Skocz do zawartości
IGNORED

Jest petycja do prezydenta


fish75

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie! Nie przesadzacie. Przynajmniej na razie chodzi o całkowity zakaz prywatnego posiadania broni automatycznej, czy takiej której owej cechy automatyczności (strzelania seriami) przed sprzedażą osobom prywatnym pozbawiono. Takiej broni w rękach prywatnych i w Unii i u nas jest mało. Jej przydatność w strzelectwie jest mocno dyskusyjna, w łowiectwie żadna. No może dla celów kolekcjonerskich ale powiedzmy sobie szczerze, że prawdziwych kolekcjonerów, nie mających trochę niebezpiecznej idee fix by mieć w domu po prostu arsenał jest niezwykle mało. Co to dla atrakcja dla prawdziwego kolekcjonera posiadać egz. broni wyprodukowany w milionach czy dziesiątkach milionów sztuk. Raczej marna. U nas np. kałachy kupuje się nie dlatego, że to dobra broń strzelecka czy kolekcjonerska, a dlatego, że są tanie. Mam kilku znajomych bawiących się w strzelectwo. Tylko jeden z nich kupił kałacha, ten z nich najmniej zamożny. Reszta varminty i broń stricte wyborową. Wszelka broń w typie właśnie kałacha jest nie bronią strzelecką czy obronną. To broń stricte ofensywna. I nie mam nic przeciwko całkowitemu jej wycofaniu z prywatnych rąk.

Pół-automatyczne karabinki typu AR-15 czy AK-47 mają jak najbardziej zastosowanie sportowe - karabin IPSC przykładowo albo 3-gun. Na youtube można znaleźć filmiki z tych konkurencji. Strzelectwo sportowe to już od dawna nie tylko tarcza na celność. I wygląda na to że proponowane regulacje zmierzają do całkowitego wyeliminowania tych konkurencji. Oczywiście nielegalnej broni nie ruszą, bo terroryści i tak nie występują o pozwolenia, a przenikanie broni z rynku legalnego na nielegalny jest praktycznie zerowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Ostatnio na granicy z Ukrainą w autokarze odkryto duży przemyt broni 21 granatników RPG-26 i 200 sztuk broni palnej w garażu do kompletu z 1000 sztuk amunicji. Najemnicy docierający z uchodźcami są systematycznie uzbrajani. Są to wieści tylko z ostatnich 2 dni. Mam pytanie. Czy z uostymi kieszeniami mamy jakieś szanse?

 

 

http://wschodnik.pl/publicystyka/item/3363-ile-jeszcze-trzeba-dowodow-by-uswiadomic-ze-polska-granica-jest-dziurawa.html

http://www.tvn24.pl/katowice,51/policja-ujawnila-w-prywatnym-garazu-wielki-arsenal-broni-i-amunicji,597436.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają jak najbardziej zastosowanie sportowe - karabin IPSC przykładowo albo 3-gun.

Wiem. Ale, że to zupełnie nie moja bajka i dla mnie jest to raczej zabawa w komandosa nie strzelectwo, to czy będą się w to chłopcy bawić czy nie jest mi obojętne.

 

a przenikanie broni z rynku legalnego na nielegalny jest praktycznie zerowe.

Też prawda. Ale jednak niezerowe i w tej najniebezpieczniejszej potencjalnie grupie broni warte chyba zastanowienia.

 

Czy z pustymi kieszeniami mamy jakieś szanse?

Szanse mają tylko ci którzy posługiwać i to dobrze, bronią potrafią. Ci którzy nie mają żadnego doświadczenia i obycia z bronią nie mają. Pytanie jest, nie czy dać natychmiastowy, powszechny dostęp do broni dla wszystkich - bo temu jestem zdecydowanie przeciwny, a czy stopniowo, metodycznie i systematycznie uzbrajać społeczeństwo, uprzednio je w tej kwestii wyedukowawszy, czy nie. Mimo obecnych zagrożeń, patrząc z punku widzenia dużej zbiorowości, nie jednostki, gdzie optyka jest naturalnie inna i mając na względzie nasze narodowe przywary, historię i to, że jednak powszechny dostęp do broni zwiększa ilość przestępstw z jej użyciem jestem i temu przeciwny. Może nie zdecydowanie ale jednak przeciwny. Nawet i edukacja społeczeństwa w tej kwestii, prowadzona latami i rzetelnie (u nas?), ćwiczenia, konieczność np. regularnego bywania na strzelnicy, itp. spowoduje, że wypadków z legalną bronią w postaci ran i śmierci będzie i tak więcej niż ofiar bandytów czy terrorystów. Każdemu kto ma broń zdarzyło się chyba oddać przypadkowy czy zupełnie nieodpowiedzialny strzał. Rzadko robi on komukolwiek jakąkolwiek krzywdę, ale i takie wypadki bywają. Przy powszechnym, a u nas powszechny on nie jest, dostępie do broni statystyka jest nieubłagana...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse mają tylko ci którzy posługiwać i to dobrze, bronią potrafią. Ci którzy nie mają żadnego doświadczenia i obycia z bronią nie mają. Pytanie jest, nie czy dać natychmiastowy, powszechny dostęp do broni dla wszystkich - bo temu jestem zdecydowanie przeciwny

Największe szanse mają przestępcyOni się nie przejmują czy będzie powszechny czy ograniczony.Biorą i nie interesują ich,że ty się nie zgadzasz.

 

A o zmianie prawa do posiadania broni też trzeba rozmawiać,bo dzisiejsze bez jego zmiany nic nie zmieni w posiadaniu broni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale, że to zupełnie nie moja bajka i dla mnie jest to raczej zabawa w komandosa nie strzelectwo, to czy będą się w to chłopcy bawić czy nie jest mi obojętne.

Nie ma to jak solidarność w środowisku, empatia i wzajemny szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak solidarność w środowisku, empatia i wzajemny szacunek.

Wybacz ale tak jak nazywam ich komandosami tak oni, a kilku poznałem, o mnie sportowo bawiącym się varmintami mówią, a już mniejsza jak:). Nie rozpatrujemy jak mi się zdaje sprawy w kontekście upodobań strzeleckich i solidarności w hobby, a dostępności czy jej zakazu, broni automatycznej. Uważam, że broń automatyczna czy taka której łatwo tą cechę można przywrócić, nie powinna się znajdować, przynajmniej u nas, w prywatnych rękach. To czy ktoś się z jej użyciem legalnie bawi to osobna kwestia. Najwyżej bawić się będzie musiał przestać. Każdy z nas z wielu różnych powodów lufy na kołku będzie musiał kiedyś zawiesić. Też mam żal, że wielu rodzai polowań ze względów na wprowadzenie takich czy innych przepisów czy regulacji nie dane mi już będzie skosztować. Cóż trudno, życie.

 

Największe szanse mają przestępcyOni się nie przejmują czy będzie powszechny czy ograniczony.Biorą i nie interesują ich,że ty się nie zgadzasz

Nie chodzi wcale o przestępców. Chodzi o tych napadanych czy okradanych. Obecnie ani bandyta, ani złodziej nie zakłada, że w domu jest broń i nawet jak ma, to rzadko z sobą "na robotę" zabiera. Jak chce ukatrupić to zrobi to i bez broni, ale w większości wypadków wcale nie chce. Ujmę to tak: jak dziś Ci "wlezą na chatę" to okradną i pobiją. Jak gnat będzie w każdym domu, to nie tylko swoje wezmą ale i mając świadomość, że i Ty możesz ich poczęstować ołowiem nie pobiją a od razu zastrzelą. A przynajmniej tak postąpią dużo częściej niż obecnie. Pisałem już, że w starciu z uzbrojonym bandytą, uzbrojony ale przeciętny człowiek ma niewielkie szanse. Nie mówię o jednostkach, mówię o ogóle. Po raz kolejny i ostatni: broń dla chcącego ją mieć jest w Polsce dostępna, obniżanie wymogów jakie trzeba spełnić by posiadać broń, tylko w imię jakiś idee fix Maxia zafascynowanego hameryką to ani mądre, ani dla społeczeństwa in gremio korzystne. Broń nie służy generalnie do zabawy, choć każdy strzelec będzie udowadniał co innego. Broń służy do zabijania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że broń automatyczna czy taka której łatwo tą cechę można przywrócić, nie powinna się znajdować, przynajmniej u nas, w prywatnych rękach. To czy ktoś się z jej użyciem legalnie bawi to osobna kwestia.

Gdyby tylko ten zakaz skutecznie rozbroił terrorystów... Niestety będzie on dotyczył wyłącznie przestrzegających prawa obywateli, terroryści i tak mają broń nielegalną, a to że akurat AK-47 są najtańsze na rynku w krajach 3-ciego świata to i terroryści je kupuja i przemycają. Podobnie robią z bronią która jest całkowicie zakazana dla cywili u nas - granatniki ręczne i inne takie, ostatnio udaremniono przemyt takowych, pytanie ile transportów przeszło niezauważonych.

 

Poza tym automatyczność jest przereklamowana, ona ma sens w kontekście wojskowym, gdzie na jednego zastrzelonego przeciwnika zużywa się jakieś tony amunicji, a ogień ciągły służy głównie "przyduszaniu" przeciwnika do ziemi ew. obronie w sytuacji zasadzki w dżungli. Mi się w życiu nawet nie chciało pójść na strzelnicę z automatami i wygarnąć serią. Trr.. i stówka poszła z dymem, zero celności pod odrzutem, masa huku (niewskazane w kontekście audiofilskim, nawet z ochronnikami słuchu) itd.

 

Wybacz ale tak jak nazywam ich komandosami tak oni, a kilku poznałem, o mnie sportowo bawiącym się varmintami mówią, a już mniejsza jak:).

Mogą sobie mówić jak chcą, ale chyba jednak nie poparliby zakazu varmintów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strzelnicach publicznych broń automatyczna ma zablokowany ogień ciągły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem za, nawet za AK47 i ckm z Posterunku 13. Ale wprowadzilbym testy psychologiczne aby psychopata jakis broni nie dostal oraz zakaz posiadania broni przez ludzi, ktorzy popelnili przestepstwa typu wlamanie, rozboj, napad, gwalt o morderstwie nie wspominajac (niestety takich wypuszczaja na wolnosc nieraz czalkiem szybko) itp ale tez kradzieze powyzej drobiazgow ze sklepu.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vik. Ograniczenia o których wspominasz są już zapisane w ustawie. Adalbert95 - wnioskując po twojej wypowiedzi strzelec ipsc jest większym zagrożeniem dla porządku publicznego bowiem jego broń może skuteczniej zabijać niż tarczówka Brno.. Dziwne to podejście, albo jesteśmy solidarni w całym środowisku i z zaufaniem się wspierany albo z czasem i tęczówki ogranicza.

 

W 1987 w GB wprowadzono zakaz posiadania przez chwili broni przypominającej wojskową i środowisko nie wsparło kolekcjonerów. No bo na co komu sten czy AK, do sportu ni przypiol ni przyłatał a 10 lat później wszedł "handgun ban" te ograniczenia nie wypełniły broni nielegalnej z rąk przestępstwa i nie podniosły poziomu bezpieczeństwa. Ilość przestępstwa z bronią też nie zmalała wydatnie.

 

Co do ilości wypadków to ma tej samej zasadzie powinniśmy wspierać komunikację publiczna by ograniczyć ilość samochodów w rękach prywatnych co zmniejszy liczbę wypadków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, że w wypadku, nazwę to poważnych bandytów i terrorystów nie ma żadnego związku ich broni z tym, czy w danym kraju jest powszechny dostęp do broni i jej różnych typów, czy nie. I tu nie ma o czym dyskutować.

Wszyscy też wiemy, że przydatność szczególnie długiej broni automatycznej do indywidualnej obrony obywateli jest żadna.

Moje zastrzeżenia co do dostępu do broni automatycznej dla obywateli wynikają z dwu przesłanek. Jednostek o spaczonej psychice które zdarzają się w każdej grupie i społeczeństwie (vide amerykańskie masakry np. w szkołach) i tego, że chyba większość obecnych np. polskich zawodników ipcs przeszła od gier komputerowych bezpośrednio do broni automatycznej. I traktuje broń jako zabawkę, nie śmiercionośne narzędzie. W ogóle zabawa w wojsko i wojnę z użyciem ostrej broni jakoś tak niespecjalnie mi się podoba. Wojsko, szczególnie w tym kontekście to sprawa zbyt poważna i wybaczcie przejaskrawienie ale niech sobie szukające podniety i mocnych wrażeń korpostołki i typy kochające komandosowanie ale do komandosowania na poważnie nigdy, z najprzeróżniejszych przyczyn nie dopuszczone, szukają gdzie indziej. Ich realna przydatność w sytuacji prawdziwego zagrożenia czy to wojennego czy terrorystycznego jest dla społeczeństwa czy państwa żadna, mimo, że oni sami uważają się za doskonały, niemal perfekcyjny materiał na owego obrońcę społeczeństwa i Ojczyzny. Miałem okazję być na takich zawodach i co ważniejsze na bankieciku po nich. Ujmę to tak: gdyby to ode mnie zależało, to żaden z uczestników tej popijawy nie dostał by nawet pozwolenia na procę. Zdaję sobie sprawę, że nie wszędzie to tak wygląda, że generalizuję i wyolbrzymiam ale jednak coś jest na rzeczy, przynajmniej w naszych, polskich warunkach.

Szerszy - pewnie w GB wygląda to inaczej, a jak rozumiem znasz tamto środowisko. Nie mam pretensji do znawstwa naszego środowiska "komandosowatych" ale moja opinia o nich jest zaskakująco zbieżna z opinią moich kolegów myśliwych czy "klasycznych" strzelców.

Tego co w tym wątku wypisuję, nie odnoście proszę do moich stricte prywatnych poglądów. Staram się, pewnie nieudolnie patrzeć na to nie przez pryzmat zasobności mojej własnej szafy na broń, a tego czy dla społeczeństwa jako całości jest to dobre czy nie. Oczywistym jest, że dla pasjonata broni, jej kolekcjonera, czy strzelca uprawiającego taki, czy inny rodzaj strzelectwa wszelkie ograniczenia związane z dostępem do broni będą be i będzie przeciw nim protestować. Ale przynajmniej staram się popatrzeć na to i z innej perspektywy.

Byłoby tylko hipokryzją stwierdzenie, że gdzieś tam, w głębi duszy nie uważam się za wybitnego strzelca i osobę która potrafi sobie poradzić z każdym bandytą i terrorystą, w każdej sytuacji. Każdy z nas pewnie tak po cichu uważa, ale nie każdy ma odwagę napisać, że to co o sobie sądzimy to niestety tylko nasze chciejstwo i nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. My przynajmniej mamy doświadczenie z bronią, ludzie domagający się szerokiego do niej dostępu nie mają żadnych, ale nie przeszkadza im to wcale za owych wybitnych strzelców i zdolnych do odparcia każdego ataku się uważać...

 

Mogą sobie mówić jak chcą, ale chyba jednak nie poparliby zakazu varmintów.

W sytuacji np. gdyby była alternatywa czy zakazać posiadania w prywatnej rękach, było nie było, broni wyborowej czy automatycznej? A niestety już się podnoszą głosy by i broni do strzelań precyzyjnych, szczególnie tej w bardzo mocnych kalibrach, do strzelań długodystansowych zakazać. Jesteś skłonny się założyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurokraci dążą do całkowitej delegalizacji wszelkiej broni w rękach cywilów. Powiedzmy że zdelegalizują karabinki pół-automatyczne, strzelcy IPSC wypadną z hobby i już nie ruszą palcem jak przyjdzie kolej na varminty. Klasyczna metoda osłabiania środowiska po kawałku.

 

Dlatego dla mnie każdy praworządny strzelec jest sprzymierzeńcem - czarnoprochowiec, tradycjonalista ISSF, snajper, myśliwy, "pistolero" czy "komandos", choćbym zupełnie nie podzielał jego konkretnych zainteresowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla mnie każdy praworządny strzelec jest sprzymierzeńcem

Jak by co to wal śmiało na priva.

Specjalność wojskowa: strzelec-przeciwlotnik.

DSC_8221A_Roik.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ostatnio strzelałem do ICP w locie nurkowym na poligonie w ustce w 1993. I nie był to grom ale striełła 2M.

 

i jeszcze w rezerwie w 2000 na poligonie w Lipie jako celowniczy z ZU 23-2 do śmigłowca w zawisie, mimo, że strzelałem tylko z lewej lufy bo prawy ładowniczy dał dupy(był na dużym kacu) to po kalibracji kolimatora cel zniszczony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zabawa w wojsko i wojnę z użyciem ostrej broni jakoś tak niespecjalnie mi się podoba. Wojsko, szczególnie w tym kontekście to sprawa zbyt poważna i wybaczcie przejaskrawienie ale niech sobie szukające podniety i mocnych wrażeń korpostołki i typy kochające komandosowanie ale do komandosowania na poważnie nigdy, z najprzeróżniejszych przyczyn nie dopuszczone, szukają gdzie indziej. Ich realna przydatność w sytuacji prawdziwego zagrożenia czy to wojennego czy terrorystycznego jest dla społeczeństwa czy państwa żadna, mimo, że oni sami uważają się za doskonały, niemal perfekcyjny materiał na owego obrońcę społeczeństwa i Ojczyzny.

Człowiek żyje przede wszystkim dla siebie, w Polsce mamy niestety tradycję górnolotnych gadek o tym jak to trzeba się poświęcać dla Ojczyzny za przysłowiowy uścisk dłoni prezesa, i do, przynajmniej deklaratywnego, podporządkowywania wszystkiego dobru Ojczyzny. Udział w tym miała zarówno propaganda piłsudczykowska przed wojną jak i PRL, w obu przypadkach koniec był żałosny, również z powodu rażącej niekompetencji władz, szermujących obficie sloganami.

 

Nie dziwne że wielu ludzi zwyczajnie nawet nie pomyślało o karierze wojskowej (zwłaszcza jakby mieli być musztrowani przez trepów rodem z LWP). Fakty są jednak takie, że wojsko obecnie praktycznie nie szkoli żołnierzy w strzelectwie, siły specjalne to obronią rząd centralny może, ale nie kraj. Natomiast zwykły żołnierz to ma w spodniach chodzić długo i oszczędnie, a w czasie całej służby dobrze jak wystrzela 2 magazynki. Swoje słyszałem, również od ludzi z ostatnich roczników służby zasadniczej. Ich służba była jednym wielkim marnowaniem czasu.

 

Kluczem do poprawy tego stanu jest przekonanie ludzi że ich kraj jest czymś o co warto walczyć, i że jako wspólnota zdziałają więcej niż każdy z osobna, oczywiście w sensie możliwości życiowych dla siebie i swoich dzieci (a nie że zginą z pieśnią na ustach). A moment jest dobry - na zachodzie mają narastające problemy z terroryzmem, zwykłą bandyterką i gwałtami ze strony napływowych grup wyznaniowych, jeszcze 10 lat i Polska będzie celem imigracji dla rdzennych mieszkańców krajów Zachodu (z ich know-how), więc tak jakby bonus na start będzie. I wtedy może się okazać że ludzie którym państwo dało możliwości realizacji swojej pasji zwyczajnie przyłączą się do ew. obrony kraju, może nawet ze swoimi dziećmi, wyszkolonymi od małego, więc jeszcze lepszymi. Na pewno będą mieli umiejętności, których państwo żałuje nawet policji czy zwykłemu wojsku. I nie skreślałbym zbyt pochopnie "graczy CS" i innych takich. Na wojnie prymusi koszarowych zbiórek i dbania o wyglansowany mundur nie zawsze są najbardziej bitnymi i pomysłowymi żołnierzami.

 

Nie liczyłbym jednak na ludzi którym państwo tylko zabrania. Dlatego realizm nakazywałby popieranie i promowanie strzelectwa we wszelkich odmianach, w czym zresztą już bardzo dużo dobrego zrobiono, łącznie z ewolucyjnym charakterem zmian i pozostawieniem pewnych wymogów bezpieczeństwa. Jak na razie wypadki i przestępstwa z legalną bronią są nieliczne.

 

W sytuacji np. gdyby była alternatywa czy zakazać posiadania w prywatnej rękach, było nie było, broni wyborowej czy automatycznej? A niestety już się podnoszą głosy by i broni do strzelań precyzyjnych, szczególnie tej w bardzo mocnych kalibrach, do strzelań długodystansowych zakazać. Jesteś skłonny się założyć?

U nas .50 BMG dla sportowców (bez kombinacji) jest już niedostępny. Tak czy siak na szczęście nie ma alternatyw w stylu "likwidujemy pół-automaty albo wyborowe, strzelcy - gryźcie się między sobą którzy idą do likwidacji jako pierwsi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny tekst i mogę się pod nim obydwoma rękami podpisać. Problem tylko w tym, że tego wychowania patriotyczno - obronnego nie da zrobić bez aprobaty państwa. Samo nieprzeszkadzanie to zdecydowanie za mało. A państwo to niestety politycy. Mimo całej fury frazesów i szczytnych haseł politykom nie zależy na państwie a na swoich interesach, posadach czy władzy. Czym społeczeństwo bardziej świadome, a tym bardziej uzbrojone i nie daj Boże jeszcze przeszkolone obronnie tym się nim trudniej rządzi. Więcej ryzyko, że się owo społeczeństwo pogoni nie w wyborach a całkiem fizycznie zrobi porządek rośnie niepomiernie. Każda obecna na naszej scenie politycznej partia czy władza zrobi wszystko by do tego nie dopuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie dla mojego tekstu.

 

Mi się jednak wydaje że zagrożenie dla władzy ze strony pospolitego ruszenia strzelców jest niewielkie, bo z siłami specjalnymi nie mają oni szans w razie jakby co. Zwłaszcza że ludność wcale masowo się nie garnie do tego hobby, z przyczyn finansowych jak i głębokiego przekonania że się nie da. W porównaniu z takimi Czechami nasz sport strzelecki jest o kilka długości z tyłu, a u nich jakoś nie ma problemów ze sprawowaniem władzy. Oni już prędzej będą nomen omen szwejować.

 

Dlatego strzelców hobbystów należałoby jednak hołubić, bo w razie jakby co mogą przydać się chociażby jako instruktorzy czy pomocnicy zbrojmistrza w obronie terytorialnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od poważnego zainteresowania się tematem - wybrać sobie rodzaj strzelectwa które nas interesuje, do niektórych nie potrzeba nawet pozwolenia (strzelectwo historyczne z replik broni rozdzielnego ładowania sprzed 1885 roku). Zorientować się w okolicznych strzelnicach, klubach czy stowarzyszeniach kolekcjonerskich, pójść na zawody jako kibic czy wykupić ileś strzałów z broni obiektowej ew. przyjść na strzelnicę i pogadać ze specami od odprzodówek, sensownemu człowiekowi chętnie wyjaśnią co i jak. W razie jak się spodoba, pierwszą inwestycją powinny być dobre ochronniki słuchu i okulary strzeleckie. Potem wybrać sobie interesującą nas dyscyplinę i klub, i przekonać do siebie jego szefostwo - że będzie miało z nas pożytek a nie problemy. W klubie wszystko inne wyjaśnią.

 

Pomocne mogą być też fora o tematyce strzeleckiej, nietrudno je znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie działa jak prawo jazdy. Ustawę o Broni i Amunicji można znaleźć wśród obowiązujących aktów prawnych, i wynika z niej jasno że żeby mieć pozwolenie, trzeba przedstawić ważną przyczynę, najlepiej z listy wyszczególnionych w ustawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ostatnio strzelałem do ICP w locie nurkowym na poligonie w ustce w 1993. I nie był to grom ale striełła 2M.

 

i jeszcze w rezerwie w 2000 na poligonie w Lipie jako celowniczy z ZU 23-2 do śmigłowca w zawisie, mimo, że strzelałem tylko z lewej lufy bo prawy ładowniczy dał dupy(był na dużym kacu) to po kalibracji kolimatora cel zniszczony:)

 

Eeeech ta rezerwa o duzej wartosci bojowej :-). W rzeczywistości ten smigłowiec zdążył by ci tak skalibrować koilimator żeby was z tej puszki łyżeczką zeskrobywali.

 

Nie ważne czy KW poprawie interpretują ustawę czy ją łamią. Oficjalnie pozwolenia na choćby kałacha z którego można prowadzić ogień ciągły (strzelać seriami) nikt prywatnie nie dostanie. A jak go się przerobi (usunie blokadę przełącznika ciągły, pojedynczy w pozycji pojedynczy) i to się wyda to ma się wszystkie kłopoty związane z nielegalnym posiadaniem broni. Tak to wygląda realnie. Koniec, kropka.

 

Bzdury piszesz i wprowadzasz ludzi w błąd.

Podałem artykuł ustawy i link do bloga człowieka, który się tym tematem zajmuje,

Są firmy sprzedające broń automatyczną na pozwolenia kolekcjonerskie i tak samo sprzedają pisolety jak i karabinki automatyczne z zapasów Agencji Mienia Wojskowego

W prawie jest tylko ograniczenie kalibru a nie rodzaju broni na pozwolenie kolekcjonerskie.

 

Tobie się pomyliło z tekstami z amerykańskich filmów na temat prawa używania semiautomatów.

 

Wiesz choć jakie są warunki przechowywania i zabezpieczenia broni w domu, wiesz jakie są warunki jej przenoszenia czy przewożenia? Wątpię. Gdybyś wiedział to wiedziałbyś też, że możliwość jej użycia w razie choćby napadu bandyckiego są i praktycznie i prawnie mocno, by nie powiedzieć bardzo mocno ograniczone. Zresztą o co ten spór? Krótka broń strzelecka - formalnie strzelecka bo można "sportowo" strzelać i z magnum 44 jest dla każdego zdrowego na umyśle i nawet mocno przeciętnie zamożnego Polaka dostępna. Trzeba tylko włożyć w to nieco wysiłku.

 

modrzew 47 ani inni fani oczywiście tego nie wiedzą, bo gdyby wiedzieli to przestaliby wypisywac głupoty o zbawiennej roli broni palnej do obrony ich drogocennego domostwa.

Faktycznie żeby jakiejkolwiek broni palnej uzyc do obrony koniecznej na ulicy czy w domu trzeba by złamać warunki przenoszenia i przechowywania. oczywiście bronic sie możemy czym mamy pod ręką, ale w praktyce szybsza i skuteczniejsza będzie cegłówka znaleziona gdzieś w terenie. Bo jełsi uzyjemy broni palnej łamiąc zasady przenoszenia i przechowywania to z pozwoleniem sie od razu pożegnamy.

Ale jest jeszcze jedno zagaednienie którego nie ogarniają wyobrażnią. Napastnik zawsze tworzy sytuację w której napadnięty lub okradany nie może sie obronić. I wszystko jedno ile artylerii będzie przy sobie nosił. Dlatego opowieści o konieczności uzbrojenia się po zęby to takie pieprzenia małych kaziów.

 

Szable wz 34 sobie kupcie. Raz ze spora wartość kolekcjonerska i lokata kapitału, i można z nią paradować po ulicy ;)

 

Jestem po wojsku i to w latach 60-tych.Nie traktuj siebie jako jedynego co wie jak się zachować z bronią,bo to zaczyna być śmieszne.

 

Adalbertowi nie chodziło o to czy się umiesz posługiwac tylko czy wiesz jakie są warunki przechowywania i przenoszenia broni zgodnie z obowiazujacym prawem. W związku z tym czy zdajesz sobie sprawę jak szybko mógłbyś dobyć broni w celu odparcia bezprawnego zamachu??? Dajmy na to, broni sportowej w drodze na strzelnicę???

 

Oczywiście,że dużo a bandytę łatwiej walnąć siekierą.....z nienacka.Mniej korowodu a też może odczepić....wagony.Nie powie nic po kulce i po toporku.Jednakowo.

 

A dokładniej ... ciupagą.... W sumie to własnie do tego celu ona służyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz i wprowadzasz ludzi w błąd.

Podałem artykuł ustawy i link do bloga człowieka, który się tym tematem zajmuje,

Jedno co mogę odszczekać to napisać nie: nikt w praktyce nie dostanie, a prawie nikt w praktyce nie dostanie. Bo istotnie jest taka możliwość. Teoretyczna. Nie czerpię wiedzy w tej dziedzinie z wpisów netowego blogera. Znam to z praktyki. Nie mojej bo nigdy o pozwolenie na broń automatyczną nie występowałem, ale moich kumpli i znajomych po strzelbie.

Z czystej ciekawości postaram się dowiedzieć ile takich pozwoleń właśnie na w pełni funkcjonalną broń automatyczną na pozwolenie kolekcjonerskie wydano w mojej KW. To chyba nie są chyba tajne dane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.