Skocz do zawartości
IGNORED

zasilacz liniowy stabilizowany do serwera plikow 12v 2x5v 400w


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

To wchodzisz piopio czy nie?

 

A może ktoś inny ze słyszących?

 

Ja bym chętnie potestował, bo pierwszy proponowałem, z tym że na innych zasadach. Na pewno nie za kasę, tylko dla wiedzy. Oczywiście porównanie zwykłego komputera z moim komputerem. Oczywiście na tym samym konwerterze. Proponuję zupełnie inną formułę. Jak pisałem ja i ktoś kto ma podstawy uważać że transport komputerowy nie brzmi. Najpierw zapoznanie zupełnie jawne z brzmieniem obu komputerów, z notatkami o różnicach jeśli wystąpią. Następnie jeśli któraś ze stron zażyczy sobie testu ABX to się go przeprowadzi, bo być może jedna ze stron podda się już na etapie wstępnego jawnego porównania, co będzie oznaczało zgodność wypowiedzi, zatem koniec eksperymentu.

Wolę atmosferę przyjazną i normalną połączoną z wymianą doświadczeń niż głupią wojenkę.

Zapraszam kogoś kto w sposób uzasadniony wie że komputer nie wpływa (Szczecin i okolice) na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ułomność naszych zmysłów nie pozwala na statystykę.

Nie rozumiem to różnice są ale nie da się ich wskazać gdy nie wiadomo co gra?

Trochę cywilnej odwagi albo się coś mówi i bierze się za to odpowiedzialność i liczy się z tym że ktoś powie "sprawdzam".

Albo dodaje się do wypowiedzi "moim zdaniem", "wydaje mi się".

Wszelkie twierdzenia bez dowodu to tylko bajka lub pobożne życzenie.

 

Dopóki dopóty nie zobaczę dowodów na to że zasilanie komputera wpływa na dźwięk systemu traktuje to jako bajkę. A zapewnienia sprzedawców o ich zbawiennym działaniu jako w najlepszym przypadku próbę naginania rzeczywistości (delikatnie mówiąc), której celem jest sprzedaż produktu nie zgodnego z opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym chętnie potestował, bo pierwszy proponowałem, z tym że na innych zasadach. Na pewno nie za kasę, tylko dla wiedzy. Oczywiście porównanie zwykłego komputera z moim komputerem. Oczywiście na tym samym konwerterze. Proponuję zupełnie inną formułę. Jak pisałem ja i ktoś kto ma podstawy uważać że transport komputerowy nie brzmi. Najpierw zapoznanie zupełnie jawne z brzmieniem obu komputerów, z notatkami o różnicach jeśli wystąpią. Następnie jeśli któraś ze stron zażyczy sobie testu ABX to się go przeprowadzi, bo być może jedna ze stron podda się już na etapie wstępnego jawnego porównania, co będzie oznaczało zgodność wypowiedzi, zatem koniec eksperymentu.

Wolę atmosferę przyjazną i normalną połączoną z wymianą doświadczeń niż głupią wojenkę.

Zapraszam kogoś kto w sposób uzasadniony wie że komputer nie wpływa (Szczecin i okolice) na PW.

A dlaczego zakład miałby oznaczać nieprzyjemną atmosferę? Jeśli są dwie osoby o sprzecznym przekonaniu i obi są pewne swego zakład jest czymś naturalnym (tak mi się przynajmniej wydaje) Chyba, że jednak ktoś swojego przekonania pewien nie jest, wtedy doskonale rozumiem taką postawę.

 

Ale ułomność naszych zmysłów nie pozwala na statystykę.

Czyli na podstawie "ja słyszę" statystycznie nie można mieć peweności że "ja słyszę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bronić Piopio, ale myślę że obawia się zmęczenia. Jest tez takie zjawisko że jeśli różnice brzmienia są niewielkie, a napięcie duże (na szali 3kzł), to wystąpi szybkie zmęczenie zmysłów i niezdolność do długotrwałych porównań. Oczywiście jeśli różnice są fundamentalne to nie powinno być obaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Wasze warunki sa juz calkiem fair. Ustalilbym jeszcze ile czasu przerwy pomiedzy kazda z prob i warunek, ze jeden z komputerow bedzie gral co najmniej 4 razy na 10 prob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za kasę. Moja działania w audio to hobby, a nie laoteria. Takie są moje warunki. Gdybym wygrał zakład którego nie chcę nie egzekwowałbym pieniędzy, a i po dobroci też bym ich nie przyjął.

Druga sprawa że nie będę się spinał dla kasy, tylko rozsądnie testowała dla jasności wiedzy.

Byłoby ciekawie zrobić to równolegle w innym miejscu i z innym człowiekiem. Dwa testy zgodne ze sobą to dopiero dowód.

 

 

Ale Piopio niech walczy, popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bronić Piopio, ale myślę że obawia się zmęczenia. Jest tez takie zjawisko że jeśli różnice brzmienia są niewielkie, a napięcie duże (na szali 3kzł), to wystąpi szybkie zmęczenie zmysłów i niezdolność do długotrwałych porównań. Oczywiście jeśli różnice są fundamentalne to nie powinno być obaw.

To chyba nie jest problem usłyszeć nawet i sto razy.

- wokale są czyste, realistyczne

- dźwięk nie jest chudy ale odpowiednio dociążony

- pojawia się czarne tło

- występuje większa separacja pomiędzy instrumentami

- scena jest precyzyjna

- bas niżej schodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru bronić Piopio, ale myślę że obawia się zmęczenia. Jest tez takie zjawisko że jeśli różnice brzmienia są niewielkie, a napięcie duże (na szali 3kzł), to wystąpi szybkie zmęczenie zmysłów i niezdolność do długotrwałych porównań. Oczywiście jeśli różnice są fundamentalne to nie powinno być obaw.

No to ustalmy jedno. Nikt ze słyszących nie napisał, że zmiany są na granicy percepcji, ciągle natomiast czytam, że są wyraźne i to w każdym aspekcie, nie jestem pewien czy ty nie napisałeś "jak na dłoni". Ciągle też czytam, że trzeba być głuchym lub mieć śmieciowy sprzęt żeby tego nie słyszeć.

Weź też pod uwagę, że o ile dla ciebie to będzie hobby, dla mnie oznaczać będzie jazdę 500km w jedną stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za kasę. Moja działania w audio to hobby, a nie laoteria. Takie są moje warunki. Gdybym wygrał zakład którego nie chcę nie egzekwowałbym pieniędzy, a i po dobroci też bym ich nie przyjął.

 

Niby tak, ale w koncu kazdy z nas spedza mase czasu i niestety pieniedzy, aby uzyskac cos minimalnie lepszego. Wielu z nas robi to, bo ktos na tym forum tak poradzil. Nawet zabierajac cos na odsluch albo kupujac maly kit na ebayu, wciaz spedzamy czas i pieniadze, bo zakladamy, ze czyjes doswiadczenie jest cos warte. Wydaje mi sie wiec, ze nie ma problemu aby te "wartosc" polozyc na szale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ustalmy jedno. Nikt ze słyszących nie napisał, że zmiany są na granicy percepcji, ciągle natomiast czytam, że są wyraźne i to w każdym aspekcie, nie jestem pewien czy ty nie napisałeś "jak na dłoni". Ciągle też czytam, że trzeba być głuchym lub mieć śmieciowy sprzęt żeby tego nie słyszeć.

Weź też pod uwagę, że o ile dla ciebie to będzie hobby, dla mnie oznaczać będzie jazdę 500km w jedną stronę.

 

Tak ja napisałem jak na dłoni. Ale piszę teraz o tym czego może obawiać się Piopio prosząc o 5 prób. Nie wiem czy na jego sprzęcie jest taka różnica.

500 km to za dużo, bo to już nie zabawa, tylko mordęga. Bliżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że zamiast poświęcać czas na szukanie iluzorycznych zmian (celowo piszę zmian - bo wobec braku wzorca nie da się powiedzieć obiektywnie, czy zmiany są in plus, czy in minus), lepiej posłuchać muzyki, w której można znaleźć znacznie więcej niuansów i radości niż w bezsensownych eksperymentach.

 

Nie mam na myśli ewentualnej próby, o której się tu pisze. Taką warto przeprowadzić, choć wynik można z góry przewidzieć - albo do niej nie dojdzie, albo zakończy się tak jak testy u Lutka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że zamiast poświęcać czas na szukanie iluzorycznych zmian (celowo piszę zmian - bo wobec braku wzorca nie da się powiedzieć obiektywnie, czy zmiany są in plus, czy in minus), lepiej posłuchać muzyki, w której można znaleźć znacznie więcej niuansów i radości niż w bezsensownych eksperymentach.

Masz rację, ale od muzyki są inne fora lub przynajmniej tematy.Ten temat jest konkretny i o tym się tu traktuje.

 

Niby tak, ale w koncu kazdy z nas spedza mase czasu i niestety pieniedzy, aby uzyskac cos minimalnie lepszego. Wielu z nas robi to, bo ktos na tym forum tak poradzil. Nawet zabierajac cos na odsluch albo kupujac maly kit na ebayu, wciaz spedzamy czas i pieniadze, bo zakladamy, ze czyjes doswiadczenie jest cos warte. Wydaje mi sie wiec, ze nie ma problemu aby te "wartosc" polozyc na szale.

Dokładnie!!! Ktoś dokonał zakupu sugerowanego, wydał kupę kasy, podłączył, stwierdził, że chyba jest jakaś poprawa, ale właściwie to chyba i nie ma, więc pewnie ma kiepski słuch albo resztę sprzętu. No ale przecież się do tego nie przyzna, więc wchodzi na forum i pisze że poprawa jest kolosalna. Czy taka postawa jest fair??

To nie jest przytyk do ciebie kolczas, piszę to ogólnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te sprzęta są do odróżnienia.

Wystarczy, że jedno będzie miało swoistą sygnaturę i jakiś bystrzacha będzie o tym wiedział.

To tak jak kiedyś usłyszałem coś w ABX. Pisałem tu o tym.

 

Musicie zapewnić po przełączeniu urządzenia taki sposób załączenia aby nie towarzyszył temu żaden artefakt.

Robi się to za nieprzeźroczystą kotarą. I jak w pokera, jakiekolwiek podejrzane zachowania "sędziów" dyskwalifikują test.

 

A co jeśli sprzęt Piopio charczy? Wygra chłopina na bank.

Tak kiedyś testowano jakieś wzmacniacze lampowe.

Jeden stochastycznie jednak w regularnych odstępach wydawał lekki trzask.

Wiecie, że złotousi tak skupiali się, że nie zwrócili na to uwagi... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli sprzęt Piopio charczy? Wygra chłopina na bank.

Jeśli sprzęt piopio będzie nie teges, to będzie to DAC lub wzmacniacz, wtedy będzie to samo ma obu kompach. No chyba, że ta karta zwyczajnie nie będzie wyrabiać, ale zakładam, że ja to też usłyszę. Zresztą nie mam co zakładać, bo jak widać testu nie będzie, nie pierwszy raz z resztą :)

 

Kolczas, jesteś chyba spoko gość, zakładam, że honorowy. Mam dla ciebie prostszą propozycję. Weź któregoś z domowników lub kolegów z okolicy i sam przeprowadź taki teścik, a potem napisz tu co wyszło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolczas jest spoko gość. Dlatego nie będę Cię oszukiwał. Wszyscy trzej kumple od audio zaangażowani są w audio PC. Jeden buduje nowy komp według audio zasad, drugi przebudowuje swój audio PC, trzeci ma laptopa i słyszy systemy operacyjne i programy. Nie mam kogoś neutralnego. Nie ma sensu taki test robić, bo według pewnych zasad ich wiarygodność jest podważalna. Choćby w ten piątek uczestniczyłem w próbach zasilania komputera kolegi niskoszumowymi zasilaczami laboratoryjnymi.

Takich prób niejedne robię z różnymi przedmiotami. I co z tego kiedy zaraz po napisaniu wyników pojawia się seria postów w rodzaju. "Czy ja się nie obudziłem? "Co bierzesz". "Ale test, przecież kłamiesz w żywe oczy" itp

Nawet gdyby to był najbardziej ślepy ze ślepych testów, to kto zaświadczy że wynik podany na forum jest prawdziwy?

Dlatego proszę o porównanie z kimś kto nastawiony jest zupełnie przeciwnie. Dopiero opinia tego kogoś będzie mogła być wiarygodna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o to, że idziesz do kolegi on podpina swój nowy liniowy zasilacz i robi prezentację. Skonfiguruj 2 kompy, jeden z liniowym zasilaniem, drugi z normalnym, zawołaj kolegę i każ mu puszczać muzykę. Wtedy spróbuj odgadnąć z którego komputera gra muzyka?

Sam kiedyś dawałem się nabrać. Robiłem modyfikację, choćby wymianę kondów w zasilaczu czy opampa, nastawiałem się że powinno być więcej basu, czy poprawić się scena, bo opek drogi i to słyszałem. Kiedy jednak do sprawy podszedłem rzetelnie, czyli nie wiedziałem co gra mój słuch nagle się przytępił. Dla mnie wniosek tego był oczywisty. Czasem mam wrażenie, że niektórzy zwyczajnie boją się takiego wniosku, nawet kiedy mają się przyznać tylko przed samym sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, teraz zajarzyłem co masz na myśli. Pogadam z kumplami, opłaca się to nam, bo w sumie każdy ładuje w komputer kasę.

Testów dużo robiłem i jest tak jak mówisz. Zauważyłem że występuje taka tendencja, że jak słuchasz nowego elementu, to podświadomie analizujesz dźwięk i szukasz zalet, potem po zmianie na stary, wiedząc że to stary i tańszy podświadomie szukasz wad. Jest w nas taka tendencja żeby się polaryzować emocjonalnie. Gdy już to zjawisko poznałem staram się nie polaryzować (albo udawać przed sobą neutralnego :-), ale czy da się tak zupełnie wyłączyć emocje, nie wiem.

 

Szkoda tylko że trzeba będzie poczekać do końca sierpnia, bo nie mogę wcześniej. Zresztą może to tego czasu znajdę chętnego o przeciwnym zdaniu i się naprawdę owocny test zrobi.

 

Ale Ciebie pocieszę że Piopio będzie musiał się zgodzić, bo skoro sprzedaje komputery i zasilacze do audio PC i sam zaproponował test, to teraz musi próbować bronić swoich interesów i wykonać test. Inaczej go zjecie tu na forum i nie nie będzie miał czego szukać, i potencjalnych klientów potraci, bo forum takiej wpadki by nie zapomniało, tu się nie przebacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januss73

Ja swoje warunki podalem.

Jesli je akceptujesz to mozemy umowic sie na spotkanie.

Jeszcze jedno.

Testowana bedzie osoba trzecia, niezalezna. Ja z Toba bedziemy czuwac nad prawidlowym przebiegiem testu aby nie bylo niedomowien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje warunki podalem.

Ale jakie warunki??? Jeden komputer podpięty przez zewnętrzny konwerter a drugi w USB DAC'a? A skąd ja wiem czy ktoś nie spaprał USB w DAC'u? Albo oba kompy w USB DAC'a albo oba przez zewnętrzny konwerter. Co do tego zgodni są tutaj wszyscy, łącznie ze słyszącymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januss73

Ja swoje warunki podalem.

Jesli je akceptujesz to mozemy umowic sie na spotkanie.

Jeszcze jedno.

Testowana bedzie osoba trzecia, niezalezna. Ja z Toba bedziemy czuwac nad prawidlowym przebiegiem testu aby nie bylo niedomowien.

 

A ja bym to kwestionował. Przecież osoba "niezależna" może otrzymywać od Piopio znaki, których nie rozpozna Januss73. Nie mozna zapewnić że osoba trzecia jest niezależna. Powinniście być we dwóch i testować się wzajemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowana bedzie osoba trzecia, niezalezna. Ja z Toba bedziemy czuwac nad prawidlowym przebiegiem testu aby nie bylo niedomowien.

Piopio nie rób komedii to przecież Ty twierdzisz że twój komp jest lepszy od innych i jest to słyszalne więc udowodnij że słyszysz na warunkach, które stawiają ci co w twoje opowieści nie wierzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio nie rób komedii to przecież ty twierdzisz że Twój komp jest lepszy od innych i jest to słyszalne więc udowodnij że słyszysz na warunkach, które stawiają ci co w twoje opowieści nie wierzą.

ERROR!! Moje warunki preferują również ci co w opowieści wierzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio może być w pokoju, ale też nie będzie wiedział z którego kompa jest odtwarzana muzyka. W każdym razie nie w czasie odgadywania.

 

A tak, to spoko.

 

Wszystko poza komputerem musi być identyczne. Można jedynie wziąć pod uwagę kabel USB, który jest ostatnim elementem przez zegarem konwertera, zatem on mógłby być po stronie komputera i według teorii nie wpływać na brzmienia. Czyli według mnie Piopio ma prawo użyć kabelka USB za dowolną kwotę. Ale to już Wasza sprawa jak se ustalicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden komputer podpięty przez zewnętrzny konwerter a drugi w USB DAC'a?

Na swoim DACu zgaduje 100/100 po pierwszym takcie :))

Nie wiem dlaczego, ale po coax gra głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poza komputerem musi być identyczne.

 

To oczywisty, ale za słaby warunek. Znając przeciętne systemy - nie są one w stanie odwzorować potencjału różnic. Po prostu jakoś tam gra, trochę lepiej lub gorzej, trochę inaczej. Niestety, żeby się wypowiadać o różnicach między kartami usb, kablami usb, itd - w szczegółach - to przeciętne systemy nie wystarczą, wręcz odwrotnie - mogą zepsuć dźwięk nawet najlepszego wpinanego ogniwa - znacznie go ograniczając. A ono jednocześnie zacznie produkować zgrzyty - bo pokaże prawdziwą (słabą) jakość danego systemu lub jego części. Wiem, że może być to trudno zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika przeciętnego sprzętu. Po prostu, żeby dostrzec i docenić różnice niuansów - trzeba mieć trochę doświadczenia z czymś lepszym. Tanie wino jest wystarczająco dobre dla przeciętnego konsumenta - ale dla zawodowego kipera będzie nie do picia. Perfumowe podróbki z bazaru też dla niektórych są prawie jak oryginały - ale dla koneserów nie nadają się nawet do mycia po olejach :-) nie chciałby ich wąchać nawer za dopłatą. Tak samo jest w audio - ktoś z dobrym sprzętem i słuchem - nie będzie się męczył słuchając noisu produkowanego przez 98% systemów. Nie tylko na wystawach i w sklepach gra beznadziejnie - w domach najczęściej też :-) - szczególnie u zachwyconych swoim soundem "audiofili" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio nie rób siary. Życzę Ci wygranej, ale na miłość boską nie możesz stawiać tego warunku:

"Jeden komputer podpięty przez zewnętrzny konwerter a drugi w USB DAC'a"

 

Jak wiadomo nikt nie kwestionuje że rożny sposób transmisji USB da daca wpływa na brzmienie dac-a. Żądając tego odchodzisz od celu testu. Druga strona nie może przystać na takie warunki, bo to sprzeczność. To nie jest sprytne z twojej strony, bo strzelasz sobie w kolano. Jeśli nie odstąpisz od tego warunku to jest to równoznaczne z tym że celowo torpedujesz test, że się poddajesz. Nie rób tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywisty, ale za słaby warunek. Znając przeciętne systemy - nie są one w stanie odwzorować potencjału różnic. Po prostu jakoś tam gra, trochę lepiej lub gorzej, trochę inaczej. Niestety, żeby się wypowiadać o różnicach między kartami usb, kablami usb, itd - w szczegółach - to przeciętne systemy nie wystarczą, wręcz odwrotnie - mogą zepsuć dźwięk nawet najlepszego wpinanego ogniwa - znacznie go ograniczając. A ono jednocześnie zacznie produkować zgrzyty - bo pokaże prawdziwą (słabą) jakość danego systemu lub jego części. Wiem, że może być to trudno zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika przeciętnego sprzętu. Po prostu, żeby dostrzec i docenić różnice niuansów - trzeba mieć trochę doświadczenia z czymś lepszym. Tanie wino jest wystarczająco dobre dla przeciętnego konsumenta - ale dla zawodowego kipera będzie nie do picia. Perfumowe podróbki z bazaru też dla niektórych są prawie jak oryginały - ale dla koneserów nie nadają się nawet do mycia po olejach :-) nie chciałby ich wąchać nawer za dopłatą. Tak samo jest w audio - ktoś z dobrym sprzętem i słuchem - nie będzie się męczył słuchając noisu produkowanego przez 98% systemów. Nie tylko na wystawach i w sklepach gra beznadziejnie - w domach najczęściej też :-) - szczególnie u zachwyconych swoim soundem "audiofili" :-)

 

Rozumiem, że posiadasz taki sprzęt i jesteś gotów poddać się testowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.