Skocz do zawartości
IGNORED

Wątek dla testujących kable


czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile jeszcze razy ktoś wyciągnie spalony argument na temat kabli, że trzeba mieć rozdzielczy system, a budżetowy to już odpada w ogóle bla bla. A fakty są takie, że sporo osób twierdzi, że słyszy kable właśnie na sprzętach budżetowych z amplitunerami włącznie. To tylko pokazuje ile warte są takie odsłuchy, bo każdy usłyszy co chce i na byle czym, ale z testowaniem kabli to nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt na jakim odsłuchiwałem to Denon PMA 720 AE i Mission mx 4 - budżetówka ale dość rozdzielcza. Moim zdaniem konstrukcja znacznie lepsza od Zensor 7 a tańsza o połowę. Nie mam porównania ze sprzętem za 'pierdzilion' ale jak coś daje słyszalną poprawę dźwięku to zdroworozsądkowo także w słabszych systemach coś powinno wnieść.

Co do śniedzenia kabla to po paru latach - 4 - część kabla ze ściągniętą izolacją wyraźnie pociemniała - odbarwienie spenetrowało także kilka milimetrów wgłąb izolacji. Ten Oehlbah to podobno cienka nitka miedziana powlekana srebrem, które śniedzieje na czarno - ale zastanawia mnie ile tam jest srebra bo mój srebrny sygnet po paru latach w szufladzie jest kompletnie czarny.

 

Teraz nie na temat: jeżeli kable są tak istotnym elementem toru audio to u licha dlaczego producenci kolumn wkładają do środka takie "badziewie". Swego czasu miałem subwoofer B&W ASW 600 - oczywiście zajrzałem do środka i.... głośnik był podpięty kabelkiem troszkę grubszym od słuchawkowego 2 x 1mm. Mimo tego kabelka subwoofer wymiatał jak armata. Fakt że tego kabelka było max 40 cm. Proszę sobie zadać pytanie ile B&W wydał by na taką ilość super kabla - 20, 30 zł i czy by tego nie zrobił jak efekt były mierzalny albo słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie doczekamy testu kabli. Będę musiał znów zrobić test samemu. Na początek muszę wykonać telefon do przyjaciela, bo ma kamerę. Przecież nie będę kręcił komórką. a to tylko pierwszy krok...

Właściwie to mniej żenujące jest czytanie relacji ze spotkania z UFO niż opowieści słyszących kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Ostatnio miałem kontakt ze speakonami- też miałem podobny dylemat i po obejrzeniu tych wtyków zrezygnowałem na rzecz widełek. Speakony, pomimo solidnego wyglądu i wygody na estradzie, mają śmiesznie małe pole styku.

Wiesz jakie pole styku mają styki przekaźnika opóźniającego włączenie obciążenia ?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie mam wpływu. Jak wybór mam, wolę mieć lepiej.

Masz, możesz wyrzucić przekaźniki. Tak mam zrobione w analogowym systemie aktywnym. Działa bez nich od 1992 roku. Kiedyś byłem odważny. Teraz zastanawiam się czy tych przekaźników nie dołożyć, ale lenistwo spowalnia decyzję. Chyba z moją odwagą zaczyna być coś nie w porządku ;-).

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię zabezpieczenia, nie lubię popierdywania podczas włączania i wyłączania.

Dobrze zaprojektowana końcówka mocy i zasilacz z dobrze dobranymi kondensatorami wygładzającymi włącza się praktycznie bez impulsowo (to struktury wzmacniaczy typu "d'Agostino", np. Krell, Hafler - struktury symetryczne). Impuls najczęściej pochodzi tylko od przedwzmacniacza a nad nim łatwo jest zapanować bardzo prostymi układami opóźniającymi włączenie wyjścia przedwzmacniacza (bez przekaźników) .

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.