Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa AudioPC - uszczegółowienie


rangefinder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie testowałem.

Z punktu widzenia "pożądnego" PC Audio zwykły zasilacz PC nie ma racji bytu.

Po pierwsze wentylator (są i bezgłośne), po drugie rozmiar - nikt nie chce grać z normalnego PC zamkniętego w obudowie miditower.

 

Testowałem kartę USB zasilaną zwykłym zasilaczem PC - efekt jest mizerny. Moim zdaniem karta nie spełnia w takiej konfiguracji swoich funkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator potrafi być niesłyszalny w przetwornic do przetwornic które słychać ;], jak źle trafisz to i płyta główna będzie głośniejsza.

Nie ma "nieslyszalnego wentylatora", który sie obraca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi napisz, że słyszysz kable. Podniecać się zasilaniem komputera i wybrać takie, które można opisywać w decybelach i które podlega zużyciu. Bezcenne. Ale to twoja logika i twój komputer. Wszystkiego dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie uważam, że istnieją takie wentylatory - które w praktyce są niesłyszalne :)

Przykładem niech będzie cooler z mojego zasilacza BeQuiet z serii Dark Power

Da się go usłyszeć wyłącznie gdy przyłożymy ucho do zasilacza.

Metr dalej (gdy zasilacz jest w obudowie) nie słychać kompletnie nic.

Bardziej szum pomieszczenia o_O

 

Inny przykład to Noiseblocker eLoop B12:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem go kiedyś u siebie.

Jak pracował na minimalnych obrotach (komp w idle), to nie było takiej siły na świecie żeby go usłyszeć.

Dopiero jak tempsy cpu wchodziły na powiedzmy 60 stopni, to się rozkręcał do tych ~ 900 rpm, tak że zaczynało coś szumieć

Ale dalej było relatywnie cicho :)

Cooler testowałem na radiatorze Noctua NH-U12P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie uważam, że istnieją takie wentylatory - które w praktyce są niesłyszalne :)

Przykładem niech będzie cooler z mojego zasilacza BeQuiet z serii Dark Power

Da się go usłyszeć wyłącznie gdy przyłożymy ucho do zasilacza.

Metr dalej (gdy zasilacz jest w obudowie) nie słychać kompletnie nic.

Bardziej szum pomieszczenia o_O

 

Inny przykład to Noiseblocker eLoop B12:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem go kiedyś u siebie.

Jak pracował na minimalnych obrotach (komp w idle), to nie było takiej siły na świecie żeby go usłyszeć.

Dopiero jak tempsy cpu wchodziły na powiedzmy 60 stopni, to się rozkręcał do tych ~ 900 rpm, tak że zaczynało coś szumieć

Ale dalej było relatywnie cicho :)

Cooler testowałem na radiatorze Noctua NH-U12P

No i wychodzi z tego, że cichy wentylator to taki co się nie kręci. Całkowicie się z tobą zgadzam. Tu piszesz o CPU. Do odtwarzania muzyki nie trzeba procesora, który wymaga wiatraka. ATOM 230 daje radę zdekodować dsd64 do pcm 352.8/24 i w razie potrzeby dalej do pcm 96/24. Wiem, bo tak to gra w tej chwili u mnie. Fujitsu 450-2 też sobie z tym radzi. Gdybym miał DAC DSD to byłoby jeszcze lepiej bo nie byłoby potrzebne dekodowanie dsd do pcm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale indeksowanie bazy danych juz atoma zatyka ....

 

Myślisz zbyt daphilowo. W mpd nic się zatyka. Inna sprawa, że indeksujesz raz i to trochę trwa ale później to już góra 5 minut (i mówię tu o 1TB po sieci). Zresztą indeksowanie nie musi być wydajne jeśli nie robi się tego zbyt często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak było na oryginalnym squezeeboxie? Było szybciej czy podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "nieslyszalnego wentylatora", który sie obraca.

jak chcesz się już tak czepiać to na dobrych łożyskach i względnie niskich obrotach wentylator jest niesłyszalny, to co słysz to pęd powietrza, który jeśli nie jest zbyt duży i nie ma na swojej drodze dziwnych przeszkód to potrafi być bardzo cichy.

 

Są niesłyszalne z odległości ponad 1 m. Tyle wystarczy

dokładnie

zotac-zbox-ad11-2.jpg

takiego czegoś pracującego do 2500 rpm z odległości 3 metrów nie słyszę, ale głupi zasilacz do taśmy LED za TV słyszę (ma zbyt małe obciążenie).

 

Jeszcze mi napisz, że słyszysz kable.

słyszę wpływ kabli na dźwięk (bo samych kabli się nie da), mowa oczywiście o głośnikowych...

 

BTW: kabel leży w ziemi !

 

A ja właśnie uważam, że istnieją takie wentylatory - które w praktyce są niesłyszalne :)

Przykładem niech będzie cooler z mojego zasilacza BeQuiet z serii Dark Power

Da się go usłyszeć wyłącznie gdy przyłożymy ucho do zasilacza.

Metr dalej (gdy zasilacz jest w obudowie) nie słychać kompletnie nic.

mam dokładnie takie same doświadczenia, czy tam odczucia słuchowe.

 

No i wychodzi z tego, że cichy wentylator to taki co się nie kręci.

900 to nie jest 0 ;] w większości przypadków wystarcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój system, twoja logika. Nowy problem audiofila: jak nasmarować łożyska, ew. kulki vs. maszynowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to ma komputera z 1GB RAM z Daphile? W końcu squzeebox to były przecież słabe maszynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się to ma komputera z 1GB RAM z Daphile? W końcu squzeebox to były przecież słabe maszynki.

 

Płyta DN2800MT na Atomie +4G ram i MPD jest szybsze od Daphile pod każdym względem.

Dla mnie MPD plus MPDroid to number one :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój system, twoja logika. Nowy problem audiofila: jak nasmarować łożyska, ew. kulki vs. maszynowe.

syndrom audiofila niestety masz Ty i za każdym razem dajesz o tym znać. .. preferujesz margarynę czy masło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syndrom audiofila niestety masz Ty i za każdym razem dajesz o tym znać. .. preferujesz margarynę czy masło ?

Nie widzę związku. Liczę, że mi go wyjaśnisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale indeksowanie bazy danych juz atoma zatyka ....

Miałem napisać dwa zdania o j1900 ktora siedzi w twoim produkcie ale ugryzlem się w język ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że daje radę ! Pierwsza generacja Atoma jest wolniejsza.

 

Test wydajności Celerona J1900 pod Linuxem.

 

"Intelowi dobre procesory to wychodzić potrafią i to seriami. J1900 wypada bardzo dobrze - jest odpowiednio wydajny i da się go zastosować do różnych celów. Oczywiście są pola do usprawnienia. Oficjalnie obsługuje do 8 GB RAM co jest nieco mało jak daje się cztery rdzenie. Co prawda 16GB RAM wymagane jest do dość specyficznych zastosowań, no ale jak potrzebuję tyle to recenzja będzie to uwzględniała. Asrock jakoś to obszedł i bardzo dobrze. Prędkość RAMu też trochę słabo wypada, choć nie wiem na ile jest to ważny czynnik dla tego procesora. Grafika wypada dobrze, ale w benchmarkach wypadać będzie raczej nieco słabiej od konkurencji AMD. Dla mnie jest wystarczająco dobra.

 

W domu gdzie liczy się cisza a nie maszyna do zaginania czasoprzestrzeni mały mini ITX bez wentylatorów z J1900 na pokładzie będzie bardzo efektywnym rozwiązaniem."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

W temacie zasilania liniowego, to pamiętam, że rambo od kilku lat już miał taki zasilacz i jak mi komputerek składał, to mówił, że jak chce to owszem mogę sobie zamówić. Zakładam, że wielkiego progresu u niego nie wnosi i dlatego jest tak sceptyczny. Pytanie czemu... Ja tam się specjalnie nie palę do zbędnego płacenia, ale z moim komputerem zasilacz liniowy i karta PPA to najlepiej wydana w życiu na źródło kasa i dlatego kupiłem nowszą za 400 USD PPA v4. Jak komuś gra 'goły' komputer z impulsówka to może się cieszyć. Z moim NFB 7.32 dźwięk czy z nowego MAC czy z PC jest wyraźnie bardziej szorstki i cyfrowy. Z innym zasilaniem całość staje się bardziej ułożona, subtelna i złagodzona. Różnica jest bardzo duża i powtarzalna w każdym teście. Za małą kasę można mieć źródoł z wysokiej półki.

Jeśli ktoś jednak nie słyszy różnicy pomiędzy dobrej klasy CD, a gołym PC, to może dać sobie spokój z liniowym zasilaniem. Optymalizacja nie ma sensu i szkoda kasy. Piopio robi dobrą robotę, tylko wiadomo, że jak ktoś ma słabe kolumny czy piec, to lepiej sobie kolumny za 3 tys kupić, a komputer za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne za cenę np tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) trudno dostać "wypasiony" odtwarzacz CD.. że o SACD... nie wspomnę.

 

hi end szaleje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

trudno dostać "wypasiony" odtwarzacz CD.. że o SACD

 

Drogi fetku :)

 

To był skrót myślowy. Chodzi o to, że jeśli posiadasz lub słyszałeś wysokiej klasy CD i nie ma znaczenie dla Ciebie czy gra podobnie jak np. ten, który w powszechnej opinii jest uważany za przeciętny czy słaby, bo wystarczy Ci "wierny" przekaz cyfrowy, to możesz spać spokojnie. Z komputerami jest podobnie. Niby wszystko 0 i 1, a jednak różnice mogę być podobne albo nawet większe w komputerach jako playerach i transportach jak w CD, albo nawet większe. Nie ma to związku z HI-END :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś wspominałem, jedni lubią kawior i szampana a inni fastfoody.

 

Ty fetek zaliczasz się do tej drugiej kategorii. Nic w tym złego. Takie potrzeby.

 

Ale żeby od razu krzyczeć, że kawior i szampan jest BE to nie rozumiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był skrót myślowy. Chodzi o to, że jeśli posiadasz lub słyszałeś wysokiej klasy CD i nie ma znaczenie dla Ciebie czy gra podobnie jak np. ten, który w powszechnej opinii jest uważany za przeciętny czy słaby, bo wystarczy Ci "wierny" przekaz cyfrowy, to możesz spać spokojnie. Z komputerami jest podobnie. Niby wszystko 0 i 1, a jednak różnice mogę być podobne albo nawet większe w komputerach jako playerach i transportach jak w CD, albo nawet większe. Nie ma to związku z HI-END :)

ja nie o tym...

 

Ty fetek zaliczasz się do tej drugiej kategorii. Nic w tym złego. Takie potrzeby.

 

Ale żeby od razu krzyczeć, że kawior i szampan jest BE to nie rozumiem ..

a takie stwierdzenia na jakiej podstawie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.