Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Sansui


Husher

Rekomendowane odpowiedzi

A z tych, które stosowały wskaźniki wychyłowe? Bo przejrzałem z 20 stron na ebayu i tam nakczesciej zdarzały się Sansui i McIntoshe, pozostałych zdecydowanie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa brzmi ciekawie ale czegoś takiego nigdy nie słyszałem niestety i czy ze starymi wzmakami lampowymi nie ma więcej problemów?

 

Nikt nie mówi o starym sprzęcie, w tej cenie co chcesz kupić wzmacniacz sansui kupisz nową lampę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, źle Cię zrozumiałem Domel, myślałem, że mówisz o tych lampach sprzed 30 lat

 

Wzmacniacze jakich firm z tamtego okreu ze wskaźnikami wychyłowymi uznajecie za lepsze bądź porównywalne, ale tańsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, trochę może jest przekąsu w wypowiedziach o sansui, lecz większość dobrze Ci radzi - ten sprzęt jest po prostu za stary. W tej cenie można kupić nowy, bardzo dobry i w stylu vintage sprzęt. Dobrze to przemyśl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase kupisz np onkyo integre m510, nie wiem jak gra ale w tamtym czasie to byl hi end bez 2 zdan, jest mlodsza od sansui wiec nie ma obawy o jakies awarię

 

Troche taniej masz sony ta n77es, nie wiem jak bardzo rozni sie od n80es ale mialem u siebie 80 i bylo ekstra, to mocna koncowka ale chcialo sie krecic volume do oporu, z taka łatwością i finezja gra bez względu na głośność, masz do tego dedykowany preamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozmyślam, a w przeciągu najbliższych lat(1-3) choć może się to zmienić nie będe nic kupował, więc czasu do namysłu i poszukiwań jest sporo.

Wiem, że w tej cenie mógłbym kupić porządny nowy zestaw, ale myśle że bardziej chodzi tu o moją lubość do starych rzeczy. Napewno odsłuch będzie pomocny w wyborze, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od denona masz swietna koncowke poa 1500 ze wskaznikami, kawal solidnej roboty

 

Sposrod urzadzen za 5 cyfrowa kwote masz jeszcze accuphase, naprawde do wyboru do koloru, przyhrzyj sie onkyo m510

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bzdury z brudnego palca, że akurat w kraju ktoś sztucznie pompuje ceny, żeby zarabiać. Te klocki są po prostu z jakichś względów drogie na całym świecie. W Stanach, w Japonii, w Europie też je sobie bardzo cenią.

Bzdury, powiadasz ... Na całym świecie, mówisz ... W Stanach, w Japonii, w Europie ...'

Przykład pierwszy z brzegu, bo nawet nie chce mi się szukać, bardzo proszę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaka jest różnica w cenie? Bo liczyć też mi się nie chce.

 

Jak ktoś śledził wątek klubowy Sansui, to pewnie pamięta jaki dym się zrobił

jak znaFcom wynalazłem w dwie minuty trzy aukcje, na których ten sam sprzęt

stał w cenach czterokrotnie niższych od cen wywoławczych na naszym Allegro.

Następnego dnia otrzymałem propozycję nie do odrzucenia od moderatora,

że albo zamknę japę, albo się pożegnam z wątkiem, co i też się stało zaraz potem.

Taki tam zbieg okoliczności i bzdury wyssane z brudnego palca,

że klubowy guru kręci z kolegami prywatne lody na forum i głównie to dzięki nim

ceny Sansui w Polsce rosną jak pojebane, a cała reszta świata puka się tylko w czoło.

Nigdzie na świecie żadne stare Sansui nie osiąga nawet połowy chorych cen z Polski,

a opowiadanie historii z mchu i paproci ile to zachodu wymaga sprowadzenie sprzętu z zagranicy,

to jest nic innego jak dodatkowe źródło zarobku na każdym takim grzmocie sprowadzanym w częściach jako złom,

składanym do kupy na stole w kuchni i sprzedawanym jeleniowi jako cud rarytas prosto z fabrycznego muzeum Sansui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie śledziłem wątku, to "pompowanie" cen jest możliwe ale myśle, że nie mogło by mieć takiej skali - zawładniecie naszym rodzinnym alledrogo.

A na dodatek ceny są dosyć wysokie wszędzie, a to że w Polsce wszystko droższe to nie nowość

 

To onkyo m-510 to naprawde klasa i po dostępności również widać, że raryas.

Jaki onkyo robiło preamp do tego "potworka"

 

Poa 1500 denona widziałem już wcześniej ale chyba sam przyznasz, że wygląda niepozornie. Najwyraźniej musi nadrabiać dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu bardzo schludnie, bez rzadnych wielkich ozdobników, nawet wielu napisów tam nie ma.

 

Patrząc na m510 wiem, że na coś takiego mnie zdecydowanie nie stać, ale jak popatrzyłem na zakończone aukcje na hifisharku to ich ceny w polsce średnio 2000 dularów więcej od reszty świata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz interes kreci sie na nowym forum :-)

Ach no tak, zapomniałem, że nasze gwiazdy się poobrażały na wszystkich jak im wybito ze łbów

zakładanie sobie tutaj prywatnych klubików zrzeszających głównie handlarzy i naganiaczy,

bo cała reszta została prewencyjnie zbanowana zanim jeszcze zdążyli popełnić pierwszy wpis.

 

ceny w polsce średnio 2000 dularów więcej od reszty świata

Bo w Polsce 100% sprzętu u handlarzy, to są egzemplarze kolekcjonerskie wyjęte z pancernej szafy

w której przeleżały ostatnie ćwierć wieku nie widząc światła słonecznego, o włączaniu nawet nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

 

To są bzdury z brudnego palca, że akurat w kraju ktoś sztucznie pompuje ceny, żeby zarabiać.

 

Jeden pan tak właśnie zarabiał na forum: na tjuningu Sansui. Są na to dowody. Teraz sobie poszedł na inne forum bo tu go zdemaskowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pakowanie się w "ultra hi-end vintage" jest pozbawione sensu bo to w zasadzie tylko wygląd i jakaś tam legendarna otoczka zachwyty nad tym jak to się kiedyś budowało prawdziwe hi-fi, a tak naprawdę to pierwszy lepszy współczesny piec średniej klasy np. Roksan Caspian przejedzie się po tym niczym walec. Kto normalny kupuje jakieś 30 letnie końcówki mocy za 20tyś zł? skoro w tej cenie można mieć nowe lub kilu letnie klocki ocierające się o hi-end?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui jest o tyle atrakcyjne, że da się za te 20 tys kupic ca 3000 ba 5000 i jeszcze jakieś kolumny za naszą zachodnią granicą, bo zdarza się, że ludzie prywatnie bez żadnych internetowych aukcji sprzedają po znajomości z zaniżonymi cenami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pakowanie się w "ultra hi-end vintage" jest pozbawione sensu bo to w zasadzie tylko wygląd i jakaś tam legendarna otoczka zachwyty nad tym jak to się kiedyś budowało prawdziwe hi-fi, a tak naprawdę to pierwszy lepszy współczesny piec średniej klasy np. Roksan Caspian przejedzie się po tym niczym walec. Kto normalny kupuje jakieś 30 letnie końcówki mocy za 20tyś zł? skoro w tej cenie można mieć nowe lub kilu letnie klocki ocierające się o hi-end?

W prasie te nowe klocki tylko pretenduja do bycia hi endem

Po 1 awaryjność jest znacznie wieksza, jakość komponentow jest kiepska, wystarczy naprawde spojrzec na wnetrze takiego roksana i chociazby wlasnie denona poa 1500, widzimy roznice?

 

Bardziej bym optowal za klockami z wielkich koncernow niz za jakimis malymi manufakturkami, pozniej czytamy co chwile wpisy na forum ze w heglu za 10 tys buczy trafo, albo w densenie za 5 tys po roku trzeszczy potencjometr

 

Spora czesc tych hi-endowych pretendentow to nalesniki, male niepozorne pudeleczka, wszystko zminiaturyzowane, gole trafa, malutkie kondensatorki, zobaczcie sobie np wielkosc kondensatorow 22.000uF w nadzie c350 i takiej samej pojemność w sony ta f 870ES, jest roznica?

W razie awarii taki roksan po 2 latach czyli uplywie gwarancji idzie na smietnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I vintage audio tej dobrej jakości pogra przez lata, ewentualnie z małymi zmianami w kondensatorach i tym co się zużyje. Na dodatek jest to pasja i radość po tym jeśli zdobędzie się ten upragniony sprzęt, którego szukałeś 2 lata i w końcu trafił się w dobrym stanie i cenie.

W końcu każdy głupi może rzucić 50 kafli na stół w sklepie i powiedzieć sprzedawcy żeby coś za to przygotował. Oczywiście musie miec te 50k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi, to może wierzyć, że w XXI wieku, erze internetu i nieograniczonego dostępu do informacji wszelakich, można trafić na okazję.

Okazje to były 15 lat temu jak Allegro raczkowało, a o internecie w domu jeszcze nikomu się nawet nie śniło.

Wtedy faktycznie można było przypadkiem trafić na jakieś rodzynki w psich pieniądzach, bo mało kto wiedział co to jest warte.

Ale dzisiaj? Wpisz dowolny symbol dowolnego urządzenia w google i co najmniej cztery strony linków do for i ogłoszeń wyskoczą.

Wszystko już dawno zostało odkryte, opisane i przynajmniej kilkukrotnie przez ten czas przewartościowane,

dzisiaj okazja, to nie dać się wpuścić w maliny i nie przepłacić jakiemuś cwaniaczkowi z miodem w uszach

albo nie ożenić z kupą gruzu do kapitalnego remontu, koszt którego przekroczy połowę rynkowej wartości runchla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I vintage audio tej dobrej jakości pogra przez lata, ewentualnie z małymi zmianami w kondensatorach i tym co się zużyje. Na dodatek jest to pasja i radość po tym jeśli zdobędzie się ten upragniony sprzęt, którego szukałeś 2 lata i w końcu trafił się w dobrym stanie i cenie.

W końcu każdy głupi może rzucić 50 kafli na stół w sklepie i powiedzieć sprzedawcy żeby coś za to przygotował. Oczywiście musie miec te 50k

 

Z takim doświadczeniem nie jesteś w stanie tego stwierdzić. Już raz dałeś się nabrać na Sansui więc nie ryzykuj kolejnych wpadek z vintage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabawa z vintage to z silnego sentymentu czy kolekcjonersko w innym przypadku nie widzę kompletnie żadnego sensu zwłaszcza przy obecnych galopujących cenach tych staroci. Sansui jest tu mistrzem :)

Oczywiście są stare klocki HiFi które grają fajnie , niektóre b.fajnie ale nie wierzę że 30 letni wzm. czy kolumny grają teraz jak konstruktor założył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zastanawia się nad zakupem integry Sansui typu AUX 911 lub pokrewnego modelu wycenionego przez sprzedawcę na okolice 4kzł powinien zacząć od sprawdzenia jakie inne wzmacniacze w wieku poniżej 30 lat oferuje ten przedział cenowy, a następnie przeprowadzić odsłuch porównawczy 911-tki do jednego z nich - np. wspomnianego już w tym wątku Krella kav300i. Takie proste doświadczenie zazwyczaj bardzo szybko uświadamia każdemu zainteresowanemu co dany sprzęt potrafi i ile warto za niego zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład pierwszy z brzegu, bo nawet nie chce mi się szukać, bardzo proszę

 

Ok, parantulla, ale gwarantuję Ci, że 99% szarych zjadaczy nie ma pojęcia, jak się zabrać za szukanie szpejów poza eBay i Allegro - w tym choćby ja. Takie ceny, jaką pokazałeś, trafiają się "za wodo" na garażowych wyprzedażach i w lokalnych ogłoszeniach, trudno to traktować jako ceny rynkowe. Nikt nie będzie się bawił w wysyłkę wzmaka za 200$ z Wisconsin do Kurowa, dlatego zostaje eBay i rodzime aukcje.

 

Jeden pan tak właśnie zarabiał na forum: na tjuningu Sansui.

 

Tylko jeden, właśnie ten od Sansui? Mi się wydaje, że na tym forum jest niejeden "tuningowiec" i jakoś do pozostałych nikt nie ma żali. Co w tym złego, że ktoś tam ma lutownicę, wiedzę i próbuje na tym zarobić? Dla innego, który ma hajs i ochotę na poprawę brzmienia, to jest okazja. A jak tam się dogadają panowie na kapustę, to ich sprawa. Takie podejście macie, jakby chłopaki we dwóch albo trzech kształtowali rynek Sansui na świecie skupując szpeje w "normalnych cenach" typu 200$ za top integry i odsprzedając za 2000$.

 

zobaczcie sobie np wielkosc kondensatorow 22.000uF w nadzie c350 i takiej samej pojemność w sony ta f 870ES, jest roznica?

 

W wyższych modelach Sansui też siedzą bardzo porządne bebechy - wielkie trafa, wielkie kondy, nie ma żadnej oszczędności na elementach. Nie bardzo rozumiem takie podejście, że Sony jest zajebiste, a Sansui be. Na chłopski rozum dziwnym byłoby, gdyby klocki wykonane z bardzo wysokiej jakości elementów, z kontrolą parametrów na poziomie każdego podzespołu, grały bardzo słabo. To może być inny rodzaj brzmienia, ale lepsze-gorsze to kwestia gustu. Nie mam jak Was do tego przekonać, ale serio moja 517 robi robotę z bardzo trudnymi kolumnami w tandemie, a to tylko 380W poboru i 65 w 8Ohm na stronę. To nie jest tylko moje zdanie, tego setupu słuchało kilku gości, którzy są znacznie bardziej osłuchani, niż ja. Nie wiem, mogłoby się okazać, że taka 911 albo alpha wcale nie gra miażdżąco lepiej. Wczoraj gadaliśmy sobie, że w zasadzie sparowanie wzmaka i kolumn to taka sprawa, że wcale nie jest powiedziane, że 5x droższy zagra 5x lepiej - może zagrać po prostu inaczej. Z jednej strony sprawiłbym sobie co innego, bo zarabiam i mogę - z drugiej, i tak muszę naprawić 517, choćby po to, żeby sprzedać. A jak już naprawię, po co zmieniać coś, co się sprawdza?

 

Na dodatek jest to pasja

 

No to zupełnie nie moje pojęcie pasji - polować latami na drogi sprzęt, którego się nie słyszało, bo ładnie wygląda i ma dobrą opinię. Za to doskonale rozumiem tych, którzy poszukują i zmieniają elementy toru w dążeniu do swojego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że powoli zbliża się nieuchronna powolna śmierć całego sprzętu vintage i tym samym handlarzyn, naciągaczy forumowych na szczęście ludzie stają się coraz mądrzejsi i nie dają się nabrać na wagę klocka i piękną budowę. Tak jak Bumpalump zaślepiony w swoje Sony i jego budowę wewnętrzną nie może uwierzyć, że Caspian taki skromy zagra na wyższym poziomie od każdego Sony :) Ceny Sansui to nie porozumienie rozmawiałem z jednym gościem na priv o modelu AU-X901 jak sam stwierdził to raczej przecięty piec który bez tjuningu nie gra i jest niewiele lepszy od modelu AU-X701, a jego cena na alledrogo to ok.3tyś... według niego dopiero model AUX 911 zaczyna grać, podobno... tylko po co komu taki stary piec za takie pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bumpalump zaślepiony w swoje Sony i jego budowę wewnętrzną nie może uwierzyć, że Caspian taki skromy zagra na wyższym poziomie od każdego Sony :)

Nie jestem slepo zapatrzony, majac 6-7tys pewnie bym juz szukal czegos innego niz sony, patrzac po cenach caspiana to nie jest budzet mojego Sony tylko ok 1,5 do 2x wiekszy

 

Z tym "kazdego" tez bym nie przesadzal, Sony nie konczy sie na integrach serii 8 :)

 

W wyższych modelach Sansui też siedzą bardzo porządne bebechy - wielkie trafa, wielkie kondy, nie ma żadnej oszczędności na elementach. Nie bardzo rozumiem takie podejście, że Sony jest zajebiste, a Sansui be. Na chłopski rozum dziwnym byłoby, gdyby klocki wykonane z bardzo wysokiej jakości elementów, z kontrolą parametrów na poziomie każdego podzespołu, grały bardzo słabo. To może być inny rodzaj brzmienia, ale lepsze-gorsze to kwestia gustu. Nie mam jak Was do tego przekonać, ale serio moja 517 robi robotę z bardzo trudnymi kolumnami w tandemie, a to tylko 380W poboru i 65 w 8Ohm na stronę. To nie jest tylko moje zdanie, tego setupu słuchało kilku gości, którzy są znacznie bardziej osłuchani, niż ja. Nie wiem, mogłoby się okazać, że taka 911 albo alpha wcale nie gra miażdżąco lepiej. Wczoraj gadaliśmy sobie, że w zasadzie sparowanie wzmaka i kolumn to taka sprawa, że wcale nie jest powiedziane, że 5x droższy zagra 5x lepiej - może zagrać po prostu inaczej. Z jednej strony sprawiłbym sobie co innego, bo zarabiam i mogę - z drugiej, i tak muszę naprawić 517, choćby po to, żeby sprzedać. A jak już naprawię, po co zmieniać coś, co się sprawdza?

Nie porownywalem Sansui do Sony tylko obecnie produkowane uzradzenia

 

 

Masz racje, brzmienie pasuje lub nie, ja lubie brzmienie zywe ale nie efekciarskie, a Sansui to dla mnie takie flaki z olejem.

 

W zyciu trzeba isc naprzod, kkilka lat temu to wystarczala mi diora i altusy i tez uwazalem ze skoro gra i sie sprawdza to po co zmieniac, ale trzeba sie rozwijac

 

Napisalem Ci w Twoim watku moje typy wzmacniaczy do tych Elaców bazując na opisie brzmienia jakiego szukasz

 

Za to doskonale rozumiem tych, którzy poszukują i zmieniają elementy toru w dążeniu do swojego brzmienia.

 

Tak bylo ze mna, od lat mam wyrobiony swoj wzorzec dzwieku ale kazde kolumny mialy jakies braki i zawsze byl to kompromis, kolumny w najwiekszym stopniu determinuja brzmienie dlatego poszedlem w strone DIY i przez kilka miesiecy pomiarow, projektowania "zrobilem" sobie kolumny ktore w 100% mi odpowiadaja, reszte doszlifowalem elektronika i akurat Sony najlepiej sie tu wpasowalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.