Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do BD to 20tys moim zdaniem konczy temat - to musi byc super skoro tyle kosztuje

 

Mnie najbardziej interesowałby takie porównanie:

- salon zaadaptowany w miarę zdrowego rozsądku i dobrej woli żony (np. ściany ciemne, ale nie czarne, sufit biały, ale pomalowany na ciemny/czarny przy samym ekranie, normalne meble, normalna podłoga),

- jedyne źródło światła to projektor,

- ekran biały (np. adeo RW) kontra nowy MS

 

zaleta MS to to ze nie musisz nic adaptowac (NIC) zadnych specjalnych farb na sciany i sufit (ja mam bialy sufit i jasnozolte sciany, jasne meble i jasne firany. Jak zawiesialem dookola ekranu 1,5m czarna plachte to poprawa obrazu w granicach 5% (jak juz pisalem - nie warto bylo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i masz racje.. zobacze czy dam rade uchwycic na zdjeciach roznice miedzy "z zaciemnieniem" i "bez" przy MS ale nie obiecuje (brak czasu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w obu przypadkach jest rzeczą umowną. I nie brał bym jej pod uwagę testując. A już na pewno nie uważam że skoro coś jest droższe to musi być lepsze. Tu zawsze zalecam ostrożność. Czy to w kinie czy w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Magic Screen RS. - 2017 vs Screen Inovations Black Diamond chyba w wersji - 2013 lub 2014 r.

 

Ekran SI w formacie 2,35:1 prawdopodobnie około 130 cali przekątnej.

 

Gain 0,8

 

MS RS, w formacie 16:9, 120 cali przekątnej.

 

Gain 1,4

 

Oba ramowe.

 

Warunki projekcji.

 

Dzień słoneczny, bezchmurny jasny godziny porównania między 11 a 12:30 .

 

Nieprzystosowane pomieszczenie.

 

Salon wszystkie jasno białe ściany oraz sufit - całość jak mleko :) Podłoga średnio szare płytki

 

Jasne białe meble.

 

Dwa, od południa, naprawdę duże okna witrynowe oraz standardowe drzwi szklane - nieosłonięte niczym za to umyte pół godziny wcześniej karcherem do okien :) Także szyby - widoczność brylantowa :)

 

Projektor JVC - RS 500 nie kalibrowany pod MS RS być może pod SI był ale zapomniałem zapytać a to dość ważna informacja w sumie... PS. Jak tak teraz przypomnę sobie jednak z rozmowy wynika, że nie był kalibrowany pod ekran SI.

 

Ekrany ustawione jeden nad drugim tak aby obraz z projektora RS 500 trafiał w połowie na SI w połowie na MS.

 

Pierwsze wrażenie po włączeniu projektora WOW.

 

Ale na korzyść Screen Inovations Black Daimond.

 

Po około pół godzinie spędzonych z dwoma ekranami... i opatrzeniu nieco wzroku z obrazem zaczynam na tyle wyraźnie dostrzegać różnice w obrazie, że zaczynam po pierwszym zachłyśnięciu się tym co zobaczyłem widzieć tak naprawdę różnicę i jednak.... dwa zupełnie inne ekrany.

 

Ekran na górze SI na dole MS.

 

Dlaczego gain ma znaczenie.

 

SI ma 0,8, MS 1,4 co to oznacza w praktyce ? W praktyce jak napisałem patrząc na obraz przy gain wyższym, jak 1,4 w MS, wydaje się on jaśniejszy, jakby świeciło więcej lumenów z projektora. Ale ma to dodatkowo, swoją cechę w postaci takiego efektu skrzenia, halo w zależności od miejsca patrzenia na ekran część jego jest jaśniejsza niż pozostała. Jakby punktowo świecił latarka po ekranie i ten efekt się przesuwa razem z naszą głową czy też miejscem siedzenia w stosunku do ekranu po boku na środku itd.. Widać to świetnie na jednym ze zdjęć testu MS zrobionego przez Maćka Kopra. Każdy zainteresowany znajdzie ;) Ten efekt na ekranie SI z 0,8 gain jest znacząco mniej dostrzegalny. Wydaje mi się, że częściowo wynika to z gainu a częściowo z koloru ekranu SI jest znacząco ciemniejszy, mniej lustrzany. Ale nie wiem jak ta zależność wychodzi w proporcjach :) To już pewnie tajemnica producenta. Sumując dlatego w bezpośrednim porównaniu MS jest dużo jaśniejszy, jakby padało na niego więcej lumenów z tego samego projektora , co może być zauważalne mocno, jak sądzę przy odbiorze treści w HDR. Większy efekt. Ale tu tylko dywaguje, nie sprawdzałem. Z zasłyszanych opinii. Jeden z użytkowników SI tego modelu kupił ekran z gain 1,4 po czasie stwierdził, że teraz wybrałby jednak 0,8... właśnie min. ze względu na ten efekt skrzenia czy tez halo po ciemku. W ekranach nie ARL ten efekt nie występuje z tego co wiem... Ktoś poprawi ?

 

Uczciwie należy dodać, że ten efekt jest i może być nieco dostrzegalny w odbiorze lub nie. Dla mnie można się przyzwyczaić na tyle, że nie będzie się zwracało uwagi na to. Choć jest to cecha ekranów z ARL, której na ekranie np. Stewarta nie zauważyłem, wiadomo inna technika, obraz na nim jest jednorodny na każdym fragmencie. Na ARL miejscami tam gdzie się najmocniej świeci występuje jakaś gradacja natężenia lumenów w tym miejscu co pewnie wpływa np. na kolory ? Mam zdjęcia, które ukazują o co chodzi, np. biała karta edytora tekstu word, w punkcie skupienia cechy ARL jest zauważalnie bardziej biała niż pozostała reszta ekranu.

 

Natomiast po zmroku, zaciemnieniu pokoju. Ekran z gain 0.8 ma się lepiej sprawować. Podobno bo jeszcze tego nie testowałem. Więc nic o tym wolę na razie nie pisać.

 

Kolejna sprawa to biel.

 

Wyświetlona biała karta bazy exel na MS prezentuje jasną biel, która jest bardzo przyjemna dla oka. Efekt bliski naturze. Bardzo miły dla oka. Efekt praktycznie taki sam jak na monitorze z każdego PC, aby każdy zrozumiał o co mi chodzi. Czytacie teraz ten tekst właśnie na takiej białej karcie na forum, praktycznie to samo zobaczycie na ekranie MS. Ta sama karta wyświetlona na SI jest już dużo bardziej ciemna, co najmniej kilka lub nawet kilkanaście tonów, wchodząca w mało przyjemny fiolet zabarwiony czerwienią... po prostu brrr.... :( nieprzyjemne, męczące i odrzucające. Dla jeszcze większego zobrazowania proszę popatrzeć w sklepie z chemią na odcień jednowarstwowego papieru toaletowego najtańszego szarego, który tu dodatkowo wpada jeszcze w mało estetyczny fiolet. W porównaniu do idealnie białego cztero warstwowego miękkiego papieru np. Velvet... :) Efekt każdy zobaczy sam i jest porównywalny u każdego :) Prawdopodobnie ten problem dało by radę ograniczyć kalibrując projektor pod ekran

 

Ciemne sceny.

 

Muszę podkreślić, że w dzień przy słońcu pełnym i bezchmurnym niebie kolory są na obydwu wyszarzałe ale to SI radzi sobie na pierwszy rzut oka lepiej. mój efekt WOW w pierwszym momencie, dzieje się tak dlatego, że SI zaciąga obraz w ciemniejsze barwy przez co jest więcej czerni na ekranie i co daje w odbiorze większy kontrast ale ale... ten kontrast jest bardziej obły, rozmyty, taki hmm... brakuje mi słowa ... Ekran jest ciemniejszy i automatycznie jest bardziej kontrastowy, drugie ale to to, że w tym ciemniejszym obrazie jako całość robi lepsze wrażenie na pierwszy rzut oka jednak w tym większym kontraście.... zdecydowanie mniej widać szczegółów. Czyli reasumując pierwsze spojrzenie WOW drugie bardziej uważne, czy aby na pewno o to chodzi ? Takie pytanie może się pojawić po dłuższym obcowaniu z ekranem co wydaje mi się w dłuższej perspektywie jednak chyba... męczące... ? Jak wypada MS ? W ciemnych scenach jest wyraźnie słabszy w stosunku do SI w jasny słoneczny dzień. Mniej kontrastowy kolory są płytsze mają mniejszą głębię choć są rzecz jasna :)

 

Jasne sceny.

 

Tu mamy do czynienia z odwrotną sytuacją. To MS przejmuje pałeczkę. kolory są ciekawsze, milsze dla oka. W jasnych scenach MS radzi sobie proporcjonalnie lepiej w stosunku do SI. Co również w moim odczuciu daje bardziej, mimo wyprania, ostrzejsze rysy scen. Na MS zieleń traw i drzew jest więcej dynamiki jest całość jaśniejsza na SI więcej głębi ten zielony jest bardziej soczysty ale nie w odcieniu ale w głębi ale mniej jej widać bo ciągnie znowu w stronę ciemnych scen chowa szczegóły w cieniu MS odwrotnie wyrzuca szczegóły na zewnątrz chowa nieco głębię.

 

W tej samej scenie, ekran MS - błękit jest jasny jak o poranku przed 9:00 rześki, świeży, delikatny jak powietrze po burzy, SI jest błękitem po południu po 15:00 przed zmrokiem jest głębszy, cięższy między nimi jest aż kilka i to bliżej 10 niż 2 czy 3 tonów różnicy.

 

O ile w centrum ekranu dzieje się dużo na krańcach ucieka nam kontrast. Trochę mi to przypomina zaglądanie do ciemnej wyschniętej studni gdy świeci nam latarka w nos i do studni w której jest latarka i tafla wody na dole co powoduje pewne odbicia. i co powoduje więcej światła ale brak efektu tej głębi...

 

Kolory twarzy, skóry.

 

MS ma bardziej naturalne odcienie skóry przez to, że jest jaśniejszy ale ogół odbioru obrazu wpada w takie barwy odcienie pastelowe - trochę żółci może nieco brązu

 

Na ekranie SI wpada za to w czerwone odcienie przez co skóra i jej odcienie wydają się mi mniej naturalne.

 

Przez chwilę do salonu wpadało jakby mniej bezpośredniego światła, może jakieś chmury przeleciały czy coś :) Nagle zauważyłem, że na ekranie MS wzrósł kontrast, kolory zrobiły się zauważalnie o kilka tonów wyraźniejsze obraz na MS w ciemnych scenach zrobił się mniej wyszarzały. I zauważyłem to nie tylko ja ale i osoba obserwująca ekran obok i to niezależnie od mojego spostrzeżenia. Efekt na SI nie był aż taki wyraźny.

 

Jednym słowem ekran MS bardziej zareagował na mniej słońca niż SI. Co daje nadzieje, że gdyby były w oknach rolety, która odcięłyby w znaczącej ilości światło zewnątrz obraz poprawiłby się znacząco. I taki efekt widziałem na tym ekranie MS RS na innym teście z Epsonem TW 9300. Po zaciemnieniu rolet wewnętrznych na oknach, kontrast wzrósł niebotycznie można by rzecz, że już niedaleko do TV LCD. W ciemnościach widziałem tylko to co na forach i dla mnie efekt jasności obrazu w ciemnościach jest jak dobrego LCD :)

 

Podsumowanie.

 

Dla kogo jest Screen Inovation ? Jest dla kogoś kto chce w miarę, zastąpić TV w dzień i widzieć co jest za oknami w dzień. Nie oglądając się na koszty. Obraz jako całość w ciemnych scenach nie będzie lepszy o więcej niż 10 może 15 a w wyjątkowo niesprzyjających warunkach dla MS RS max o 20%. Obraz jest realnie bardziej kontrastowy ze względu na odwzorowanie lepszej czerni. Ale czy jest to warte wydania katalogowo trzykrotnie więcej zł za taki efekt ? Zaznaczę, że SI ma już chyba nowsze wersje tego ekranu, prawdopodobnie lepsze, także kto wie może poprawa jest w kolejnych wersjach o te 10% -20% i wtedy te trzykrotnie więcej zł. może mieć rację bytu za osiągnięty efekt. Ale nie wiem czy to jest poprawa sumarycznie aż o nawet 20 - 40% procent. Prawda jest taka, że za ekran SI można już kupić drugi projektor albo 8-9 lamp oryginałów do JVC :)

 

Co dyskwalifikuje ten ekran w moich oczach ? Trzy rzeczy: dostarczana biel, kolory skóry, cena. Być może po kalibracji projektora do ekranu w konkretnych warunkach dało by radę wyprostować te wady ale tego nie wiem :) Wiem za to co widziałem na ustawieniach prosto z fabryki.

 

Dla mnie w bezpośrednim porównaniu jednak MS RS ma więcej dla mnie ważnych plusów. Najbardziej istotne to: cena :) trzy lub dwa i pół razy tańsza od konkurenta jednak do mnie przemawia, kolory bieli ogromny plus w stosunku do SI, kolory skóry. Brak nieco większego kontrastu nadrobię zasłonięciem rolet na oknach od wewnątrz :)

 

Reasumując jeśli chodzi o walory obrazu to w mojej prywatnej ocenie ekran MS RS jest jednak lepszy jako całość odbioru. W moim przypadku nie zamierzam w dzień użytkować go bez zasłaniających dopływ światła do salonu rolet. Co zaowocuję na tyle dobrym kontrastem, że bez problemu pozwoli oglądać filmy jak i edytować np. coś w plikach MS word na komputerze. W pochmurne, deszczowe dni... kto wie ? Może damy radę oglądać bez rolet ?

 

Czyli cóż.. gratuluję producentowi ekranu MS RS wiedzy, umiejętności. Stworzył dobry produkt z fajnymi i istotnymi zaletami za cenę , co prawda dla mnie w górnych poziomach ekranów... ale jednak intrygującą... przysłowiowego Kowalskiego z zajawką na kino w domu :)

 

W mojej ocenie wygrywa MS RS.

 

Ciekawostka jest taka, że tak jak w przypadku HI End ekran jest na takim poziomie, że nie ma przełożenia na liniowość - płacimy 2 x więcej dostajemy 2 x lepszy obraz jak w klasie ekonomicznej. Różnica jest o 10 max 20% za 100% więcej pln co świadczy już o pewnym poziomie jakościowym produktu.

 

Czego bym sobie życzył w kolejnej wersji MS odcienia ekranu w połowie drogi tego co jest obecnie na RS a tego co jest na ekranie SI BD i chyba gain 1.0. Wydaje mi się, że to byłby dobry kompromis między tym co jest a tym co można jeszcze uzyskać.

 

Kolejna ważna informacja. testowałem w pełnym słońcu. Przy zaciemnieniu rolet dla mnie ekran wymiata :) Po zmierzchu i nocach z projektorem JVC mam duże szanse, że będę miał iście wrażenia kinowe, liczę, że nawet lepsze niż w kinie :)

 

Druga, porównywałem jednocześnie, oba ekrany bezpośrednio do obok stojącego włączonego na TVP hd - OLED Loewe 65 cali na 2017 rok za ponad 30 000pln. Ogólnie. Obraz jest inny czy efektowny ? Owszem kontrast świetny w dzień, ale ekran za mały i totalny brak klimatu kina.... taki zwykły nieco lepszy TV :) Takie porównanie mi się nasunęło. TV do projektora.... TV to - Jedziemy na wycieczkę małym autem osobowy,, sami ewentualnie zabieramy po drodze autostopowicza jak mamy szczęście... Duży ekran i projektor - jedziemy na wycieczkę autokarem z grupą 30 super znajomych :) Inny klimat proszę Państwa :)

 

I pewnie z tego co tu napisałem najważniejsza sprawa...To jest moja prywatna opinia. Ktoś kto zobaczyłby oba ekrany na żywo mógłby mieć zgoła odmienną opinię... Jestem amatorem czytaj mało widziałem i słyszałem to jest moja subiektywna opinia . Ekrany warto zobaczyć przed zakupem na własne oczęta... :)

 

Jak ktoś ma pytania.... pytać póki coś jeszcze pamiętam... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager gdzie widziałes tego black diamonda ? bo z opisu rodzaju i wielkości ekranu to black diamond ,ktory jest w hcx i to jest black diamond druga wersja. ja testowałem 7..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llukk Ty nic nie testowałeś. Przyłożyłeś próbkę do ekranu co najwyżej. Powiedz mi gdzie w Polsce mogę porównać ekran RS z najnowszym SI. A to na pewno uczynię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj testowanie probek ma dac poglad czesciowy wiadomo ze lepiej cały ekran. tylko jesli nie ma testu calego ekranu to zwykły uzytkiownik tylko tak moze. jesli magic jest jest lepszy od diamonda a nie ma nigdzie testu porównawczego to zapytaj producenta koniec i kropka .w internecie nic nie ginie miał byc rok temu nie ma.

niedługo zamieszcze filmik z tamtego roku gdzie sa dwie probki black diamond 8 i 1.4 przyklejone na tle futura. oraz zrobiony kilka dni temu na tle magicka probki najnowszego black magicka oraz black diamonda 8 i 1.4.

wiec sadze ze to da jakies wyobrazenie mozliwosci ekranow. napewnio lepsze niz słowa na forum.

 

tez chciałbym zobaczyc porównanie całego ekranu magica i black diamonda. bo future wiem jak sie zachowuje. a cały ekran black diamonda zwrócilbym uwage na skrzenie sie powierzchnii .cały czas mam nadzieje ze moze 3 ,4 lub 5 wersja magica dorówna mozliwoscia black diamonda przy projekcji przy sztucznym swietle i naturalnym oraz poziomami czerni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdzie on jest w Polsce to porównamy. A jeżeli go nigdzie niema, to pytam po co w ogóle się nim zajmować. Gość w PL robi ekran konkurencyjny znacznie tańszy, wiec chwalmy swoje a nie wyimaginowany ekran którego nikt w PL nie widział. Powiedz mi co Ci po tym że masz niby poglądowy obraz. Ani go nie można zweryfikować na pełnym przynajmniej 100 calowym ekranie. Ani nie wielu go kupi.

Ja mogę napisać tak. Wiem że producent Magicscreena ma już gotową wersję czwartą (samemu będzie można wybrać czego się od ekranu oczekuje, bo wiadomo każdy ma innego proja i inne warunki) i porównywał go do próbki najnowszego SI i jest taka przepaść jak kanion Colorado. No ale na tą wersję trzeba będzie chwile poczekać i ponoć ma kosztować 40 tyś. Ktoś będzie na niego chętny?

Wiec llukk zejdź na ziemie, ciesz się tym co masz bo gdyby nie Magicscreen pewnie przyszło by Ci podobnie jak mi świecić na jakomś nędzną szmatę i nie mieli byśmy w połowie tak fajnego obrazu. Tu mówię za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już producenta trzeba pytać. Mi taka wersja nie potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilukk

Lokalizację potwierdzam.

 

 

Gdyby producent ekranu MS wystawił cenę jak producent ekranu SI to moglibyśmy narzekać na to czy tamto choć różnicy o więcej jak 40% nie ma. Wg. mnie z filmów na youtub . Choć pamiętajmy, że w tej branży to i tak dużo :) stąd może i cena uzasadniona. Każdy towar jest wart tyle ile za niego chcemy zapłacić.... Co tu narzekać np. na Sony HW 65, , że nie ma parametrów JVC RS 500... ) Ten kto chce lepiej płaci więcej i tyle.... nie ważne czy 10% czy 1000 %

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager pełna zgoda.

 

co do magica dlatego tak wazna jest wersja rozwijana bo po prostu jak chce sie korzystac w dzien lepiej miec tv .jednak wiekszosc kupiła magica do salonu i przez to ze jest to wersja ramowa musi isc na kompromis w dzien .widzac co robi black diamond w dzien czy przy sztucznym swietle magicowi brakuje.a co do ceny magica gdyby miał mozliwosci blacka to napewno producent ustaliłby cene na wyzsza ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Tobie nie potrzeba a innym 100 osobom, tak.

RAF77 no chyba nie masz do mnie o to pretensji.

llukk pokaż te możliwości SI. A i może sam wymyślisz nad wersję rozwijaną. Jest nisza wiec do dzieła. Nie wiem nie ma innych dobrych ekranów rozwijanych. Można kupić inny, po co Magicscreen. Widzę ze niezła presja, lud domaga się wersji rozwijanej a nawet żąda. Współczuje producentowi.

Panowie myślę że jakby to była prosta sprawa to już dawno by był. A myślę że jak już powstanie to cena też będzie adekwatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za złe, to nie. Ale trzeba patrzeć bardziej perspektywicznie.

Napewno znalazło by się sporo nowych klientów na wersję rozwijaną. Cena myślę +20-25%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stachu nie podoba mi sie twoje słownictwo ... argumentacja emocjalna ,nerwy jestes tylko zwykłym uzytkownikiem jak ja i pozostali to po co nerwy.nerwy jakby producent ...

 

temat wersji rozwijanej producent sam wspominał juz pare miesiecy temu.

 

powtorze wersje elektryczna kupi wiekszosc klientow

 

wersje ramowa niektorzy ze wzgledu na usuniecie telewizora ,estetyke wnetrza (kazdy ma inna) oraz kompromisy przy wyswietlaniu w dzien czy sztucznym swietle.

 

a o wersji rozwijane wspomnial sam producent kilka miesiecy temu wiec o co chodzi...

 

to nie jest wątek reklamowy magic screena to nie jest forum zamkniete.jest to jeden z tematów załozonych na forum audiostereo i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llukk które konkretnie słownictwo? Mi się natomiast nie podoba to że tak wychwalasz SI BD mając tylko zaledwie skrawek w domu. Wiec proszę Cię pokaż tą przepaść miedzy dwoma ekranami: pokaż te więcej szczegółów w czerniach i bielach, lepszą ostrość.Bo sam kontrast nie robi na mnie żadnego wrażenia.

Wg mnie Twój osąd jest za daleki i zbyt radykalny, zwłaszcza że nie porównywałeś ekranów a jedynie próbkę do ekranu. A to spora różnica.

Generalnie już pisałem że wersja rozwijana mnie nie interesuje ale wiem że sporo osób by się ucieszyło jak by powstał. Myślę że i producentowi też by był na rękę $. Fakt że on sam zbyt szybko założył że taka powstanie. Ale pewnie nie jest to własnie takie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zobaczcie kto jest naganiaczem i kto wam daje obiektywne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2014 rok stachu kubik osoba zwiazana z magic screenem zawodowo!

 

Kurde mamy 2017 rok a marketing czasy komunistyczne ...podszywanie sie pod zwyklych uzytkownikow zeby sprzedac swoj towar. Zauwazyli juz to czytelnicy na hd polska tak samo i tu...brak slow koniec dyskusji

 

Nawet nicka nie zmienil to trzeba miec EGO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zobaczcie kto jest naganiaczem i kto wam daje obiektywne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2014 rok stachu kubik osoba zwiazana z magic screenem zawodowo!

 

Kurde mamy 2017 rok a marketing czasy komunistyczne ...podszywanie sie pod zwyklych uzytkownikow zeby sprzedac swoj towar. Zauwazyli juz to czytelnicy na hd polska tak samo i tu...brak slow koniec dyskusji

 

Nawet nicka nie zmienil to trzeba miec EGO.

Jeśli to prawda to niezłe jaja - zawsze twierdziłem że cichy marketing jest wszędzie ale co poniektórzy od czci i wiary mnie osądzali za to :) Takich naganiaczy jest pełno!!!! Może kolega stachukubik wyjaśni co i jak? Może to wszystko nie prawda jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo llukk niezły z Ciebie forumowy Sherlock. Dziwna sprawa że nie zmieniłem nika. Kurde ale wtopa. Rozgryźliście mnie. Teraz weźcie i oddajcie Magicscreeny do producenta bo to taki kijowy ekran a cichy i szeptany marketing zamotał Wam w głowach. I co nagle kontrast Wam się zje..ał na ekranie. Kolory wyblakły.

Możecie sobie wyobrazić że to co pisze, pisze jako użytkownik i nie jestem z Magicsreenem zawodowo związany a jedynie towarzysko. Dlatego niemam powodów żeby się ukrywać lub zmieniac niki. A wg Was branża nie ma prawa się znać na tym co sprzedaje. Żałosne

llukk udowodnij mi że gdzieś pisze nieprawdę. Prędzej Ty naginasz dla Screen Innovation. Bo gówno widziałeś a peany wypisujesz.

Jeżeli przebrnęliście przez wątek na HDTV polska to tez mogliście przeczytać jak zwracałem się do Pana Macieja Kopra który kiedyś na Audioshow przykładał próbki wielkości zeszytu i na tej podstawie wyrabiał sobie zdanie tak jak lluk. Polecam.

Nikt Was nie zmusza do kupowania Magicscreena. Ale pokażcie mi lepszy ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowana opinia na temat MS RS po kilku tygodniach użytkowania:

 

- w słoneczny dzień i przy odsłoniętych roletach nie nadaje się do oglądania czegokolwiek; przy częściowo zasłoniętych można obejrzeć sport, bajki, programy tv

- w pochmurny dzień i przy odsłoniętych roletach można oglądać sport, bajki i programy tv - w miarę wystarczający kontrast

- przy świetle sztucznym można spokojnie oglądać sport, bajki i programy tv - bardzo dobry obraz, a zgaszenie świateł tylko nieznacznie poprawia kontrast i kolory

- filmy - tylko i wyłącznie przy zgaszonym świetle, co prawda u mnie są dość mocne ledy sufitowe, więc jak ktoś ma słabsze oświetlenie to może przejdzie

- srebrzenie, o którym wspominały różne osoby - rzeczywiście występuje ono, ale do tej pory zauważyłem tylko w jednym filmie - Wyspa - wiele scen w tym filmie jest rażąco białych, biel aż kłuje w oczy, i wtedy rzeczywiście wyraźnie widać srebrzenie, mnie to nie przeszkadza, ale nie jestem jakimś maksymalnym purystą w kwestiach obrazu; oglądam z 3-4 metrów, więc być może srebrzenie widać też w innych filmach, ale z bliższej odległości

 

Nie zmieniam ogólnej opinii o ekranie - przy wyłączonym świetle obraz wgniata w fotel. A właśnie po to kupiłem ekran, no może też do oglądania piłki nożnej i grania na konsoli, ale do tego bardzo dobrze nadaje się nawet przy włączonym świetle.

Nie wiem, ile w tym zasługi ekranu, a ile projektora Epson 9300, ale połączenie tych dwóch urządzeń daje fenomenalne efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie kolega z Epson 6600 ( 2500 lm ?) Jakość obrazu w pochmurny dzień na MS Future na bardzo wysokim poziomie . ( bez rolet i innych zabiegów ) Myślę , że mocna lampa jest atutem dla takiej konfiguracji i warunków. Polecam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Epson też ma 2500 lm. Zapomniałem dodać, że włączony miałem tryb Eco :) Po zmianie obrazu w projektorze na tryb Dynamiczny, co spowodowało zmianę ustawienia lampy z Eco na Maks. kontrast znacząco się poprawia, ale nie uwierzę by dało się oglądać filmy w dzień, przy odsłoniętych roletach. Zwłaszcza wiedząc, jak zajebiście wyglądają one przy wyłączonym świetle/zasłoniętych roletach. Nie po to kupowałem tyle filmów na Bluray i wysokiej klasy projektor Epsona. Ale rzeczywiście przy ustawieniu maksymalnym lampy wygląda to dużo lepiej w dzień. Może też masz mniej okien, u mnie jasny salon i do tego połączony z resztą domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stachu. To nie ja sprzedaje magic screena .jestem tylko uzytkownikiem .i jesli piszesz ze magic screen jest lepszy od black diamonda czy tez nie odbiega od niego to nie moim zadaniem jest pokazanie ktory ekran jest lepszy.

Ekrany arl to glowne zmniejszanie odbic od otoczenia w projekcji nocnej ale takze przy projekcji przy sztucznym swietle oraz naturalnym.

 

Magic screen jest bardzo dobrym ekranym przy projekcji nocnej ale w pozostalych jest slabo.

 

Prosze poznac metodologie testow ekranow arl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A black diamond jest tylko taki drogi .np seymour ktory ma kontrast wiekszy od black diamonda kosztuje ok 2200dolarow i to cennikowo.

 

Ale powiem takze ze screen inovations ma w ofercie slate 1.2 i 8 gdzie ograniczono skrzenie ale testujac przy magic screenie nie bylo duzo roznic .lepsza czern tylko ale slale kosztuje 3 razy wiecej. Oczywiscie takze probki.

I to nie jest to ze wychwalam black diamonda a na magica bredze.

 

Tylko rzetelne opisywanie mam produkt bardzo dobry sa moze i lepsze ale drozsze kilkukrotnie. Nabywca i tak zdecyduje.

A jesli mam produkt lepszy czy porownywalny to robie testy i pokazuje. Jakosc nie bylo problemem pokazac zalety magica przy zwyklych ekranach bialych. Natomiast przy arl jest problem...

 

Ps. Do stachu jesli jestes tylko zwiazany towarzysko to po co nerwy i uzywane slownictwo np wtedy jak maciej koper chcial probki do magica przystawiac. Jak i teraz na audiostereo .

 

Michalc pelna zgoda do twoich wnioskow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Posiadam na sprzedaż:...

 

- Sprzedaję tylko jako komplet....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pilota i ledów, czy tylko u mnie pilot pożera baterie w zastraszającym tempie? Wymieniam średnio co tydzień alkaliczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A propos pilota i ledów, czy tylko u mnie pilot pożera baterie w zastraszającym tempie? Wymieniam średnio co tydzień alkaliczne.

Też tak miałem. ...zmień pilota...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też. Jedne od początku.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.