Skocz do zawartości
IGNORED

zasilacz liniowy stabilizowany do serwera plikow 12v 2x5v 400w


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie będzie dużej różnicy. Nie zaryzykuję 3000 zł. Ale możemy zrobić test bez zakładu.

To może dojdziemy do porozumienia bez testów. Nie śmiecące zasilanie może poprawić pracę DAC'a kiedy jego masa jest wspólna z płytą komputera. Kiedy mamy jakieś ustrojstwo pomiędzy, które odseparuje galwanicznie kompa od DAC'a, wszystko jedno czy to toslink, trafko na SPDIF, ADUM na USB, czy ADUM na i2s zasilanie przestaje mieć znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotousi okazuje się, traktują zakłócenia z kompa, jako brzmienia materiału muzycznego...

Zawsze się tak kończy...

Aż tak bym nie potępiał. W końcu SNR to jeden z najważniejszych parametrów elektroniki audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Porównaj dwa wykresy:

 

Noise Floor with USB Galvanic Isolation

 

 

Noise Floor without USB Galvanic Isolation

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bym nie potępiał. W końcu SNR to jeden z najważniejszych parametrów elektroniki audio.

Mam na myśli szumy jakie przełażą po nieodizolowanych galwanicznie ścieżkach (głównie masach, choć nie tylko).

W DAC`u 24 bity i zasilaniu 3.3-5 V najniższy bit jest na poziomie poniżej mikrowolta. Po drutach i ścieżkach płyną prądy dające spadki wielu dziesiątek uV!

 

I nie mam na myśli szumów jakie przedstawił w linku Piopio. Mówię o szumach strukturalnych (1/f) tych, których nie widać na tych wykresach. Rosną one wykładniczo w stronę 0 Hz (DC). One decydują o faktycznej rozdzielczości przetwarzania.

 

Tego nie przeczytacie w kolorowych folderach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie, januss73 zrezygnował, rambo54 od początku ściemniał i nigdy nie miał zamiaru przystąpić to testu.

Może koledze kolczasowi coś uda się ustalić w kwestii PC Audio.

 

Jeszcze dorzucę że grzegorz7 również nie może przybyć, bo woli słuchać muzyki (jakbyśmy u mnie mieli słuchać wierszy). No i jeszcze nie lubi testów, bo testy mu pożytku nie dają.

 

Nie sądziłem, że powymiekają teoretycy, że albo sami dojdą do tego zasilanie przełoży się na brzmienie, choćby dlatego że nie ma saparacji masy. Na pierwszych trzech stronach, kiedy możliwości odsłuchu nie były brane pod uwagę ich pewność i agresja w wytykaniu komuś absurdu była rażąca. Teraz się skurczyła. Przewidzieć można że za kilka postów, które przykryją tę klęskę z odsłuchami i oddalą jej wizję wszystko wróci do normy. Ponownie posiadacze komputerów Audio PC będą oskarżani o czary. Ostatecznie jedni pozostaną sfrustrowani, inni odseparują się od tych co się zatrzymali i plują jadem. Taki to nasz naród biedny.

Zrobię pod koniec miesiąca testy, nie ma sprawy, może komuś się to przyda. Mój dac reaguje. Może to dlatego że między komputerem a konwerterem nie ma separacji typu ADUM, bo mój konwerter nie akceptuje przycięcia szerokości pasma USB przez ADUM. Jest tylko separacja na wyjściu konwertera, czyli na spdif, ale nic nie daje. Zmiany w komputerze jak dotąd słuchać, nic na to nie mogę poradzić.

Poświęciłem na ten temat mnóstwo czasu i powiem że żałuję, bo nie ma tu żadnych środków do rozwoju, tylko bezowocne potyczki. Sama wizja porównań przerodziła się w kwestię kto wygra ten mądry, przegra głupi. Przecież to wiocha.

 

Piopio jednak gratuluję odwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego że między komputerem a konwerterem nie ma separacji typu ADUM, bo mój konwerter nie akceptuje przycięcia szerokości pasma USB przez ADUM.

...a moze dlatego, ze podajesz zasilanie i sygnal do konwertera jednym kablem USB (jesli tam w ogole jest kabel).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a moze dlatego, ze podajesz zasilanie i sygnal do konwertera jednym kablem USB (jesli tam w ogole jest kabel).

 

Wyłącznie sygnał. Kabel USB mam 3 żyłowy D- D+ i GND.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę że grzegorz7 również nie może przybyć, bo woli słuchać muzyki (jakbyśmy u mnie mieli słuchać wierszy). No i jeszcze nie lubi testów, bo testy mu pożytku nie dają.

 

Nie sądziłem, że powymiekają teoretycy, ...

A już ciebie zaczynałem lubić...

Grzegorz7 (z dużej litery) nie chce przybyć, a nie "nie może"....

I po co umieszczasz mnie w takim kontekście. Z nikim na nic się tu nie umawiałem.

 

I ten wyraz teoretycy...

DAC`y przerzuciłem wiele. Opracowałem i zbudowałem kilka prototypów, w tym takie dla zastosowań medycznych, wojskowych... przetwarzające słabe sygnały albo szybkie przebiegi... Ostatnio słucham cyfry CD, SACD, Flac...

Ale ty wolisz przypisać mnie do kategorii teoretyków...

 

Gratulować odwagi i głupoty...

Buduj z koleszkami te swoje urojone teorie i praktyki. Może wasze rozwiązania skuteczniej będą ratowały życie ludzkie albo nas chroniły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już ciebie zaczynałem lubić...

Grzegorz7 (z dużej litery) nie chce przybyć, a nie "nie może"....

I po co umieszczasz mnie w takim kontekście. Z nikim na nic się tu nie umawiałem.

 

Nie chce i nie może, to w pewnych okolicznościach to samo. Umieszczam żebyś może dostrzegł że czasem trzeba coś z siebie dać i może by Ci się zachciało, bo wystarczy chcieć aby móc.

Jakoś mi wspólne porównania zawsze dają jakiś przyrost doświadczeń i co najmniej osłuchania. Może na jakieś złe testy kiedyś trafiłeś, do ludzi co nie wyciągają pożytku z porównań. Audio przecież jest do zabawy, a nie do spięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie sygnał. Kabel USB mam 3 żyłowy D- D+ i GND.

Jesli GND jest jedno i polaczone po obu stronach to wciaz mozesz miec problem.

 

A tak w ogole to polecam taki oto konektor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Porównaj dwa wykresy:

 

Noise Floor with USB Galvanic Isolation

 

 

Noise Floor without USB Galvanic Isolation

 

W jednym wypadku mamy -140dB a bez izolacji -115dB. Rzeczywiście poziom szumów bez izolacji galwanicznej jest powalajaco wysoki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Audio przecież jest do zabawy, a nie do spięć.

Dla zabawy nie mam nic do tego, że niektórzy słyszą to i owo (kable, zasilania cyfrówki...). Nawet mogę podzielić się w tej mierze pewnymi ciekawostkami...

Ale arbitralne stwierdzenia mające uwiarygodnić pewne tezy bez dowodu, wbrew istniejącym zasadom to nadużycie.

Byłoby fajnie jakbyśmy sobie pisali to w formie felietonu z przymrużeniem oka, ale pojawiają się insynuacje. Pierwszą jest zarzut upośledzenia sceptyków (niedosłyszenie). Zawsze zaczynacie to wy, "złotousi". Następnie zaczyna się podważanie, takie na serio, nauki. W dodatku niewiele wiecie o tej nauce. W dalszej kolejności zarzuty o braku doświadczenia itd...

 

W nauce jest tak, że nie można dowodzić instrumentem, którego wiarygodność była/jest podważona. Ucho-mózg jest więc żadnym instrumentem badawczym. "Ja słyszę" to argument jedyny i ostateczny. Przeróżne techniki, w tym np. binauralne, DSP i efekty jakie dają dowodzi tylko ułomności słuchu. Zresztą wszystkie zmysły są ułomne. Człowiek widzi tunel i światło na jego końcu, czuje obecność Najwyższego... tak funkcjonuje mózg w specyficznych okolicznościach. Są rozmaite dysfunkcje widzenie tonów.... Schizofrenicy dadzą się zabić, że słyszą głosy, których nie ma; wyższa forma audiofilizmu...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługując się wiedzą trzeba jednak założyć, że obecna wiedza nie jest pełna. A co jeśli nauka czegoś nie odkryła ? Nie można w 100% polegać na wiedzy w przypadku zjawisk, które nie są jednoznaczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie niejednoznaczne.

W audio to argument na poziomie zdewociałej baby widzącej Matkę Boską na niedomytej szybie. Zwróćmy uwagę, że sprawę bada miejscowa kuria wobec wzbierającego tłumu. A bywa, że angażuje się pobliski uniwersytet do wyjaśnienia zjawiska...

 

Niejednoznaczne zjawiska są tam gdzie jest wiarygodny aparat poznawczy a mimo to występują anomalie...

Ucho-mózg nie jest takim aparatem.

I dobrze!

Bo dzięki temu indywidualnie odbieramy muzykę, doznajemy wzruszeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedni słyszą a inni nie to zjawisko jest niejednoznaczne. Tylko zadufany w sobie naukowiec może odrzucać doświadczenia empiryczne bo teoria mówi co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już ciebie zaczynałem lubić...

Grzegorz7 (z dużej litery) nie chce przybyć, a nie "nie może"....

I po co umieszczasz mnie w takim kontekście. Z nikim na nic się tu nie umawiałem.

 

I ten wyraz teoretycy...

DAC`y przerzuciłem wiele. Opracowałem i zbudowałem kilka prototypów, w tym takie dla zastosowań medycznych, wojskowych... przetwarzające słabe sygnały albo szybkie przebiegi... Ostatnio słucham cyfry CD, SACD, Flac...

Ale ty wolisz przypisać mnie do kategorii teoretyków...

 

Gratulować odwagi i głupoty...

Buduj z koleszkami te swoje urojone teorie i praktyki. Może wasze rozwiązania skuteczniej będą ratowały życie ludzkie albo nas chroniły...

 

Dzięki wielkie za odwagę i głupotę. Wróć do tekstu gdzie pisałem. Zrozum kontekst "teoretycy" mówię o tych którzy twardo trzymają się teorii że PC nie ma prawa grać. Widzisz zrozumiałeś co innego. Jakbym Ci zarzucał że nie masz pojęcia o sprzęcie.

Tylko że nie zrozumiałeś i sobie domówiłeś, a że tak szybko obdarowałeś mnie epitetem "głupota" to znaczy że jesteś koleś zaczepny i nieprzyjemny. A już zaczynałem Cię lubić. Oczywiście że chciałem skorzystać z Twojej wiedzy i wiem co piszesz i szanują Twój poziom wiedzy. Ale z emocjonalną stroną kultury to u Ciebie coś jest nie tak, no albo ja nie rozumiem słowa "głupota. Po jaką cholerę wyzywasz, skoro przed chwilą zapraszałem Cię do domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie niejednoznaczne.

W audio to argument na poziomie zdewociałej baby widzącej Matkę Boską na niedomytej szybie. Zwróćmy uwagę, że sprawę bada miejscowa kuria wobec wzbierającego tłumu. A bywa, że angażuje się pobliski uniwersytet do wyjaśnienia zjawiska...

 

Niejednoznaczne zjawiska są tam gdzie jest wiarygodny aparat poznawczy a mimo to występują anomalie...

Ucho-mózg nie jest takim aparatem.

I dobrze!

Bo dzięki temu indywidualnie odbieramy muzykę, doznajemy wzruszeń...

 

Zapędzasz się z tą miłością do aparatów. Moja praca to też dokładnie praca z aparaturą pomiarową, z tym znacznie bliżej organizmu człowieka, bo czynniki środowiskowe wpływające na człowieka. I niestety, aparacik swoje setne po przecinku ma, ale gdy ma oddać wynik pomiaru przydatny i opisujący stan człowieka w narażeniu na czynnik środowiskowy to jest bieda. Mierniki z zasady nie potrafią pomierzyć tego co czuje człowiek. Bo miernik jest głupi i mierzy tylko poziom i wszelkie złożone okoliczności są dla niego poza dostępem.

Dlatego nie ma mierników które potrafią dokładnie zmierzyć co może czuć człowiek. To najpierw się pyta setek osób co czują, robi się statystyki, wprowadza poprawki i buduje się model dla miernika (na przykład mikroklimatu). Dopiero potem ten miernik zwraca wynik np. w postaci odsetka ludzi odczuwających komfort termiczny, niepewność takiego pomiaru jest naprawdę spora mimo że każdy czujnik jest cholernie dokładny i wywzorcowany.

Czy rozumiesz że tak naprawdę nie ma mierników jakości dźwięku? Są tylko mierniki parametrów dźwięku. Tylko człowiek może, choć bardzo niedokładnie określić jakość dźwięku.

Taki jesteś mądry, to się weź i buduj algorytm dla maszyny złożony z wszelkich dostępnych pomiarów parametrów sygnału i napisz oprogramowanie które zacznie modelować i analizować to co pomierzyło, taki wirtualny słuch. Będziesz pierwszy który poda liczby reprezentujące jakość dźwięku.

Co utopia? No pewnie że tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedni słyszą a inni nie to zjawisko jest niejednoznaczne. Tylko zadufany w sobie naukowiec może odrzucać doświadczenia empiryczne bo teoria mówi co innego.

 

Wcale nie jest powiedziane, że słyszą. Bo sposób w jaki sie o tym przekonuja jest daleki od doskonałości.

 

Niestety zwolennicy "prostego" audio najczęściej są agresywni.

 

A co to jest "proste" audio?

 

Taki jesteś mądry, to się weź i buduj algorytm dla maszyny złożony z wszelkich dostępnych pomiarów parametrów sygnału i napisz oprogramowanie które zacznie modelować i analizować to co pomierzyło, taki wirtualny słuch. Będziesz pierwszy który poda liczby reprezentujące jakość dźwięku.

Co utopia? No pewnie że tak!

 

Po co robić coś, tylko po to, by przekonać się o czymś, co można udowodnić juz teraz? i to bez dodatkowej skomplikowanej aparatury.

 

Trzeba tylko odrobiny dobrych chęci i cierpliwości.

 

Ale nikt ich nie chce znaleźć, bo prysnąłby czar i magia, a co gorsza źródło dochodu wielu hochsztaplerów ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapędzasz się z tą miłością do aparatów.

Nie darzę aparatów miłością. Obdarzam nią tylko żywe organizmy.

 

... znacznie bliżej organizmu człowieka, bo czynniki środowiskowe wpływające na człowieka. I niestety, aparacik swoje setne po przecinku ma, ale gdy ma oddać wynik pomiaru przydatny i opisujący stan człowieka w narażeniu na czynnik środowiskowy to jest bieda. ...

Bieda jest z tym, że mi teraz (Kolega włączył klimę) jest chłodno a jemu jeszcze za ciepło.

Wypracowaliśmy kompromis: 23 st C.

 

Kompromisu pilnuje maszyna!

 

Rozumiesz?! Maszyna może być tu jedynym arbitrem! LUdzie siedzący w tym pokoju tylko ufają jej termostatowi a nie temu co który z nas odczuwa; jedni chłód, inni gorąc...

 

Więc jaki to argument:

...I niestety, aparacik swoje setne po przecinku ma, ale gdy ma oddać wynik pomiaru przydatny i opisujący stan człowieka w narażeniu na czynnik środowiskowy to jest bieda. Mierniki z zasady nie potrafią pomierzyć tego co czuje człowiek. Bo miernik jest głupi i mierzy tylko poziom i wszelkie złożone okoliczności są dla niego poza dostępem.

Głupio to człowiek jest skonstruowany z tym swoim całym mózgiem. Każdy osobnik czuje to samo inaczej.

 

Tak też słyszy! To samo inaczej.

Wysil się w przytaczaniu analogii.

 

Źle zrozumiałeś mnie kilka postów wyżej.

"głupoty" nie dotyczyło ciebie lecz procesu myślowego.

Źle się wyraziłem. Przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noise Floor with USB Galvanic Isolation

 

 

Noise Floor without USB Galvanic Isolation

Już to widziałem. W rzeczywistości bywa dużo gorzej. W zależności od egzemplarza komputera można w głośnikach usłyszeć nawet pracę dysku i ruchy myszką. Dlatego moim zdaniem trzeba być naiwnym, żeby od komputera się nie odseparować i dlatego też nie zgodziłem się na taki test.

Mamy demokrację. Jak ktoś chce niech kupuje/robi liniowe zasilacze i gmera w zasilaniu chipa USB, a jak ktoś chce prościej niech sobie sprawi jakikolwiek konwerter z separacją.

 

W DAC`u 24 bity i zasilaniu 3.3-5 V najniższy bit jest na poziomie poniżej mikrowolta. Po drutach i ścieżkach płyną prądy dające spadki wielu dziesiątek uV!

Drogi Grzegorzu. Chyba oboje dobrze wiemy jaka jest rzeczywista rozdzielczość DAC'ów, nawet tych 32 bitowych. Poza tym znaczna większość dostępnego materiału muzycznego to 16bit, w dodatku dynamika skompresowana do jeszcze mniejszej wartości. Tak więc o ile przy teoretycznych 24bit 1bit to poziom poniżej uV, to przy 16 bitach będą to już dziesiątki uV. Chyba że gdzieś się mylę :)

 

Nie sądziłem, że powymiekają teoretycy, że albo sami dojdą do tego zasilanie przełoży się na brzmienie, choćby dlatego że nie ma saparacji masy. Na pierwszych trzech stronach, kiedy możliwości odsłuchu nie były brane pod uwagę ich pewność i agresja w wytykaniu komuś absurdu była rażąca. Teraz się skurczyła.

Zaczynasz kolego zachowywać się jak p. Zakładam, że czytałeś cały wątek, więc powiedz proszę w którym miejscu moja pewność się skurczyła, bo zdaje się to ja napisałem, że przy braku izolacji wpływ jak najbardziej jest możliwy, i napisałem to zanim do odsłuchów miało dojść.

Poza tym dlaczego twierdzisz, że to ja się wycofałem, bo nie zgodziłem się na warunki piopio, a nie piopio się wycofał, bo nie zgodził się na moje warunki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)

To wejdź do wątków gdzie złotousi rozprawiają jak to 24 bity i 96 kHz mają ograniczenia, bo słyszeli... 32/384...

 

A i tych 16 bitów nie wszyscy są w stanie doświadczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź do wątków gdzie złotousi rozprawiają jak to 24 bity i 96 kHz mają ograniczenia, bo słyszeli... 32/384...

 

A i tych 16 bitów nie wszyscy są w stanie doświadczyć...

Nie wykluczone, że źle interpretujesz te ich odsłuchy. Wszystkie znaki na Ziemi i na Niebie mówią, że DAC'i nawiększą dynamikę uzyskują na 48kHz, a wnioskuję to z tego, że producenci dla takiego właśnie próbkowania podają wyżyłowane parametry. Są też producenci, którzy nie wstydzą się nawet zapodać stosownej tabelki, z której wnioski są podobne. Nie wykluczam więc że jeśli ktoś zapuści 384kHz DAC będzie grał na tyle inaczej, że można to usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest naukowo oczywiste, że nie znamy podstawowych mechanizmów słyszenia, ale Gregorz wie, czego nie można usłyszeć, ot taki geniusz lub prorok jest wśród nas !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz Grzegorz lepiej, że uważasz powiedzmy, że mało prawdopobne jest Toim zdaniem, że ktoś coś słyszy, ale wykluczyć tego nie można, zwłaszcza,że słyszy to większosć osób.

 

Naukowo oczywiste?

Przedstaw ten dowód...

 

Oczywiste ponieważ analiza dźwieku przez mózg jest właśnie obiektem intensywnych badań, które są na bardzo wstępnym etapie poznania. Chyba w związku z tym jest czywiste to co napisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.