Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadziłem Was i siebie w błąd :(

W JVC podczas sesji nie było ustawień kalibracyjnych :(

Wdarł się jakiś cudak i przestawił stawienia .

 

Stąd takie przekłamanie . Ale widać wady i zalety wszystkich powierzchni bez kalibracji . Przepraszam , dopiero teraz , gdy bawiłem się ustawieniami wyłapałem błąd .

Podłączyłem nowy BR Panasonic BDT 460 , który upscaluje do 4k/2k .

Po nowych ustawieniach , banan nie zachodzi z gęby :)

 

Ja sobie nie wyobrażam ekranu bez ramy , a Wy jak chcecie :)

Ledy mogą dla mnie nie istnieć , lubię efekt kina .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym temacie bedzie ktos zainteresowany foto (wycinek) kauber grey flex i ramowki optiki ?

Na pewno nie zaszkodzi :) - im więcej takiego materiału porównawczego tym łatwiej wyrobić sobie jakieś zdanie czego chcemy, oczekujemy od ekranu. Tylko musiałbyś to konkretnie opisać - rozumiem że masz te ekrany, podaj konkretne nazwy ekranów (linki) gain, rozmiar itd. No i oczywiście twoje spostrzeżenia.pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ekran ramowy optiki i na ta chwile probke materialu kauber grey flex niby 1.1 gain , ale odcien szarosci bardzo podobny.

Prosze wziasc pod uwage, ze zdjecia zrobione sa smartfonem, wiec jakosc takich zdjec w pomieszczeniu jest bardzo kiepska. Staralem sie jak moglem zeby uchwycic ta roznice.

Kolory i czern sa bardzo podobne za to bialy zdecydowanie bardziej przyjemniejszy dla oka na kauber a to co najbardziej widac to srebrzenie optiki glownie w jasnych scenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-46027800-1452267695_thumb.jpg

post-50975-0-99024800-1452267709_thumb.jpg

post-50975-0-21031600-1452267720_thumb.jpg

post-50975-0-77431800-1452267737_thumb.jpg

post-50975-0-56549400-1452267753_thumb.jpg

post-50975-0-01153200-1452267770_thumb.jpg

post-50975-0-92575300-1452267777_thumb.jpg

post-50975-0-27217900-1452267785_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za teścik.

Nie wiem czy mi się tylko wydaje ale zauważyłem że na tej próbce od Kaubera jest jakby mniej widoczna struktura pikseli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifibloke

bardzo fajny teścik - dzięki

Posiadam ekran ramowy optiki i na ta chwile probke materialu kauber grey flex niby 1.1 gain , ale odcien szarosci bardzo podobny.

Faktycznie troche dziwne - szary ekran zblizony do tej optiki i gain 1.1? A ile oficjalnie ma ta Optika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest,ze bez wyswietlanego obrazu patrzac na material to optika jest bardzo gladka a na kauber jest wyrazna struktura a z wyswietlanym obrazem jest dokladnie na odwrot i z bliska widac wyraznie te piksle. Jaki gain ma ta optika to nawet nie wiem. Kiedys mialem bueno to podawali 0,8 i byl zdecydowanie ciemniejszy jak ta optika i kauber.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio ustawione jest tylko fajnym dodatkiem polepszającym obraz.

Ale niektórzy chcieli by taką ramę z welurem, ja też osobiście za nic nie zaakcetuje podświetlenia. Ekran z obrazem a wokoło smoła, to jest to co lubię w kinie!

 

Wprowadziłem Was i siebie w błąd :(

W JVC podczas sesji nie było ustawień kalibracyjnych :(

To poprosimy o jeszcze jedną sesję. W końcu Twoja wina:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś w praktyce to podświetlenie? Wiesz jak to działa? jak jest ono faktycznie widoczne przy projekcji?

 

Tak wyglądał obraz na AS 2015 podświetlenie ustawione na max ze względu na oświetlenie pokoju.

Ekran MS Future Black + projektor Sony HW30 + dekoder NC+

 

_DSC0001.jpg

_DSC0059.jpg

_DSC0071.jpg

_DSC9998.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze Risto , że np mam każdemu zapłacić za ekran jak ktoś nie będzie zadowolony :)

Wyszkło , że projektor nie kalibrowany pod żaden ekran i tak , to wyglada :)

Ilu z Was kalibrowało projektor ? 1 ? Czyli ja ? Masz jeszcze jakieś wymagania Panie ? :)

Szary już sprzedany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez max720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z Was kalibrowało projektor ? 1 ? Czyli ja ?

 

ja i pewnie paru innych... Nie jestes osamotniony.

 

A Risto pewnie żartował....Twój test tylko potwierdził jak nalezy wybierać ekran do stosownych warunków projekcji. Co do podświetlenia ledami to wg mnie inna kategoria kina, bo kino to raczej kojarzy sie z ciemnica...ale co kto lubi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałeś w praktyce to podświetlenie? Wiesz jak to działa? jak jest ono faktycznie widoczne przy projekcji?

 

Widzę na zdjęciach, wiem jak świeca TV, wiem też jak ogląda się w półmroku czy innym świetle. Mnie to nie przekona i nie zastosuję , ale innym nie zamierzam zabraniać. Zrozum że niektórzy wolą atmosferę kinową, a taką daje mi to co napisałem wcześniej. Jak ktoś lubi delikatne światło, też dobrze. Ale i tak uważam że brak w ofercie ramy z borderem jest błędem.

 

A Risto pewnie żartował....

No przecież:)

Ale propozycja maxa z tym zwrotem kasy to ja się zapisuję .

Ilu z Was kalibrowało projektor ? 1 ?

Kalibrowało pierwszy, drugiemu najpierw dam się "dotrzeć" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto nie mów mi o własnych przekonaniach tylko odpowiedz na moje pytanie... Czy widziałeś jak działa to podświetlenie...??? Ja też chodzę do kina i wiem co widzę... w kinie jest ciemno jak na ekran nie pada obraz... Mam profesjonalną salę kinową to wiem jak to wygląda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręciłem ustawieniami w projektorze na swoje oko i hot spoty znikły , a jak są to już ich nie widzę .

Ekran rewelacja :) Zbyt długo przeciągnąłem zmianę , ale dzięki zimie ( więcej czasu na Popierdułki ) jest u mnie .

Podświetlenie to dobry pomysł , napewno przyda się niejednokrotnie .

Przecież zawsze można zrobić OFF .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w kinie jest ciemno jak projektor nie rzuca obrazu na ekran...

 

Tak to mozna sobie grać w ping-ponga kolego: a widziałeś kiedyś w kinie ekran z ledami??? Bo ja nie...sorry, ale "kino" które proponujesz na zdjęciach powyżej to po prostu jakaś wersja z turbodoładowaniem w salonie i jak dla mnie kojarzy sie po prostu z dużym TV......zeby nie było kazdy lubi to co lubi, ale nie wmawiajmy ze to jest panaceum na wszystkie bolączki projekcji.

 

z tego co ja wiem, a tez mam profesjonalne pomieszczenie projektowane akustycznie i kalibrowane, a nie ustawiane wg własnego widzi misie i wydawało mi sie, ze istota projekcji w dedykowanym kinie jest osiągniecie konkretnych, nazwijmy referencyjnych warunków. Tam z reguły przednia cześć pomieszczenia z ściana frontowa tworzy efekt czarnej dziury. Oczywiście parametr ten zależy li tylko od wielkosci ekranu wersus parametry fizyczne pomieszczenia- szerokość i wysokość. Tutaj b. czesto userzy idą na tzw. wielkosc i kupują po prostu za duze ekrany do kubatury pomieszczenia i te zaczynaja działać jak aktywne światło plus za jasny projektor (bo więcej lumenów to lepiej) i nieskalibrowany=moze byc tak sobie,prawda?

 

Twoje propozycje z ledami wy mnie nie mieszczą sie w tych parametrach. Owszem do pomieszczen niededydkowanych jak najbardziej i to zreszta napisałem. Pisalem zreszta tez iż takie celowe działanie z ledami podwyższa kontrast ansi i to jest ok.

Plus high gain bo takim jest MS prawda? Jeżeli sie nie mysle to nigdy nie podałes tego paramteru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokręciłem ustawieniami w projektorze na swoje oko i hot spoty znikły , a jak są to już ich nie widzę .

 

Ja nigdy nie mialem hot-spotów (liczba mnoga) ewentualnie jeden niewielki (fragmencik jaśniejszego miejsca na ekranie tylko przy jednolitym b.jasnym obrazie)... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto nie mów mi o własnych przekonaniach tylko odpowiedz na moje pytanie... Czy widziałeś jak działa to podświetlenie...??? Ja też chodzę do kina i wiem co widzę... w kinie jest ciemno jak na ekran nie pada obraz... Mam profesjonalną salę kinową to wiem jak to wygląda...

Mam wrażenie że odpowiedziałem, nie wiem co chcesz usłyszeć, że Twój patent z ledami ma zmienić ma mój pogląd na wrażenia kinowe z oglądania projekcji ?

Napisałem że wiem jak wygląda ambilight, oczywiście zaraz przeczytam że ty masz inna technologię. Co to zmienia, tu światło, tam światło. A tekst o ciemności jak nie świeci projektor jest lekko groteskowy i nijak nie broni patentu z ledami. Ja chcę widzieć obraz a wokoło niego nie ma być światełek, niezależnie czy poprawia kontrast czy nie. Po prostu nie chcę aby do projekcji w tradycyjny znaczenia /takim jakie mi odpowiada/ wprowadzać efekty specjalne, te mam na filmach.

 

Pytanie jak chodzisz do kina to też masz wokoło ekranu światełka? I dla jaśnosci, ja pisze o własnych przekonaniach? Bo zdaje się że jeszcze z parę milionów projekcji w kinach odbyło się w warunkach podobnych do "moich preferencji". Idąc Twoim tokiem myślenia, to raczej Ty jako jednostka narzucarz swoje preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj b. czesto userzy idą na tzw. wielkosc i kupują po prostu za duze ekrany do kubatury pomieszczenia

 

Will ja w końcu zmieniłem tv na projektor bo miałem dosyć niedosytu ze zbyt małym calarzem....i teraz gdybym trzymał się li tylko założeń referencyjnych co do wielkości pomieszczenia vs wielkość ekranu to ponownie miałbym niedosyt wielkości ekranu...a śmiem twierdzić że 99% użytkowników projektorów podeszło do sprawy jak ja....aby więcej nie gonić za przekątną....

 

I zapytam z ciekawości czy Ty u siebie pod tym względem masz książkowe proporcje?

 

Bo jeśli tak to czy widzisz tylko obraz i kompletnie nie widzisz ściany za nim...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ledy są tylko udogodninieniem w nieprzystosowanych pokojach . Nie wiem , czemu się tak czepiacie tych LED . Są , to są zawsze możesz je wyłączyć .

Ile osób jak Ty masz jaskinię ? Co 10 , 20 ?

Dla mnie projekcja KD , to tak jak dla Ciebie - rytuał . Sama rama wnosi pewien smak i odczucia efektu kina .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam projektor i magic screena ale efekt jak w kinie lub nawet lepszy mam na hmz t3w i czern czarna bo oled wielkosc ekranu 750cali .nic nie widac oprocz obrazu .np w kinie zawsze rozpraszY mnie podswietlenie na schodach. Tu nic nie mam. Ekran jak w imax .wada ogladam sam he he.

 

 

 

Moja recenzja pierwszej wersji urzadzenia z 2012 roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oraz trzeciej wersji urzadzenia z 2014 roku.http://obywatelhd.pl/index.php/2014/02/28/sony-hmz-t3w-jak-sprawdza-sie-w-praktyce-wywiad-i-test-w-jednym/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - jak wiecie oglądam na ekranie DIY czyli wyśmiewanej przez Yodasa :) odpowiednio wygładzonym i pomalowanym szarą farbą tikkurila feeling interior paint kawałku ściany o szerokości 262cm. Od jakiegoś czasu czytając forum i poemy :) na temat ekranów dedykowanych postanowiłem zakupić ekran ramowy 120". Z racji tego że MS jest raz - za drogi, dwa - nigdzie nie można zdobyć próbek tego ekranu żeby przetestować a w ciemno nie kupie postanowiłem kupić adeo. W tym celu zdobyłem cały próbnik ze wszystkimi rodzajami tkanin jakie produkuje ten producent. Dziś tak na szybko złapałem aparat "małpkę" sony za kilka stówek i pstryknąłem parę fotek - może kogoś to zainteresuje i da jakiś pogląd. Zaznaczam że robiłem je z ręki i w opcji auto - zdjęcia są tragicznej jakości jeśli chodzi o jakość czyli ostrość itd. ale mi chodziło jedynie o ukazanie różnicy i ogólny pogląd miedzy

1- moją szarą farbą

2 - RG Adeo

3 - RW Adeo

Na zdjęciu pierwszym są cztery kawałki próbnika ale (były jeszcze Helios) ale ostatecznie zdjęcia robiłem tylko z RG i RW. Są dwa foldery - w jednym zdjęć więcej i robiłem je po ciemku w drugim kilka fotek z bocznym swatem. Mam jasny sufit jasno brązową ścianę wokół ekranu reszta szare, meble ciemne. Każdy niech obejrzy - moje spostrzeżenia są takie - RG daje lepszą czerń i chyba by lepiej się sprawował ze światłem ale ja oglądam po ciemku - jak to niektórzy tu piszą - rytuał! :). Ze zgaszonymi światłami czerń jest troszkę lepsza na RG niż mojej farbie ale okupione jest to duuużo gorszą bielą i ogólnie przygaszonymi kolorami, całym obrazem, RW za jasno w ogóle jest choć biel zdecydowanie najlepsza.

Może ja się nie znam, jestem ślepy nie wiem, ale widzę co widzę i opisuje. Na chwile obecną - jakby mi ktoś dawał tego Adeo za darmo i powiedział - wybieraj, dostajesz za friko Adeo (ale musisz na nim oglądać) albo zostajesz przy swojej ścianie niestety ale został bym przy swoim!!! Proszę mnie oświecić gdzie popełniam błąd w takim rozumowaniu (jeśli popełniam), po prostu obraz na mojej farbie ma dla mnie ładniejsze, żywsze kolory, ostrość jest taka sama, czerń ciut gorsza ale np. na czarnej planszy z 3 metrów z których oglądam nie było czasami widać żadnej różnicy i na żywca i na zdjęciach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jgx ja nigdy nie wyśmiewałem Twojego ekranu DIY.... tylko krytykowałem Twoje zdanie na temat tego, że uważasz, że rzucany u Ciebie obraz jest bardzo dobrej jakości wogóle... co jest niemożliwe przy Twoim i każdym innym zwykłym ekranie bo masz pokój anty kinowy ( chociaż bardziej przyjazny projekcji jak mój).... więc różnicę zobaczyłbyś dopiero wieszając MS-a ,a nie próbki ekranów przeznaczonych do adaptowanych pokoi...

Kolega @grisza także wiele lat cieszył się projekcją na ekranie DIY , ostatnio dokonał zmiany i z nim porozmawiaj czy wymiana coś wniosła... Ja mam wielki szacunek do osób które potrafią zrobić coś od podstaw samemu....

Zabierz swojego proja i jedź z nim na prezentację MS-a.... wtedy będziesz wszystko wiedział.... ja wyniku takiej prezentacji jestem pewny... poświęć troszkę czasu bo warto... ...chociażby nawet w celu rozwiania Twoich wątpliwości.... a Ty zastosowałeś półśrodek w postaci ADEO RG i RW... bo w Twoich warunkach to jest właśnie półśrodek...tak jak Twój ekran DIY....

Masz powyżej wiele przykładów , w postaci opinii Kolegów, którzy dokonali zmian... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jgx ja nigdy nie wyśmiewałem Twojego ekranu DIY.... tylko krytykowałem Twoje zdanie na temat tego, że uważasz, że rzucany u Ciebie obraz jest bardzo dobrej jakości wogóle... co jest niemożliwe przy Twoim i każdym innym zwykłym ekranie bo masz pokój anty kinowy ( chociaż bardziej przyjazny projekcji jak mój).... więc różnicę zobaczyłbyś dopiero wieszając MS-a ,a nie próbki ekranów przeznaczonych do adaptowanych pokoi...

Kolega @grisza także wiele lat cieszył się projekcją na ekranie DIY , ostatnio dokonał zmiany i z nim porozmawiaj czy wymiana coś wniosła... Ja mam wielki szacunek do osób które potrafią zrobić coś od podstaw samemu....

Zabierz swojego proja i jedź z nim na prezentację MS-a.... wtedy będziesz wszystko wiedział.... ja wyniku takiej prezentacji jestem pewny... poświęć troszkę czasu bo warto... ...chociażby nawet w celu rozwiania Twoich wątpliwości.... a Ty zastosowałeś półśrodek w postaci ADEO RG i RW... bo w Twoich warunkach to jest właśnie półśrodek...tak jak Twój ekran DIY....

Masz powyżej wiele przykładów , w postaci opinii Kolegów, którzy dokonali zmian... :)

Zaraz zaraz - Yodas nie naciągaj faktów - znowu zamiast merytorycznie dyskutować skupiasz się na zachwalaniu MS a przecież ja nie o tym pisałem i nie o to prosiłem. Przecież nie robiłem porównań do MS tylko Adeo które jest przecież jedną z lepszych firm jeśli chodzi o ekrany. Nie pisałem (tym razem :) że RG są słabe bo widać po zdjęciach że są to dobre ekrany. Pisałem tylko że są drogie (dla mnie zbyt) i chciałem kupić Adeo. A Ty wyjeżdżasz że na świecie (no może w Polsce) jest tylko MS a reszta to lipa i półśrodki. Czyli jeśli przyjąć Twój tok rozumowania za prawdziwy to jeśli Adeo to lipny półśrodek to co maja powiedzieć użytkownicy innych tańszych i gorszych ekranów? Przecież taki Adeo kosztuje ponad 2.5 tysiąca więc za co oni (Adeo) biorą tyle kasy? Za lipny obraz? A jeśli ty się mylisz i Adeo jest dobrym ekranem to dlaczego u mnie w domu tego nie widzę a przynajmniej tak mi się wydaje? No bo przecież zdjęcia nie kłamią za bardzo, oglądałeś je więc powiedz na której z tych 3 powierzchni chciałbyś oglądać jeśli byś musiał? Czy ja się mylę że lepsze kolory i biel jest na farbie niż na RG? Owszem czerń jest lepsza ale przecież większość filmu to nie czerń! Więc jak to jest - niech głoś zabiorą inni, bo ja jestem mało kumaty i mogę się mylić - niech każdy się wypowie która powierzchnia mu najbardziej odpowiada w tym konkretnym przykładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze wybiore jakis gray, bo lubie taki "kinowy" ciemniejszy obraz, a 3D wogole nie ogladam.

W chwili obecnej zdecydowalem sie na Kauber, bo jest tanszy ma juz czarna rame :) i z transportem bede miec mniej problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jgx...adeo nie jest lipnym ekranem to dobra marka jak wiele innych....tylko że znakomita większość użytkowników używa różnych ekranów w warunkach do których nie zostały one zaprojektowane i stąd marna jakość obrazu... przecież adeo rg i rw to ekrany do typowo kinowych salek natomiast do takich jak moja czy Twoja adeo zaprojektowało powierzchnię helios... dlaczego tej powierzchni nie porównałeś ze Swoją ścianą ?

 

I sprawa następna wygląda tak że wiele osób nawet nie wie o istnieniu specjalnych ekranów do antypokoi kinowych i myślà że nie mają wyboru i stosują właśnie te zwykłe z przekonaniem że tak musi być i lepiej nie będzie... smutna prawda ale prawdziwa...

 

Może półśrodek to złe określenie bo to nie wina danego ekranu że użytkownik stosuje go tam gdzie nie powininien... i w wyniku takich działań większość osób ma takie a nie inne zdanie o projekcji bo widzieli co widzieli u swoich znajomych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor kalibrowany pod Twoją ścianę ?

Nie - ale ja nie jestem zwolennikiem kalibracji - kiedyś kupiłem tv sony 52z5500 (mam go do dziś) z kalibracje od kikiego z czarnego forum i niestety te wszystkie zaświadczenia, folie z pomiarami wykresami dla mnie o kant ..... co z tego że obraz był referencyjny (podobno) skoro mnie nie pasował? I tak nie oglądałem na nich bo mnie inaczej pasowało. Dla mnie najlepszą kalibracją są moje oczy i kilka godzin spędzonych nad ustawieniami. a to ze nie jest to idealnie (referencyjne) zgodnie z normami itp. to mam głęboko w ... TV (proj) jest dla mnie nie dla norm. Nie twierdze - jak ktoś ma potrzebe trzeba skalibrować, napewno nie zaszkodzi :) ja takiej potrzeby poprostu nie mam.

Jgx...adeo nie jest lipnym ekranem to dobra marka jak wiele innych....tylko że znakomita większość użytkowników używa różnych ekranów w warunkach do których nie zostały one zaprojektowane i stąd marna jakość obrazu... przecież adeo rg i rw to ekrany do typowo kinowych salek natomiast do takich jak moja czy Twoja adeo zaprojektowało powierzchnię helios... dlaczego tej powierzchni nie porównałeś ze Swoją ścianą ?

Moim zdaniem się mylisz - Do typowo kinowych salek jest RW i Helios RW, dla takich jak my jest właśnie RG, Helios oprócz white jest też ciemno szary. Nie porównywałem Helios bo on nie jest do nieprzystosowanego pokoju 2D - helios jest do preferowany do 3D - ja mam proj 2D.Ale mogę zrobić porównanie i zdjęcia - nie ma problemu. Ja porównywałem tylko nie robiłem fotek - obraz na heliosie strasznie się iskrzył, w ogóle nie do przyjęcia, jak mówię to jest do 3D gdzie ma być jasno (wysoki Gain). Dalej nie napisałeś co byś wolal ogladać (jaką powierzchnie z tych moich zdjęć)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze, ze z pierwszego linku ta probka po prawej to mi sie podoba tak samo jak tej Pani na ostatnim zdjeciu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam tez kiedys przez to przechodzilem jak JGX. Pozyczanie probek, sprawdzanie czy faktyczna jest roznica miedzy moja sciana itp. Az w koncu zobaczylem Black Diamond serie ekranow. I wiedzialem ze kiedys zakupie ten ekran, a tutaj buuum polski producent ma cos podobnego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.