Skocz do zawartości
IGNORED

Stało się, moje pierwsze stereo!


gkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po przeczytania miliona recenzji, artykułów w prasie fachowej i niezliczonej ilości postów na tym szanownym forum mam wreszcie moje pierwsze ustrojstwo ;). Czytałem, słuchałem i doszedłem do wniosku, iż zestaw NAD'a (C320BEE + C521BEE) najbardziej uderza w moje gusta w połączeniu z Monitorami Paradigm serii 3. Dziś zestaw ten zawitał w moje skromne progi, w celu odsłuchu w warunkach innych od tych w salce odsłuchowej i tak już u mnie pozostał. :)

 

Teraz zabieram się za poszukiwanie informacji dotyczących interkonektów i kabli głośnikowych. Mam dziwne wrażenie, że i tak pojawią się pewne niejasności o które będę musiał Was zapytać. Mam nadzieję, że się nie obrazicie...? :)

 

Na koniec chciałem Wam podziękować za to, że jesteście, służycie radą i pomocą tym, którzy swoja audiofilską przygode dopiero zaczynają. Dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gkk, to mi sie podoba, popytałeś, posłuchałeś, kupiłeś i się cieszysz, takiemu to aż radość pomagać, są tacy co piszą watki pt wielki test.. pomidorów do.... zł, kombinują jak koń pod górkę a w zasadzie to sami nie wiedzą czego chcą.

Ciesze się Twoim szczęściem :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję systemu.

Co na to domownicy?? Niedługo zaczniesz przestawiać ,ustawiać , przenosić ze ściany na ścianę, kołdry puchowe, wygłuszacze, odgłuszacze, pułapki basowe, masy bitumiczne, wykładziny, dywany, panele na suficie, żona się obrazi, będzie wyzywać, przestaniecie ze sobą sypiać , dzieci będzie buntować ,że to ojciec już o nich nie myśli, że duże dziecko.........................No Panowie o tym mu napiszmy :-((((((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk> Sama prawda, tylko najpierw trzeba mieć dzieci i żone. W zastępstwie może być jeszcze mamusia i tatuś a na dokładke prababcia. Hmm... psu muzyka przeszkadza? Mój lubi Norah Jones, a jak w TV leci Hip-Hop to wychodzi z domu :) Pies melonam hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tak w temacie to gratuluje systemu, nie zapomnij kupić dobrych kabli głośnikowych. Sądze że w cenie 2000-3000 PLN będą grały świetnie w Twoim systemie :>

 

 

P.S. Nie dajmy się zwariować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, dobre kable, ja mam takie kable, specjalne , miedziane,w osłonce, kupiłem je w sklepie za 5 zł / meter. Polecam. Kup jeszcze podstawki antywibracyjne , płytę do "rozmagnesowywowania" systemu, i filtry ,dużo filtrów,tak, tak.......... Muzy nie słuchaj zbyt długo, dbaj o system, rozmagnesowywowuj reguralnie , kurcze coś jesze chodzi mi po głowie ,postaram się napisać. Może koledzy pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kolezanki ;-)

 

potrzebujesz haj-endowych kabli, sadze ze velum styknie ;-))))

 

albo ewentualnie cordial - tani i wszyscy chwala. glosnikowe 2x2,5 mm i do tego interkonekt z mikrofonowych (chyba...) - jak bedziesz robil to zlutuj mji tez prosze:-) co ty na to?

 

pozdrawiam i gratuluje dobrowolnego wejscia do Klubu Swira

paulinka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Broda, moja filozofia co do kabli jest taka, że jak się grzeją to wtedy są na pewno źle dobrane:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM.PYTANIE MOZE WYDAC SIE DOSC DZIWNE.CHCIALBYM SIE DOWIEDZIEC W JAKI SPOSOB MOZNA SPRAWDZIC PROFILE INNYCH FORUMOWICZOW?SZUKA SZUKAM I ZNALESC NIE MOGE.CZESTO PODAJA ODNOSNIK O MNIE ALE NI JAK NIE MOGE ZNALESC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko pod Twoim, ale wtedy jest "o mnie" ale nie o Tobie :-) ale widze, ze masz opisane w swoim "o mnie" wiec moze o co innego Ci chodzi a ja nie rozumiem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEC JAK JA MOGE SPRAWDZIC JAKIE KLOCKI TY POSIADASZ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gkk: zawitałeś na to forum więc pamietaj, że zadowolenie ze sprzętu jest odwrotne proporcjonalne do częstotliowści odwiedzin. :-)

I oczywiście gratuluje, zawsze mogłeś kupić nowy dres i pozłacany bejzbol, tak więc zboczenie masz raczej bezpieczne dla otoczenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicha, po "pierwsze primo" - nie krzycz! a po "drugie primo" klikaj na "o mnie" osoby ktora cie tak szczegolnie intryguje ze musiz sprawdzic coz ona tam o sobie pisze. alles klar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję wyboru!

Dobrych odsłuchów!

 

Co do kabli - mam DNM Reson.

 

@lex76

NAD C521 / NAD C 320 BEE / Audio Academy Phoebe / DNM Reson / CableTalk (albo Advanced albo Professional...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregi ma racje:) ja wchodzac tu 1 raz nosilem sie z zamiarem kupna wiezy z 1500zl a po paru miechach kupilem zestawik za ponad 3 tysiaki :/ uciekajcie stąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoje podejście. Z resztą, która nastąpi też sobie poradzisz. Jeśli spróbujesz ustawiać akustykę pokoju to musisz to zrobić jak najprościej. Eksperymenty w odcinaniu wibracji od kolumn dają najlepszy rezultat. Przewody są na drugim miejscu. Pozdrawiam i gratuluję początku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to był głos rozsądku...

 

A tak w ogóle to nie zapomnij o gramofonie i pięknym analogowym tunerze z podświetlana skalą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita i gratuluje rowniez mlody starzem forumowicz!

Gratuluje wyboru bo jest naprawde dobry!

Rowniez od 2.5 miesiacy ciesze sie swoim sprzetem ( NAD C352, AA Phoebe, kable glosnikowe DNM Reson, chwilowo jako cd - dvd yamaha 540 z braku kasy) i jestem z niego bardzo zadowolony juz na etapie wstepnym. Po blisko 3 miesiacach odsluchow roznych konfiguracji wiekszosci budzetowych sprzetow dostepnych w warszawskich sklepach i pojawiajacych sie na forum uslyszalem zestaw NAD + Phoebe (Wybralem troche mocniejszy wzmacniacz poniewaz roznica w dzwieku i dynamice dla mnie przewyzszala roznice w cenie).

Dla moich uszu bylo to to czego szukalem. Juz po kilku minutach wiedzialem ze moge przestac szukac i znalazlem cos na dobry poczatek. W dodatku sprzet ustawiony w domu na 14m2 dobrze wytlumionych wciaz mnie cieszy a muzyka na nim sluchana jeszcze bardziej. Zadnych oznak duszenia sie dzwieku, dudnienia basu itp.

Oczywiscie mozna lepiej... mozna cos usprawnic... dokupic... poczytac na forum... :)

I zostac kolejnym swirem:)))))

Ale to przeciez takie przyjemne. Nieprawdaz!

I nie zapominajmy sluchac muzyki, Bo to chyba dla niej to wszystko !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rowniez dziekuje wszystkim FORUMOWICZOM za wiele madrych i nie madrych uwag ktore pomogly mi szukac i dowiadywac sie o sprzecie!

I rada dla wszystkich przed zakupem. PRZEDE WSZYSTKIM SLUCHAJCIE SIE SWOICH USZU! :)))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję udanego zakupu i dołączenia do zadowolonych słuchaczy "szarych klocków";)

 

Mam dwie sprawdzone propozycje okablowania NAD+NAD:

1.

interkonekt QED QUNEX 2, głośnikowy AUDIOQUEST Type 6+ (naprawdę mieszanka wybuchowa: znakomita dynamika, precyzja i scena w jednym!)

 

2.

interkonekt DNM Reson TCC, głośnikowy DNM Reson (po prostu prawidłowy dźwięk z niespotykanym charakterem!)

 

Nie polecam BiWiringu: Resona (na dół) i czegoś innego na górę - psuje się praktycznie wszystko.

 

Tyle:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.