Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa do Monitor Audio RX8 do 10 000


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jeszcze do powyższych propozycji dorzucił Akkusa. Posłuchaj, sam oceń.

I w tym budżecie możesz się już pokusić o zrobienie sobie naprawdę świetnych kolumn diy

Skontaktuj się np z Misiomorem albo Yoshi, oni projektują kolumny hobbistycznie i ich produkty są na naprawdę wysokim poziomie, a np Bingant robi taką stolarkę że mucha nie siada. Akkus z tego co wiem projektuje usługowo. A w tym budżecie możesz już po pierwsze zaszaleć z głośnikami a po drugie dopasować projekt pod swoje ucho.

Albo możesz wybrać sobie coś gotowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-projekt-by-raven1985

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )-hm130z0-TW025A20Mg-2*rs225-projekt-by-raven1985

Droga kłopotliwa i wymagająca cierpliwości, ale warto nią iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkus F1

Podobały mi się. A jeszcze bardziej mi się podobały te 2,5drogi (F2 chyba)

Szczególnie wysokotonówka, niby taki jedwab niby mięciutka, a pazura ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

(przeklejka z wątku kolumny 4000-6000, jak się da to jakoś przelinkować bez kopiowania dajcie znać jak)

posłuchałem i mam dość zaskakujące wnioski, w sumie będzie odszczekiwanie na końcu.

 

Odsłuch w q21 był na Vincentach, dziś już na swoim kochanym Audiolabie, to jednak ma znaczenie - kluczowe. Grane były Pink Floyd "Dark Side", Yello "Touch", Metallica "Black" i Coma "Siły".

 

6. KEF ls50 - miły miękki dźwięk jak lubię, ale wyprany trochę z barw, szczególnie na dole, a góra też jakoś przesadnie zszyta ze "wszystkim", w sumie trochę miałki występ i dość nienaturalny

5. Dynaudio Excite - brak synergii z elektroniką, za "poważnie", ciut taki zduszony dźwięk

4. Akkus F1 - fajna dynamika, dźwięk angażujący, uniwersalny, para i powietrze, ale góra ma swoje ograniczenia, a przy większym natężeniu dźwięków cały zakres trochę się zlewa w taką "1 ścianę", której nie lubię, tylko w trudniejszych momentach i "ciut", ale jednak wg mnie

3. Chario Delphinus - brak wad, po prostu za duże jak na pomieszczenie odsłuchowe i mój pokój, to są kolumny na jakieś bo ja wiem, 30m2? Wtedy fale basu się pewnie rozejdą, a tu były momenty jakby "zderzeń" fal w pomieszczeniu, no skutkowało to faktycznie "wzburzeniem" basu, ale nie nazwałbym tego wadą, a cechą - trzeba mieć warunki by je mieć u siebie, w odpowiednich - to musi być bajka

2. Studio 16hz Canto Grand - spoza listy, tylko chwalić, kompetentne, szybkie, w rocku najlepsze. Zaraz wyjaśnię czemu nie nr 1

1. Tannoy xt 6 - poprzedni odsłuch dotyczył jednak dc6t, bo te przyjechały w weekend i był na innej elektronice, usypiałem. Tu....piękny czysty klarowny dźwięk, najlepszy na płycie nr 1 i 2. Nr 2 na płytach rockowych, ale tylko ciut poluzowanym basem, bo reszta crisp, że hej. Czym wygrały ze Studio 16hz? Sceną i holografią. Studio są "tu i teraz", grają raczej węższą sceną, ona raczej nie idzie w górę, nie odrywa się jakoś mocno od kolumn. Tannoye stworzyły dziś to, co kocham - sferyczną przestrzeń dźwięku, 3d, holograficzną - a stały blisko siebie. Dźwięk poszedł wszerz, idealnie w górę jak dla mnie i wokale były w tym obrazie tam gdzie powinny, świetne wokale (tu tylko Akkus był blisko), naprawdę czułem "amfetaminy smak" u Roguckiego, emocje, bosko. No i scena szła też do mnie, co uwielbiam.

 

Hau Hau - odszczekane :). Zabrakło czasu na Pylon Diamond 25, które już się wreszcie ponoć się wygrzały (słuchałem ich jako pierwszy tam poprzednio, prosto z pudła). Jutro mam mieć info, czy sprowadzą mi Castle Knight 5 do porównania w tych samych warunkach jeszcze.

 

Tyle :)

 

Ps. - co do Audiosolutions - jedyna para monitorów Overture...jest na testach - genialna polityka dystrybucji, padłem lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w ogóle wyjść poza komercyjny obszar elementów typu: Nad, Denon, czy Marantz. To nie są rzeczy do prezentowania muzyki na kolumnach za 10000zł.

 

 

nie no chlopie widze troche cie ponioslo.....po pierwsze nowe kolumny za 10k to jeszcze nic wyjatkowego po drugie zgoda z tch jak to nazwales komercyjnych to entry level modele po prostu sobie plumkaja, ale np 11s3 za sugerowana cene 17k to dla kogo ta komercja ?? a jak ktos bedzie chcial zapiac takie dwa ? czy moze twoim zdaniem trzeba podpiac do kolumn za 10k egzotyczny wzmacniacz z audiofilska pustka za 30k ? wez sie ogarnij.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie no chlopie widze troche cie ponioslo.....po pierwsze nowe kolumny za 10k to jeszcze nic wyjatkowego po drugie zgoda z tch jak to nazwales komercyjnych to entry level modele po prostu sobie plumkaja, ale np 11s3 za sugerowana cene 17k to dla kogo ta komercja ?? a jak ktos bedzie chcial zapiac takie dwa ? czy moze twoim zdaniem trzeba podpiac do kolumn za 10k egzotyczny wzmacniacz z audiofilska pustka za 30k ? wez sie ogarnij.....

tzn twierdzisz, że Denony. Marantze, NAD są lepsze od Baltlaba Epoca 3, Audia Flight, Phast, Densen, Hegel, Heed, Vincent, Audio-gd, starych Krelli, Accu itp itp?

 

Bo sorry, ale chyba Ciebie chłopie poniosło - jemu tylko chodziło by nie ograniczać się do "znanych marek", bo za te same lub mniejsze pieniądze lub niewiele wyższe można mieć....duuużo więcej :). Piwko chlapnij, ja miodowa łomża, dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że faktycznie wiele osób tutaj ma rację w mojej adaptacji a w zasadzie jej braku nic nie zagra z finezją.

Dlatego kryteria troszkę zmienie w poszukiwaniu złotego środka a otwórz pytanie co zagra bardziej finezyjnie niż RX8 w kwocie do 5000 tyś najlepiej używane.

Pierwszą myśl jaką mam na myśli to są kef r300. Na jakimś wielkim basie z kolumn mi nie zależy bo w alternatywie mam Rel T5 który stoi podpięty pod zestaw a nie jest włączany w stereo

Może tannoy jakiś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chlopie widze troche cie ponioslo.....po pierwsze nowe kolumny za 10k to jeszcze nic wyjatkowego po drugie zgoda z tch jak to nazwales komercyjnych to entry level modele po prostu sobie plumkaja, ale np 11s3 za sugerowana cene 17k to dla kogo ta komercja ?? a jak ktos bedzie chcial zapiac takie dwa ? czy moze twoim zdaniem trzeba podpiac do kolumn za 10k egzotyczny wzmacniacz z audiofilska pustka za 30k ? wez sie ogarnij.....

 

Przepraszam chłopie, zaraz się ogarnę, ale najpierw uświadom sobie, do kogo był adresowany mój post i jaki miał przekaz.

 

No i oczywiście bardzo nam wszystkim miło, że znasz wysokie modele Marantza i dziękujemy za podpowiedź, że kolumny za 10000 to jeszcze nic wyjątkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha :)

 

tzn twierdzisz, że Denony. Marantze, NAD są lepsze od Baltlaba Epoca 3, Audia Flight, Phast, Densen, Hegel, Heed, Vincent, Audio-gd, starych Krelli, Accu itp itp?

 

Bo sorry, ale chyba Ciebie chłopie poniosło - jemu tylko chodziło by nie ograniczać się do "znanych marek", bo za te same lub mniejsze pieniądze lub niewiele wyższe można mieć....duuużo więcej :). Piwko chlapnij, ja miodowa łomża, dobra

 

 

sie zes zapyndzil...a gdzie niby twierdzilem, ze te "komercyjne" wzmacniacze sa lepsze o tych co wymieniles ??

 

a miodowa Lomza hmmm to taki napoj piwny a nie prawdziwe piwo ehhh z piw tez jestes slaby ....polecam Tomasz Kopyra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ha ha :)

 

 

 

 

sie zes zapyndzil...a gdzie niby twierdzilem, ze te "komercyjne" wzmacniacze sa lepsze o tych co wymieniles ??

 

a miodowa Lomza hmmm to taki napoj piwny a nie prawdziwe piwo ehhh z piw tez jestes slaby ....polecam Tomasz Kopyra

 

aaa, bo Ty jesteś "macio" we wszystkim, spoko :), krytykujesz ostro czyjś normalny wpis i się dziwisz. Moje najpiwo to Desperados i zaraz pęknie ;p. A Pan AA ośmieszył Ciebie w odp, tylko nawet tego nie zauważyłeś :), wystarczy...czytać co ludzie piszą, ze zrozumieniem, to pomaga :), może mniej "męskiego" piwa? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tzn twierdzisz, że Denony. Marantze, NAD są lepsze od Baltlaba Epoca 3, Audia Flight, Phast, Densen, Hegel, Heed, Vincent, Audio-gd, starych Krelli, Accu itp itp?

 

Bo sorry, ale chyba Ciebie chłopie poniosło - jemu tylko chodziło by nie ograniczać się do "znanych marek", bo za te same lub mniejsze pieniądze lub niewiele wyższe można mieć....duuużo więcej :). Piwko chlapnij, ja miodowa łomża, dobra

Wszystko jest kwestią gustu. Takie generalizowanie w jedna czy w drugą stronę jest bez sensu. Bo zaraz zaczyna się awantura.

Jeżeli piwo to tylko Żywiec;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Wszystko jest kwestią gustu. Takie generalizowanie w jedna czy w drugą stronę jest bez sensu. Bo zaraz zaczyna się awantura.

Jeżeli piwo to tylko Żywiec;-)

też dobre :), a dokładnie - chodziło tylko o to, by się nie "zamykać" w kręgu znanych marek, dokładnie. Ale kogoś strasznie to wkurzyło ;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliśmy w innym wątku - Wszyscy rzucają się na Dali Zensor itp.. Wybór jest jednak znacznie większy - podobnie z elektroniką. To samo można przypiąć do sprzętu SH jak i nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Spory...itd...a później czytam, że facet wydał 30 tysi na audio...i pisze, że na niektórych kawałkach "nawet" mu się dźwięk od kolumn odrywa...o co tu chodzi...ten sprzęt jest teraz taki cienki...czy takie słabe ustawienie głośników i akustyka ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dzisiaj dba o akustykę ?

W większości ludzie skupiają się na sprzęcie.. przewalają dziesiątki kolumn, wzmacniaczy i DAC.. nie wiedząc, że wydając 'połowę tego' z dobrą akustyką - osiągną znacznie lepszy rezultat. Grunt to słuchać i mieć punkt odniesienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć venom 200

Padało już wiele typów i rad. Fakt, system, powinien być zrównoważony, ale moim zdaniem można iść do przodu małymi krokami. I zacząć od wymiany kolumn a później "doganiać" je coraz lepszą elektroniką. Wszystko stopniowo.

 

Po drugie - nie bałbym się monitorów. 24 metry to jeszcze nie jakaś wielka hala a niektóre monitory grają naprawdę solidnym dźwiękiem a przestrzeń z takich głośników jest często nie do pobicia prze kolumny wolnostojące. Polecam na przykład RLS Nereida czy Diapsaon Karis, tu jest ich test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciepełka na pewno dodadzą Ci jakieś Dynaudio czy Vienna Acoustic - bardzo dobre głośniki. Ostatnio słuchałem też Audio Academy Hyperion IV. Znakomite ciepła i żywa średnica, też warto poznać.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już wcześniej napisał, zmiana RX8 np. na Vienny Mozart czy Dynaudio X38 nie przyniesie oczekiwanego efektu (moim zdaniem może pojawić się wręcz rozczarowanie), jeżeli pozostanie się przy Nadzie 350, z całym szacunkiem dla tego piecyka.

 

Takie kolumny to nie elektrostaty, ale potrzebują jednak trochę więcej "szlachetnego" prądu i nie chodzi tu tylko o papierkową moc.

 

Chyba, że kupujący odsłuchuje kolumny na lepszej elektronice w salonie (albo na wypożyczonej w domu) i świadomie planuje dalszy upgrade toru, jednocześnie wiedząc, że w okresie "przejściowym" ze starą elektroniką efekt może być dużo gorszy.

 

Poza tym nie pakowałbym Dynaudio X38 do 24m2. Moim zdaniem X34 w zupełności wystarczą i jednak trochę łatwiej będzie je napędzić.

Vienny Mozart też są fajne, ale i Vienny i Dynaudio potrzebują dość dużo miejsca wokół siebie.

 

Przy repertuarze typu Pink Floyd, Dire Straits, i ogólnie rockowo-popowym, wybrałbym Vienny.

Więcej jazzu, soulu, wokali, klasyki - wtedy Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też ostanio mialem dylemat, po kilku odsłuchach. Miałem wymienić wzmacniacz a koniec końców byłem bliski wymiany kolumn. Generalnie dobre kolumny nie zagrają z tanim wzmacniaczem, ale już słabsze kolumny z dobrą amplifikacją zagrają klasę lepiej. Oczywiście pomijam wpływ akustyki który jest ogromny.

Tak dla zoobrazowania. Byłem na odsłuchach z moim kolegą w albatrosie. Podłączony był zestaw NAD C356 oraz monitroy Castle za ok 2 tys. kolega i ja bylismy w szoku jak tani sprzęt moze zagrac, a tam pomieszczenie jest typowo pod odsłuchy. Kolega Venom200, polecam Ci znaleźć lepszą amplifikację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Albatrosie akustyka jest ledwo akceptowalna :)

Da się tam słuchać, ale to z pewnością nie jest dobre akustycznie pomieszczenie.

 

Co do samego przekazu o wpływie akustyki - w pełni się zgadzam. W dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu zagra nawet słabszy system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja też ostanio mialem dylemat, po kilku odsłuchach. Miałem wymienić wzmacniacz a koniec końców byłem bliski wymiany kolumn. Generalnie dobre kolumny nie zagrają z tanim wzmacniaczem, ale już słabsze kolumny z dobrą amplifikacją zagrają klasę lepiej. Oczywiście pomijam wpływ akustyki który jest ogromny.

Tak dla zoobrazowania. Byłem na odsłuchach z moim kolegą w albatrosie. Podłączony był zestaw NAD C356 oraz monitroy Castle za ok 2 tys. kolega i ja bylismy w szoku jak tani sprzęt moze zagrac, a tam pomieszczenie jest typowo pod odsłuchy. Kolega Venom200, polecam Ci znaleźć lepszą amplifikację.

Amplifikacja jest ok już więcej ona z tych kolumn nie wysicnie.

Zmieniałem klocki i uwierz mi z RX8 więcej nie wycisne.

Żeby nie było RX grają dobrze a nawet bardzo dobrze teraz z tym setem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i oczekuję lepszej jakości.

Zamiary zamierzam troszkę stonować i szukam używek do 5000 6000 tyś.

Więcej z mojej adaptacji pomieszczenia nie wycisnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sluchales wczesnej GX200, GX300 ? skoro masz MA i Ci sie podobaja to z tej serii napewno bylbys zadowolony... przeskok jakosciowy jest wyrazne slyszalny. Wiem kosztuja troche wiecej, ale warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś 3way to nie schodź do monitorków bo zwyczajnie będziesz zawiedziony.

Patrzyłeś na diy? Wprawdzie te projekty które wcześniej podałem są fajniejsze, ale te też niczego sobie. IMO szczególnie te na vifach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujesz bardzo mocnym i zdyscyplinowanym wzmacniaczem to spróbuj posłuchać tych niepozornych kolumn - trudno o wiecej ciepłej średnicy i łagodnych wysokich tonów

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-665-diva665-kolumny-podlogowe-stereo-z-drewnianym-wykonczeniem-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.