Skocz do zawartości
IGNORED

Przełącznik potrzebny


Shrek.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po latach :)

 

Mam pilną potrzebę zakupu, bo uszkodziłem przez nieuwagę sterowanie w sprzęcie. Na tej płytce jest przełącznik, funkcje prawo lewo i wciśniecie ( u mnie akurat w CD w przód, w tył i play), to jest do kupienia bez jakiegoś problemu i gdzie szukać? Chciałem wyjąć gałkę i nie zeszła, a za to wyrwał się trzpień, bebechy działają, bo jak go włożę, to wszystko działa normalnie ale już nie da się go wczepić, wylata jak to mówią, z gałką całość pod obciążeniem.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, jakoś nie mogę namierzyć żadnego elektronika w Poznaniu, żeby to ogarnąć, może ma ktoś namiar, to by się przydał bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, impulsowy, kręcisz gałką w prawo, lewo czy dusisz do środka i zwiera, dając impuls. Myślę, że jutro podjadę do Gembary u nas, to coś poradzi. Wyjąłem to z panelu, żeby łatwiej było znaleźć i jak widać, skomplikowany to nie jest przyrząd, wymiana 10 min i koszt też nie będzie wielki, tylko dobrać i kupić, ot jest zadanie :)

 

Edit:

No na wygląd, to dokładnie mnie nakierowałeś, wklepałem w googlu przełącznik/impulsator Alps i mamy pełną gamę, w kosztach lekko śmiesznych i do dostania spokojnie. Trochę mi nerwy odpuściły, już spokojnie mogę posłuchać muzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nie udało. Okazuje się, że te które są do kupienia nie są takie same, albo wymiary albo funkcjonalność jest inna i jestem w dupie. Może ktoś z Was pomoże gdzie kupić to ustrojstwo? Jest nieobrotowy, ma jeden impuls w prawo, jeden w lewo push. Niby żadna filozofia, a jednak. Nie mam schematu, to jest sterowanie od cd, przełącza Rev / Play / FF i Play jest na wciśniecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahamsen CD V1.0 Up, prawy jego przełącznik, oba z resztą są identyczne, integra również ma te same jakby co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahamsen CD V1.0 Up, prawy jego przełącznik, oba z resztą są identyczne, integra również ma te same jakby co.

A pisałeś do producenta, jaki to model?

 

Czy to nie będzie któryś z tych 2?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w środę, do dzisiaj żadnej odpowiedzi ani z formularza, ani z adresu kontaktowego ze strony, szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w środę, do dzisiaj żadnej odpowiedzi ani z formularza, ani z adresu kontaktowego ze strony, szkoda.

Witam wygląda na zwykły impulsator z włącznikiem chwilowym bez problemu do dostania na allegro czy w elektro-sklepach sprawdź wymiary i poszukaj albo podeślij jakiś opis z impulsatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwykły, wg mnie też tylko jak byłem w jednym z najstarszych i najlepiej zaopatrzonych sklepów w Poznaniu Pan miał tylko 360 stopni i tych wymiarach i stwierdził, że nie będzie działać,a taki jest nie do kupienia wg niego.

 

Jutro zrobię wymiary i napiszę, może uda się komuś pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten najstarszy sklep w Poznaniu to G..mbara, to raczej nie polecam, dużo magii tam się czasem dzieje, zwykłe chińskie elementy zyskiwały znakomite markowe parametry... i ceny. Spróbuj w sklepie EdaPlus na Kwiatowej, nie wiem czy najlepiej zaopatrzony, ale jak dla mnie najnormalniejszy sklep elektroniczny w Poznaniu :-) i mogą Ci coś sprowadzić jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę działał, napawacie mnie jednak optymizmem :)

Tak czy inaczej będę też dzwonił do serwisu w Norwegii, jest nr na dokumentach gwarancyjnych więc z niego skorzystam. Gdyby się okazał za trudny angielski dla nich, mam rodowitego Norwega na miejscu i nawet jeśli będzie musiał do nich pojechać, to to dla mnie zrobi ale wolał bym jednak zacząć od sprawdzenia możliwości zakupu tu na miejscu, to logiczne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj go z PCB, powinien gdzieś mieć jakieś numery. Wygląda jak jeden z tych co zamieścił @bikerbo.

Jeżeli producentem jest ALPS to mała szansa na oznaczenia na obudowie :)

Sugerowałbym się raczej tym aby układ nóżek był taki sam i miał jak najmniej impulsów na obrót

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj go z PCB, powinien gdzieś mieć jakieś numery. Wygląda jak jeden z tych co zamieścił @bikerbo.

 

To raczej ten, parametry się zgadzają, brak klików-powraca do pozycji środkowej + pushbutton (skok 0,5 albo 1,5mm).

Wygląd i rozmieszczenie pinów też.

Można kupić na eBay - w Polsce raczej nie kupisz. Zmierz jaki masz skok podczas przyciskania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj któregoś z tych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydatek niewielki i w ciągu kilku dni będziesz wiedział czy musisz dalej szukać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj któregoś z tych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wydatek niewielki i w ciągu kilku dni będziesz wiedział czy musisz dalej szukać :)

 

Te nie pasują bo maja obrót o 360 stopni.

 

 

Te proponowane przez bikerbo są dostępne w RS Components.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem, popatrzyłem, już raczej wiadomo co i jak. Zdjęcia dokładnie Wam przybliżą, skok pusha prawie 1mm, nie zmierzę tego suwmiarką elektroniczną.

 

Wpadłem na inny genialny pomysł rozwiązania. Nie daje się kupić prawo lewo z klikiem, to kupiłem 360 stopni 15 impulsów, dokładnie tych wymiarów i styków tylko bez push. W preampie na "Volume" mam dokładnie taką samą płytkę, przepiąłem do CD i działa normalnie, a w pre jest tylko prawo/lewo bez kliku, znaczy w przełączniku klik jest ale nie ma w nim przypisanej funkcji, nie ma przewodu nawet w kostce. Kupując 360 st funkcja "Volume" będzie działać w koło w obie strony i to nawet wygodniejsze jak klikanie gałką impulsowo robiąc głośniej lub ciszej, a ten z pre zadziałał właściwie w CD więc jakby usprawniłem przez uszkodzenie system :)

 

Kupiłem już dwa na próbę, w poniedziałek mają przyjechać, zobaczymy jak się to spisze. Jak robiłem zworkę na kostce, to przełączało się normalnie na + i - głośność, więc szansa jest na 99%, że będzie lepiej jak fabryka i za grosiki w sumie. Linki okazały się pomocne, te z Allegro po 4zł są identyczne wymiarowo, żadna niby filozofia i po weekendzie wszystko wyjdzie, dam znać o rozwoju :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z głowy. Jak już wiedziałem, że mam zamówiony nowy, rozebrałem ten uszkodzony, bo co mi zależy i naprawiłem gnoja :)

Wsadziłem ośkę i wyjąłem gumkę od pusha, klepnąłem delikatnie w ośkę i się rozklepało aluminium zatrzymując ją w kołnierzu. Działą prawo / lewo jak działało, nie ma tylko kliku, bo gumkę zdemontowałem, nie ma na nią już czubka, poza tym, w sumie jej nie potrzebuję. Zamieniłem płytki z przełącznikami między CD a Pre i mam wszystko jak było, w CD mam pełne sterowanie z pushem jako play i pauzę, a w pre mam volume + i -,a na kliku i tak nie było funkcji, nawet kabelków w kostce nie ma. Jest dobrze :)

Ja przyjedzie nowy, zmienię wtedy na nowy, nie grzebany, żeby jak fabryka kazała było i mogę spać spokojnie :)

 

Wszystkim extra dziękuję za pomoc, dużo jednak dało wspólne poszukiwanie. Nie odpuszczę serwisowi i tak, kumpel z Norway będzie u mnie we wrześniu, a wcześniej załatwi u nich całość na wymianę, sam ma dużą firmę elektroniczną, więc dobrze wie jak się z nimi dogadać w tej kwestii i wtedy tylko przepnę nowe i w ogóle nie będzie śladu po grzebalstwie, bo tego nie lubię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentalnie jak już kupiłem, postanowiłem wymienić ten impulsator i niestety, nie działa prawidłowo. Zdarza mu się wybiórczo zmienić impulsem, ale to rzadko i trzeba bardzo delikatnie kręcić, żeby cokolwiek zadziałał. Trudno, muszę cierpliwie czekać na koniec urlopów w Norwegii, bo dostałem odpowiedź na mój list do serwisu i tu ciekawostka, na wielką korzyść producenta Abrahamsona jednak.

 

Pan odpisał mi, że jest na urlopie i za tydzień wraca i wysyła mi kompletną płytkę z przełącznikiem, gotową do przełożenia, żebym nie miał kłopotu z lutowaniem bez potrzeby. Jest rozżalony, że tak się zdarzyło, bo wg niego nie powinno, gałka powinna zejść bez problemu i biorą to uszkodzenie na siebie, wysyłają mi free 2szt, w razie czego gdyby kiedyś stało mi się coś podobnego przy próbie/konieczności demontażu którejś gałki. W prawdzie nie rozumie, po co ja to ściągałem, a ja mu nie tłumaczę, bo nie ma po co, ale nie widzi przeszkody w tym, by mi pomóc. Gdybym kiedykolwiek miał problem, mam pisać na jego e-mail.

 

Jestem w szoku, bo i szybko, darmo, miło i bez dyskusji o gwarancji, utracie, mechanicznych uszkodzeniach itp. przepychanek, tylko brać przykład. Ja chcę zwyczajnie kupić, bo sam rozwaliłem, to co będę się oszukiwał, a tu masz, nie dość, że przyślą za darmo, to jeszcze 2szt, żeby w razie W było, bo daleko do serwisu i w ogóle, wyrażają ogromną radość, że mam ich sprzęt i chwalę i kupiłem aż do Polski.

 

Można? Można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.