Skocz do zawartości
IGNORED

NOCNY MAREK .


Gość rydz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Mnie wędkowanie nie "złowiło". Kiedyś próbowałem, ale byłem zbyt niecierpliwy.

Nie wiem od czego to zależy , w rodzinie nikt niby nie wędkował , a jako kajtek już mnie coś nad pobliski stawik z karasiami i linami ciągnęło , pierwsze wędki robiłem z leszczyny .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza "wędka", to był kij z leszczyny z przelotką wygiętą z drutu i przyczepioną na szczycie za pomocą taśmy izolacyjnej. Zestaw na deseczce trzymałem w ręce. Parę karasków dało się złowić, ale był to z reguły połów "dla kota".

Kolega miał- na tych rybkach chudy nie był :-)

 

Było to gdzieś tak '78-'80

Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam muszę czasami żonę upominać, gdy zaczyna nerwowo chodzić po domu, bo maluchy od dwóch godzin latają po okolicy i nie wiadomo gdzie są.

Takie to czasy, ludzie hermetycznie wychowują pociechy. Do szkoly trzeba zawieść, na piłkę odprowadzić, bez telefonu zakaz poruszania. Tylko samodzielność gdzieś po drodze zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smaczna.

 

co ludzie w rybach widzą , że tak na ich widok wariują ?

Małpiego mózgu dostają jak z wędką siedzą , robią wszystko żeby jak najwięcej tego z wody wyjąć . Siatki prądy i tp. Tylko na święta sumienie odzyskują i w jedyny dzień w roku mają zahamowania przed zabiciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Cześć chłopaki , piszę wcześniej bo jak wiecie ciężko mi dotrwać do północy . :)

 

Tak tylko chcę się odnieść krótko do postów bolo , pierwszy sobie odpusciłem ale widzę że jest i drugi .

 

biedna rybka

 

Biedna kaczuszka .

 

https://www.youtube.com/watch?v=98R5AIzBJQs

 

co ludzie w rybach widzą , że tak na ich widok wariują ?

Małpiego mózgu dostają jak z wędką siedzą , robią wszystko żeby jak najwięcej tego z wody wyjąć . Siatki prądy i tp.

 

Nie wiem czemu to napisałeś , to mnie nie dotyczy !!!

Jak będziesz się chciał coś w tej kwestii dowiedzieć to zapytaj .

 

Pozdrówko wszystkim .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzu tłumaczyć nie ma co.

Mam domek nad narwią po dziadku , codzienne latem , siatki , wędki , podbieraki . Do rzeki dojść nie można , pierniczone grochy płatki i kukurydze po wodzie cały czas pływają , ptaki po trzcinach w siatkach gniją , wszędzie puszki , butelki , plastiki po robakach , worki po paszy dla ryb , żyłki i szkło . Dzieciaki na plaży kąpią się w butach , i tak nadeptują na błyski , haczyki , kotwiczki , lub puszki po jakiś cieciorkach. Towarzystwo nie ma zahamowań - cały dzień chla na rzeką później wsiadają w samochód i wiśta wio setką po wsi , a po drodze jeszcze worek z domu ze śmieciami potrafią w lesie wyrzucić . Niema wolnego miejsca , żeby psa wykąpać , a łatwiej żyłkę znaleźć niż patyka . Żeby było śmieszniej to puszcza białowieska i było kiedyś tam spokojnie . Teraz to mekka moczykijów i kłusowników , w weekend do wody nie dojdziesz bo wędkarz co 20 metrów . Także nie mów mi , że to nieszkodliwe hobby . Dla zainteresowanych ryby są dostępne w sklepach .

 

Do tego wyjdzie taniej. A flaszkę lepiej wypić w barze , nie nad wodą.

 

A wędkarstwo , tak jak myślistwo - to tylko sposób zaspokojenia żądzy zabijania .

 

I jeszcze się tym chwalą , dla mnie to zbieranie trofeów to psychoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Proponuję ci zarejestrować się na jakimś portalu wędkarskim i tam wylewać swoje żale .

Mnie nie potrzeba tego tu czytać , a mam wrażenie że to co napisałeś tyczy się mojej osoby .

 

Zasady jakimi się kieruję to przede wszystkim kultura zachowania się nad wodą , dążenie do perfekcji , doskonalanie techniki połowu , zabieram ryby przeważnie tylko w sytuacjach które mnie do tego zmusiły , zabieram np zawsze pierwszą złowioną rybę na którą rozpoczął się sezon i posiada wymiar ochronny dla danego gatunku .

Wiele ryb zwróciłem wodzie , ryb których waga wynosiła nawet kilkanascie kilogramów , a ty pierdzielisz tu jakieś kocopoły . .

 

Ps . Należę do PZW od ponad trzydziestu lat .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji miejsca w jakim jestem preferuje wedkarstwo morskie z brzegu. Najczesciej spotykam okonie morskie, czasem trafi sie krab :) ale sporadycznie. Do dorsza nie mam szczescia, choc moj kolega je wyciaga dosc czesto. Lapie na robale.

Byl czas, ze lapalem karpie i plocie na kanale ale odkad zaczalem moczyc kij w morzu tak kompletnie przypadlo mi to do gustu i przy tym zostaje. Taka ryba to miod w gebie i ogromna satysfakcja za kazdym razem.

Tego wariata ze zdjecia to Ci rydz zadroszcze i jak bedze mial okazje to w wakacje moze gdzies pospininguje :P

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe hobby zabijanie dla sportu

Sport jest wtedy gdy rywalizujesz z kims, jak sa zawody. Łapanie ryb hobbistyczne morskie polega na zlapaniu 2-3 sztuk (o ile wogole) i na patelnie jako kolacja. Wychodzi duzo taniej, bo ryba morska swieza tania nie jest. Do tego dochodzi przebywanie na powietrzu co powoduje dbalosc o zdrowie psychiczne i fizycznie. Cuda natury wokol, szum fal, "spiew " mew a raczej trajkotanie ')

 

Mam od rana nowego członka rodziny,

Gratuluje! :P

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.