Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vonda ja rozumiem...ale chyba Ty nie rozumiesz ( nic nowego) co napisałem... napisałem na czym opieram swoją opinię...napewno nie na sieci...natomiast Ultro swoją oparł na sieci (tak napisał)...o to mi chodziło...

 

A tak wogóle to jak cyferki mogą przekonać i do czego?...przekonałeś się do ekranu nawet go nie widząc na żywo?... bo zobaczyłeś kilka cyferek? Nie rozśmieszaj mnie...a tak gwoli ścisłości to jedną cyferkę zobaczyłeś gain 1.3 i juž test Cię przekonał...ręce opadają...

Właśnie jest tutaj pełno takich gawędziarzy teoretyków którzy świecą Swoją teorią jej nie rozumiejąc...

 

Maciek test wykonał rzetelnie ale widze że troszkę mało z niego zrozumiałeś ponieważ zadałeś kilka pytań na które miałeś odpowiedzi w teście...

Teraz upraszczam np.czy przy moich takich i takich kolorach ścian opłaca się inwestować w MS...?

Przecież jest tam jasno napisane że tylko całkowicie czarne pomieszczenie zmniejsza przepaść jakościową innych ekranów do MS-a...

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Kiedyś już coś Tobie tłumaczyłem i ciężko wtedy pojmowałeś podobnie jak i w tym przypadku... no cóż. ....

 

Bez odbioru bo nie mam zamiaru znowu z Tobą wdawać się w pyskówki i grę słów...ja wiem swoje i Ty Wiesz Swoje...ja opieram się na doświadczeniu organoleptycznym natomiast Ty na cyferkach które zdaje się nic Ci nie mòwią...pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sieć wszystko przyjmie, fajnie że pan Maciek jest lepszy niż inżynierzy z Sony i Jvc i kalibruje lepiej proje iż oni :)

opinie oparłem na spostrzeżeniach kolegi który przetestował na zwykłam ekranie dwa projektory które miał i wyraził szczerze swą opinię,

 

PS. wiesz klipsch też był królem,dopóki go nie kupiłem :)

 

PS II na ścianie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ultro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko ... ależ ty nerwowy jesteś :(

I chyba lubisz ludzi obrażać ...

 

 

Zadałem autorowi testu takie pytania które pozwoliły mu udzielić odpowiedzi, i odpowiedzi te mnie satysfakcjonują i sporo mi wyjaśniły. Jak zauważyłeś nie widziałem ekranu, nie miałem pewności czy prawidlowo interpretuję test, stąd pytania ... Pam Maciej ekran testował, stąd oprócz wiedzy teoretycznej miał również praktyczną i skoro zechciał to ją "przełożył" na opisaną przeze mnie sytuację. Nie rozumiem dlaczego ci to przeszkadza ?

 

 

I tak, "cyferki" o których tak pogardliwie piszesz mnie przekonały. Może to moje wykształcenie sprawia, ale po prostu wierzę w zjawiska fizyczne które można zmierzyć, policzyć, opisać ... nie w samo "magic" :)

 

BTW dlaczego uważasz, że informacje które kolega Ultro uzyskał na podstawie wpisów innych osób w sieci są gorsze niż informacje które uzyskał na podstawie twoich wypowiedzi w sieci ? Ty wiesz, że masz rację, podobnie prawdopodobnie inne osoby wpisujace swoje opinie uważały ... to, i tylko to starałem ci się wytłumaczyć tamtym krótkim wpisem zakończonym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że infornacje Ultro są gorsze. ...znowu nie kumasz... uważam że powinno się zamieszczać swoje opinie oparte na swoich doświadczeniach a nie zamieszczać swoje opinie oparte na doświadczeniach innych o których to doświadczeniach innych przeczytalismy w necie...no prościej już nie mogę Ci wytłumaczyć Panie znający (z wyksztakcenia) zjawiska fizyczne...

 

I Ciebie Kolego nie obrażam tylko wyciągam wnioski z Twoich wpisów. ..i wnioski są proste mało rozumiesz z tego co czytasz napewno w temacie projekcji...jak jest z innymi tematami to nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z internetu :) nie wiem czy miarodajne ale tak samo jak wasze opinie o MS :)

Pomiary były robione w tych samych warunkach na identycznym ekranie? Jeżeli nie to takie porównanie projektorów nie ma żadnego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas:

- nie zrozumiałeś moje wypowiedzi, a mi zarzucasz, że "nie kumam" ... typowe ...

- piszesz, że mnie nie obrażasz linijkę pod tym jak to robisz ... :(

 

W jednym masz rację, najwidoczniej dyskusja z tobą nie ma sensu ...

 

Edit: widzę, że edytowałeś swoją wypowiedź z 23:50 ... teraz dodatkowo czytasz w moich myślach ? I wiesz ode mnie lepiej co mnie przekonało ? ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kontrast ansi nie wynika tylko z proja a głównie ze stopnia adaptacji pomieszczenia...

Gdzie te wartości pomierzyłeś lub wyczytałeś?

DLP tak ma (wysoki poziom tego kontrastu), nawet tania (budżetowa) Optoma HD20 miała ten parametr na dość wysokim poziomie.

Co innego, ów kontrast mierzony w laboratorium (wartość dla samego projektora) a co innego w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLP tak ma (wysoki poziom tego kontrastu), nawet tania (budżetowa) Optoma HD20 miała ten parametr na dość wysokim poziomie.

Co innego, ów kontrast mierzony w laboratorium (wartość dla samego projektora) a co innego w jakimkolwiek pomieszczeniu.

...ale nas interesuje pomieszczenie a nie jakieś laboratorium... bo wiadomo ze w laboratorium to sa idealne warunki... a u Nas niestety nie...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pomieszczenie? Zdajesz sobie przecież sprawę, że są kompletnie różne? ;)

Dlatego parametry mierzy się w określonych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przy pomocy lustrzanki czy innego aparatu

możnaby zmierzyć realny kontrast?

 

np. wyświetlić białą kartę

a potem czarno białą szachownicę z pokryciem 50/50

czarnych i białych -

czy coś by to dało? jak się bada kontrast?

jak liczyć parametry? choćby najprostsze - biały do czarnego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ale mam po zmierzeniu aparatem jakąś wiedze_ tylko jak ją przełożyć na realne parametry kontrastu_ moze da sie to jakoś wymyśleć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, DLP generalnie dają ładne kolory - nawet coś takiego jak tablet Yoga 2 (ten z wbudowanym projektorem) rzuca kolory naprawdę bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, DLP generalnie dają ładne kolory - nawet coś takiego jak tablet Yoga 2 (ten z wbudowanym projektorem) rzuca kolory naprawdę bez zarzutu.

on ma DLP?????????????????

 

dalej drąże temat kontrastu -

mam olympusa z czułością 16ooo ISO - myślę że możnaby zrobić experyment i zmierzyć

 

100% bieli i 100% czarnego - sztucznie wygenerować z kompa

i dać dla białego wyniku współczynnik 100%

a dla czarnego obliczyć i wyjdzie nam np

1:15000 - co o tym myślicie????

 

- ehh -męczy mnie i pomierzyłem czarnobrązowy mebel i białą ścianę

jako namiastke bieli i czerni na ekranie -

 

no i coś wychodzi -

 

popatrzcie - ustawienia - iso 16000 przysłona 5.6 na stałe = zmienia się czas i o to nam chodzi

 

BIAŁA ŚCIANA (ekran)

czas 1/1250 s

 

BRĄZOWY mebel (erazc testowej planszy 100% czarnego ekranu )-

czas 1/5 s

 

1/1250 - 100%

1/5s - x

 

mi wyszło 1:25000 - realny mierzony kontrast tej symulacji

jak dopadne inny aparat - to przetestuje na podobnych ustawieniach

oczywiście metoda mega prymitywna -

ale gdyby pomiar był w miarę powtarzalny dla różnych firm i aparatów

to mielibyśmy choć przybliżony wynik - a nie na oko "u mnie świetny kontrast :)"

 

tym bardziej, że kontrast REALNY a zapisany w papierach to są KOSMICZE różnice...

 

zrobiłem test przy ISO 1600 - większość aparatów posiada takie -

i wynik wyszedł identyczny - no ale aparat ten sam -

ciekawe - jak wyjdzie u Was??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mily

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawało mi spokoju

choć nie mam kina rozłożonego

to zrobiłem szybki experyment na białej ścianie

 

i tak misubiski hc 1500 - natywnie wg firmy kontrast 1;2500

 

zmierzony przy parametrach - lampa LOW

ustawienia cinema

 

szerokość obrazu 100 cm - minimalnie zom przesunięty

sufit boazeria brązowa

ciemne brązowe meble - okna 100% zaciemnione

 

wyszło

100% biel - 1/1000 s

50% szarość - 1/160 s

wyszło 1:1600

niestety przy pomiarze CZARNEGO 100% coś mój pomiar szwankuje i wychodziły głupoty typu 1:30ooo

ale daje to jakąś realną wiedzę co do konkretnego miejsca

 

nie wiem jak zrobić tablice typu 60% 70% 80% 90% szarego -

może kto poratuje?

w załączeniu moje tablice - biała czarna szara - będe wdzięczny jak kto pomoże zrobić pozostałe do testów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5678-0-55465700-1455117907_thumb.png

post-5678-0-07169000-1455117917_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forumku MVA panowie dali linki do profesjonalnych tablic do testowania -

MS na pewo zasługuje na potraktowanie takimi obrazkami :)

dajcie znać - jak to u was wygląda

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesiłem w końcu swój niedawno kupiony MS 110 cali.

Obraz rewelka. Podoba mi się bardziej niż to co widziałem w nie najgorzej zaadaptowanym pomieszczeniu w sklepie gdzie testowałem i kupiłem projektor.

Mieli ciemno szary sufit i mocno ciemne kolory na ścianach. Jam mam dużo jaśniejsze kolory ścian i sufitu - taka matowa zieleń.

Byłem sceptycznie nastawiony do tego podświetlenia ledowego. Muszę zmienić zdanie. Odpowiedni kolor i natężenie światła z led robi efekt jakbym miał dużą plazmę na ścianie. Bez led oczywiście też jest super.

Narzekałem na kolory z Sony. Nie za bardzo mi się podobały w sklepie (jak porównywałem z optomą hd50) a w domu na ścianie (matowo zielona) to było kiepsko(pisałem już wcześnie że optoma w tych warunkach dawała mi dużo lepszy obraz i kolory niż sony hw40 - który ostatecznie wymieniłem z tą optomą bo widziałem tęczę ). Aktualnie nie mam się do czego przyczepić :-)

Kalibrację sony tak czy siak zrobię, ale raczej z ciekawości niż z musu.

 

Jedyne co mnie trochę martwi to maciupki odprysk powierzchni w prawym dolnym rogu ekranu - tak około 1mm2 (taka mała białoszara plamka). Z daleka przy włączonym projektorze nic nie widzę - na szczęście. Ale planującym zakup polecam odpakować przy odbiorze - obawiam się że mógłby być problem z ewentualną reklamacją... Na odprysku widać że powierzchnia odbijająca jest bardzo cienka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon... skąd się wziął ten odprysk? Czy to wina złego zabezpieczenia podczas transportu? a może coś się stało u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki za recenzję, dawaj foto jak możesz. Dobrze że jesteś zadowolony z ekranu chociaż trochę niesmak z tym odpryskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon... skąd się wziął ten odprysk? Czy to wina złego zabezpieczenia podczas transportu? a może coś się stało u Ciebie?

 

Odprysk na bank nie jest z mojej winy. Obchodiziłem sie z ekranem jak z jajkiem i do samego powieszenia była z przodu pianka. Zdjałem ja jak ekran już wisiał. Na szczęście tak jak już wcześniej pisałem odprysk jest widoczny tylko jak się jest 30cm od ekranu, przy zapalonym świetle i jak się nic nie puszcza z proja - zatem nie ma tragedii.

Jedyne co mnie martwi to to że ta warstwa odblaskowa jest bardzo cienka i mam nadzieję że od tego odprysku z czasem nie będzie to dalej pękać czy odłazić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprysk na bank nie jest z mojej winy. Obchodiziłem sie z ekranem jak z jajkiem i do samego powieszenia była z przodu pianka. Zdjałem ja jak ekran już wisiał. Na szczęście tak jak już wcześniej pisałem odprysk jest widoczny tylko jak się jest 30cm od ekranu, przy zapalonym świetle i jak się nic nie puszcza z proja - zatem nie ma tragedii.

Jedyne co mnie martwi to to że ta warstwa odblaskowa jest bardzo cienka i mam nadzieję że od tego odprysku z czasem nie będzie to dalej pękać czy odłazić.

Nie wiem czym się przejmujesz.... masz 5 lat gwarancji... poza tym Producent na pewno nie zostawi Cię na lodzie bo to porządna Firma ...

 

Zasiadaj i ciesz się projekcją... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy macie jakieś materiały foto lub wideo z MS i obrazem z konsoli np PS4 lub Xone? Zależy mi na tym gdyż przymierzam się do zakupu a 80% obrazu będzie pochodziła właśnie z konsol.Z góry wielkie dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Lektura dla "niejaskiniowych salonowców":

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum producent MS zadeklarował że zainteresowanym rozsyła próbki. Szkoda że tak późno ale lepiej późno niż wcale. Jest to chyba najlepsza metoda do spopularyzowania produktu. Teraz każdy będzie mógł się sam przekonać czy to dla niego a nie opierać się tylko na opiniach innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.