Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z perspektywy czasu, powiem Wam, że LED'y rzeczywiście poprawiają kontrast, bardzo dobrze to widać na czarnym ekranie, gdzie z LEDami jest po prostu czarna dziura, jednak subiektywnie baardzo zmniejszają postrzegany obraz i rzeczywiście bardziej ekran przypomina TV niż obraz z projektora.

W Magicscreenie dodatkowo zauwazyłem, że w rogach Ledy nie świecą, dużo lepiej wygląda równo podświetlony cały ekran ( dodaje screen )

Dla mnie przydatne przy grach zespołowych na PS4, nie raz także włącze przy animacjach.

224eb041e23ce720.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Excalibue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja u siebie dałem po całości... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-53640-0-84579600-1489684017_thumb.jpg

post-53640-0-97332200-1489684035_thumb.jpg

post-53640-0-77091700-1489684051_thumb.jpg

post-53640-0-51294600-1489684084_thumb.jpg

post-53640-0-70919600-1489684102_thumb.jpg

post-53640-0-38898600-1489684134_thumb.jpg

 

...w rzeczywistości jest dużo ciemniej ... aparat tak robi fotki , że wygląda to jakby chciało wyjarać ścianę za ekranem....jest pełna regulacja kolorów i jasności.... na początku miałem ledy nie po całosci ale później dołożyłem i teraz już mi pasuje... :)

 

... i fakt jest taki ... włączone ledy tak oszukują oko ,że ekran dla oka to mega czarna dziura... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie wrzucic zdjecia z wlaczonym ledami w dzien z niezaslonietymi oknami lub sztucznym swiatlem.

...ale fotki i tak nie oddadzą tego oszustwa z kontrastem i czernią.... ja osobiście w dzień jak gram to włączam ledy bo jest lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodzi wykorzystywac ledy w dzien . Yodas mozesz w dzien zrobic fotke z ledami i bez ledow. Wiadomo ze zdjecia nie odadza ale ja juz mam magica wiec wiem na co zwrocic uwage

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodzi wykorzystywac ledy w dzien . Yodas mozesz w dzien zrobic fotke z ledami i bez ledow. Wiadomo ze zdjecia nie odadza ale ja juz mam magica wiec wiem na co zwrocic uwage

..jak znajdę chwilkę to zrobię.... tylko już Ci tłumaczyłem ,że aparat tak poustawia wszystko ,że różnica może być marna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaką okleina będziesz oklejał kasetę bo rozumiem, że jakąś czarną matową samoprzylepną. . ?

Tak to wygląda teraz, ustawienie do formatu kinowego.

Okleina, faktury czarny velour.

769f1773c3e90ee42df6774ee282f7fa.jpg

Dochodzi jeszcze zaciemnienie na odległość 1.5 wszystkich powierzchni wokół ekranu ale tego już dziś mi się nie chce. Zaciemniłem tylko lewą ścianę i podłoge i widać różnicę, sama kaseta dolną powierzchnią odbijała mnóstwo światła na ekran.

Widać, że teraz jest mniej światła na suficie i mam fajny czarny jak smoła border na górze przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne to sa dwa odtwarzacze i dekoder nki.

W sumie trzy odtwarzacze ale środkowy służy tylko jako podstawka pod dekoder.

To co grzeje, to na dole jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla ludzi którzy potrafią wyłapać i ocenić jak się spisuje dany sprzęt po filmach na YT i zdjęciach w internecie. Błądzicie panowie. To tak jakby próbować oceniać sprzęt audio z filmu na YT słuchając go na głośnikach komputerowych. Litości Panowie.

Ktoś się domaga zdjęć ekranu w dzień z włączonymi ledami. To co zobaczy to i tak będzie tylko obraz z jakiegoś aparatu z jakością i umiejętnością robienia zdjęć. A także zobaczy to co jest wstanie wyświetlić jego monitor.

Tego typu fotki można potraktować jako przybliżenie tematu, a nie wyznacznik.

Za wadę modelu Future koledzy napisali centralny hot spot od siebie dodam że w nowym modelu to już niemal nie występuje, a jesli to wynika z optyki. Ponadto obraz jest zdecydowanie ostrzejszy. A biel duzo mniej błyszcząca przez co lepiej definiowane są jej rózne aspekty.

Dla mnie zmiana zdecydowanie na plus.

Podsumowując to zamiast szukać różnic na fotkach w internecie, i tracić przez to czas. Umówić się z kolega z forum i sprawdzić na własne oczy jak się sprawy mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób nie ma znaczenia jaki zajebisty jest ten ekran, dopóki nie powstanie wersja rozwijana i nie będzie testów takowej. O neonach to się nie wypowiem, bo każdy ma swoje poczucie "kinowości".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF77 oczywiscie że jak ktoś szuka rozwijanego, ramowy go nie interesuje. Wiem że producent pracuje nad nim ale że ma byc to dobry produkt to niestety trwa to długo. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć na etapie produkcji a i niektóre wychodzą po czasie. Na pewno na wersje rozwijaną przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Co do ledów. Można wyłączyć i już nie ma ledów. to nie jest skomplikowana operacja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stachu .sluchaj mialem probki black diamonda i naklejqjac na magica i potem robic zdjecia czy tez film bylo widac roznice tak na wlasne oczy. Zdjecia w nocy kazdy wysyla a czy w dzien ktos wysle to zobaczymy.oczywiscie aparat nie odda wszystkiego. Bo na zdjeciu widac np masakryczna czern w rzeczywistosci jest slabsza. Powtarzam ja juz mam magica . Niedlugo bede mial probki .producent podobno wyslal w piatek. Pelna zgoda do uzytkownikow ,ktorzy magica nie widzieli na oczy ,ze zdjecia nie odadza rzeczywistosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llukk SI Black Diamonda widziałem w całości i ziarnistość tego ekranu mnie załamała była widoczna z odległości 4-5 metrów. Ale żeby coś więcej napisać musiał bym mieć go w domu ale tylko w wersji przynajmniej 100 cali bo niestety na próbkach nawet 1m2 nieraz wszystkiego nie zobaczysz. Wiem z doświadczenia.

Natomiast stosunek jakość cena w Magicscreen jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktora wersje black diamonda bo w wersjach starszych czyli od 1do 4 bylo mocno .ja mialem wersje najnowsza 7 .i skrzenia praktycznie nie bylo a mialem ok 12 probek roznych ekranow w tym black diamonda najczarniejszego 0.8 a takze 1.2 i 1.4 ale takze slate i innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virus poczytaj moje wczesniejsze posty. Powiem tak dlaczego nie ma porwnan innych arl do black diamonda .bo krol jest jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Krótka piłka. Jaki na dzień dzisiejszy jest najlepszy ekran ALR na świecie, obojętnie ramowy czy zwijany. Tylko pod kątem jakości obrazu oceniając, w zastosowaniu do jasnego salonu i oglądania po ciemku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kiepskich fotek zrobionych kalkulatorem, porównanie do mat white oraz MS w pełnym słońcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-57383-0-16395300-1489914598_thumb.jpg

post-57383-0-23694800-1489914602_thumb.jpg

post-57383-0-34053000-1489914604_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez virus01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy alr - post #838

 

Przeczytałem i niewiele z tego wynika. Nie ma jednego faworyta. Każdy z ekranów jest dobry w innej kategorii. W dodatku większość z nich ma widoczną strukturę ekranu co dla mnie jest sporym minusem.Czy na ekranie MS też jest to widoczne podczas jasnych scen?

Virus poczytaj moje wczesniejsze posty. Powiem tak dlaczego nie ma porwnan innych arl do black diamonda .bo krol jest jeden.

 

BD 0.8 czy 1.4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vural
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaki projek i w jakim trybie lampa?

Projektor optoma HD 26 lampa w trybie eco, ma już sporo godzin wyswiecone 4300h. Ekran Ms rs najnowsza wersja.

 

 

ee90548858e7becd65603e6da31ae158.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na recenzję mojego ekranu MS RS 130'' (format 2.35:1).

 

Kilka słów wstępu:

 

Ekran jest zamontowany w salonie. Ściany jasnoszare, sufit biały, podłoga dębowa. Po lewej 3 duże okna od ziemi do sufitu (praktycznie cała lewa ściana), po prawej otwarta przestrzeń (połowa) i biała ściana (połowa). Rolety zewnętrzne. Odległość 3-4 m od ekranu, w zależności od tego, czy kanapa, czy fotel.

 

Jest to właściwie recenzja kompletu MS RS 130'' + Epson 9300W. Jest to mój pierwszy projektor i pierwszy ekran, więc nie wiem, czyją zasługą jest jakość ekranu - bardziej projektora czy ekranu? Zakładam jednak, że w miarę po równi. Do tej pory przez kilka lat używałem plazmy Panasonica 50'', więc będę porównywał obecną konfigurację właśnie ze swoją plazmą. Jeszcze wcześniej używałem naprawdę dobrego LCDka Samsunga i przesiadka na plazmę to było niebo a ziemia, w szczególności jeśli chodzi o czerń. Plazma miażdży pod tym względem.

 

Recenzja:

 

Do tej pory obejrzałem jeden film w całości (Marsjanin) i fragmenty różnych filmów, w tym Ja Robot w ciągu dnia przy mocnym świetle słonecznym.

 

Zacznę od projekcji w ciągu dnia. Przy odsłoniętych roletach w dzień (dodam że było mocne słońce) nie widać praktycznie nic. Nie ma mowy o oglądaniu ani filmów, ani telewizji. Nie wiem, czy to przez to, że ekran jest wielki (ponad 3 m szerokości), a okna po lewej praktycznie na całą ścianę, w każdym razie MS+projektor nie zastąpi w dzień TV w jasnym salonie z dużymi oknami. Na szczęście nie po to kupowałem projektor i ekran, bo mam TV w jadalni ;)

Wystarczy zasłonić rolety do połowy i jest znośnie, a jak zasłoniłem całkowicie (dodam, że po prawej nadal była otwarta przestrzeń i odsłonięte okna w innych częściach domu - salon, jadalnia i kuchnia tworzą jedną dość otwartą przestrzeń) to było całkiem dobrze. Mówię tylko całkiem dobrze, bo porównuję do wieczornej projekcji Marsjanina przy zasłoniętych roletach i zgaszonych światłach.

 

Przejdźmy do projekcji wieczornej. To, co zobaczyłem kompletnie mnie i 3 osoby oglądające ze mną powaliło :) Jakość obrazu fenomenalna (zaznaczę, że nie wiem, ile w tym zasługi projektora, a ile ekranu, ale przed zakupem MS rzucałem obraz na ścianę i nie ma porównania jeśli chodzi o kontrast, czerń i kolory). LEDy robią doskonałą robotę. Przy jasnych scenach nie ma większej różnicy między włączonymi a wyłączonymi LEDami, ale przy ciemniejszych już się bardzo przydają. Czerń jest po prostu czarna, jak na mojej plazmie Panasonica, co mnie bardzo cieszy :) Szczegółowość obrazu perfekcyjna (oczywiście okiem laika, pewnie znawcy by coś wytknęli). W ostatnim roku byłem chyba na 50 filmach w kinie (w tym na Marsjaninie) i jakość kinowa to jest śmiech przy tym, co jest teraz u mnie w salonie :)

 

W odpowiednich warunkach (zasłonięte żaluzje, zgaszone światła i włączone LEDy (zdecydowanie lepsza czerń, bo przy wyłączonych jest ciemnoszary zamiast czerni) ekran zamienia się w 130'' plazmę :) Do tego w formacie 2.35:1. Bardzo zachęcam do wyboru właśnie ekranu cinemascope, ponieważ przesiadka z 16:9 z czarnymi paskami na dole i u góry to coś nie do opisania. Dużo lepsze wrażenia kinowe niż wcześniej. Filmy w formacie 2.35:1 po prostu miażdżą swoim rozmachem.

 

Jeszcze o LEDach - nie ma co się bać, że psują klimat, bo można regulować natężenie i kolorystykę i podświetlić ekran tylko delikatnie, co nie zepsuje klimatu, a zdecydowanie poprawi czerń. Jeszcze jedna doskonała (w moim przypadku) zaleta LEDów - jako że mam ekran 2.35:1, czarne paski (normalnie widoczne u góry i na dole) są wyrzucone poza ekran, mogę je zamaskować (Epson ma taką funkcję) i wtedy ich nie widać, ale Epson (jak każdy inny projektor na rynku) jest projektorem 16:9, więc nadal widać delikatne światło rzucane nad ekranem i pod nim. Trochę to może rozpraszać, a po włączeniu LEDów już nie widać tych snopów światła.

 

Ocena końcowa:

wieczorem: doskonała. MS+Epson=130'' plazma (a kto wie, czy nie lepiej, bo Epson ma upscalling do 4K - jeszcze za wcześnie na dokładne testy UHD i HDR)

w dzień (częściowo lub całkowicie zasłonięte rolety): dobra, można spokojnie oglądać TV lub filmy.

w dzień (odsłonięte rolety, mocne słońce): jak nie mamy, nie możemy lub nie chcemy zasłaniać rolet, lepiej pójść na spacer :) Jest też taka możliwość, że jeszcze mogę podregulować jasność i inne detale w projektorze i znacząco się poprawi, ale póki co, piszę jak jest

 

To na razie tyle. Nie proście o zdjęcia, bo nie mam póki co dobrego sprzętu fotograficznego (postaram się coś wrzucić za 1-2 miesiące), ale serdecznie zapraszam na pokaz, jak ktoś mieszka w okolicy lub chciałby podjechać (okolice Poznania). W razie czego proszę o wiadomość na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednego faworyta. Każdy z ekranów jest dobry w innej kategorii.

Bingo.

W teście jest kilka popularnych modeli porównanych pod względem różnych parametrów.

Każdy może wybrać taki, który mu najbardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć tylko w tym miejscu że Screen Innovations - 7 Series Black Diamond Zero Edge kosztuje ok 20000 zł. Pozdrawiam użytkowników wszystkich ekranów. A ta pasja do kina niech nas łączy a nie dzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na recenzję mojego ekranu MS RS 130'' (format 2.35:1)....

...Jest to właściwie recenzja kompletu MS RS 130'' + Epson 9300W...

Dzięki za wysiłek i tekst.

 

Tak niemal off topowo - używasz funkcji Lens Position Memory?

Przy przełączaniu 2,4:1 / 16:9 nie ma rozjazdów Lens Shift / ostrości?

Gdzieś mi się o oczy obiło, że w jakimś Epsonie z tą funkcją po pewnym czasie zaczynały się nieco rozjeżdżać zoom (wielkość obrazu) i ostrość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niemal off topowo - używasz funkcji Lens Position Memory?

Przy przełączaniu 2,4:1 / 16:9 nie ma rozjazdów Lens Shift / ostrości?

Gdzieś mi się o oczy obiło, że w jakimś Epsonie z tą funkcją po pewnym czasie zaczynały się nieco rozjeżdżać zoom (wielkość obrazu) i ostrość.

 

Używam projektora od piątku i do tej pory zdążyłem tylko zapisać 2.4:1 w memory :). Póki co pochłonęło mnie delektowanie się jakością projekcji i nawet niewiele pamiętam z treści wczorajszego filmu :P

 

Też coś czytałem, że może mieć miejsce delikatne rozjeżdżanie się zoomu, ale chodziło o maks. kilka pikseli. Za jakiś czas dam znać, czy jest to odczuwalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.