Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Z przyjemnością dołacze do klubu M&B Audio.

Skromnie, bo aktualnie mam Aurorę Phono. Jednak po zmianie preampa na Keces Ephono pokusiło mnie i po kontakcie z Panem Markiem testuję dwa jeszcze prototypowe wersje kabli Phono. Używam wkładki Nagaoka MP-200, wiec nie jest po tej jaśniejszej stronie i chciałem kablem phono przekazać do preampa możliwie najwięcej, wykorzystać jej potencjał. 

Gramofon, który mam od ponad pół roku to TEAC TN-5BB. Fabryczna wkładka Ortofon 2M Red dobrze dogadywała się się z M&B Aurora phono, jednak szybko zmieniłem na Nagaokę. 

Zamówiłem na testy kolejne wcielenie Aurory 2, ale Pan Marek z własnej inicjatywy do kartonika dorzucił świerzynkę, jeszcze nie nazwaną. Cenna sprawa, bo okazuje się , że kabel, którego nie znałem, nikt go jeszcze nie zaopiniował wstrzelił się bardzo w moje preferencje. Dzisiaj zapadła decyzja - zamawiam finalną wersję, taka trochę randka w ciemno. Nawet nie wiem , jak będzie nazwany, jakie oploty będą wybrane. Jednak to tylko szata zewnetrzna. Wybieram z wtykami KLE. 

Nic nie napiszę o składzie przewodników prototypów, pozostawię to konstruktorowi, po oficjalnej odsłonie.

Jak będzie gotowy, pewnie po nowym roku, osłucham go, to chetnie coś napiszę.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Wszystkich Forumowiczów.

   Tak jak obiecywałem, do oferty doszedł nowy model przewodów głośnikowych NOVA. 

    Poniżej link do testu który miał miejsce na blogu Stereo i Kolorowo 

            https://stereoikolorowo.blogspot.com/2023/09/mb-audio-cable-nova-przewody-gosnikowe.html

Przy okazji chciałem  Wszystkim życzyć  Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Wszystkiego Najlepszego w  nadchodzącym Nowym Roku. 

Pozdrawiam

Brożek Marek

Edytowane przez M&B AudioCable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2023 o 14:29, wig napisał:

Jak będzie gotowy, pewnie po nowym roku, osłucham go, to chetnie coś napiszę.

Jak obiecałem, jestem już w posiadaniu Hybrid Phono v.2. Pograł trochę na wkładce MM Nagaoka MP-200 , od kilku dni zmieniłem wkładkę na MC / moja pierwsza MC / , wybrałem na początek Denon DL-301 mk2. Wkładka jeszcze się układa, ale po 20 godzinach już coś o niej wiem. Razem z Hybrid phono dogadują się bardzo dobrze. Jest lepsza przestrzeń, jest dokładność w przesyłaniu sygnału z MC. Separacja instrumentów jest także ciekawa, moim zdaniem ten IC pozwala w pełni przekazać informacje z nowej wkładki do preampa. Jest to gładki selektywny, raczej zrównoważony przekaz. Mając w swojej budowie srebro nie ogranicza tego Denona / góra jest dobra, ale nie jaskrawa, ostra/. Wkładka ma dobrą, ale nie podkręconą górę, więc słychać tutaj zalety tego typu przewodnika. Z kolei bas także jest na dobrym poziomie. 

Wcześniej miałem Aurorę Phono i była dobra z podstawową wkładką Ortofona 2m Red, jednak po zminie wkładek na Nagaokę i potem na WC Denona pokusiło mnie o pójście wyżej, Jest bardzo obiecująco.

Według moich obserwacji Aurora phono dobrze pasowała do jaśniej, ostrzej grających wkładek, a Hybrid dobrze wspiera moją MC. Stąd decyzja o zmianie na wyższy model.

Pewnie za zakiś czas jeszcze przełożę Aurorę dla porównania, ale raczej nie będzie powrotu i Aurora Phono będzie szukała nowego właściciela.

Panie Marku, czy mogę pokazać fotki nowego Hybrida ? Nie ma Pan go jeszcze w swojej ofercie na stronie. A na moją prośbę Pan Marek zmienił oplot na jaśniejszy, wygląda inaczej, o ile to ma znaczenie. Ma grać, nie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wig napisał:

Jak obiecałem, jestem już w posiadaniu Hybrid Phono v.2. Pograł trochę na wkładce MM Nagaoka MP-200 , od kilku dni zmieniłem wkładkę na MC / moja pierwsza MC / , wybrałem na początek Denon DL-301 mk2. Wkładka jeszcze się układa, ale po 20 godzinach już coś o niej wiem. Razem z Hybrid phono dogadują się bardzo dobrze. Jest lepsza przestrzeń, jest dokładność w przesyłaniu sygnału z MC. Separacja instrumentów jest także ciekawa, moim zdaniem ten IC pozwala w pełni przekazać informacje z nowej wkładki do preampa. Jest to gładki selektywny, raczej zrównoważony przekaz. Mając w swojej budowie srebro nie ogranicza tego Denona / góra jest dobra, ale nie jaskrawa, ostra/. Wkładka ma dobrą, ale nie podkręconą górę, więc słychać tutaj zalety tego typu przewodnika. Z kolei bas także jest na dobrym poziomie. 

Wcześniej miałem Aurorę Phono i była dobra z podstawową wkładką Ortofona 2m Red, jednak po zminie wkładek na Nagaokę i potem na WC Denona pokusiło mnie o pójście wyżej, Jest bardzo obiecująco.

Według moich obserwacji Aurora phono dobrze pasowała do jaśniej, ostrzej grających wkładek, a Hybrid dobrze wspiera moją MC. Stąd decyzja o zmianie na wyższy model.

Pewnie za zakiś czas jeszcze przełożę Aurorę dla porównania, ale raczej nie będzie powrotu i Aurora Phono będzie szukała nowego właściciela.

Panie Marku, czy mogę pokazać fotki nowego Hybrida ? Nie ma Pan go jeszcze w swojej ofercie na stronie. A na moją prośbę Pan Marek zmienił oplot na jaśniejszy, wygląda inaczej, o ile to ma znaczenie. Ma grać, nie wyglądać.

Miło mi ,że nowa wersja przewodu Hybrid Phono v.2 podoba się . Nie ma problemu by zamieścić zdjęcie nowego modelu.

Sam jestem ciekawy jak prezentuje się w zestawie 🙂

Strona obecnie jest w małej przebudowie i mam nadzieję , że w najbliższych tygodniach będzie już gotowa i uzupełniona o nową ofertę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzdaż kabel MB Audio Aurora Phono, standardowa długość 1 metr . Pan Marek zastosował w tych kablach wtyki  KaCsa RP-412ST, srebrzone. Kable używane przez około pół roku. Zmieniłem wkładkę na MC, więc zmnieniłem IC, także na MB Audio, najnowszy model Hybrid phono v.2.

Stan bardzo dobry, dobrze wygrzane. Karton MB oczywiście jest, więc wysyłka będzie bezpieczna.

Gdyby ktoś chciał coś wiecej się dowiedzieć, mogę zrobić fotki. kontak przez PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

########Sprzedam#######

 

.

Sprzedam kabelek USB Crystal 1m.

to przewod zbudowany w części sygnałowej ze srebra z dodatkiem zlota. natomiast w czesci zasilajacej z miedzi monokrystalicznej.

Kabelek bardzo porządny że względu na cena/walory brzmieniowe.

W  skrócić ładna przestrzeń,konturowy bardziej zdyscyplinowany bas, wyraźniejsza średnica pasma.

Ogólne dźwięk jest bardziej rozkładany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dodam kilka słów od siebie jako przeszły i przyszły właściciel kabli MB Audio.

Przez około rok miałem interkonekty Crystal Gold Phono, które zostały jeszcze trochę po zmianie gramofonu. Jako, że trafił się klient na Crystala, postanowiłem wypróbować Diamonda i nowy prototyp ( obecnie bez nazwy ), który będzie zapewne pozycjonowany pomiędzy Black Pearl i Diamondem.  Z tego co wiem od Pana Marka, to również srebro z dodatkiem złota, jednak o nieco innej geometrii i chyba trochę większym przekroju użytych drutów.

Słuchałem obu w dwóch różnych konfiguracjach doprowadzając sygnał na przemian od DACA i gramofonu do przedwzmacniacza. Dodam tylko, że wypożyczyłem interkonekty stricte analogowe w wersji RCA, bo nie używam już połączeń phono. Mam pojedynczy bieg bezpośrednio do wkładki.

Diamond jest moim zdaniem naturalnym rozwinięciem Crystala, po prostu lepszym. W linii prostej - więcej wszystkiego, bardziej dosadny i odkrywający trochę więcej szczegółów. Lepiej dociążony dźwięk.

Krótko mówiąc, mógłbym spokojnie żyć z obydwoma.

Zdecydowałem się na prototyp, ponieważ moim zdaniem i w moim systemie jest po prostu lepszy. W teorii wszystko jest podobne, łącznie z materiałem ( różnica - oplot jest jasno szary...srebrny ), a jednak są inne. W mojej ocenie - wyraźnie. Prototyp jest mimo wszystko bardziej transparentny i jeszcze bardziej dokładny, szczególnie jeśli idzie o przestrzeń. Przez kilka pierwszych dni ciężko było mi nazwać różnice, choć wiedziałem, że wolę tę konkretną prezentację. Nie żeby lokalizacja w Diamondzie kulała, to nie to. Ten otwiera głębię o przysłowiową klasę i poprawia skupienie instrumentów. Diamond pozostaje moim zdaniem bardziej dociążony, a jednak nie wahałem się nawet przez chwilę, który wybrać. Barwa na tym nie cierpi, nic z tych rzeczy. Odnoszę wrażenie, że można czasem odebrać ten dźwięk jako pewnego rodzaju uszczuplenie, ale czy nie dzieje się tak zawsze gdy rozdzielczość idzie jeszcze dalej.

Diamond sam w sobie jest bardzo fajny, tutaj dostajemy jednak lepszą separację i "większy" spokój. Tak to odbieram. Świetny kabel.

Aż strach wypożyczać czarną perłę !.

A tak zupełnie serio, chciałem Was przy okazji zapytać o cyfrówkę. Prawdopodobnie będę odsłuchiwał podobnej konstrukcji na SPDiF lub AES/EBU. Nie mniej bardzo mnie ciekawią opinie nt. Black Pearl lub Diamonda na 75 lub 110 ohm .

Pozdrawiam Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.