Jump to content
IGNORED

Dac czy cd?


uziel

Recommended Posts

Witam, moje audio to Chario Tower 2000 Premium, Chord Rumour 2, Music Hall a25.2, Chord Crimson Vee 3 oraz Denon DCD 710ae. Słucham muzy od rocka typu Pink Floyd do metalu typu Deicide. Sprzęcik fajnie cyka z rockiem. Wydaje mi się, że z metalem mogłoby być lepiej, cieplej. Nie jest źle ale chciałbym się rozwijać. Najsłabszym elementem jest tu cd. Ktoś kiedyś mi poradził aby dodać do toru takiego DAC MAGIC 100 i już będzie duża poprawa, którą odczuję. Czy to dobra droga, różnica będzie widoczna. Zastanawiam się nad sprzętem używanym i tu mam dwie opcje DAC (Magic 100, rDac, irDac, Myryad z20, inne propozycje) między CD Denona a wzmacniacz lub szukać używki music hall cd25.2 lub cd35.2 do kompletu. Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Mam ok 200 CD, trochę winyli. Na same pliki nie przejdę bo zbieram płyty. Fajnie jednak by było przesłuchać coś z kompa w dobrej jakości i sprawdzić czy warto kupić nośnik fizyczny (teraz mam możliwość mp3 z pena przez Denona). Rozumiem, że chodzi ci o cd, który ma wejście np. usb lub optyczne? Music hall a25.2 jest za jakieś 1500 używka, za tyle można spokojnie rDACA z tomankiem wyrwać.

 

Przepraszam miało być cd25.2 a nie a25.2

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zbierasz płyty i będziesz korzystał z odtwarzacza, zdecydowanie polecam zakup dobrego CD a nie przetwornika. Po prostu taka konfiguracja sprawdzi się lepiej.

Spójrz np. na świetny odtwarzacz Exposure 2010 S2 CD (http://q21.pl/exposure-2010-s2-cd-15035.html), który teraz mamy w dziale wyprzedaże. Myślę, że w danym budżecie nie znajdziesz nic ciekawszego, a efekt końcowy będzie naprawdę bardzo dobry. Jako alternatywa warto posłuchać odtwarzacza NAD C546 BEE (http://q21.pl/nad-c546-bee.html) oraz trochę łagodniejszy, lekko cieplejszy Marantz CD6005 (http://q21.pl/marantz-cd-6005.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych urządzeń.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Dobra cena za tego Exposura kiedyś go miałem fajnie pogrywa w Rocku i Metalu właśnie dość rytmiczny dźwięk , ma fajną barwę a mimo to niemało góry jako nowy w tej cenie mocna propozycja .

 

tyle że to nie jest łagodne granie a właśnie żywiołowe .

Link to comment
Share on other sites

Ten exposure to ciekawa propozycja. JACM piszesz, że fajnie gra w metalu ale też, że nie gra łagodnie. Czy ten brak łagodności to szybkość i rytmika, czy może żyletki?(miałem kiedyś siesty tonsila i nie mogłem słuchać np. serpents of the light właśnie przez blachy). W metalu jest sporo blach, fajnie jak je słychać ale lepiej gdy wysokie są zaokrąglone.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym brał do kompletu music hall cd25.2 w zależności od koloru

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) sam długo czatowałem na używkę cd35.2 w kolorze czarnym do kompletu dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

No i przeszedłem internet od od początku do końca :-) i nic. Music Halle używki tak jak pisał margaryna to białe kruki a z czarnymi to jeszcze gorzej. Zainteresowany jestem tym Exposure 2010. Nie ukrywam, że to sporo kasy. Czytałem jakiś test Pacuły, że ten cd gra prawie jak garniaki w podobnej cenie, czyli do ciężkiej muzy jak znalazł. Myślałem, że dac rozwiązałby sprawę poprawy systemu tańszym kosztem ale z tego co piszecie to chyba nie tędy droga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.