Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem z dziećmi na bajce dobry dinozaur w kinie odeon Dublin i jakość bardzo dobra.. O ile do płynności i ostrości można by było się przyczepić(ale ekran mega wielki wec to normalne ) za to to kontrast w nocnych scenach jak i kolory były bardzo dobre.... Powiedzcie mi ile procent pokrycia barw ma projektor..??czy nowe projektory będą obsługiwać rec2020???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem z dziećmi na bajce dobry dinozaur w kinie odeon Dublin i jakość bardzo dobra.. O ile do płynności i ostrości można by było się przyczepić(ale ekran mega wielki wec to normalne ) za to to kontrast w nocnych scenach jak i kolory były bardzo dobre.... Powiedzcie mi ile procent pokrycia barw ma projektor..??czy nowe projektory będą obsługiwać rec2020???

..... jeśli dobrze pamiętam to sony 520 z natywnym 4K ma HDR i właśnie rec2020...ale cena też jest mega 43 tysie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z laptopem ( wciskam literę i potem samo wciska się w ch... spacji ) i nie mogę wkleić fotek .

 

Ekran pójdzie na sprzedaż , powód - rozmiar :) A , tak to nie wyobrażam sobie ekranu bez czarnej ramy . Wyglada i pracuje wyśmienicie .

Zrobiłem kilka fotek z porównaniem z materiałem Adeo Reference Grey Vs MS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Ty Hakerze...do wklejenia fotek nie potrzebujesz klawiatury tylko myszki.... ;)

 

Tzn.sprzedajesz MS-a bo za mały? Czyli jaki planujesz?

...napisz coś o różnicach bo ciekawy jestem pracy MS-a w salonie przyjaznym projekcji....czy sà wogóle jakieś...co jest lepsze - gorsze...

 

 

...możemy rozróżnic trzy typy : salon antykinowy (np.mój), wspomniany wyżej (Twój) i kompletnie zaadaptowany... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do logowania potrzebna klawiatura , od hasła w laptopie , po komentarz :)

120 " w takiej ramie , to marzenie :)

Potrzebna jeszcze usługa Macieja K. I eeColor BOX do pełni szczęścia w projekcji .

Następny etap , to audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez max720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max spróbuj przez tą stroną:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran pójdzie na sprzedaż , powód - rozmiar :) A , tak to nie wyobrażam sobie ekranu bez czarnej ramy . Wyglada i pracuje wyśmienicie .

Zrobiłem kilka fotek z porównaniem z materiałem Adeo Reference Grey Vs MS.

Uuuuuuuuuu. no to w końcu się doczekamy :) - wklejaj te foty. Jaki masz rozmiar tego MS i Adeo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS i Adeo , to 100" . Na MS powiesiłem 40-45% powierzchni Adeo . Może jak mi się będzie nudziło powieszę jeszcze Adeo Reference White , tak aby wyszły 3 powierzchnie po 33.333...% .

Trzeba tylko pamietać , że projektor kalibrowany pod Reference Grey .

Macie jakąś propozycję dokładnej sceny , aby jak najbardziej było widać wady i zalety tych powierzchni ?

Zdjęcia robione w całkowitej ciemności , ale cieńkawą „debilką“.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS i Adeo , to 100" . Na MS powiesiłem 40-45% powierzchni Adeo . Może jak mi się będzie nudziło powieszę jeszcze Adeo Reference White , tak aby wyszły 3 powierzchnie po 33.333...% .

Trzeba tylko pamietać , że projektor kalibrowany pod Reference Grey .

Macie jakąś propozycję dokładnej sceny , aby jak najbardziej było widać wady i zalety tych powierzchni ?

Zdjęcia robione w całkowitej ciemności , ale cieńkawą „debilką“.

Zapowiada się zajefajny teścik :) - myślę że nie muszą być to jakieś bardzo wyszukane sceny, raczej zwróć uwagę żeby była dobra jakość materiału najlepiej BD jeśli plik to tak 8-10Gb min. no i wiadomo - im więcej zdjęć tym lepiej!!! Bardzo byłoby wskazane abyś jak będziesz cykał każdą fotke to zrób w chociaż dwóch wersjach - całkowite zaciemnienie i trochę światła. Myślę że sceny z 2-3 filmów byłoby idealnie (jakieś ciemne, kontrastowe ale i jasne z fajnymi kolorami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o budowie Atmos . Mam za małą przestrzeń miedzy stropem , a stelażem . Wyjdzie prawdopodobnie budowa wyspy na suficie . System 5.1.4 wystarczy ? Myślę coś 110 -116" , ruchoma sofa .

Teraz jest 320cm oko-ekran 100"

 

Jest już ktoś zainteresowany moja wersją ekranu ? :) Uprzedzam , tanio nie będzie :)

Po tanio proszę kierować się do Ery po Tak-Tak-a .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce :)

Właśnie kurier odebrał BR HK bdt 30 . Mam tylko 10 fotek ( nie najlepsza jakość ) z filmu Oblivion. Udało się je wkleić na pulpit , ale mam problem z logowaniem , pisaniem . Masa spacji wychodzi , po kliknięciu byle jakiej litery .

 

Teraz idę Lu-Lu po nocce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zmieniłem ekran szary na biały.Zrobiłem sobie test obu i tak z grubsza wyszło mi że czerń na szarej powierzchni jest głębsza, natomiast prawdziwej bieli na niej nie zobaczyłem.Dlatego mnie osobiście ciekawi jakiej jakości biel można uzyskać na "magiku"? Bo że czerń będzie bardziej czarna na tak ciemnym ekranie jakim jest Magic Screen to nie mam cienia wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie osobiście ciekawi jakiej jakości biel można uzyskać na "magiku"?

Według starej zasady że każda pliszka swój ogonek chwali :) ci którzy kupili napiszą że i czerń i biel jest idealna (nie twierdze że tak nie jest) ale jak jest naprawdę to tylko Ty sam możesz ocenić porównując, problem w tym że z jakichś powodów nie ma szerokiego dostępu do tego ekranu co bardzo utrudnia porównanie. M.i dlatego czekamy na test maxa który jakieś tam światło na to może rzucić ale coś są z tym problemy - zdjęc się nie da wkleić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na niebieskim forum w temacie o MS było napisane, że szykują test tego ekranu.

 

Pan Maciej Koper napisał: "Ponieważ ekran ten będziemy dokładnie testować w naszej redakcji w styczniu, potraktujcie powyższy mini test jako wstęp do tego co będziemy robić. To bardzo dobry i interesujący produkt. Co zresztą widać powyżej. Osobiście, nie mogę się już doczekać dokładnych testów. Mam nadzieję, że będziecie zaskoczeni jak to zrobimy :-)."

 

Wprost nie mogę się doczekać.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max720

 

Kupiłeś i od razu sprzedajesz? Szybko! To nie wiedziałeś ile cali potrzebujesz zanim złożyłeś zamówienie? Dziwne trochę. Może po prostu odeślij do producenta i zakup większy. Masz prawo zwrotu do 14 dni przy zakupie przez internet o ile dobrze pamiętam. Sprzedając na rynku wtórnym sporo stracisz. Przynajmniej ja bym tak postąpił. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem z dziećmi na bajce dobry dinozaur w kinie odeon Dublin i jakość bardzo dobra.

 

Zgadza sie tam obraz jest wypas, ale Star Wars bylo porazka dlatego obawiam sie, ze to raczej filmu niz PJ w tej sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do kwestii głębi bieli i czerni na danym ekranie...zadajcie sobie pytanie co jest ważniejsze ? ;)

 

Przypomina mi to krakanie włascicieli tv lcd którzy na argument dużo lepszej czerni w plazmach czepiali się właśnie bieli na pdp....

 

A właśnie dużo głębsza czerń jest wyznacznikiem odczucia lepszej ogólnej jakości obrazu niż troszkè gorsza biel...co nie znaczy że na MS-sie ta biel jest gorsza... niech się wypowiedzą Ci użytkownicy którzy przesiedli się niedawno ze zwykłego na MS-a bo to oni powinni widzieć ewentualnà różnice....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu czekamy na zdjecia od max720.....

 

max720 to kiedy możemy sie spodziewać?

Wkrótce :)

Mógłbyś troszke doprecyzować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do kwestii głębi bieli i czerni na danym ekranie...zadajcie sobie pytanie co jest ważniejsze ? ;)

 

Przypomina mi to krakanie włascicieli tv lcd którzy na argument dużo lepszej czerni w plazmach czepiali się właśnie bieli na pdp....

Dlaczego krakanie? I dlaczego twierdzisz że możemy sobie odpowiedziec co jest ważniejsze? Dla mnie i biel i czerń jest ważna. I właśnie czasem mam wrażenie że jasne sceny na szarych ekranach nie wypadają tak dobrze jak oddają to białe ekrany.

Dlatego nie dziwię się że ktoś zmienia z szarego na biały choćby ze względów słabej jakości bieli.

co nie znaczy że na MS-sie ta biel jest gorsza...

i nie znaczy też że jest lepsza. Osobiście jakoś ciężko mi uwierzyć że na szarym ms-ie będzie lepsza biel niż na białej powierzchni dobrego producenta, ale oczywiście ms-a nie widziałem. W testach na zachodnich forach i opiniach na avs-ie można doczytać że nawet Stewartowi się to nie udaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto dla mnie ważniejsza jest czerń... bo to ona determinuje lepszą jakość postrzeganego obrazu...dlatego miałem plazmy i patrze na to z tej perspektywy...co z tego że lcd mają lepszą biel skoro mocno kuleją z czernią i zawsze jak oglądałem jakiś lcd (nie pisze tu o hi-endowych modelach) to widziałem ich wadę w postaci słabej czerni a nigdy nie zwracałem uwagi na czystszą biel...ale to jest moje zdanie...

 

I nie napisałem że biel na MS -sie jest lepsza :)... pewnie nie jest skoro to szary ekran ale o tym powinni się wypowiedzieć Użytkownicy o których wspomniałem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widziałem ich wadę w postaci słabej czerni a nigdy nie zwracałem uwagi na czystszą biel...ale to jest moje zdanie...

 

mialem napisac to samo. :)

 

Posiadalem kilka PJ i ekranow, widzialem rozne Plazmy, lcd i za cholere nigdy nie patrzylem czy biel jest perfekcyjna ale nie moge powiedziec tego samego o czerni.

 

I nie napisałem że biel na MS -sie jest lepsza :)... pewnie nie jest skoro to szary ekran ale o tym powinni się wypowiedzieć Użytkownicy o których wspomniałem....

 

Jak dla mnie Sony hw55 plus MS biel mam Sniezna biala, nie widze zadnej szarosci. Ostatnio ustawilem PJ na High Lamp i prawie oczy mi wypadly z jasnosci i bieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu czekamy na zdjecia od max720.....

 

Mógłbyś troszke doprecyzować?

Coś nie słychać odzewu ze strony max720 no ale dziś święto, jest trochę wolnego czasu :) to pewnie kolega znajdzie go chwile skoro obiecał, tylko czemu nic nie pisze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto dla mnie ważniejsza jest czerń... bo to ona determinuje lepszą jakość postrzeganego obrazu..

Ale przyznasz że równie dobrze i troszkę Ciebie "cytując" na grzyba wydajecie na projektor kilkanaście tysięcy , ekran , audio , potem pisanie miesiącami o swojej zakłamad pasji , co ulepszyc etc, a chwilę potem pisać coś w stylu "po ci mi biel skoro liczy się czerń. Oczywiście że jest najważniejsza, nie kupował bym inaczej projektora JVC mając prawie nowego Soniaka. Bądźmy więc konsekwentni, skoro jak sądzę zależy nam na jakości to nie piszmy tez bzdur, albo niech wyznacznkiem jakości nie będą tylko własne priorytety.

Jak dla mnie Sony hw55 plus MS biel mam Sniezna biala, nie widze zadnej szarosci.

No i super, widać produent ms-a stworzył coś czego nie udało się nawet Stewartowi. Mamy więc najlepszy na świecie ekran :)

 

A teraz małe spostrzeżenie, poprzez które oceniam wasze "oceny " jako nie do końca wiarygodne. Od początku były wpisy typy smoła, perfekcja w czrni etc. a u nagle producent dodaje "patent"w postaci ledów. Zwykły zabieg powodujący oszukanie naszego zmysłu wzroku. I nagle wow! Jaka czerń !

To się zapytam które z ocen były prawdziwe te pierwsze czy te po zastosowaniu ledów? To była przed ledami ta smoła skoro jest z ledami czarniej?

 

I jeszcze jedno spostrzeżenie, oczywiście po waszych wpisach trudno myślec że ekran jest słaby, ale od początku nie ma ani jednej opini porównawczej z adoptowanej sali, poza filmem producenta, gdzie nie zgodze się że ekran był markowego producenta bo tak mdłej bieli na dobrych białych ekranach nie ma , chyba że był szary. Oraz zapowiedź użytkownika który ten test zrobi , tyle że ekran świeżo kupiony sprzedaje. Cóż widać ma powody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz zapowiedź użytkownika który ten test zrobi , tyle że ekran świeżo kupiony sprzedaje. Cóż widać ma powody.

Ten użytkownik to max720 - mija kolejny dzień a on nic nie pisze choć jest tu i czyta z pewnością wątek.. Coraz bardziej się obawiam że zdjęcia porównawcze się nie ukażą, podobnie jak było kiedyś z kolegą anxion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto nikt nie pisał o perfekcji w czerni jako czerni ogólnie, zawsze chodziło o porównanie do zwyklaków w ch...ych warunkach... jeśli były te zachwyty czernià i mowa o głębokiej to chodziło o porównanie do innych ekranów i to co można na nich uzyskać w niekinowych warunkach...

 

...wtedy, bym się nie ośmielił pisać o czerni z projektora że jest taka jak na oledzie...jak widziałem czerń na innych ekranach w antywarunkach to widząc ją na MS-sie nie mogłem wyjść z zachwytu ...kiedy natomiast założyłem "świeczki" z tyłu ekranu to ta czerń zrobiła się jeszcze lepsza "oledowa" i opisałem moje wrażenia...a czy jest to oszustwo wzroku czy nie to dla mnie to mało ważne bo liczy się efekt finalny...

 

...napiszę inaczej ... Ty posiadając sony pewnie wypowiadałeś sie o jego czerni że jest bardzo dobra i wogóle bo widziałeś inne projki ,ale widząc później jvc zmieniłeś zdanie bo zobaczyłeś jeszcze lepszą .... tak samo było ze mną najpierw zachwycałem się czernią bez "świeczek"ale jak je założyłem to zmieniłem zdanie bo zobaczyłem jeszcze lepszą... :)

 

Risto mocno bronisz białego ekranu i pewnie masz rację bo w Twoich warunkach i z Twoim projem na pewno jest mega i to wzorowo działa...lecz 90% użytkowników ma takie warunki kolorystyczne pokoju jak ja i większość z nich ma lub miała (w najlepszym wypadku) zwykłe szare ekrany....i gdy się przesiedli na MS-a to nie mogà uwierzyć że może być tak pięknie z kontrastem i czernià... i wtedy popełniają wpisy o perfekcyjnej czerni... i w ich przypadku biel to drugrzędna sprawa bo mieli tej bieli aż nadto a czerni dobrej wcale... mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi... :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.