Skocz do zawartości
IGNORED

Świat High Endu przy okazji zwiedzania...świata... :-)


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

O k**wa ....!!!!!

Własnie włączyłem Adele ( żona lubi ;((

Czy to było nagrywane w piwnicy przez jakiegoś dzieciaka na tablecie .....przez mikrofon z iPhone ?????

Zguba nam Audiofilom....

Najlepszy jest bas ;))))

 

Choć trzeba przyznać , że Adele śpiewa jak " gruba Murzynka " i to jest komplement .

W realizacji ECM lub Chesky byłoby nawet zjadliwe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w realu jesteś przystojny , a w awatarze prawie jak Ona ;))

 

No wiesz..... nie wiem? Może nasze małżonki były by zadowolone, więcej wolnego czasu dla nich i takie tam ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wracając do zwiedzania świata i szeroko rozumianej muzyki.

Tydzień temu wróciłem z Osaki i Tokio. W Japonii jest dosyć specyficzne podejście do high endu. W każdym większym centrum handlowym gdzie jest elektronika (najczęściej pięrto lub dwa) można znaleźć stanowisko ze sprzętem, a także pokoje odsłuchowe.

W Tokio po dotarciu do dzielnicy elektroniki (Akihibara) świat się zmienił!!!! Sklepów z używanym oraz nowym HI-Fi, High-End… czy jak to nazywać, jest mnogo. Oczywiście głównie elektronika Japońska: Esoteric, Luxman….. ale również spory wybór z reszty świata. Do tego setki sklepów dla miłośników DIY.

Na koniec ceny. Wszystko co z Japonii jest znacznie (!!!!!!) tańsze niż w Polsce czy Europie. W niektórych przypadkach taniej jest 10 krotnie: np.: Acrolink!!! Płyty również, np.:6 SACD Hybr: "6 Great Jazz: Sonny Rollins vol. 2 / Blue Train / Cool Struttin' / Somethin' Else / Moanon' / Maiden Voyage"

- w Polsce 1699 PLN,

- w Japonii 700 PLN (płacone kartą przy niezbyt korzystnym kursie USD).

Jak tak popatrzyłem na ceny i dostępność towarów, to doszedłem do wniosku iż zamiast przepłacać w Polsce, chociażby za kable, DAC, Pre to warto zrobić sobie wycieczkę zakupową wraz ze zwiedzaniem drugiego końca świata!!

A jeszcze pyszne jedzenie!!!!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Japonii kilka razy i to najdroższy kraj świata w kwestii jedzenia, ciuchów, butów i kosmetyków markowych itd. Sprzęt nowy jest trochę tańszy niż w Polsce ale też robiony na 100V. Sklepy z używkami widziałem też w Osace. Fakt że duży wybór vintage sprzętów ale wszystkie na 100V i koszty wysyłki do kraju wraz z opłatami przekraczają całą operację o ok 50-60%. No i dochodzi potem problem zasilania. Przeróbka jest ryzykowna. Natomiast to co można wsadzić do bagażu w samolocie jest ok, np płyty CD. Wybór ogromny. Natomiast ceny plyt zbliżone do cen w UE. Kupowałem kilka razy w Tower Records. Jakieś oferty promocji były ale niewiele. Nie wiem jak wygląda tam wtórny rynek płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w Japonii kilka razy i to najdroższy kraj świata w kwestii jedzenia, ciuchów, butów i kosmetyków markowych"???

Ceny z zeszłego tygodnia: shushi (dużo bo lubię jeść)+piwo=1000-1200JPY czyli 34-40 PLN. To raczej nie dużo, a tym bardziej nie najdrożej na świecie. Z ubraniami i kosmetykami (np.: shiseido) mam wrażenie że jest podobnie.

Lecąc do Japonii po raz pierwszy też słyszałem takie opinie "najdroższy kraj świata". Teraz byłem po raz drugi i nie mogę si z tym zgodzić.

 

Jeśli chodzi o CD to jak dla mnie jest taniej. Wystarczy porównać ceny wydrukowane na płytach z tymi w Polskiej sprzedaży.

Rynek wtórny jest również spory, a ceny, np.: w Osace The Beatles (Revolver, Rubber Soul) + Derek and the Dominos "The Layla Sessions: 20th Anniversary Edition" (3CD)= 3000JPY = 102PLN. Wszystko wydania Japońskie, stan jak nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Delegacja na Tajwanie. Po zwiedzaniu fabryki odwiedziliśmy specjalny pokój dla gości. Dodam tylko, że jestem fanem i posiadaczem motocykli :)

 

Pliki w załączniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-60644-0-63019400-1454669950_thumb.jpg

post-60644-0-92866800-1454669959_thumb.jpg

post-60644-0-29452400-1454669968_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pokój audio przy fabryce? Co tam produkują?

 

To jest fabryka w której produkują przekładnie planetarne itp. Na ostatnim piętrze taki bajer :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Przekuwają ideę jak połączyć Ducatti z SME żeby wyrugować z rynku Harleya i jego nie zdecydowanych użytkowników;)

 

Harley jeździć po piasku i zgrzyczeć głośno-dobrze! Igła w gramofonie jeździć cichutko po rowku źle! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest zabawa dla myślących. W HD celem są dodatkowe dźwięki wydobywające się z silnika. A w gramofonie wręcz przeciwnie, stąd próbuje się z tym walczyć ale wyeliminować się tego nie da. W HD dopłaca się, że dźwięki silnika były słyszalne, a w gramofonie płaci się coraz więcej, żeby trzasków i pykań słychać nie było. Teraz zrozumiał? Czy za trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Jak to co? Przekuwają ideę jak połączyć Ducatti z SME żeby wyrugować z rynku Harleya i jego nie zdecydowanych użytkowników;)

 

Harley jeździć po piasku i zgrzyczeć głośno-dobrze! Igła w gramofonie jeździć cichutko po rowku źle! ;)

 

Raffa sorry, ale to nie jest SME,nawet ramię to unipivot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Bo to jest zabawa dla myślących. W HD celem są dodatkowe dźwięki wydobywające się z silnika. A w gramofonie wręcz przeciwnie, stąd próbuje się z tym walczyć ale wyeliminować się tego nie da. W HD dopłaca się, że dźwięki silnika były słyszalne, a w gramofonie płaci się coraz więcej, żeby trzasków i pykań słychać nie było. Teraz zrozumiał? Czy za trudne?

Mnie jak policja odebrała dowód to zrozumiałem....że trzeba na przegląd wymienić wydech :)))

Sylwek ...daj spokój już gramofonom , bo pitolisz znów ;)))

 

 

 

Delegacja na Tajwanie. Po zwiedzaniu fabryki odwiedziliśmy specjalny pokój dla gości. Dodam tylko, że jestem fanem i posiadaczem motocykli :)

 

Pliki w załączniku.

Piękne .....Ducati ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak policja odebrała dowód to zrozumiałem....że trzeba na przegląd wymienić wydech :)))

Sylwek ...daj spokój już gramofonom , bo pitolisz znów ;)))

 

 

 

 

Piękne .....Ducati ...

 

No Ducati zrobiło wrażenie niezłe, motocykle w domach, mieszkaniach robią generalnie większe wrażenie niż na zewnątrz. Kiedyś jak wstawiłem mojego KTM Super Duke do domu to siedziałem z godzinę i się w niego wpatrywałem, taki był piękny :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.