Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Risto nikt nie pisał o perfekcji w czerni jako czerni ogólnie, zawsze chodziło o porównanie do zwyklaków w ch...ych warunkach... jeśli były te zachwyty czernià i mowa o głębokiej to chodziło o porównanie do innych ekranów i to co można na nich uzyskać w niekinowych warunkach...

z tym nie dyskutuję, bo widze na filmikach , mimo że wiemy jak przekłamują to jednak róznice widać ogrone w kontraście.

Ty posiadając sony pewnie wypowiadałeś sie o jego czerni że jest bardzo dobra i wogóle bo widziałeś inne projki ,ale widząc później jvc zmieniłeś zdanie bo zobaczyłeś jeszcze lepszą

100% racji, mi kopara opadła widząc różnice, a nie są to róznice zapamiętane tylko faktyczne bo salon zgodził się abym do porównania zabrał swój projektor.

Risto mocno bronisz białego ekranu i pewnie masz rację bo w Twoich warunkach i z Twoim projem na pewno jest mega i to wzorowo działa

To się zgadza że bronię białego ekranu /od dawna/. Raz że kupująć białe, kupiłem albo dostałem próbki chyba wszystkich producentów poza tymi zza oceanu , zarówno białe jak i szare. Ostatnio też miałem okazję pooglądać mój projektor na Black Diamond, a oglądałem też tkanimy z wysokim gain jak choćby Helios. I na żadnej nie udało się uzyskać białego koloru. I co ważne o ile akceptowalny lub wręcz dobry na szarym , to zawsze porównując dwie powierzchnie zawsze białe wyglądały lepiej. Co ważne cała reszta kolorów również wydawała się podbita. O ile to na początku było nawet fajne to z czasem tym bardziej dochodze do wniosku że bardziej naturalne , pastelowe kolory pozwalają na bardziej komfortowe oglądanie. A finalnie gdyby odnieśc się do całości obrazu , to niezaprzeczalnie lepiej wypadają biełe ekrany w jasnych scenach , a takich przecież jest pewnie nie mniej niż nocnych , ciemnych.

Oczywiście wiem że mogę sobie pozwolić na biały bo teraz jest i dobry projektor i kompletna czerń w sali. Nie chciałbym używac argumentu forumowego typu "wiesz , nawet moja żona powiedziała że jest super ..... " ,zawsze mnie to bawi, ale mój obecny całokształt oglądało też dwóch kolegów z tego forum i wiem jakie były ich reakcje. Ale to tylko dowodzi że biały spokojnie daje radę.

A teraz o MS, osobiście uważam że to jest fajny ekran i producent zapewne zrobił świetną robotę /wasze opisy w zakresie kontrastu i filmiki/, jednak tego mi obecnie nie brakuje więc zastanawiam się nad innymi aspektami, ogladajć filmiki mam wrażenie podbitych pozostałych kolorów, przerysowane i trochę sztuczne kolory /coś co obserwowałem na szarych ekranach/ , coś lcd vs plazma. Zakładam oczywiście że filmiki wnoszą swoje zniekształcenia i to może być powód. Druga sprawa to jak wiesz cały czas mam obawy w zaadoptowanej sali, ekran chocby Helios testowany był "oczojebny".

A obecnemu jvc jasności nie brakuje, zapewniam. Sprawa trzecia, napisałem o małej wiarygodności użytkowników /nie chodziło o kontrast/ bo zauważyłem jedną zależność, każdy pisze o super kontraście , odwzorowaniu bieli, kolorach etc. Jednym słowem ideał, tyle że prawie każdy ma inny projektor i większośc opinii przed kalibracją. A to wyklucza taką zgodność, bo o ile kalibracja dużo może wnieśc , to przed projektory znacznie się różnią, w niektórych aspektach jest wręcz słabo. Reasumując uważam że opinie sa bardziej efektem wow wynikającym z polepszenia kontrastu, ale niestety to wpływa na niezwracanie uwagi na pozostałe aspekty, na co zwróciłem uwagę pierwszym wpisem w kontekście bieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto , sprzedaż ekranu wiąże się z przebudową systemy , między innymi cofnięciem sofy ze względu na budowę Atmos-a 5.1.4. Dlatego przydałby się ciut większy ekran , ale tylko w ramie Velvet : )

 

Jak wspomniałem zdjęcia słabej jakości . Pierwsza 8-ka to dwa ekrany Reference Grey i MS w różnych warunkach.

Następne to Reference Grey , MS , Reference White , także różne warunki .

 

Jak wspomniałem , projektor kalibrowany pod Reference Grey . Na nim była najsłabsza biel , ale to chyba oczywiste .

Może trzeba było zamienić miejscami RG z RW , lewy róg pokoju najmniej oświetlony naturalnym światłem .

Do wypracowania jakiegoś jednoznacznego zdania potrzebna byłaby 3 krotna kalibracja pod każdą powierzchnię . Być może i RW by się obronił .

Na pewno MS jest bardzo dobry w nieprzystosowanych pomieszczeniach .

Czeka mnie teraz kalibracja i wpięcie w system eeColor LUT BOX . Ale nie wiem , czy najpierw nie wymienię amplitunera , skoro LUT BOX ma być wpięty w niego , a w HK , a innym jest inny procesor obrazu . Muszę to przedyskutować z M.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30940-0-66362300-1452165114_thumb.jpg

post-30940-0-20741700-1452165129_thumb.jpg

post-30940-0-15450500-1452165154_thumb.jpg

post-30940-0-39155100-1452165169_thumb.jpg

post-30940-0-93791400-1452165181_thumb.jpg

post-30940-0-06234600-1452165200_thumb.jpg

post-30940-0-12710100-1452165220_thumb.jpg

post-30940-0-97178300-1452165401_thumb.jpg

post-30940-0-99215600-1452165411_thumb.jpg

post-30940-0-64008700-1452165422_thumb.jpg

post-30940-0-55889300-1452165437_thumb.jpg

post-30940-0-30162600-1452165453_thumb.jpg

post-30940-0-51997900-1452165464_thumb.jpg

post-30940-0-74813900-1452165478_thumb.jpg

post-30940-0-60494700-1452165491_thumb.jpg

post-30940-0-68945500-1452165515_thumb.jpg

post-30940-0-74224300-1452165529_thumb.jpg

post-30940-0-31781600-1452165541_thumb.jpg

post-30940-0-10526800-1452165557_thumb.jpg

post-30940-0-67071400-1452165947_thumb.jpg

post-30940-0-13662300-1452165962_thumb.jpg

post-30940-0-84034000-1452165975_thumb.jpg

post-30940-0-43303100-1452165988_thumb.jpg

post-30940-0-78037000-1452166001_thumb.jpg

post-30940-0-12286400-1452166014_thumb.jpg

post-30940-0-23674100-1452166026_thumb.jpg

post-30940-0-78646500-1452166049_thumb.jpg

post-30940-0-02209600-1452166064_thumb.jpg

post-30940-0-10430600-1452166075_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, szacun za wykonanie porównania, powiem szczerze że mi by się chyba nie chciało.

Co do samych zdjęć to według mojej subiektywnej oceny na tych które były robione w całkowitym zaciemnieniu najsłabiej wypada RG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Fajne porównanie.

Co ciekawe biały na RW wcale nie jest lepszy.

 

Czeka mnie teraz kalibracja i wpięcie w system eeColor LUT BOX . Ale nie wiem , czy najpierw nie wymienię amplitunera , skoro LUT BOX ma być wpięty w niego , a w HK , a innym jest inny procesor obrazu . Muszę to przedyskutować z M.K.

A nie lepiej ze źródła wejść od razu do projektora z ominięciem amplitunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale źrodłem będzie : N-BOX , BR , Ariva 210 ( narazie ) .

 

Sądzę , że dużo zależy od kalibracji i warunków w których oglądamy .

Teraz żonka przy lampce ( jako oświetlenie i naczynie do winka ) i kawusi będzie mogła z koleżaneczkami oglądać „Kuchenne rewolucje” :) nie martwiąc się o plamy , że nie trafi do otworu gębowego .

 

Osobiście cenię sobie jaskinie , jakoś lepiej wchodzi ten obraz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Max.... dobrze, że Jeden Pasjonat (znaczy TY) posiadał akurat te wszystkie powierzchnie projekcyjne i miło, że chciało Ci się dokonać tegoż porównania łeb w łeb... mam nadzieję ,że Koledzy będą na tyle taktowni ;) ,że nie będą się czepiać szczegółów technicznej strony porównania.... tylko docenią Twój wkład i poświęcony czas.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max720 - podziękowania i szacun! Powiem szczerze że zacząłem wątpić (i to mocno, stąd moje posty :) ) czy wywiążesz się z obietnicy i nie skończy się tak jak z kolegą anxion. Oby więcej takich pasjonatów jak Ty na forum. Jeszcze raz dzięki i

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poświęcony czas. Co do MS to szału nie robi, na niektórych to różnicy praktycznie nie widać. Chociaż to tylko zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych różnicy nie widać ale za to na niektórych widać tak że niema o czy gadać. Wiem że porównanie gołym okiem uwydatnia bardziej różnice między MS i resztą. Szacunek i podziękowania dla max720 za poświęcony czas. Oby takich kolegów na forum jak najwięcej. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje max720 za posty fotek. Z tego co widze to w pomieszczeniu batmana bez swiatla z innym ekranem jak ms da sie zyc.... i pewnie dalej bedzie to lepsze jakosciowo jak imax :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje max720 za posty fotek. Z tego co widze to w pomieszczeniu batmana bez swiatla z innym ekranem jak ms da sie zyc.... i pewnie dalej bedzie to lepsze jakosciowo jak imax :)

Da się żyć? Ze zdjęć ciężko zobaczyć różnice. Mówię oczywiście o zaadaptowanym pomieszczeniu. Czekam na jakiś test, żeby utwierdzic się w tym przekonaniu. Wtedy bez obaw będę mógł celować w ekran ~150" 21:9 w cenie 100" od MS. Ten prawdopodobnie zostanie u mnie w... salonie dziennym gdzie sprawdza się znakomicie. Kupię do niego jakiś tani projektor i będę miał TV 100" do oglądania bzdur :D Chyba, że wymienię projektor na coś od JVC, wtedy Sony trafi do salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jeżeli proj był kalibrowany pod RG i to ma być referencja to ja przepraszam i dziękuję za tak referencyjny obraz...dla mnie jest za ciemno i biel to jakaś szarość, brak szczegółów w cieniach...mówie co widze na fotkach...może to wina aparatu...nie wiem...ale dla mnie obraz na RG jest nie do przyjęcia...

 

Wierzę, że na żywo obraz na RG jest dužo lepszy bo wiem, że fotki mogą ukazać w jakimś stopniu tylko skalę różnic porównywanych ekranów.... ale nigdy nie oddadzą faktycznej jakości obrazu...

 

To może byś troszkę pomógł i opisał jak na żywo odbierasz różnicę patrząc na te trzy powierzchnie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max jeżeli proj był kalibrowany pod RG i to ma być referencja to ja przepraszam i dziękuję za tak referencyjny obraz...dla mnie jest za ciemno i biel to jakaś szarość, brak szczegółów w cieniach.

Myslę że fotki oddają to co napisałeś, jak z niego szybko sie wyleczyłem , jak też z innych dostępnych w Polsce, stad też jeden z elementów wyjasniających moją skłonność do białych a bardziej niechęc do szarych. Nadmienić trzeba że na pewno dobra robota MS-a w porówaniu z RG. Nie podzielam jednak ze dwóch tutaj opini zachwytu na temat jakości bieli. Nie rozpisując się mówię o zdjęciach śniegu na tle gór i zdjęcie miasta z wodą. Fakt że RW jest chyba pofalowany bo oddaje na jednej fotce dwa rodzaje kontrasu, więc za wiele nie można powiedzieć. Zwłaszcza zdjęcie miasta na MS wyszło kiepsko, budynki wyprane i nienaturalny, ciemny kolor wody jak na słoneczną perspektywę co wydaje mi się logiczne i pisałem wczęśniej że podbijanie czerni ma skutek w "przesyceniu" pozostałych kolorów, niebo też z naleciałością czegoś nie do końca niebieskiego /może to moja matryca lapka/. A zdjecia śniegu na tle gór,zwłaszcza przedostatnie , też uważacie na MS lepsze? Bo ja nie.

Ale fajnie że max720 wkleił zdjęcia , bo to pierwsze porównanie. Skoro projektor był kalibrowany pod szarą powierzchnię, czyli jednak bliżej MS-a to ciekaw jestem skalibrowania pod biały. mogłoby być ciekawie. Może test zapowiadany na styczeń więcej odpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Great job, well done:) naprawdę max720 zrobiłeś kawał dobrej roboty, bez specjalnego gadania.

 

Mysle,ze porównanie dwóch szarych i jednego białego reference pokazuje, chociaż tylko na podstawie zdjeć, ze ekran zawsze dobieramy do warunkow projekcji. Zreszta podobnie projek: do warunków projekcji, czytaj pomieszczenia, odległości rzutu i oświetlenia. Jakość bieli jest dla mnie rownież oczywista: the winner is RW....tyle i aż tyle

Jak dla mnie wybór jest oczywisty: jaskinia- ekran biały i skalibrowany referencyjne projektor, możliwie najlepszy. Salon high gain grey...natomiast porównywanie rożnych ekranów z rożnym gain mija sie z celem i nie ma sensu. Chyba ze z czystej ciekawości....

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjecia śniegu na tle gór,zwłaszcza przedostatnie , też uważacie na MS lepsze? Bo ja nie.

 

Patrząc na dół zdjęcia to masz racje, ale już patrząc na górę (chmury i niebo) to są juž znikome róžnice w bieli ...

...ale tak jak wspomniałeś (o laptopie) może u każdego to inaczej wyglądać bo każdy ma inną matryce na laptopie...dlatego też poprosiłem Maxa aby opisał Swoje odczucia i różnice jakie widział na żywo...i z jakiego powodu wybrał ten a nie inny ekran...

 

Moim zdaniem RG na wszystkich fotkach wypadł nieakceptowalnie, natomiast MS i RW nieporównywalnie lepiej...Np.na zdjęciu przed fotką z lawą śnieg jest identyczny na MS i RW...

 

Biorąc pod uwagę że oceny dokonałem na podstawie zamieszczonych fotek moim zdaniem w przystosowanej salce nie ma potrzeby używania MS Future skoro taniej wychodzi RW (chyba że jak w przypadku Maxa czasem będzie jakieś oświetlenie włączone bo w końcu Jego pomieszczenie jest wielofunkcyjne)... ale z tego co pisał Markus77 to klienci do adaptowanych sal tylko i wyłącznie kinowych wybierali MS-a ale tego o białej powierzchni bo to on jest dedykowany do tego typu pomieszczeń...

 

Bo to że MS wypada nieporównywalnie lepiej w pokojach anty lub nawet w przystosowanych ale z jakimś nawet drobnym oświetleniem to ja nie mam żadnych wątpliwości. .. tylko kto używa jakiegoś oświetlenia w tylko kinowej przystosowanej salce podczas seansu? ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałeś mnie do tablicy ?:)

 

Nie mam jaskini , to popierwsze . Pokój bardziej zaadoptowany jak nie jeden zwykły salon . Jak wspomniałem , projekcja jest dla mnie pewnym rytuałem . Do TV jest TV :)

Lubię widzieć tylko obraz .

 

Moje wrażenia ? Hmmm...

 

RW jest tylko do jaskiń , czyli nie dla mnie i nie większości z nas-was .

RG się przyzwyczaiłem , bo to mój pierwszy zakup i oko było zachwycone wielkością , kolorami , szczegółami ( większe lub mniejsze ) obrazu.

Napewno każdemu polecam usługi u Macieja Koper-a . Mogą czasami to być tylko kosmetyczne sprawy , ale napewno nie w 3D (każdy projektor ) i JVC .

Który ma sporo poprzesuwanych suwaków .

 

No i teraz główny bohater .

 

Do jaskini bym go nie wstawił ( może po kalibracji , tak ) Ma swoje plusy jak kontrast .

Ale i w moim przypadku minus . Żarówka :(

Jasne miejsca potrafią świecić , błyszczeć , jażyć się - hot spoty

Różnica między kątami ( oko-ekran , a projektor- ekran ) wynosi ponoć mało , wręcz nic nie znaczące 8.5-8.7 % . Może , gdyby projektor miał w ch... Lumenów cały pokój byłby oświetlony , nie byłoby tak widać tych hot spotów ?

A może cały czas jest za dużo tych lumenów ? :)

Widziałem , że Wasze projektory wiszą pod samym sufitem i siedzicie praktycznie pod nimi , czyli powinniście mieć ten efekt jeszcze bardziej odczuwalny ?

 

Wszystko jest cacy , ekran z chęcią wymienię na większy . Z czasem napewno nie będę się czepiał tego detalu . Bo jednak jakość i uniwersalność przemawia za montażem tego ekranu w naszych nieprzystosowanych domostwach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ja robiłem próby z tym idealnym kątem i wg.mnie hot-spot jest taki sam jeśli chodzi o jasność tylko przy zmianie kąta na książkowy wychodził w innym miejscu tzn.niżej jeśli dobrze pamiętam ...

...hot spot to kwestia przyzwyczajenia...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , nie widziałem efektu tęczy w Beng , a widzę jakieś hot-y :)

Jestem jeszcze przyzwyczajony do matowej projekcji , ale do czego człowiek się nie przyzwyczai .

Duży plus za możliwość projekcji w dyskretnym oświetleniu . Nie zawsze chce się zasłaniać lustra i szyb drzwiowych do salonu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , nie widziałem efektu tęczy w Beng , a widzę jakieś hot-y :)

 

 

...ponieważ efekt tęczy widzi kilka procent użytkowników podatnych mniej lub bardziej...a hot-a zobaczy każdy... ;)

 

Jestem jeszcze przyzwyczajony do matowej projekcji

... na fotkach jak dla mnie ta projekcja na RG jest zbyt wygaszona (cytując Ciebie zbyt "matowa") i dlatego teraz po długim przyzwyczajeniu odbierasz tego hot-a tak intensywnie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzę jakieś hot-y :)

 

Nic dziwnego. Normalny objaw. Masz po prostu źle ustawiony projektor do ekranu. Po zdjęciach, które zamieściłeś wnioskuję, że ustawienia w projektorze zostały tak mocno podkręcona pod tego RG, aby uzyskać akceptowalny efekt, który i tak jak widać na zdjęciach jest jaki jest ( bardzo ciemny i matowy ). Widać na MS jak i na białym ekranie, że kolory są mocno prześwietlone. Daje to więc taki efekt ja opisujesz. Małe korekcje w ustawieniach projektora i uzyskasz krystaliczny obraz.

Posiadam RS49 wcześniej HW15 oraz HW30 i nigdzie takie zjawisko nie występowało.

RS'a ustawiałem ok 2 godzin aby uzyskać perfekcyjny obraz. JVC jest jednym z lepszych projektorów pod względem możliwości ustawień wobec ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co... Tylko ten transport to koszmar...

Jedna zasada! Pod każdy ekran ustawiamy inaczej projektor. Wystarczy źle dobrać gamę i już będzie coś nie tak z obrazem.

Aktualnie mam zrobione trzy ustawienia. TV dzień, TV noc oraz BD.

Wszędzie obraz idealny bez najmniejszego hot-a... to zjawisko nie istnieje przy odpowiednio ustawionym projektorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jaskini , to popierwsze . Pokój bardziej zaadoptowany jak nie jeden zwykły salon . Jak wspomniałem , projekcja jest dla mnie pewnym rytuałem . Do TV jest TV :)

Lubię widzieć tylko obraz .

 

Też takie wrażenie odniosłem , ale nie chciałem pisac bo wiesz , jestem tu czepialski w stosunku do MS:) Tyle że moim zdaniem kontrast na Rw powinien być lepszy, ja przynajmniej u siebie mam to zdecydowanie lepiej, tym bardziej że zdjęcia powinny troche przekłamywać z stronę lepszej czerni niż faktycznie a jest odwrotnie. Ja mam z koleji w 99% czerń w salce /może jak skończę remont salki to wrzucę zdjęcia dla porównania/ i to może to byc przyczyna albo prawdą jest zapewnienie generalnego dytrybutora jvc że wersje rs49 vs x500 ma lepszy kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że moim zdaniem kontrast na Rw powinien być lepszy

 

Nie tylko według Ciebie. I nie wypowiadam się w tym momencie jako producent, tylko jako użytkownik projektora. Patrząc obiektywnie, pomijając marki pozostałych ekranów obraz na tym RG jest po prostu nie do przyjęcia. Wiedziałem, że będzie różnica ale nie spodziewałem się, że aż taka. I co ważne projektor został skalibrowany pod ekran RG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja ambiliht to lubie w telewizorze. w projekcji chce oglądaćw ciemności . wiec podświetlanie może dobre ale spowoduje więcej jasności w pokoju wiec gdzie tu klimat kina?dlatego ponawiam czy czarne ramy dadza jakieś zmiany w ekranie magic screen? może max się wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie można ustawić tak, że nie wnosi nic do jasności w pokoju, daje za to dużą poprawę czerni. Podświetlenie daje delikatną łunę za ekranem. Odpowiednio ustawione jest tylko fajnym dodatkiem polepszającym obraz. Podświetlenie jest stałe, to nie ambiliht...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ta łuna to jakby nie patrzeć światło wiec wiadomo coś za coś .ja jednak wolę bez podświetlania . czekam na opinie maxa co do czarnych ram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym temacie bedzie ktos zainteresowany foto (wycinek) kauber grey flex i ramowki optiki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.