Skocz do zawartości
IGNORED

zasilacz liniowy stabilizowany do serwera plikow 12v 2x5v 400w


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

I jeśli robisz to na własny użytek, to jest to Twoja prywatna sprawa. Ale jeśli głosisz to publicznie, to już tak nie jest, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd.

 

Mylisz się bardzo. Byłoby to nielogiczne: jeśli nauka nie potrafi wyjaśnić różnic pomiędzy sprzętami audio, jeśli wszystko co jest mierzone jest w zasadzie bezwartościowe, a co najmniej mało adekwatne, to na czym ma polegać wymiana poglądów pomiędzy audiofilami? Może polegać tylko i wyłącznie na wymianie własnych doświadczeń.

 

Tego ludzie na tym forum oczekują, a nie ciągłego bezmyślnego, nachalnego powoływania się na jakże ułomną w tym przypadku naukę.

 

 

Ma, bo chodzi o zwykłą ekonomię. Po co szukać jakichś nowych zjawisk, skoro wszystko można wyjaśnić przy pomocy wiedzy już dostępnej?

 

No właśnie nie można.

 

A jeśli uważasz, że można, to kup sprzęt na podstawie parametrów technicznych.

 

Ale powiem Wam jedno: im więcej słucham, tym bardziej zadziwia mnie, jak mało musimy jeszcze wiedzieć o zmyśle słuchu. Mam wykształcenie techniczne i też chciałbym poznać naukowe wytłumaczenie. Nie widać takiego na horyzoncie niestety. Pojawiają się za to pojedyncze jaskółki, one są też potwierdzeniem jak mało wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki parametr to hi-fi.

A kupuje się to co się podoba wizualnie, jest markowe,...

 

Jedynie na tym Forum ludzie szukają brzmienia...

Brzmienie ustala artysta, realizator i producent.

 

Sprzęt ma to wiernie oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się bardzo. Byłoby to nielogiczne: jeśli nauka nie potrafi wyjaśnić różnic pomiędzy sprzętami audio, jeśli wszystko co jest mierzone jest w zasadzie bezwartościowe, a co najmniej mało adekwatne, to na czym ma polegać wymiana poglądów pomiędzy audiofilami? Może polegać tylko i wyłącznie na wymianie własnych doświadczeń.

 

Tego ludzie na tym forum oczekują, a nie ciągłego bezmyślnego, nachalnego powoływania się na jakże ułomną w tym przypadku naukę.

 

 

 

No właśnie nie można.

 

A jeśli uważasz, że można, to kup sprzęt na podstawie parametrów technicznych.

 

Ale powiem Wam jedno: im więcej słucham, tym bardziej zadziwia mnie, jak mało musimy jeszcze wiedzieć o zmyśle słuchu. Mam wykształcenie techniczne i też chciałbym poznać naukowe wytłumaczenie. Nie widać takiego na horyzoncie niestety. Pojawiają się za to pojedyncze jaskółki, one są też potwierdzeniem jak mało wiemy.

 

Bezmyślne jest powtarzanie w kółko w żaden sposób nie sprawdzonych tez.

 

A sprzęt większość ludzi kupuje oczami, a nie uszami.

 

Nauka nie jest doskonała fakt, a zmysł słuchu jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przykładu z ziołami: szamani zawsze leczyli ziołami i czarami, skutecznie. Dzisiaj wiemy więcej i często wiemy jak te zioła leczą, a czary mogliśmy odrzucić.

 

I przez analogię: w audio jesteśmy na takim etapie szamaństwa: nie wiemy co jest istotą zabiegów i czarów od ziół nie potrafimy odróżnić. Byłoby jednak głupotą nie skorzystać z możliwości skutecznego leczenia.

 

Taki parametr to hi-fi.

A kupuje się to co się podoba wizualnie, jest markowe,...

 

Jedynie na tym Forum ludzie szukają brzmienia...

Brzmienie ustala artysta, realizator i producent.

 

Sprzęt ma to wiernie oddać.

 

Twierdzisz, że hi-fi wystarczy, czy żartujesz?

 

To na razie, idę robić mądrzejsze rzeczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim przykładzie idziesz na łąkę i zrywasz pierwsze lepsze zioło, nie korzystając z niczyjej porady.

 

Drugą sprawą jest, że wiemy, które zioła leczą, a które szkodzą lub nic nie robią.

 

Wracając do przykładu z ziołami: szamani zawsze leczyli ziołami i czarami, skutecznie. Dzisiaj wiemy więcej i często wiemy jak te zioła leczą, a czary mogliśmy odrzucić.

 

I przez analogię: w audio jesteśmy na takim etapie szamaństwa: nie wiemy co jest istotą zabiegów i czarów od ziół nie potrafimy odróżnić. Byłoby jednak głupotą nie skorzystać z możliwości skutecznego leczenia.

 

 

 

Twierdzisz, że hi-fi wystarczy, czy żartujesz?

 

To na razie, idę robić mądrzejsze rzeczy :)

 

 

A myślisz, że nie? Hi-endu Ci trzeba? ;)

Inaczej nie da się słuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego naiwnie próbowałem w dyskusji ścieżki z tymi DAC`ami.

Wykazałbym jakie mają one naprawdę parametry...

 

I jeszcze a propos słuchania.

Jakoś większości świata wystarcza hi-fi i mniej, jakieś mp3...

Są zdolni do wzruszeń przy muzyce...

 

Świat komponuje wciąż nowe muzyki...

A wiecie jakich sprzętów używają artyści?

Zdziwilibyście się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak osoby niezależne, w slepym tescie, tez słyszą wplyw zasilacza liniowego na brzmienie transportu PC. To jak to rozumieć?

 

A dlaczego w każdym temacie upierasz się, że doskonale słyszysz i jednocześnie bronisz się przed takim testem rękami i nogami?

 

Wracając do przykładu z ziołami: szamani zawsze leczyli ziołami i czarami, skutecznie. Dzisiaj wiemy więcej i często wiemy jak te zioła leczą, a czary mogliśmy odrzucić.

 

I przez analogię: w audio jesteśmy na takim etapie szamaństwa: nie wiemy co jest istotą zabiegów i czarów od ziół nie potrafimy odróżnić. Byłoby jednak głupotą nie skorzystać z możliwości skutecznego leczenia.

 

Czyli przy następnej chorobie obierasz kierunek na szamana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie zasilaczy komputerowych na słuch.;)

Do kolegi Piopio ponawiam pytanie czy sprzedawany zasilacz jest certyfikowany?

Pytanie nie jest bezzasadne bo może tu leży odpowiedź na pytanie dlaczego słychać jego wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja postawa Przemyslawie jest wredna. Nie miales do czynienia z moim zasialaczem a krytykujesz i insynujesz rozne rzeczy. Konstruktorem zasilacza jest prawdziwy fachowiec, ktory zna sie na rzeczy jak malo kto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma szumy ten zasilacz?

Takie w paśmie od 10Hz i strukturalne (1/f).

Jeśli można wiedzieć, rzecz jasna...

 

Ja kupuję w/g parametrów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja postawa Przemyslawie jest wredna. Nie miales do czynienia z moim zasialaczem a krytykujesz i insynujesz rozne rzeczy. Konstruktorem zasilacza jest prawdziwy fachowiec, ktory zna sie na rzeczy jak malo kto.

Ja próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego niektórym "grają" komputerowe zasilacze a ja nie mogę za diabła zdegradować dźwięku najgorszym zasilaniem za 10plz (certyfikowanym impulsowym). Coś musi być nie za bardzo ze komputerem gdy zaczyna wpływać na dźwięk zasilanie.

Z komputerem lub z zasilaczem.

 

Pytałem o certyfikat CE dlatego że wydanie takowego wiąże się z wysłaniem sprzętu do testów. Między innymi badany jest poziom zakłóceń generowany przez urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja postawa Przemyslawie jest wredna. Nie miales do czynienia z moim zasialaczem a krytykujesz i insynujesz rozne rzeczy. Konstruktorem zasilacza jest prawdziwy fachowiec, ktory zna sie na rzeczy jak malo kto.

A co można powiedzieć o gościu, który stwierdza że sprzęt to "gówno" wiedząc o nim jedynie tyle, że jest tani? Pamiętasz jeszcze, czy mam przypomnieć?

Dlaczego zamiast odpowiedzieć Przemysławowi na proste pytanie rzucasz insynuacjami?

 

 

 

Tego ludzie na tym forum oczekują, a nie ciągłego bezmyślnego, nachalnego powoływania się na jakże ułomną w tym przypadku naukę.

 

 

To może powiesz skąd wiesz czego ludzie oczekują na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mozesz zdegradowac dzwieku zasilaniem to znaczy, ze masz kiepski dźwięk. Gorzej ponprostu sie nie da :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mozesz zdegradowac dzwieku zasilaniem to znaczy, ze masz kiepski dźwięk. Gorzej ponprostu sie nie da :-)

To możliwe.

Jak zwykle celne spostrzeżenie.;)

Wracając do zasilaczy komputerowych po zastosowaniu, których nikną różnice miedzy dacami to już samo to zjawisko pozwala stwierdzić że coś jest nie tak z poziomem szumów generowanych przez ten zasilacz. Dlatego pytałem o certyfikat na ten zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma szumy ten zasilacz?

Takie w paśmie od 10Hz i strukturalne (1/f).

Jeśli można wiedzieć, rzecz jasna...

 

Ja kupuję w/g parametrów...

Nie licz na odpowiedz, musisz zadowolić się zapewnieniem o geniuszu konstruktora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie mozesz zdegradowac dzwieku zasilaniem to znaczy, ze masz kiepski dźwięk. Gorzej ponprostu sie nie da :-)

 

 

To ten zasilacz służy do degradowania dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może i od fachowca ale urządzenie od księgowego ;)

 

To jak to ma "grać" skoro to żaden transport a źródło tyle że z dopłatą za AudioVoodoo dla naiwnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnymi popsutymi zasilaczami, możesz sobie modelować brzmienie

Takiego spektakularnego efektu nie osiągniesz podstawkami pod kable czy markowym kablami SATA czy USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z logiką jeśli można wg. niektórych tu piszących poprawić dźwięk aplikując zasilanie liniowe do komputera można je również zdegradować dając tanie zasilanie impulsowe. Zrobiłem wiec eksperyment podłączyłem najgorszy (najtańszy) zasilacz jaki udało mi się znaleźć plus parę poserwisowych od kolegi z komputerowego. I nie udało się usłyszeć najmniejszej różnicy miedzy nimi. Dodam tylko że były to zasilacze dopuszczone do obrotu w UE na ile były one testowane w to nie wnikam, te najtańsze pewnie certyfikowane były wirtualnie. Tak czy inaczej zasilanie komputera musiało by być dobrze skopane by zaczęło wpływać na dźwięk przy założeniu że reszta toru jest w miarę poprawnie sklecona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio nie możesz po prostu napisać jaki jest poziom szumów Twoich zasilaczy? Nie podałeś wartości i zobacz jaki bałagan wprowadzasz.

Jak ja podłączałem zasilacz to znałem poziom ripple, to samo gdy kolega testował. Czemu więc Twój to tajemnica?

 

Jakim cudem rodzaj zasilania komputera miał by modyfikować dane. Komputer to nie tor analogowy gdzie każda zmiana ma wpływ (mniejszy lub większy ale jednak wpływ) na sygnał. Komputer wysyła nie przesyła sygnału analogowego a cyfrowy tak sprytnie wymyślony by nawet spore zakłócenia nie były w stanie zmodyfikować danych, które dopiero dac odczytuje i tworzy na ich podstawie sygnał analogowy.

 

Jeśli zaczyna grać zasilanie komputera to zły znak.

W najlepszym wypadku to mamy problem ze sprzętem.

Drugi przypadek jest znacznie gorszy bo niestety wymaga już interwencji specjalisty ;)

 

Zacytowałem tę wypowiedź, ale nie specjalnie, bo tego rodzaju wczoraj było dużo. Tak więc osobiście nie piję do Przemysław_51508.

Poszło o rzekomo wiedzę i jej nieznajomość. Dziwi mnie to bo w zasadzie wiedza o jitter w zakładce PC Audio powinna być powszechna. Chyba każdy wie że na sygnale cyfrowym na wyjściu z PC (jak każdym innym źródle cyfrowym) jitter jest stosunkowo duży. Domniemam że każdy wie że jeszcze nie wynaleziono żadnego w pełni skutecznego sposobu eliminacji jitter źródła. Są wszelkie polepszacze, pętle, tryby asynchroniczne, ale jako leczenie objawowe nie dają rady. Nasz zmysł słuchu jest wciąż silniejszy. Leczenie, czy właściwie zapobieganie nadmiernemu wzrostowi jitter na poziomie transportu cyfrowego doskonale wspomaga pracę wszelkich poprawiaczy i w konsekwencji każdego dac-a. Podanie brudnego prądu na cały komputer w tym także i jego zegary nie robi nic innego jak zwiększa jitter.

Gdzie tu jest wiedza nikomu nieznana? Zlitujcie się Panowie i miłośnicy i przeciwnicy zasilania z niskim poziomem szumów, przecież to trywialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie tu jest wiedza nikomu nieznana? Zlitujcie się Panowie i miłośnicy i przeciwnicy zasilania z niskim poziomem szumów, przecież to trywialne.

 

Pytanie podstawowe. Co powoduje jitter?

 

a) pogorszenie basu..

b) pogorszenie stereo (chyba tożsame z przesłuchem)

c) pogorszenie średnicy

d) pogorszenie wysokich

...

...

...

x) szum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z logiką jeśli można wg. niektórych tu piszących poprawić dźwięk aplikując zasilanie liniowe do komputera można je również zdegradować dając tanie zasilanie impulsowe. Zrobiłem wiec eksperyment podłączyłem najgorszy (najtańszy) zasilacz jaki udało mi się znaleźć plus parę poserwisowych od kolegi z komputerowego. I nie udało się usłyszeć najmniejszej różnicy miedzy nimi. Dodam tylko że były to zasilacze dopuszczone do obrotu w UE na ile były one testowane w to nie wnikam, te najtańsze pewnie certyfikowane były wirtualnie. Tak czy inaczej zasilanie komputera musiało by być dobrze skopane by zaczęło wpływać na dźwięk przy założeniu że reszta toru jest w miarę poprawnie sklecona.

 

Tutaj poszedłeś w skrajność nie wiem czy świadomie czy nie. Nie określiłeś jak dobry był zasilacz pierwotnie podłączony do komputera. Piszesz że następnie podłączyłeś niezwykłe tani zasilacz impulsowy. Już pominę kwestię czy dopuszczony, czy nie, bo to zupełnie nie w temacie. Zasilacze ATX mają swoją specyfikację stabilności napięć, zadaniem wytwórców jest się trzymać tej specyfikacji, ale nie maja oni celu jej żyłować, wobec czego poziom szumów taniego i drogiego zasilacza będzie podobna, bo ich cena będzie zależna od ich wykonania, czyli mocy, trwałości, ilości odczepów, sposobu wentylacji i tak dalej. Drogie zasilacze ATX nie są lepsze od tanich zasilaczy ATX w sensie poziomu szumów. Są wyjątki potwierdzające regułę np. Super Flower Leadex Gold, ale to naprawdę wyjątek.

Tak samo jak Piopio nie mówisz nic o poziomach szumów wspomnianych zasilaczy. Nie ma czego porównywać.

Zgodzę się natomiast że jak będziesz dalej schodził z jakością zasilacza w sensie zgodności napięć ze specyfikacją ATX to w końcu będzie to zagrażać stabilności pracy komputera i będzie się krzaczyć, ale to już zupełnie inna historia, także nie w temacie.

 

Pytanie podstawowe. Co powoduje jitter?

 

a) pogorszenie basu..

b) pogorszenie stereo (chyba tożsame z przesłuchem)

c) pogorszenie średnicy

d) pogorszenie wysokich

...

...

...

x) szum

Odpowiedź a, b, c, d i ... ale nie x, ponadto w odpowiedzi b wspomniane pogorszenie w żaden sposób nie jest związane z przesłuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie x, to pewnie kolega nie słyszał o losowym. Ale zostawmy to.

 

Możesz powiedzieć w jaki tajemny sposób jitter transmisji USB przedostaje się do DAC, biorąc pod uwagę, że w trybie asynchronicznym dane są buforowane i dalej taktowane już tylko zegarem DAC'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie x, to pewnie kolega nie słyszał o losowym. Ale zostawmy to.

 

Możesz powiedzieć w jaki tajemny sposób jitter transmisji USB przedostaje się do DAC, biorąc pod uwagę, że w trybie asynchronicznym dane są buforowane i dalej taktowane już tylko zegarem DAC'a?

 

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.