Jump to content
IGNORED

Zestaw kolumn 5.1 dla ONKYO TX-NR 636

slawoho

Recommended Posts

Witajcie.

Szukam zestawu kolumn 5.1 dla mojego OKNYO TX-NR 636. Wcześniej miałem mały zestawik, TANNOY HTS101.

Został on po poprzednim sprzęcie, jednakże okazał się całkowicie niewystarczający. Szukam przede wszystkim dwóch kolumn frontowych (lub trzech dla LCR, i tyłów podobnej klasy, mogą być wiszące, mogą być stojące. Sub, dobrze by był dopasowany do reszty, nie musi być chyba tej samej marki, ale najważniejsze żeby grał jak trzeba i przenosił mi to czego w filmach potrzebuje. Zastosowanie to głównie filmy, czasem jednak muzyka (636 radzi sobie całkiem nieźle), dlatego zależy mi na dobrych frontach. Póki co myślałem o budżecie 5-6 tysięcy. Jakieś propozycje ? Pozdrawiam kolegów forumowiczów !

Witaj,

nie podałeś wielkości Twojego pomieszczenia, zakładając że jest to 20-30 m2 na pewno sugeruję zestaw Monitor Audio Bx6/Bx1/BxCentre/BxW10 (http://q21.pl/monitor-audio-bx6-bx1-bx-centre-bxw10.html) jako rozwiązanie uniwersalne i w swojej cenie moim zdaniem zdecydowanie bezkonkurencyjne. Ewentualnie jakie alternatywa spójrz proszę na Dali Zensor 7/1/Vokal z subwooferem lub bardziej linowo Klipsch Reference Premiere.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Podobnie w tej cenie polecam zestaw Melodiki

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale suba wybrałbym

Hidden Content

Pomieszczenie ma 24m2. Zależy mi zeby było w miarę liniowo, wiadomo ze im wierniejsze brzmienie tym bliżej 'fabrycznego brzmienia' :) a czy do tego Klipscha możecie doradzić jaki sub?

Jak wyglada z charakterystyka przenoszenia melodiki i Polka ?

Nigdy nie słyszałem o marce Monitor Audio i Indianapolis Line :) o Klipschu , Melodice i Polku tak. Czy możecie przybliżyć mi troche informacje o tych produktach ?

Do Klipscha przy najmniej tego:

Hidden Content

Nie będziesz potrzebował suba. Przy najmniej w pierwszej kolejności. Z czasem możesz go dokupić.

Melodika to Polski producent. Dobre głośniki w swoim przedziale cenowym, godne polecenie jak wyprzedadzą się promocyjne Reference.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

RF52 to starsza konstrukcja jedna z mniejszych w stojących kolumnach Klipscha. R28 jest teraz na promocji. To dużo mocniejsze kolumny. Do średnich i dużych pomieszczeń. Z kolei RF52 tylko małe pomieszczenia.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

Witajcie.

Szukam zestawu kolumn 5.1 dla mojego OKNYO TX-NR 636. Wcześniej miałem mały zestawik, TANNOY HTS101.

Został on po poprzednim sprzęcie, jednakże okazał się całkowicie niewystarczający. Szukam przede wszystkim dwóch kolumn frontowych (lub trzech dla LCR, i tyłów podobnej klasy, mogą być wiszące, mogą być stojące. Sub, dobrze by był dopasowany do reszty, nie musi być chyba tej samej marki, ale najważniejsze żeby grał jak trzeba i przenosił mi to czego w filmach potrzebuje. Zastosowanie to głównie filmy, czasem jednak muzyka (636 radzi sobie całkiem nieźle), dlatego zależy mi na dobrych frontach. Póki co myślałem o budżecie 5-6 tysięcy. Jakieś propozycje ? Pozdrawiam kolegów forumowiczów !

Witam,

Miałem 636 i ładnie zgrał się z JBL Studio 280 (pomieszczenie około 30 m2). W stereo najlepsze efekty uzyskiwałem przy włączonej funkcji "Music Optimizer" i wyłączonej autokalibracji. Szczególnie autokalibracja wprowadza dużo bałaganu w stereo (w sumie zależy też od akustyki pomieszczenia a u mnie jest najgorsza z możliwych).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.