Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od jakiegoś czasu korzystam z dobrym skutkiem z Asusa RT-AC68U.

Dwuzakresowy, więc starsze urządzenia korzystają z Wi-Fi 2,4 a nowsze z 5 GHz.

Prosta intuicyjna obsługa. Możliwość podpięcia Routera LTE. Już mi się przydało, jak Neostrada na wiosce nie działała kilka dni.

Można podpiąć do niego pendrive lub dysk i sobie torrenty ściągać.

Można podpiąć drukarkę i mieć sieciową i itp, itd.

Interfejs po polsku i bardzo łatwy do ogarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż takiej technologi to mi nie potrzeba, ale dzięki.Poza tym do bloku to chyba takiej mocy aż nadto .Bardziej mi zależy na kablu,wifi to tylko telefon czy tablet .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tigus27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No aż takiej technologi to mi nie potrzeba, ale dzięki.Poza tym do bloku to chyba takiej mocy aż nadto .Bardziej mi zależy na kablu,wifi to tylko telefon czy tablet .

Do bloku tym bardziej jeśli korzystasz z Wi-Fi. Pomysł ile sieci nadaje w 2,4. Jakie zakłócenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bloku tym bardziej jeśli korzystasz z Wi-Fi. Pomysł ile sieci nadaje w 2,4. Jakie zakłócenia...

 

A ile na domyślnym kanale... a i żelbeton nie lubi się z falami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

 

 

Pewnie. Wystarczy nawet 10 Mb, ale powiedzmy sobie szczerze. To już technologia XX-go wieku.

Obecnie, żeby komfortowo korzystać z sieci powinno się dążyć do uzyskania do jak najlepszych jej parametrów.

Więc dla Wi-Fi lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z pasm 5 GHz a dla tradycyjnego połączenia kablowego korzystanie z routerów, switchy, kart sieciowych 1 Gb .

 

Oczywiscie dla odtwarzania muzyki to wystarczy, ale w przypadku gdy w Twojej sieci będziesz chciał odtwarzać inne multimedia? Gdy ktoś inny będzie coś kopiować np. na NAS?

 

Często się zdarza, że użytkownicy zniechęcają się do pewnych rozwiązań z powodu błędnych założeń związanych z budową sieci domowej. Jest to inwestycja na lata o którą należy zadbać i nie budować jej na najtańszych urządzeniach.

 

Zgadzamy się w 100%

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam najnowsze Libreelec, zainstalowalem TIDAL z repo KODI i mam blad:

"One or more items failed to play. Check the log for more information about this message."

w logu:

error: playlist player: skipping unplayable item: 8, path plugin://plugin.audio.wimp/play/77878674

PAPPlayer: failed to create the decoder

CAudioDecoder: Unable to Init Codec while loading file rtmp://rtmp.stream.tidalhifi.com app=cfx/st playpath=mp4:785545787544y.m4a

Error: Init: Error creating demuxer

Unable to lookup host: rtmp.stream.tidalhifi.com app=cfx

 

Internet jest.

Pierwsze lepsze radio gra.

 

Co robic?

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

tu masz tidal2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie rozumiem pytania.

Przenieś na pena, podłącz i zainstaluj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania.

Przenieś na pena, podłącz i zainstaluj.

 

Pena? Zyjemy w 21 wieku a radzisz mi uzywac jakiegos przezytku :)

Chcialbym uzywac Rpi jedynie za posrednictwem telefonu. Dzisiaj malo kto ma juz w domu komputer, bo i po co :) Tez chce sie pozbyc, stad podejscie do Rpi jako centrum multimedia, muzki hifi, internetu.

Po jednym dniu widac jednak, ze Rpi z nakladkami to cos co raczkuje i nie nadaje sie do codziennego (stabilnego?) uzytkowania.

Powodow jest wiele, podstawowe to:

1. Regulacja glosnosci w Kore dziala kiedy chce (na przyklad 5 minut po nacisnieciu przyscisku glosnosci:D)

2. Responsynosc Rpi na polecenia z Kore jest zadna, a o Tidalu juz nawet nie wspominam, przechodzenie pomiedzy oknami, wyszukiwanie, czas reakacji na poziomie 20-30 sekund a nieraz i wiecej.

3. Obsluga przez www na telefonie dziala calkiem calkiem, ale wygoda interfejsu (bardzo male przyciski) dramatyczna.

4. Responsywnosc, szczegolnie w Tidal, czy tez w Radio wlasciwie zadna. Wlaczenie jednej piosenki z Tidala zajelo mi 6 minut! To wiecej niz trwala piosenka :)

 

Trzymam kciuki za projekt bo potencjal jest duzy. Poki co jednak gotowce po prostu dzialaja. Gdyby tylko byla alternatywa z dobrym audio :) a tak to nie ma sie co obrazac na maliniaka.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest problem software lub hardware tylko twoj sposob radzenia sobie z nimi dwoma, nie mniej jednak trzymam kciuki za Ciebie wierzac ze ogarniesz temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pozbylem hifiberry digi+ na rzecz przejscia na usb.

Sadzilem, ze bede plakal o jakosc sygnalu, ale nie ma tak zle.

 

btw sterowalem dawniej poprzez tablet raspbery pi jak byla podlaczona po hdmi i dzialala jako centrum rozrywki.

Nie zauwazylem nigdy zadnych problemow z aplikacja official kodi remote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest problem software lub hardware tylko twoj sposob radzenia sobie z nimi dwoma, nie mniej jednak trzymam kciuki za Ciebie wierzac ze ogarniesz temat.

 

To jak sobie poradzic? Jesli nie przez Kore ani nie przez webpage kodi to jak inaczej, bez zwiech, przyciec minutowych opoznien?

Jak korzystac na codzien, kiedy sciszenie zajmuje 5 minut a wlasnie dzwoni telefon i chialoby sie pogadac?

 

Zabawka moze i fajna, lubie podlubac, ale do produkcyjnego korzystania daleka droga.

Mowa oczywiscie caly czas o transporcie z sieci czyli Radio, Tidal. Byc moze na wlasnych plikach jest super, ale to dla mnie za malo, do tego mam CD.

 

pozdrawiam,

hubert

 

edit: wszystko powyzsze dotyczy OSMC. Aktualnie wgralem openelec i przynajmniej w TIIDAL jest lepiej. Nie jakos dobrze, ale jednak lepiej. Przykladowo wyszukanie "Beata", samo wejscie w album "B3" trwalo 24 sekundy, natomiast regulacja glosnosci, zmiana utworu dziala znosnie - kilka sekund. Stabilnosc wciaz zadna, wejscie przez web w wyszukiwarke - zwiecha apki (tzn kreci sie koleczko, brak okna wyszukiwania, ktore pojawia sie na telewizorze), sam Rpi gra dalej to co gral. Generalnie wciaz slabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę powiedzieć, że jestem zdziwiony twoimi problemami. Sam używam OSMC, max2play, moode i w żadnym nie mam żadnych zwiech i opóźnień.

Regulacja głośności natychmiastowa. Muza to tidal i czasami NAS.

 

Ewidentnie albo błędna konfiguracja albo problem z hardware.

 

Każda Pi działa na linuxie, a to system praktycznie bezawaryjny. Mam w pracy systemy na linuxie których up time jest powyżej 1200 dni. Poświęć trochę czasu i na pewno będziesz zadowolony.

 

P. S. Spokojnie da się to produkcyjnie używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszę powiedzieć, że jestem zdziwiony twoimi problemami. Sam używam OSMC, max2play, moode i w żadnym nie mam żadnych zwiech i opóźnień.

Regulacja głośności natychmiastowa. Muza to tidal i czasami NAS.

 

Ewidentnie albo błędna konfiguracja albo problem z hardware.

 

Każda Pi działa na linuxie, a to system praktycznie bezawaryjny. Mam w pracy systemy na linuxie których up time jest powyżej 1200 dni. Poświęć trochę czasu i na pewno będziesz zadowolony.

 

P. S. Spokojnie da się to produkcyjnie używać.

 

Czy korzystasz z Rpi podlaczonego do TV i w ten sposob sterujesz, czy tez sterujesz zdalnie? To jest kluczowe. Nie oceniam sterowania lokalnego, ale tez nie wyobrazam sobie, zeby do sluchania muzyki stereo uruchamiac TV.

O ile na OpenElec sterowanie lokalne dziala ok, to zdalnie poza regulacja glosnosci nie jest idealnie. Aktualnie nawet na zdalnym sterowaniu nie pojawia sie okno wyszukiwania a prezentuje sie jedynie na telewizorze. To niekomfortowe jest.

 

pozdrawiam,

hubert

 

ps. linuxa znam doskonale i jestem pewien ze to nie jest jego problem a raczej tych nakladek i ich niedojrzalosci. Samo wejscie w liste addonsow trwa kilka sekund bo laduje wszystko a nie stronicuje. User Experience na poziomie miernym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSMC z Kodi jest podłączone do tv ale do sterowania używam tylko komórki z yatsee.

Do muzyki uzywaj MPDroid, Squeezer, MPD Control lub Orange Squeeze.

 

I wierz mi. Jest to spokojnie do ogarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Hubert do czego ma służyć u Ciebie malina ?Jeśli tylko muzyka, radio i Tidal to wgraj sobie runeaudio lub moode. Jakość, szybkość obsługa ze smatfona rewelacja. Jeśli zależy Ci na filmach to kombajn KODI. Ja do sterowania używam Yatsee lub mini klawiatury takiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bardzo szybka i wygodna wielkości pilota (pewnie napiszesz, że to przeżytek)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert do czego ma służyć u Ciebie malina ?Jeśli tylko muzyka, radio i Tidal to wgraj sobie runeaudio lub moode. Jakość, szybkość obsługa ze smatfona rewelacja. Jeśli zależy Ci na filmach to kombajn KODI. Ja do sterowania używam Yatsee lub mini klawiatury takiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , bardzo szybka i wygodna wielkości pilota (pewnie napiszesz, że to przeżytek)

 

Nie ukrywam, ze chcialbym, aby mozna bylo odtworzyc film/youtube a w szczegolnosci odtworzyc film ze stron (flash/html5). Na ostatnim zalezy mi bardzo. Bywaja transmisje sportowe, ktore nie sa nadawane w Polsce. Aktualnie musze stale podlaczac komputer, zeby obejrzec.

Liczylem na to, ze Rpi bedzie centrum mulimedialnym z bardzo dobrym audio stereo. Wciaz sie waham pomiedzy Rpi a TV Boxami na androidzie (Internet, Tidal, spotify, dzialaja tam natywnie oraz szybko tylko problem jest z audio - nie mam DAC z wejsciem usb a optyki w tych boxach podobno strasznie slabe).

 

Zaproponowana klawiatura jest ok, aktualnie uzywam wiekszej bezprzewodowej logitecha. Kluczowe jest jednak dla mnie uzywanie Rpi bez wlaczonego TV, bo 90% to jednak Radio oraz Tidal (okresowo Spotify).

 

Rano wlaczam Tidala, uruchomil sie w 9 sekund - akceptowalnie, chodzenie po menu - kila sekund, naprawde ok, wyszukanie artysty "joe co" ponizej 10 sekund - ok, wejscie w artyste - 30 sekund, to juz przegiecie :) Aktualnie na OpenElec.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko max2play. Distro z Kodi i na kodi odpowiednie wtyczki sportowe, filmowe itp., wtyczka TIDAL2, sterowanie yatsee

 

I jednocześnie do muzy zdalnie z telefonu apki które wcześniej podałem.

 

 

Zapoznaj się z:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

max2play z Tidal i Spotify na Raspberry Pi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj prosze standardowego linka, bo na kompie sie nie uruchamia.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj prosze standardowego linka, bo na kompie sie nie uruchamia.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam max2play na malinie a Squeezebox Server (7.7.6-113) na NAS Synology. Czy zainstalowanie i używanie Squeezebox Server na malinie miałoby jakieś (jakie?) plusy w porównaniu z tym na NAS/Synology? Słucham radii internetowych, plików FLAC z serwera NAS oraz korzystam z Spotify Premium. RPI3 + Hifiberry DAC+. Synology DS716+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox Server (7.7.6-113) na NAS Synology.

Jest dostępny nowszy 7.9.0 na NAS Synology

 

Squeezebox Server na malinie miałoby jakieś (jakie?) plusy w porównaniu z tym na NAS/Synology?

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ok, dziekuje. Widze, ze tutaj jest grubsza zabawa :) sprobuje lada dzien, jak znajde chwile, bo nie jest to instalacja typu enter-enter.

Poki co sa postepy z dzialaniem na OSMC :) jest lepiej.

 

pozdrawiam,

hubert

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ok, dziekuje. Widze, ze tutaj jest grubsza zabawa :) sprobuje lada dzien, jak znajde chwile, bo nie jest to instalacja typu enter-enter.

Poki co sa postepy z dzialaniem na OSMC :) jest lepiej.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. Widze, ze tutaj jest grubsza zabawa :)

hubert

 

Jaka tam grubsza sprawa. Po prostu wyłożone wszystko na tacy z rozwiązaniem potencjalnych problemów. Z tą instrukcją radziły sobie osoby nie mające o Linuxie żadnego pojęcia.

A pisałeś, że ty linuxa ogarniasz więc to będzie max. 0.5 h zabawy, żeby ustawić sobie grajka AIO

 

Powodzenia

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u mnie na volumio Spotify, wtyczka zainstalowana, zalogowany, aktywny, a apka na telefonie i laptopie nie widzi urządzenia. Może ktoś wie co jest nie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa u mnie na volumio Spotify, wtyczka zainstalowana, zalogowany, aktywny, a apka na telefonie i laptopie nie widzi urządzenia. Może ktoś wie co jest nie tak

 

Chyba tak to już jest na volumio.

Urządzenia malinowego nie widać. Trzeba z tym chyba żyć.

Sama apka na volumio działa, jest:

moje playlisty (dodatkowo zintegrowane jest z Moje utwory z Shazam),

polecane playlisty,

nowości,

gatunki.

 

Daje rade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok liczyłem że będzie działać, na volumio też da się przeglądać utwory i albumy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Ale apka Spotify lepiej mi pasuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ludvik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wypróbować jakieś inne oprogramowanie niż max2play na RPI3 z tym że potrzebuję dobrego wyboru radii internetowych. Czy są inne dystrybucje oprogramowania do muzyki mające porównywalną ilość radii internetowych jak max2play? Możliwość dodawania własnych URL radii też się przyda ale chciałbym mieć możliwość wyszukiwania wśród już dostępnych stacji w/g gatunku lub słowa kluczowego np. chillout, new age, smooth jazz etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.