Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... dobrze wiesz ,że @hifiblok przeszedł całą drogę "ewolucji"....od zwykłych ekranów przez próbki ,aż do MS RS...i sam zauważył, że próbka i tak niewiele daje jeśli chodzi o pełną ocenę jakości danej powierzchni projekcyjnej... po tym jak miał próbkę dalej nie potrafił do końca określić czy ekran będzie warty wydanej kasy, bo na podstawie próbki za dużo się nie dowiedział....zaryzykował i zakupił cały ekran...i jego zdanie po fakcie zakupu już znasz.... co prawda nie po Twojej myśli bo miałeś nadzieje, że się zawiedzie i byłaby to dla ciebie "woda na młyn"...

....ale mogę cię pocieszyć, masz już nową "wodę na młyn" , bo kolega @RAF77 podesłał ci linka z, jak to nazwał, "takim ekranem" za 500zł... już możesz zaczynać doświadczenia z farbkami i z płytami PCV....co prawda pełno jest takich w sieci ale ten na pewno będzie ok.......w końcu wiesz "o co kaman" bo masz próbkę wiec dasz sobie radę...powodzenia...

 

P.S.

...ale jak poprosisz @KrzysiaA ...to pójdzie wam szybciej... :))))))))

 

...

pożno ale dobrze piszesz - może premia będzie? :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożno ale dobrze piszesz - może premia będzie? :):)

...już dostałem premie...i wymieniłem cały sprzęt audio-video :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to takie proste i tanie to bardzo prosze niech mi ktos zrobi taki diy

jak bedzie przynajmniej w polowie tak dobry jak ms rs to place 1k od reki ;) i dam sobie do sypialni, tylko nie rolete, bo takie cuda juz mam w oknach.

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że to proste.

Trzeba: sprzęt, miejsce, czas, chęci, no i materiały ale to najmniejszy problem ☺.

Gorzej z pozostałymi sprawami.

Chociaż kolega tam napisał, że można ekran zwijany też pomalować. To by mogło być coś dla mnie.

Bo widać MS nie spieszy się z ofertą ekranów zwijanych, chociaż zapowiedzi były, że hoho.

 

Skoro to takie proste i tanie to bardzo prosze niech mi ktos zrobi taki diy

jak bedzie przynajmniej w polowie tak dobry jak ms rs to place 1k od reki ;) i dam sobie do sypialni, tylko nie rolete, bo takie cuda juz mam w oknach.

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Ps.

1tys zł.

Tak mało wyceniasz prace ludzi.

Tylko 500zl na pokrycie wszystkich innych kosztów ☺

 

Jak bym miał to zrobić, to tak 2tys za moją pracę, sprzęt itp. Plus 500 materiały.

No i pasowało by coś zarobić.

3.5tys, za tyle bym mógł to zrobić, nie za 1tys. ☺

 

To tak tylko teoretycznie napisałem.

Bo w praktyce, pewnie by mi się nie chciało ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1tys zł.

Tak mało wyceniasz prace ludzi.

Tylko 500zl na pokrycie wszystkich innych kosztów ☺

 

Jak bym miał to zrobić, to tak 2tys za moją pracę, sprzęt itp. Plus 500 materiały.

No i pasowało by coś zarobić.

3.5tys, za tyle bym mógł to zrobić, nie za 1tys. ☺

 

To tak tylko teoretycznie napisałem.

Bo w praktyce, pewnie by mi się nie chciało ☺

 

 

 

.... tylko widzisz tam jest mowa o typowym diy, a o ile mi wiadomo ms nie maluje sie wypozyczonym pistoletem z obi.

Ja kupilem ekran "naszej" produkcji, wiadomo ile kosztuje, a za ta jakosc spokojnie moglby kosztowac wiecej... to znowu pewnie wycenilem za duzo ehhh

Sam widzisz prosto jest sobie teorie pisac....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ekran "naszej" produkcji, wiadomo ile kosztuje, a za ta jakosc spokojnie moglby kosztowac wiecej...

mógłby ale nie kosztuje bo producent to samarytanin. A ekran to naszej produkcji tak jak 90% innych rzeczy "polskich" - płyta z południa Europy, ramki i ledy z chin - ale ekran polski :):):). Ech nie to że jestem złośliwy, nie o to chodzi, ładnie świeci komuś i ktoś jest zadowolony i o to chodzi ale jak widzę kolejny wpis kogoś kto coś kupił i promuje że the best a reszta to lipa bo on to kupił to czytać głupoty się odechciewa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno.

Widziałeś zdjęcia przy zgaszonym świetle?

Mi to nie wygląda na "połowę jakości"

Uważam że to wygląda tak samo dobrze, jak to co kupiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory na matrycach MVA z 8bitową paletą z interpolacją do 10ciu i rozdzielczością 4K na moim monitorze z matrycą TN, 6cio bitową paletą kolorów i rozdzielczością HD też wyglądają tak samo dobrze jak to co kupiłem 10 lat temu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupowałeś nowy?

Na wakacje trzeba było jechać

 

nie zrozumiałeś, nie kupowałem, bo na moim obecnym monitorze wygląda tak samo jak mój obecny monitor :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy zdjęcia nie oddają rzeczywistości. NIGDY

Jeżeli ktoś twierdzi że coś widział na zdjęciach to widział zdjęcie a nie rzeczywistość. A ona bywa brutalna. Zrobię zdjęcie mojego starego 15 letniego telewizora z obrazem lepszym niż OLed.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem.

Ale ekran MS też widziałem tylko u kolegów na zdjęciach.

Więc jedynie można porównać zdjęcia do zdjęć.

Zgadzam się, nie daje to 100% pewności,ale jakiś pogląd na sprawę.

 

Można spróbować lub nie. Każdy ma swój rozum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To wiem.

Ale ekran MS też widziałem tylko u kolegów na zdjęciach.

Więc jedynie można porównać zdjęcia do zdjęć.

Zgadzam się, nie daje to 100% pewności,ale jakiś pogląd na sprawę.

 

Można spróbować lub nie. Każdy ma swój rozum.

Jakiś pogląd na sprawę daje...powtarzam jakiś...nie wiem 20% ...gdy na zdjęciach porównywane np. ekrany czy tv stoją obok siebie...na tym samym zdjęciu. .. ale i tak przecież oglądamy to na swoich monitorach...i na tych zdjęciach (łeb w łeb) widać tylko ułamek różnicy (bo i tak nasz monitor zabija nam rzeczywisty obraz)może w kontraście i kolorach bo przecież nie zobaczymy pełnej ostrości czy gładkości powierzchni....po drugie zdjęcia kolegi z Czech to masakryczna jakość z jakimiś nieostrymi "chropami" i mega ziarnem na ekranie DIY...widać to na tej fotce z bliska...i nie wiadomo czy wina to pikselozy zdjęcia czy pow.projekcyjnej...

 

Druga sprawa jak ktoś kupuje proja wysokiej klasy to nie bèdzie się bawił w takie DIY...bo chce jak najlepszą jakość obrazu uzyskać...A wiadomo takie DIY wychodzi raz lepiej raz gorzej......nie ma powtarzalności...bo ręka zadrży. ..bo pistolet dłużej przytrzymamy. .. bo mocniej spust naciśniemy. Itd.. trzeba mieć wyrobioną rękę i smykałkę do takich spraw....

 

Jak ktoś ma mały określony budżet ,bo wiadomo są ważniejsze rzeczy w życiu niż proj i ekran to niech się bawi w takie DIY aby mieć dużo taniej....i chwała mu za to że próbuje... to jego kasa i jego akceptacja tego co widzi i jego satysfakcja z tego co zrobił....

 

Dochodzi jeszcze sprawa estetyki i końcowej jakości wykonania takiego ekranu bo wiadomo to nie tylko pow.projekcyjna...A wisi to "małe" cudo w naszym salonie czy salce i także w jakiś sposób ma powiedzmy zdobić...

 

Ja np.nie mam czasu ani smykałki ani pojęcia do zabaw z lakierami,pistoletami lakierniczymi itd...jak ktoś ma takie umiejętności , czas i wiedzę w tym temacie to niech próbuje i działa... ;) ;)

 

Inna sprawa to każdy ma inne wyczucie jakości.... znam osoby które twierdzą że nie widzą różnicy między takim sony hw55 a benq 2000 czy epson 6700...dla nich to ten sam obraz nie wart różnicy w wydanej kasie...tylko pytanie czy one naprawdę nie widzą tej różnicy czy po prostu są z góry na nie bo i tak nie mogą sobie pozwolić na zakup takiego proja i dlatego "się pocieszają" i wmawiają pewne rzeczy...

 

... to tak jak z telewizorami....przecież obojętne czy plazma czy lcd IPS. ..przecież to ten sam obraz...bez większych różnic. ...A wiemy że wielu jest takich co tak twierdzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ale nie kosztuje bo producent to samarytanin. A ekran to naszej produkcji tak jak 90% innych rzeczy "polskich" - płyta z południa Europy, ramki i ledy z chin - ale ekran polski :):):). Ech nie to że jestem złośliwy, nie o to chodzi, ładnie świeci komuś i ktoś jest zadowolony i o to chodzi ale jak widzę kolejny wpis kogoś kto coś kupił i promuje że the best a reszta to lipa bo on to kupił to czytać głupoty się odechciewa....

 

jgx ja wiem, ze ty prowadzisz kruciate, czekaj jak to nazywaja teraz mlodzi w tych internetach trolling ? :)

ehhh to teraz lez z chin jest problemem ?? to juz musisz miec pretensje do reszty swiata a nie producetow...

aha i nie insynuuj, ze cos promuje... promocja a dzielenie sie swoja prywatna opinia to dwa rozne tematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie zasadnicze

 

Buduje salke w piwnicy (etap wylewania hudziaka, prace murarskie), sciana przednia o wymiarach 6,5 metra szerokosci i 2,6 - 2,8 metrow wysokosci. Na niej musza zmiescic sie ekran, fronty i central.

 

Pytanie, jaki ekran bylby optymalny dla tej sciany, jakie MS ma w ofercie jako "standard" bo nie chce placic specjalnych cen za specjalne rozmiary. :P

 

I kolejna najwazniensz sprawa, ktora mnie sklonila do napisania w tym temacie. To czy ekrany MS sa jakos skladane, gietkie czy cokolwiek w sensie czy maksymalna wysokosc ekranu w mojej sale jest uwarunkowana wysokoscia drzwi, przez ktore bede musial wniesc ekran?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze

 

Buduje salke w piwnicy (etap wylewania hudziaka, prace murarskie), sciana przednia o wymiarach 6,5 metra szerokosci i 2,6 - 2,8 metrow wysokosci. Na niej musza zmiescic sie ekran, fronty i central.

 

Pytanie, jaki ekran bylby optymalny dla tej sciany, jakie MS ma w ofercie jako "standard" bo nie chce placic specjalnych cen za specjalne rozmiary. :P

 

I kolejna najwazniensz sprawa, ktora mnie sklonila do napisania w tym temacie. To czy ekrany MS sa jakos skladane, gietkie czy cokolwiek w sensie czy maksymalna wysokosc ekranu w mojej sale jest uwarunkowana wysokoscia drzwi, przez ktore bede musial wniesc ekran?

 

...ekrany MS maja maksymalnie 150cm wysokości...jeśli dobrze pamiętam.. co przy 16:9 daje 120".... natomiast przy 21:9 dużo...dużo wiecej...

..ekran to sztywna płyta..

...co do wielkosci ekranu to chyba nie od ściany to zależy ale od odległosci widza od ekranu... :)...a tu są różne preferencje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo malutko 150cm, myslalem o czyms conajmniej 2m wysokosci.

 

W sumie tak sobie mysle, jakbym mogl schowac gdzies centrala to ekran moglby isc do 240cm wysokosci. Najwyzej zamiast w MS zainwestuje w jakas "szmate".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo malutko 150cm, myslalem o czyms conajmniej 2m wysokosci.

 

W sumie tak sobie mysle, jakbym mogl schowac gdzies centrala to ekran moglby isc do 240cm wysokosci. Najwyzej zamiast w MS zainwestuje w jakas "szmate".

.....2m wysokosci to jest 160".... z jakiej odległości chcesz to oglądać...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....2m wysokosci to jest 160".... z jakiej odległości chcesz to oglądać...?

 

Mam pomieszczenie pod garazem 6 x 6,5m, chce je calkowicie przeznaczyc pod salke.

 

 

Teraz mam ekran 130cm wysoki a siedze od ekranu 320cm. Wiec jak wstawie ekran 150cm a bede siedzial 4 - 5 metrow to chyba lipa bedzie - w stosunku do tego co teraz mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomieszczenie pod garazem 6 x 6,5m, chce je calkowicie przeznaczyc pod salke.

 

 

Teraz mam ekran 130cm wysoki a siedze od ekranu 320cm. Wiec jak wstawie ekran 150cm a bede siedzial 4 - 5 metrow to chyba lipa bedzie - w stosunku do tego co teraz mam.

...pytanie co tam za proja wstawisz...czy 4K ...czy dobrej klasy FHD... bo jak siedzimy za blisko przy złej jakości obrazu to tylko męczarnia, wielki obraz to nie wszystko, ważne aby miał swoją jakość... ja 110" oglądam z 3,5m i jest idealnie...przy FHD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor narazie epson 5350 a za te dobre pol roku, bo tyle pewnie potrwa budowa/remont kupie cos w okolicy 10 000pln i mysle ze to bedzie juz 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być dedykowane przystosowane pomieszczenie to nie potrzeba ekranu alr.

 

A jaki wtedy ekran bedzie optymalny?

Zastanawiam sie nad ekranem 200x355cm 16:9. Na przedniej scianie nie dawalbym podwieszanego sufitu, ekran prawie pod sufit, na dole zostaloby ze 40 - 50 cm na umiejscowienie centrala. Chyba by starczylo

 

Oczywiscie sciany i sufit jak najbardziej moga byc czarne lub bardzo ciemne. Zastanawiam sie tez nad podestem dla kanapy. Ale to rozmowa na inny temat. Tutaj skupmy sie nad ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze chcesz ogromny ekran a ms chyba dalej do 120" jest w 16:9

Poza tym ekran pod sam sufit to zly pomysl moim zdaniem.... raz bedziesz patrzyc do gory dwa nawet czarna farba cos tam odbija a inny kolor to juz zapomnij przy takim ustawieniu ekranu.

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze chcesz ogromny ekran a ms chyba dalej do 120" jest w 16:9

Poza tym ekran pod sam sufit to zly pomysl moim zdaniem.... raz bedziesz patrzyc do gory dwa nawet czarna farba cos tam odbija a inny kolor to juz zapomnij przy takim ustawieniu ekranu.

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Wysokosc sciany bedzie pewnie cos kolo 2.80 musze pomierzyc dokladnie, wiec 2 metrowy ekran mysle ze bedzie to maksymalna - optymalna wysokosc.

Tylko boje sie o jakosc obrazu - czy nie bedzie ziarna przy materiale fullhd, czy stosowac alr, czy polaczyc 2 plyty i czy bedzie widac klejenie.

 

Zaloze osobny temat, bo moze ktos ma jakies pomyslu jak "schowac" glosnik centralny. Wtedy 2m ekranu napewno nie beda za duze.

 

Jutro zrobie plan pomieszczenia, przedstawie swoje pomysly i pytania odnosnie ekranu, elektryki (gniazdek kabli), scian, sufitu podwieszanego, oswietlenia itp. I licze na spora dyskusje i mase opinni i pomyslow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor 4K za 10kzł ?

Co to za projektor i to do 160 a może i więcej cali ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Projektor hifibloke kosztuje 16999zl na ceneo. Pewnie idzie uzyskac rabat w granicy 3000zl to daje nam 14000zl. Za te pol roku jak zrobie salke cena spadnie jeszcze o 2000zl i bede juz w "okolo" granicy projektora za 10000zl heheh

 

Jakas nowa optoma bodajze wyszla w 4k.

Czy moze epsona 9300 by kupil lub Sony 55/65 (full hd).

 

Te projektory nie ogarna 160"? Bo tak w sumie jak to napisales, to ma to sens. Lampa ma okreslona jasnos swiatla, czym wiekszy obraz tym ta jasnosc, kontrast itp bedzie gorsza bo przypadnie na wieksza powierzchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony są jasne i mogą ogarnąć ekran 160". Zresztą na stronie sony jest kalkulator (do ściągnięcia), więc można sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.