludzi, którzy znają sie na tym i którzy słyszeli te kolumny lub inne w podobnej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchiwalem na nich kilka wzmaków. Mnie glównie chodzilo o wyłapanie róznic konkretnych wzmacniaczy, ale MR4 do rocka się średnio nadają. Są za spokojne. Do rocka to ja bym celował w Melodika BL, Paradigm Monitor, Klipsch F/RF może nawet JBL Studio. Po prostu musisz szukać kolumn grających mocno, z wykopem i dynamiką. Trochę wcześniej były fajne ceny na Music Hall A 15.2. Możesz tez posluchać Marantza PM 5004/5005, NAD 326, Rotel RA. Ja kupiłem Exposure do podobnej gatunkowo muzyki. Teraz to w sumie takie strzelanie na ślepo, bo nie wiadomo co by Ci przypadlo do gustu, a wybór kolumn czy elektroniki jest spory. Ja osobiście mając 2,5k na 16mkw bym celował w monitory - Paradigm Monitor Mini + do tego jakiś używany NAD C326. Mocne granie z wykopem i dobrym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem ceny zaproponowanych przez ciebie kolumn i niestety przekraczają mój budżet :/

Chciałbym sprzęt nowy, wiem że używany mógłbym kupić lepszy ale niestety nie znam się na tym i nie chce kupić sprzętu z ukrytą wadą więc wole nie ryzykować i kupić sprzęt nowy.

A zastanawiam się nad tymi MA MR4 bo moge je kupić za 1400zł pare i do tego wzmacniacz za 1000zł bym chciał jakiś dobrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych wzmacniaczy do 1000 zł jesteś skazany na Pioneera A20 może jak znajdziesz A 30, to lepiej grające wzmacniacze od Yamahy RS201 czy Denona PM 520. W amplituner się w ogole nie baw. Przy tej kwocie musiał byś kupić najtańszy model z gorszym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wiec zamawiam dzisiaj pioneera a 30 i ma mr4.

A do głośników dostane jakiekolwiek kable czy trzeba zakupić osobno żeby podpiac je do wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupilem ma mr4. Teraz zastanawiam sie do jakiego wzmacniacza to podpiac. Będzie dużą różnica miedzy pioneerem a 30 a amplitunerem pioneer SX 20. Warto doplacic do a 30 czy różnica będzie bardzo mała i lepiej SX 20 który jest tańszy i ma radio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też dobre tylko zdaje się to nie ma znaczenia, bo już i tak wybrałeś tylko szukasz po prostu potwierdzenia. SX ma mój kolega i to słabizna, choć ładnie wygląda trzeba przyznać, zawyżone parametry i moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jakiś by był lepszy w kwocie do 1000 to bym go wziął. Pytam o te bo wydały mi sie najlepsze w tej cenia. Niestety sie na tym nie znam i proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.