Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michalc pisałeś że masz ekran 130' w formacie 2.35:1 .. jak to się przekłada na szerokość i wysokość ekranu ?

 

Chyba jednak jest to 2.4:1, ale generalnie to prawie to samo.

 

Szerokość 306 cm, a wysokość 128 cm. Licząc ramkę, która jest bardzo cieniutka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbyś zrobić takie porównanie ekranu białego i MS RS, ale w warunkach nocnych, gdy jedynym źródłem światła w pokoju jest projektor?

Ewentualna różnica w takich warunkach najbardziej mnie interesuje.

Jeżeli nie zdjęcia, to napisz, jak duża jest różnica wg Twojego oka i jaki masz kolor ścian i sufitu?

dzięki

Niestety nie dam rady zrobić już takiego porównania ekran oraz projektor kupił kuzyn. Teraz czekam na optome HD36 . Lecz mogę opisać co się dla mnie zmieniło w seansie nocnym.

Pokój ściany kolor szary , sufit biały na przeciw ekranu szafa z frontami z lakierowanego szkła na biało.

 

Po zmianie ekranu w pełnym zaciemnienu obraz nabrał dużo lepszego kontrastu , kolory zrobiliy się bardziej soczyste, a czerń jest po prostu bajka. Na białym ekranie podczas projekcji pokój był bardzo jasny , teraz od ścian nic się nie odbija. Nie da się dokładnie tego opisać to trzeba zobaczyć ;)

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis ekranu.

Co do epsona, ja mam tw7300.

W twoim modelu można zastosować soczewkę anamorficzna, którą rozwiąże problemy z czarnymi pasami (tania nie jest).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim modelu można zastosować soczewkę anamorficzna, którą rozwiąże problemy z czarnymi pasami (tania nie jest).

 

 

Z czarnymi pasami nie ma problemu, bo Epson je maskuje, ale zostaje światło emitowane przez projektor.

Gdzieś widziałem, że soczewka anamorficzna do tego modelu kosztuje jakieś 2 tys. $ :) Może kiedyś, póki co LEDy ekranu MS świetnie ukrywają te paski, a jakość przy zoomie jest na tyle dobra, że trudno mi sobie wyobrazić jeszcze lepszą po zastosowaniu soczewki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez michalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z czarnymi pasami nie ma problemu, bo Epson je maskuje, ale zostaje światło emitowane przez projektor.

Gdzieś widziałem, że soczewka anamorficzna do tego modelu kosztuje jakieś 2 tys. $ :) Może kiedyś, póki co LEDy ekranu MS świetnie ukrywają te paski, a jakość przy zoomie jest na tyle dobra, że trudno mi sobie wyobrazić jeszcze lepszą po zastosowaniu soczewki.

Nie, no jasne, ja z tw7300 też jest bardzo zadowolony. Też mam ekran ustawiony na 21:9 i obraz powiększony tak, żeby wypełniał ekran a czarne pasy mam poza ekranem na czarnym materiale, otaczającym ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć, a co kupujesz, na co zmieniasz?

Biały ekran, jaskinia i nowszy JVC?

 

Na nic :) Brak czasu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na nic :) Brak czasu :(

 

ehh jak bedziesz teraz żyć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem probke najnowszego magica black.

 

Szybkie porownanie do future

 

Projekcja w dzien ok 16 zachmurzone niebo okna niezaloniete .

Czern taka sama . Poprawa kilkoprocentowa w bieli i kolorach

 

Projekcja sztuczne swiatlo. Zadnej roznicy......

Czyli ponownie przepasc w porownaniu do black diamonda . Gdzie przy sztucznym swietle mamy czern a na magicu wyblaka czern czyli ciemny szary

 

Projekcja nocna. Czern na pasach lepsza. Za to na ekranie np sceny w gwiezdnych wojnach gdzie mamy czern i gwiazdy zadnej roznicy. Tak samo filmy uhd . Czy zwykla tv.

 

 

Werdykt jestes nowym uzytkownikiem kupuj nowsza wersje .jestes uzytkownikiem future nie ma sensu

 

Oczywiscie w oparciu o probke. Jesli porownanie ekran vs ekran sa wieksze roznice to prosze o zrobienie takiego testu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llukk masz tę próbkę tego SI chętnie porównam. A widzisz na nieszczęsnej próbce nie zauważyłeś najważniejszej różnicy to jest zdecydowanie lepszej ostrości. I lepszej dynamiki kolorów. Moim zdaniem ten nowy ekran rozjedzie Black Diamonda w każdych warunkach. A już na pewno nie będzie od niego gorszy. Więc jeżeli masz możliwość to wyślij proszę ten super amerykański hit do producenta Magicscreena i chętnie porównamy.

 

A najlepiej Kup tego Diamonda i zrobimy konkretne porównanie i rozwiejemy wątpliwości raz na zawsze. Lepiej tak bo żetelność testów próbek wielkości kartki papieru to moim zdaniem mozna o kant dupy rozbić. Ty niczym nie ryzykujesz bo będziesz miał zaje...ty ekran. A ja najwyżej posypie głowę popiołem a producent Magicscreena będzie wiedział że ma jeszcze nad czym pracować. Ale powiem Ci że jestem jednak spokojny o wynik bo widziałem to cudo w pełnym wyciemnieniu (czarno do okoła) i szału nie było. Wiec jak bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ekranu arl nie kupuje się żeby oglądać w jaskini, bo do tego są lepsze ekrany. To ma działać w pomieszczeniach nie przystosowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym to chętnie zweryfikował. Ale podpowiedzcie jaki ekran do jaskini.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze poczytać moj wczesniejszy post i jesli nie jest to prawda. To prosze porownac nowy ekran magic vs future. Nie probki caly ekran .kto moze to zrobic producent.tak samo z black diamondem w Polsce jest juz nawet dwoch dealerow jak ostatnio sprawdzalem na stronie screen inovations probki latwo zdobyc. Ja powtorze moim zdaniem uzytkownicy future powinni pozostac przy nim .zastanawiajacym sie nad kupnem to ten nowy bo te kilka procent jest roznicy. A co do black diamonda cena (chyba ze dolar spadnie do 3.5 he he lub nizej)dla mnie jest zbyt wysoka pisalem wiele razy dlatego pozostaje przy future.wiec future jest dobrym ekranem ale przy sztucznym swietle jak i naturalnym przegrywa sromotnie z black diamondem moze nastepne wersje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego ja miałem u siebie 100 cali Future niemal od samego początku jego powstania podobnie teraz mam Reference. Z Future byłem już bardzo opatrzony projektor zawsze skalibrowany. Porównanie odbyło się własnie na zasadzie podmiany ekranu. I tu przyrost ostrości obrazu ocenił bym na 70% mniejsze błyszczenie białego koloru o ok 50%. Dynamika koloru też ok 50%. Dla mnie to duże i odczuwane zmiany. Ekran w tym wypadku jest dlatego własnie nowym modelem a nie tylko liftem Future. Ja jak pisałem wyżej widziałem też cały ekran SI Black Diamond w akcji (a wtedy miałem Future własnie) i nie zrobił on na mnie żadnego wrażenia. Zatem wnioskuje że Reference może być od niego lepszy. Próbek nie będę zamawiał bo wg mnie nie da się z nich tak naprawdę za wiele wywnioskować. Ale fakt że chętnie zobaczył by porównanie obu. trzeba coś zorganizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się na ten test bo też widziałem Black Diamond SI i szału nie było a droższy od MS Future kilkukrotnie . Ciekawy jestem tego MS RS :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla trzezwo myslacych magic jest lepszy od black diamonda ktory jest conajmniej 4 razy drozszy i producent nie zalatwil probek zeby sie pochwalic baa gdybym mial produkt lepszy od black diamonda to kupil bym caly ekran i sie chwalil.

Powtarzam Magic jest sprzedawany w wersji ramowej wiec wiekszosc kupujacych wstawiajacych go do salonu musiala sie pozbyc telewizora.wiec isotne jest jak magic wyswietla obraz przy sztucznym swietle lub swietle naturalnym Reasumujac future czy nowa wersja jest bezkonkurencyjna na rynku polskim ze wwzgledu na cene brak konkurencji innych ekranow arl ale w porownaniu do black diamonda to jest przepasc i producent ma nad czym pracowac czego mu zycze. A naganiacze wiecej szkody robicie niz pozytku. Co z tego ze black diamond jest lepszy jak jest 4 razy drozszy. Cena i mozliwosci krol jest jeden i jest to magic. jakosc obrazu krol jest jeden i jest to black diamond.

jezeli naganiacze beda tak robic wrzuce filmik z porownaniem black diamonda 1.4 i 8 na tle futura

 

A pozniej futura i probka nowego i za kilka dni znowu bede mial probki black diamonda.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoja opinia jest najlepsza a reszta to po prostu naganiacze. Śmieszne

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Miałem na myśli powyższa wypowiedź llukk

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepsza tylko staram sie zeby byla obiektywna.. jestem posiadaczem magica ale nie traktuje go produkt naj naj widze jego plusy i minusy i postaralem sie zdobyc probki black diamonda ,ktory jest uznawany za najlepszy ekran arl zeby widziec jakie sa roznice.

 

Prosze tutaj macie najlepsze ekrany arl na swiecie poczytajcie plusy i minusy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego nie ma tam magica?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez llukk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce filmik z porownaniem black diamonda 1.4 i 8 na tle futura

 

 

Można poprosić o taki test ? Nawet na próbce będzie widać czy jest obraz wyraźniejszy i bardziej kontrastowy w stosunku do reszty tła. Także poproszę o filmik z przesuwaną po ekranie MS próbką Black Diamonda... Taki test już pokaże czy widać różnicę. Błękit nieba, ciemne sceny i kolorowe :)

Jeżeli zauważymy różnicę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawde to trzeba by balo zrobic ekran pol na pol MS/BD, skalibrowac projektor pod MS i puscic material testowy, potem skalibrowac projektor pod BD i puscic ten sam material testowy... inaczej nie ma sensu. Obraz zawsze bedzie wygladal lepiej na tej powierzchni gdzie jest akurat skalibrowany. Jedyny fakt to adaptacja pomieszczenia. Do zwyklych ekranow wymagana, do MS nie (testowalem MS z zaciemnieniem i bez i z zaciemnieniem bylo moze 5% lepiej, a wiec gra nie warta swieczki, moze bylo by lepiej jak bym ponownie skalibrowal projektor pod MS z zaciemnieniem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo nazywasz naginaczem. Gościu sam się napinasz przeczytanymi w necie opiniami i testami. A ja powiem Ci mam je wszystkie w doopie. Sam potrafię ocenić czy coś jest dobre czy słabe. I walą mnie recenzje ludzi których Ty uznajesz za wielkich. Ja piszę tylko to co sam zaobserwowałem i to nie na skrawku próbki tylko mówię o pełnym formacie ekranu. Moja opinia jest taka ze Megicscreen jest za tani i dlatego masz taką niską ocenę bo inaczej byś śpiewał jakbyś zapłacił za niego np 10-12 tys. Bo i tak niema on konkurencji w tym przedziale cenowym. Zamiast się cieszyć że ktoś w Polsce zrobił produkt konkurencyjny z jak to nazwałeś najlepszym ekranem na świecie. Sprzedaje go za psie pieniądze. Dzięki temu też wisi własnie u Ciebie. Wg mnie chcesz chwalić SI to załóż osobny temat i tam chwal. Tylko zaznacz że masz go skrawek i napisz czym świecisz na niego.

A czekam na film. Tylko zrób to rzetelnie. Użyj zaleceń hp13

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracja projektora pod future wiec powinien wypasc lepiej... a tak nie jest. powtorze tylko cena magica ponad 5tys a blacka ponad 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z hp13! Gruszki do gruszek a jabłka do jabłek porównujmy. Porównywanie na jakiś próbkach robiłem wiele razy i ... lipa. Nawet MS nie wypadł za dobrze zanim nie powiesiłem całego.

Poza tym dawno też przestałem czytać tzw guru od wszystkiego. Mam swoje oczy i słuch - to jest mój guru !

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5tys vs 20tys... chm... to taka konkurencja jak VW Golf do Audi A6 (cenowo) czyli WTF

a ja uwazalem ze 4tys ktore dalem za mojego MS to juz bylo duzo, bo ekrany potrafia kosztowac 1tys.

To nie mozna tak porownywac na probkach. Caly ekran MS nie odbija tyle swiatla co najprawdopodobniej wycinek wielkosci A3 tego BD (tak zakladam, ale przyznaje ze nigdy nie widzialem tego BD). Wiec fajnie - atut MS jest podczas takiego porownania niedostepny, bo inny ekran odbija swiatlo inaczej niz robil by to MS. Poza tym adaptacja pomieszczenia w jednym przypadku potrzebna a w innym zbedna. Kazdy wybierze cos dla siebie ale powiem szczerze ze nie wydal bym 20tys na ekran do projka za 10tys. Predzej zmienil bym projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.