Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa AudioPC - uszczegółowienie


rangefinder

Rekomendowane odpowiedzi

Z nikim walczyć nie zamierzam, przywaliłem Ci bo zarzuciłeś mi niekompetencję samemu mając sporo za uszami. Proszę Cię, nie idź dalej tą drogą.

Po drugie, jeżeli twierdzisz że zasilanie liniowe komputera to w sensie technicznym coś więcej niż "marketingowy bełkot" to proszę o dowody w postaci oscylogramów na np. liniach zasilających procesor, pamięci, mostki itp dla komputera zasilanego liniowo i impulsowo. Jeżeli będą różnice wskazujące na wyższość zasilania liniowego, z pokora posypię głowę popiołem. Pamiętaj jednak, że przy rozpatrywaniu tematu zasilania należy zwrócić uwagę nie tylko na źródło, ale również a może przede wszystkim na charakter obciążenia, które w tym przypadku jest impulsowe, o częstotliwościach rzędu setek megaherców i wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żeby kolega frobek zaczął walczyć z każdym produktem do którego jest zewnętrzny zasilacz liniowy: Lumin, Auralic Aries, Docet-Lector itd. I z HD-Plex, który sprzedaje w Europie zasilacze liniowe.

Facet zadał konkretne pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet zadał konkretne pytanie.

 

Bo widzisz kłopot polega na tym, że na konkretne pytanie musi paść konkretna odpowiedź, a o to coraz tu trudniej.

Tak czy inaczej dzięki za wsparcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w jakości pomiędzy tymi scenariuszami:

 

A - gniazdo wlutowane w płytę -> kabel usb -> asunchroniczny konwerter USB/SPDIF z separacją galwaniczną -> kabel toslink -> DAC

 

B - karta USB z separacją galwaniczną -> kabel usb -> DAC z asynchronicznym usb

 

 

Czy ekstrakcja pinu numer 1 z wtyczki usb (napięcie) wpłynie pozytywnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku B prawdopodobnie nie ma SPDIF, asynchroniczny konwerter w DAC wysyła sygnał I2S (4 przewody ekranowane),

nie jest miksowany sygnał - osobno sygnał zegara, nie potrzeba odbiornika SPDIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolegom frobek i ayran.

 

Dzięki przepisom udowodniliście wyższość zasilania impulsowego nad liniowym. Teraz już nie trzeba testów robić a wystarczy dać linka do odpowiedniego rozporządzenia EU.

 

Społeczność audiofilska będzie Wam wdzięczna !!!

 

Warto poświęcić jakość dźwięku na rzecz eko-obsesji ...

 

Jeśli ten nasz światek audio ma się opierać na takich osobach to pora wypisać się z tego towarzystwa.

 

PS

 

A odpowiedni certyfikat jest w trakcie przyznawania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpisał tym ostatnim zdaniem, ale ja nudny jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku B prawdopodobnie nie ma SPDIF, asynchroniczny konwerter w DAC wysyła sygnał I2S (4 przewody ekranowane),

nie jest miksowany sygnał - osobno sygnał zegara, nie potrzeba odbiornika SPDIF

 

Tak, chciałem się jednak dowiedzieć, czy przy asynchronicznym połaczeniu USB będzie spadek jakości względem połączenia przez konwerter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było już wiele razy na tym forum, ale napiszę, w dużym uproszczeniu

 

Nie ma takiego sposobu wysyłki danych przez USB jak asynchroniczny, jest synchroniczny modyfikowany asynchronicznie.

Asynchroniczność ulepsza wysyłanie synchroniczne, zapewniając że cały czas znajduję się dane w buforze wejściowym konwertera (nie jest ani opróżniony ani zapełniony na max)

 

Przy wysyłaniu danych audio przez USB zawsze jest konwerter, konwerter konwertuje/przekształca dane komputerowe wysyłane w ramkach/pakietach na ciągły strumień danych I2S lub SPDIF

 

Różnica jest taka że I2S jest uzyskiwany w konwerterze bezpośrednio z mikroprocesora a dla SPDIF sygnał jest dodatkowo miksowany z sygnałem zegarowym przy użyciu dodatkowego układu i dodatkowego oscylatora 12MHz (później sygnał danych i zegara idą w jednym przewodzie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczność audiofilska będzie Wam wdzięczna !!!

Nie wybrzydzaj tak bardzo na zasilacze impulsowe. Wiele urządzeń audio z tzw najwyższej półki cenowej zaliczanej do Top Hi-End zasilana jest z przetwornic.

Na przykład DAC Trinity w cenie 160kzł zasilany jest z przetwornic i audiofile są zadowoleni.

 

Twój serwer ostatecznie również zasilany jest z przetwornic lokalnych na płycie głównej i też jesteś zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbuje PioPio i innym to przekazać, ale widać siły z zakładki Haj end działają :)

Narazie publicznie nikt się nie przyznał do podłączania Laptopa pod Teddy Pardo w zakładce PC Audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Twój serwer ostatecznie również zasilany jest z przetwornic lokalnych na płycie głównej i też jesteś zadowolony :)

 

Ale gdyby zastąpić w moim zestawie zasilacz liniowy zwykłym impulsowym to już nie będzie ten sam serwer. Zagra znacznie gorzej. 50% lepszego dźwięku robi karta USB, drugie 50% zasilacz liniowy. Każdy kto słuchał mojego serwera przyznaje, że gra lepiej niż każdy zwykły komputer.

Zasilacze impulsowe są genialnym rozwiązaniem gdy jakość prądu nie ma takiego zanczenia. Do audio lepsze jest zasilanie liniowe, moim zdaniem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że cały czas piszesz o tym co Ci się wydaje, a o czym masz niewielkie pojęcie + marketing.

Jeszcze w tym roku pisałeś że Maci grają lepiej od PC ;)

 

Każda płyta z J1900 ma na pokładzie kilka przetwornic po cencie za sztukę.

Za miesiąc przeczytamy coś twojego autorstwa o kablach zasilających twoje stacje albo kablach USB..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mnie się nic nie wydaje.

Różnica w brzmieniu przy zastosowaniu zasilacza liniowego jest ewidentna.

Każdy kto słuchał mojego zestawu może to potwierdzić. A jest tych osób już kilka. I nie są to przypadkowe osoby ale koledzy audiofile.

 

Wniosek jest taki, że jak przetwornica dostanie "dobry prąd to taki lepszy prąd oddaje pod innym napięciem ... ;-)

A tak na serio to zasilacz impulsowy musi siać jakimiś zakłóceniami, które mają wpływ na dźwięk. Zasilacz liniowy jest ich pozbawiony stąd wzrasta czystość przekazu. Bo do tego to wszystko się sprowadza.

 

BTW

Nie wierzę w kable zasilające ani USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że mam zwyczajny słuch, serio :D

Lepszy słuch = same kłopoty + wydatki na sprzęt ;)

 

Lepszy słuch z kolei nie równa się większej ilości endorfin wytwarzanych ze słuchania muzyki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o lepszy słuch ale odpowiedni dobór materiału testowego ;-)

Są utwory, na których ewidentnie słychać różnicę pomiędzy urządzeniami. Albo jej nie słychać ;-)

 

Fajny cytat z Elberotha:

 

"Jest to rzecz, którą bardzo trudno opisać słowami (dlatego mam małe nadzieję, że ktokolwiek z czytających będzie sobie to w stanie wyobrazić bez słuchania), a która staje się wręcz oczywista, gdy raz ją usłyszymy. Czasami są takie sytuacje, że poprzez pewne zmiany w naszym systemie (np. zastosowanie dobrego zasilania liniowego / bateryjnego przetwornika lub komputera, lepszą siecówkę lub filtr sieciowy), udaje nam się usunąć szum, z istnienia którego nawet nie zdawaliśmy sobie dzień wcześniej sprawy."

 

A Myles B. Astor (Positive Feedback) powiedział:

 

"In fact, the lowering of audio system's noise floor through judicious attention to equipment, cables and especially AC supply is one of the biggest breakthroughs in high-end audio in recent years."

 

A rambo54 twierdzi, że mam słuchowe omamy. Na szczęście nie ja jeden ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że jak przetwornica dostanie "dobry prąd to taki lepszy prąd oddaje pod innym napięciem ... ;-)

 

No comment

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Piopio robi całkiem fajną robotę. Ogólnie zwolennik słuchania z plików i do tego z PC dla wielu audiofili zasługuje na spalenie na stosie za głoszenie herezji . Piopio powoli i skutecznie przekonuje ich do tego, że PC może zagrać i to bardzo dobrze. Zauważyłem, że wielu kolegów w zakładce PC uważa, że tutaj ma być tanio i do tego ma super grać. Ba są nawet gotowi stanąć w szranki z prawdziwym hi-endem. Panowie z bata g... nie ukręci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lucky !

 

Ja też jestem zwolennikiem taniego grania. Ale moim wyznacznikiem nie jest terminal z Daphile za 150 zł ale taki Auralic Aries za 6299 zł.

Nie ma porównania między graniem z termianla a Ariesem. Wierzcie mi nie da się zaoferować taniej, niż około 3 tys. zł, jakości grania jaką oferuje moja koncepcja.

 

Jak ktoś potrafi to może zrobić świetny biznes. Zachęcam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny cytat z Elberotha:

Ziemia jest płaska, co widać :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wniosek jest taki, że jak przetwornica dostanie "dobry prąd to taki lepszy prąd oddaje pod innym napięciem ... ;-)

Jeśli zasilacz jest wyjątkowo lichej jakości i śmieci ponad miarę to może tak się zdarzyć, ale nie jest to powszechna reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie testowalem konwerter z izolacja i bez.

Roznica jest ewidentna na korzysc izolacji na adum3160.

Sa drogie rozwiazania ktore brzmia swietnie np. Bada, hydra-x, ktore tez posiadaja izolacje.

na karcie PCI ?

 

bo teraz nie rozumiem, napisałeś że:

karta PPA działa jak izolacja galwaniczna.

czyli izolacja + konwerter gra gorzej od podwójnej izolacji ? Czy działa czy nie działa ? jak to być ?

 

ok :)

Ale co tu ma być dowodem?

kup / pożycz i sprawdz, mam Ci wykres narysować czy co ? zaraz mi powiesz że jakość dźwięku da się zmierzyć.

 

A ja uważam, że Piopio robi całkiem fajną robotę.

a ja wręcz odwrotnie, zgodnie z jego teorią jak nie wydasz 1,5k na zasiłkę i kartę usb to możesz zapomnieć o graniu co jest totalną bzdurą, ktoś to przeczyta policzy i się zniechęci, taką odwala robotę. .

 

A tak na serio to zasilacz impulsowy musi siać jakimiś zakłóceniami, które mają wpływ na dźwięk. Zasilacz liniowy jest ich pozbawiony stąd wzrasta czystość przekazu. Bo do tego to wszystko się sprowadza.

nie tylko zasilacz liniowy jest w stanie dać dobry prąd i nie zawsze taka perełka jest wymagana. Tu wchodzi w strefę "gramy po 22 bo prąd w gniazdku lepszy" więc pomijam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fetek

Każdemu nie dogodzisz.

Są smakosze i miłośnicy fast foodów.

 

Nie będę Cię przekonywał do dobrego grania skoro starcza Ci najprostszy komputer jako źródło. Takie podejście ma wielu zwolenników. Ale nie można stawiać znaku równości pomiędzy zwykłym PC a specjalnie przygotowanym do audio. Każdy kto choć raz posłuchał bardziej zaawansowaną konstrukcję nigdy już nie uzna zwykłego PC za źródło dobrego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z miłośnikami nabiału obok wzmacniacza? Nie zapominaj o NAS!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio nie masz mnie do niczego przekonywać, nie kwestionuje że coś gra lepiej . gorzej. Kwestionuje za to co piszesz bo się to po prostu kupy nie trzyma i to masz obronić.

 

Ponownie piszę, niebieska etykietka (branża) zobowiązuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj konkretne pytanie raz jeszcze.

 

Spróbuje odpowiedzieć choć nie wiem czy o to Ci chodziło:

 

1. Testowałem konwertery USB/SPDIF z izolacją i bez. Ten z izolacją zagrał znacząco lepiej niż te bez izolacji.

 

2. Karta PPA Studio USB V2 działa jak izolacja galwaniczna. Efekt brzmieniowy jest taki sam jak podłączyć konwerter USB/SPDIF z izolacją do zwykłego portu USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie stać cię po prostu na dobry DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry DAC nie załatwi sprawy kiepskiego transportu. Dalej będzie kiepsko.

Z dobrym transportem większość DAC brzmi podobnie. Czyli bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.